Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

wilanowski emil

Uczestnik
 • Posty

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O wilanowski emil

 • Ranga
  Członek Klanu WybieramyDom.pl
 1. Budujemy dom w tym roku. Kąt nachylenia dachu wynosi 45 stopni. Chcieli byśmy z mężem zrobić skosy na poddaszu użytkowym cementowo - wapienne a nie z płyt gipsowo - kartonowych. Czy to jest możliwe. Czy ktoś już tak robił. Bardzo proszę o pomoc i fachową poradę.
 2. My mamy działkę o wymiarach 30 na 40. Robiliśmy siatką trzy strony czyli 110 m. Robocizna - 1400 zł, słupki i pręty - 1300 zł, siatka - 630 zł, nakładki na słupki - 40 zł, kątownik - 13 zł. Nie wiem dokładnie ile kosztował beton bo materiał był własny. Mamy zakład produkcyjny. Ogrodzenie było robione w tamtym roku.
 3. I tak upieram sie przy swoim, że jednak taka cena za fundamenty jest zbyt wysoka. Cena jednego bloczka waha sie w granicach 2,70 z VAT, doliczy Pan do tego trochę betonu, który sami murarze mogą "ukręcić " na budowie w betoniarce i ich robocizna, to myślę że na pewno nie wyjdzie taka suma jaką Panu podano. Musi Pan sam podjąć decyzję , bo ludzie mogą tylko doradzać a ostateczna decyzja należy do Pana. Życzę powodzenia.
 4. My też mamy siatkę a do tego mamy zamiar posadzić w tym roku żywopłot. Myślę że to dobry pomysł. Najtańszy z możliwych. Tylko frontowe ogrodzenie zrobimy z klinkieru i wstawiany przęsła metalowe.
 5. W temcie "stan surowy" wszyscy piszą ze za stan surowy murarze życzą sobie w granicach 30 do 55 tyś. Uważam że cena jaka zaproponowano Panu za same fundamenty jest zbyt wysoka. Jeżeli oni tyle chcą za same fundamenty to jaki będzie koszt dalszej budowy (ściany, stropy itd.)
 6. Ceny materiałów budowlanych na stan surowy poszły w górę więc i murarze podnieśli swoją cenę. Jeżeli ktoś zamówił murarza jeszcze w tamtym roku to nawet cena jego robocizny jest przystępna. W tym roku korzystają oni z podwyżek materiałów i sami podnoszą swoja wartość proponując wygórowane ceny za postawienie stanu surowego. Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań tańszych murarzy.
 7. Prąd i woda to podstawowe rzeczy bez których nie może obyć sie budowa, a pożyczanie od sąsiadów i potem rozliczanie to chyba najgorsza sprawa jaka może być. Czy mogła bym wiedzieć w jakim systemie będą Państwo budowali dom.jak dotąd na forum nie znalazłam nikogo kto by budował taką metodą jak my. W projekcie jest Ytong ale my z niego zrezygnowaliśmy ze względu na koszy. Obliczyliśmy że ściana trój warstwowa będzie tańsza. Mam sprawdzone dane bo cała moja rodzina to budowlańcy z wykształcenia i z wieloletnią praktyką (tata, teść, teściowa, szwagier i mój mąż to wszyscy budowlańcy). Serdeczn
 8. My budujemy dom w Ostrowi Maz. (miasto na trasie W-wa Białystok). U nas wszyscy byli zdziwieni taka ceną. Każdy pytał tylko: ILE?????????????????????????
 9. Zależy czy stawiacie dom z jednego pustaka czy tak jak my - mur trój warstwowy, bo chyba jest inna cena za taka robotę niż za postawienie domu z jednego pustaka? Za postawienie krokwi i pokrycie dachówką (na dachu wole oczko) dekarz zażyczył sobie 20 tyś.
 10. Radziła bym zamawiać murarza jak najszybciej bo i oni podnoszą swoje ceny. My zamawialiśmy murarza w tamtym roku wiec dlatego taka cena (30.000 zł). Dom budujemy metodą tradycyjną - ściana warstwowa (pustak, styropian 12 cm, pustka i klinker).
 11. Nie wiem skąd Państwo jesteście, bo każde miasto ma inne ceny. My jesteśmy z Ostrowi mazowieckiej (trasa między Warszawą a Białymstokiem). Cena wykopu była uzależniona od ilości wywiezionego piachu. U nas było 12 wywrotek (10 metrów piachu w każdej) po 15 zł od sztuki i wyszło 1800 zł.
 12. U nas koparka wykopała już dołek pod fundamenty. Zapłaciliśmy 1.800 zł. Uważam że jest nie jest to zbyt wysoka cena.. Dziś murarze ułozyli zbrojenia a jutro będą zalewane fundamenty.
 13. Nikt nie buduje tego domu? Może nikt w tym roku ale może wcześniej ktoś go budował.
 14. Nam murarz zaproponował 30 tyś zadom piętrowy (powierzchnia zabudowy 144 m). Ściany trójwarstwowe (pustak styropian pustka klinker). Wojweództwo mazowieckie. Murarz jest sprawdzony, najdroższy w naszym mieście.
×
×
 • Utwórz nowe...