Skocz do zawartości

Cena za stan surowy otwarty


Recommended Posts

Cytat

icon_rolleyes.gif chylę czoła przed Wami, którzy przy obecnych cenach postanowili sie budować. Podziwiam za odwagę. Powodzenia.
Pozdrawiam
icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif



W suemie masz racje......tez o tym myslalem czy moze nie poczekac jak te ceny opadna i potem wykorzystac cykle koniunkturalne w gospodarce i budowac w dolku icon_mrgreen.gif no ale kiedy to nastapi???no kiedy???ile mozna czekac......jak kupowalem ziemie z 1,5 roku temu to placilem 90 zl za metr i mowilem sobie " jezu jak drogo bozeee tyle kasy, moglem brac wtedy jak chcial sprzedac po 35zl" - tak bylo - i co dobrze ze kupilem bo teraz dzialki obok chodza nawet po 150 zl/metr icon_idea.gif :!: icon_biggrin.gif I tak samo bym sie wstrzymywal z budowa...nie teraz..moze za rok, a za rok jeszcze drozej i tak by bylo, a tak zaczalem i juz na tym zarabiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam - a mi murarze za postawienie domu SYNTIA II ( stan surowy otwarty ) zaśpiewali 45 tyś. i to bez rachunku icon_evil.gif . Jestem z kujawsko-pomorskiego, czy ten świat sie poprzewracał, czy być może murarze zgłupieli ?. Ja rozumiem, że nie jest tanio , ale za parę tygodni pracy 45 tyś zł - kto tak zarabia?. Beton miał być z gruszki, strop teriva, pustaki ustawione pod nos.... KONIEC ŚWIATA....
Link do komentarza
Cytat

Witam - a mi murarze za postawienie domu SYNTIA II ( stan surowy otwarty ) zaśpiewali 45 tyś. i to bez rachunku icon_evil.gif . Jestem z kujawsko-pomorskiego, czy ten świat sie poprzewracał, czy być może murarze zgłupieli ?. Ja rozumiem, że nie jest tanio , ale za parę tygodni pracy 45 tyś zł - kto tak zarabia?. Beton miał być z gruszki, strop teriva, pustaki ustawione pod nos.... KONIEC ŚWIATA....



Hej...a jaki metraz, dach prosty, wystawki??? 45K w pare tygodni...no no icon_biggrin.gif choc na gieldzie jak sie dobrze postarasz to tez mozesz tyle wykrecic:) Ale tak na chlopski rozum( przynajmniej ja sobie tak tlumacze) na swoim przykladzie - u mnie robilo na budowie 3,4 pracownikow, a byly tez czasem dwie ekipy : muraze i ciesle.i tak sobie licze kazdy pracownik ZUS, pensja...to sie nazbieraja koszty na koniec miesiac....wiec 45K moze to jest np 35K na koszty + reszta np 10K zysku

A przy okazji, dzieki, bo przypomniala mi sie nazwa stropu jaki ja mam - teriva icon_smile.gif niby modne jest teraz miec strop zalewany betonem icon_smile.gif
Pozdr
Link do komentarza
45 tyś - w trzy osoby. Ile można stawiać same mury? U znajomego dom stawiał jeden murarz z pomocnikiem - dziennie 150 pustaków. Więc jeśli do mojego przeznaczone jest ok 1700 pustaków to ile będą stawiać ten dom. Reszta to grucha i gotowy strop?. Projekt do obejrzenia - wpisz w wyszukiwarce google "SYNTIA II" i zobaczysz model. A te 45 tyś to bez rachunku!!!
Link do komentarza
Znalazłem innego murarza w sobote powie cene budowy:???: . Tylko czy trzeba wylewać ławy? a może wystarczy zwykły fundament? Wody na działce nie ma , sam piach. Murarz powiedział, że szkoda kasy. Fudnament i drut 12. W poniedziałek napisze za ile jest gotów postawić.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Wydaje mi sie,ze piach nie jest najlepszym "podkladem" pod fundament jezeli chodzi o nosnosc, natomiast dobry jest jezeli chodzi o odprowadzanie wody, zeby nie podmiekaly fundamenty.
Przyklad najprostszy (chociaz nie do konca porownywalny) jest piasek np. na plazy, wieksza stopa nie zapada sie a mala od razu ugrzeznie.
Mam tylko nadzieje ze nie rozminalem sie za bardzo z prawda icon_smile.gif

