Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Marta Z

Uczestnik
 • Posty

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Marta Z

 • Ranga
  Obserwator WybieramyDom.pl
 1. musze dodać do tych niezbyt pochlebnych postów moja opinie. Dzięki rozwiązaniu okien dachowych, na moim poddaszu jest cudowne piekne światło, które tylko i wyłącznie daje takie rozwiązanie. DLA MNIE JEST TO NAJLPESZE WYJŚCIE, JEST WYGODNE I BARDZO BEZPIECZNE, PRZY MAŁYCH DZIECIACH.
 2. Najlepiej jakbyś zgłosiła się do Knaufa o kontakt do autoryzowanego przedstawiciela. Zawsze to jakaś gwarancja. U mnie niestety pracowała polecona ekipa i nie jestem zadowolona, a ludzie z Knaufa nie mogli, bo miałam za mało tynku i chciałam szybko.
 3. Oglądając projekt Adela archipelagu zwróciłam uwagę na problem ze różnicowaniem poziomów między kuchnią a salonem. Jest to rozwiązanie ładne, ale nie sprawdza się w praktyce. Wyobraźcie sobie, że niesie się z kuchni ciężką tacę, nie wspomnę już o jakiejś chorobie. A tę drogę pokonuje się z reguły kilkanaście razy dziennie ( np. idąc po coś do picia) No tak, i nie ma spiżarki... ale jest kilka innych pomieszczeń, w których można przechowywać przetwory - np. pomieszczenie gospodarcze na parterze, które ja bym do tego celu przeznaczyła.
 4. zanim zaczeliśmy z mężem szukać działki dokładnie sobie okresliliśmy czego szukamy. ponieważ mamy dzieci to ja chciałanm aby bliksko było jakaś komunikacja, oświetlona ulica itp... . Kryterium finansowe jest też ważne ale nie jest sztuką kupić tania działkę i potem mieć problem z dojazdami bąź ześniregiem ( jak zasypie nie wyjedziecie z posesji) defato mieszkamy poza miastem , ale w dobrym miescu, blisko szkoła sklep autobus ale jednovcześnie cichutko:) moim zdaniem najważniejsze to określić czego się chce bo ofert jest mnóstwo
 5. ale ten składzik bedzie malutki połączony z miejscem na kosz i narzedzia i będzie cały drewniany i niebędzie wystawał poza płot, sąsiedzi wyrazili zgodę ale czy musze to gdzueś zgłaszać, chyba nieee???
 6. i właśnie tak zrobiłam dogdałam sie z sąiadami i przy podmurówce ładnie ziemię odjkopałam i wysypałam kamyczkami
 7. Moje dzieci właśnie na sprzątaniu się zacięły. Są duże (10 i 12 lat) i od dawna robią to same. W bloku miały wspólny 10-metrowy pokój, który dzieliły na pół i razem porządkowały. Dziś mają dwa razy po 17 m2 i do sprzątania nie można ich zagonić a do sprzątania łazienki to już w ogóle.
 8. mam jeszcze pytanie ... przy ogrodzeniyu chcę "wybudować" składzik na drewno i na narzedzia w sumie okoł 4-5 m kwadratowei będzie jego dach ponad ogrodzeniem, czy powinnam o tym informować sąsiadów ( składzik będzie skonstruowany z drewna)
 9. pojawił się problem z moimi sąsiadami. teran na który stoją nasze domy jest ze spadem i moja działka jest wyżej. obecnie nawieźliśmy czarnej ziemii od strony sąsiadów jest ona 2 cm ponad podmurówkę ogrodzenia. proble jest w tym iż sąsiadka twierdzi że zniszczy to im ogrodzenie a podmurówka nie wytrzyma naporu ziemi. zaznaczam że w sumie nawieźliśmy jej warstwę około 6 cm. co teraz zrobić ? czy dobrym rozwiązaniem jest wybranie na szerokość szpadla ziemi spod ogrodzenia i wysypanie tam np kamyczkami i wtedy mam na działce lekki uskok, czy np zrodienie własnej podmurówki?, czy można może zastoso
 10. Marta Z

  Drenaż

  Dziękuję za odpowiedź Dom mam niepodpiwniczony, więc w takim razie nie powinno być problemu.
 11. Oglądałam Dom pod kasztanem 2 i sobię myślę, że wymyślono podchwytliwe ceny. Tanio więc warto budować, a czy się ceny sprawdzą "tylko pan Bóg wie" (cytuję z projektu, strona z inernetu). Dla zachęty jeszcze wzmianka , że może być taniej niż piszą (!). Data wykonania kosztorysu: IV kwartał 2005r Roboty budowlane: 130.970,00 zł Roboty instalacyjne: 21.320,00 zł Ogółem - całkowity koszt budowy: 152.290,00 zł w tym stan surowy zamknięty: 69.565,00 zł w tym stan surowy otwarty: 57.310,00 zł w tym roboty wykończeniowe: 73.655,00 zł Podane powyżej koszty przewidują wykonanie rob
 12. Co zrobić, żeby zabezpieczyć dom przed zalewaniem go przy większych opadach. Mam odwodnienie od rynien z dachu. Czy jest to niebezpieczne dla fundamentów? Proszę o pomoc Marta
×
×
 • Utwórz nowe...