Skocz do zawartości

nina_w

Uczestnik
 • Posty

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

nina_w's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Nie, nic nie płaciliśmy, bo to takie koszty "na oko".Pan wziął projekt, popatrzył, zobaczył ile metrów2 i policzył orientacyjnie. A ta cena za stan zamknięty to cena netto, bez tynków wewnętrznych i posadzek, czyli nie tzw. pod klucz. Twój dom jest bardzo sympatyczny, zgrabny ładna bryła, nie myślisz o adaptacji poddasza?czy jest za niskie? Słyszałam, że koszty dokładnego kosztorysu to ok.kilkaset złotych, zależy od kosztorysanta, ile bierze za jeden punkt.Może rzeczywiście ta cena nie jest aż tak wygórowana, bo widzę, że za stan surowy otwarty Twojego projektu jest ok. połowę niższa. Musimy chyba jeszcze poszukać innych wykonawców, aby mieć porównanie.
 2. http://www.arex.net.pl/03projekty/tradycyjne/eryka.htm A jak wygląda Twój dom?Też jestem ciekawa
 3. Otóż wycenili tak, z materiałami: stan surowy otwarty ok.300 000 netto+7%VAT stan surowy zamknięty ok. 475 000 netto+7% VAT "Trochę" drogo .Pozdrawiam.
 4. Jedna firma (siedziba w budynku Metbudu) już sie dowiedziałam nie podejmie sie w tym roku budowy, ponieważ wszystkie terminy sa zarezerwowane, i maja o wiele większe inwestycje do realizacji.Rozmawialiśmy jeszcze z firma na ul. Kresowej-Budzam, bardzo duży wykonawca, może zacząć w tym roku, bo maja dużo zatrudnionych ludzi, maja stronę internetową www.budzam.pl, ale domyślam się że cena też jest "duża" za ich usługi.
 5. Witam,hmm, to wszystko zależy z czego chcesz budować i czym pokryc dach, my z Porothermu, dach kryty dachówką ceramiczną lub cementową, stropy Teriva. Biuro projektowe przysłało nam z pół roku temu ogólne koszty:stan surowy z robocizną wyceniona wg cennika warszawskiej firmy budowlanej-150 tyś, pod klucz ok. 450tyś.Ale to są "stare" ceny.W rzeczywistości może to być odpowiednio: 250 i 600 tyś.-to jest mój plan optymistyczny.Zawsze jest lepiej liczyć z zapasem. My również w tym roku może zbudujemy fundamenty i poczekamy do zimy z kupnem reszty budulca, bo teraz to chyba najgorszy moment na budowę, a opinie są różne: jedni mówią, że ceny będą się zrównywać z UE, a drudzy, że w końcu ludzie przestaną kupować, bo będzie za drogo, popyt spadnie i ceny również.Poza tym teraz może wzrosnąć liczba nowopowstałych składów budowlanych, (bo dobry moment teraz na ten interes-ceny rosną z dnia na dzień)-co prowadzi do wzrostu konkurencji i spadku cen.Na dwoje babka wróżyła. Znajomemu murarze bedą budować za 20 tyś. ze stropami monolitycznymi, dom również duży. Za dach robocizna kształtuje się od 30 do 60 zł/m2-zależy od rodzaju dachu i pokrycia.Moge na dach polecić Tobie pana Łacha z Krasnobrodu, tani nie jest, ale solidny, ma 4 os. ekipę.A co tyczy się wykonawców to rzeczywiście od jednych słyszy się, że budowanie z firmą jest lepsze-zapewniona ciągłośc robót, fachowość, od drugich, że też trafiają sie partacze, sposób gospodarczy analogicznie.Jak sie człowiek nie przekona na własnej skórze to się dowie.Czasem jest też tak, że ci którzy maja najmniej doświadczenia z nbudową maja najwięcej "mądrości" do powiedzenia. [mamnadzieje ze pozostaniemy w kontakcie bedziemymgli wymieniac sie informacjami.pozdrawiam czesc]-nie ma problemu .Pozdrawiam.
 6. Witam, 2 firmy ogłaszają sie w Tygodniku Zamojskim, 1. w ogłoszeniu podaje, że posiada referencje ( to ta co podała tę cenę), 2. również ma rozbudowane ogłoszenie, siedziba na ul. Kilińskiego, nazwa chyba Mediator, ale nie jestem pewna, a 3. jest również na ul. Kilińskiego w budynku Metbudu. Ale u wszystkich ciężko z terminem w tym roku, a my chcemy zacząć budowę tego lata, ew. wczesną jesienią. Życzę powodzenia w negocjacjach.Jestem także ciekawa ich wyniku, aby mieć porównanie. A jaki będzie Twój dom-piętrowy czy parterowy, z poddaszem czy bez, z jakich materiałów chcesz budować? Pozdrawiam.
 7. Waldemaro-piszę o moim- 240 m2, piętrowy.Moja odpowiedź nie dotyczy konkretnie Twojego postu, tylko jest nawiązaniem do tematu Cena za stan surowy otwarty . Chciałabym dowiedzieć się, co sądzą inni forumowicze o tej cenie, bo jak na mój gust jest z lekka wygórowana. A jeżeli chodzi o Twój dom - nie podejmuję sie odpowiedzi ponieważ nie mam porównania, mój dom to parter, piętro i strych, większa powierzchnia, nie mam okien dachowych, inna grubośc ściany. Rozumiem, że w te ceny które podałeś są wliczone materiały?
 8. Mój dom ma powyżej 200m2 i mąż rozmawiał już z 3 firmami i w jednej, do tej pory, wypowiedzieli się konkretnie- zaproponowali 65 tyś. za wymurowanie domu ze stropami, dachem i pokryciem dachówką.Bardzo drogo, oczywiście cena bez materiałów, chociaż materiały mogą sami kupować, ale jeszcze coś muszą na tym zarobić. No i ciężko z terminami w tym roku.
 9. Jest to cena, którą usłyszałam od jednej z zamojskich firm budowlanych.
 10. Witam, czy znalazłeś już firmę? Jestem z Zamościa i poszukuję dobrej firmy budowlanej z rozsądnymi cenami. A lista z poleconymi wykonawcami -przewija się przez nią zaledwie parę nazwisk, które powtarzają się i to w dodatku na terenie całej Polski.Moim zdaniem mało wnosi. Pozdrawiam.
 11. Witam, cena za stan surowy otwarty z Porothermu+dach z pokryciem dachówką ceramiczną- cena robocizny-65 tyś. Dom piętrowy, pow. ok.240 m2, budowa w Zamościu. Mnie się wydaje, że to bardzo dużo, wręcz cena astronomiczna.[font=Times New Roman]
×
×
 • Utwórz nowe...