Pzdr.
Link do komentarza
Cytat

Jasne, ze mogę sie podzielić.
Daj znac czy jestes dalej zainteresowana to napisze Ci na prv. Ale terminy maja na pół roku do przodu albo i lepiej.
Roboty ich wczesniej nie widziałam, byli poleceni przez geodetę, i faktycznie jestem z ich pracy zadowolona, robia solidnie:) i w bardzo szybkim tempie wrecz ekspresowo, po 12 godzin dziennie od poniedziałku do soboty.
Wczoraj na naszej budowie był nasz kierownik budowy by wszystko sprawdzić, stwierdził, ze zrobili wszystko bardzo dobrze, trzymaja sie projektu a wszystkie watpliwości omawiaja z kierownikiem, nic sami nie robia bez jego zgody.


oCZYWIŚCIE ZE JESTEM ZAINTERESOWANA. wIELKIE DZIĘKI Z GÓRY.
wozniak.joanna@poczta.fm odezwij sie
Link do komentarza
Ja buduje taki średni domek http://www.dom-projekt.pl/projekt-domu-166.html, ekipe zamowilem w zeszlym roku na wakacjach. Fundament robilem sam, obecnie mam postawiony parter z zalanym stopem zelbetowym, czterech gosci robilo to tydzien czasu za 5tys (to nie pomylka). Za reszte czyli poddasze+wiezba wezma 3tys (PLN nie Euro icon_wink.gif ) Nie moge narzekac na jakosc roboty. Aha pomocnikow i wyzywienie zapewniam ja. Buduje pod Wroclawiem, tutaj ceny oszalaly, dlatego ekipa jest z Kielc. Ostatnio szukalem dekarza i po tym jak uslyszalem cene 75PLN/m2 to bede dach klad sam.

Pozdrawiam i zycze wytrwalosci w szukaniu dobrej i nie drogiej ekpiy
Link do komentarza
cześć
nie znam dokładnych ilości i cen bo żona zapisuje ale stan surowy z oknami , drzwiami wejściowymi i bramą garażową będzie około 200.000 zł .w tym ze 12.000 zł same papiery siporeks 24cm 13 zł sztuka, dachówka ceramiczna robena 3,36 zł/netto za szt bez deskowania tylko folia 6 okien dachowych. dzisiaj zalali nam strop 17 m3 ponad 5.000 zł .
po tej budowie żadne zera nie robią na nas wrażenia
Link do komentarza
Cytat

cześć
nie znam dokładnych ilości i cen bo żona zapisuje ale stan surowy z oknami , drzwiami wejściowymi i bramą garażową będzie około 200.000 zł .w tym ze 12.000 zł same papiery siporeks 24cm 13 zł sztuka, dachówka ceramiczna robena 3,36 zł/netto za szt bez deskowania tylko folia 6 okien dachowych. dzisiaj zalali nam strop 17 m3 ponad 5.000 zł .
po tej budowie żadne zera nie robią na nas wrażenia




To chyba OK icon_smile.gif a nawet bardzo ok icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

napisałam stan surowy z dachem na gotowo - owszem od fundamentów po dach z rynnami, posadzka z chudziaka... dachu jest prawie 300 m kwadratowych więc trochę roboty będzie mimo iż rzeczywiście jest prosty - sama dachówka kosztowała 20 tysięcy ( w kwietniu) do tego dodatki około 10 tysięcy... ytong 36 płacimy 18 zł za bloczek ale tylko dlatego, że hurtownia, w której go zamawialiśmy miała gwarantowaną cenę producenta... teraz za bloczek w tych wymiarach trzeba byłoby płacić 27 zł icon_eek.gif ( podobno bo nie sprawdzałam tego) no i trochę drewna pójdzie też na strop
sumując wszystko wychodzi około 125 tysięcy za materiały plus 50 tysięcy robocizna...

jonski - teraz za takie pieniądze nikt nawet nie chciałby rozmawiać... icon_rolleyes.gif inna firma, z którą prowadziliśmy rozmowy na temat wykonawstwa chciała 50 tysięcy za robociznę i do tego 80 zł/m2 dachu... niestety - sytuacja o tyle się zmieniła, że łatwość dostępu kredytów i braki fachowców powodują, że to firmy dyktują warunki cenowe... doskonale jednak wiadomo, że nie tylko cena jest warunkiem powierzenia budowy do realizacji takiej a nie innej firmie... w końcu to nie małe pieniądze i chcę aby było to zrobione dobrze


my zaczynamy budowe 15 wrzesnia ekipe zamówilismy w grudniu górale cenę podal nam w styczniu za stan surowy zamkniety za 151m2 z podwojnym garażem oprócz fundamentów mamy laną plytę na dole nie chudy beton tak jest w projekcie dom paterowy z podwójnym garażem Mniszek C 2g dach deskowany papa.+ dachówka Elrus. Mamy już kupiony porotherm 30 i 11,5 dachówkę oraz akcesoria do dachu zamówiona więżbę kosztowało nas to 74 tys za materiał budujemy na śląsku koło gliwic .Jeszcze trzeba doliczyć kupno betonu podobno teraz kosztuje 260-300zl za m3 a mamy 33m2 do wylania, kominy i płyta OSB na deskowanie mamy problem z dostaniem desek a płyta OSB niestety jest droga to jeszcze jakies 20 tys mamy 257m2 dachu. W cenie 55tys panowie zawarli ręczne kopanie fundamentów ale nie wiem czy w naszej glinie cos wykopią mamy tylko 40 cm humusu a pod spodem twarda glina zobaczymy podobno za godzine pracy koparki wolają 75 zl za godzine jak jest u was .material od 1 wyceny w lutym do czasu kiedy mogliśmy kupic zdrożal o 20 tys na naszym malym domku maja

Cytat

my zaczynamy budowe 15 wrzesnia ekipe zamówilismy w grudniu górale cenę podal nam w styczniu za stan surowy zamkniety za 151m2 z podwojnym garażem oprócz fundamentów mamy laną plytę na dole nie chudy beton tak jest w projekcie dom paterowy z podwójnym garażem Mniszek C 2g dach deskowany papa.+ dachówka Elrus. Mamy już kupiony porotherm 30 i 11,5 dachówkę oraz akcesoria do dachu zamówiona więżbę kosztowało nas to 74 tys za materiał budujemy na śląsku koło gliwic .Jeszcze trzeba doliczyć kupno betonu podobno teraz kosztuje 260-300zl za m3 a mamy 33m2 do wylania, kominy i płyta OSB na deskowanie mamy problem z dostaniem desek a płyta OSB niestety jest droga to jeszcze jakies 20 tys mamy 257m2 dachu. W cenie 55tys panowie zawarli ręczne kopanie fundamentów ale nie wiem czy w naszej glinie cos wykopią mamy tylko 40 cm humusu a pod spodem twarda glina zobaczymy podobno za godzine pracy koparki wolają 75 zl za godzine jak jest u was .material od 1 wyceny w lutym do czasu kiedy mogliśmy kupic zdrożal o 20 tys na naszym malym domku maja


jeszce jedno nasza ekipa buduje koło gliwic byliśmy oglądać jesteśmy zadowoleni są dobrzy poleciła nam ich nasza architekt która adaptowała projekt sa dobrzy zobaczymy maja icon_confused.gif takie mam odczucia po przejrzeniu forum i przed startem budowy

Cytat

175K to chbya bardzo duzo....tak patrze na Twoj projekt...zadnych wystawek, dach prosty....no ale niewiem z czego budujesz???


mam nadzieje ze tez zmieścimy sie w tej sumie nasz mniszekc 2g jest tez prosty dach 2 kalenicowy 190m2 powirzchnia zabudowy 257m2 dachu niestety ceny sa z kapelusza ale do wrzesnia może ten cholerny beton staniejemaja
Link do komentarza
MY budujemy dom pod Lublinem około 130 m pow. użytkowej i ekipa powiedziala nam za robocizne 15 tys. za stan surowy bez scian wewnetrznych ale z fundamentami i podkopem pod piwnica. dom prosty w ksztalce litery T, dwuspadowy dach . a za dach kolejni fachowcy krzykneli 10 tys. z dachóki betonowwej. wydaje mi sie ze to super tanio,
Link do komentarza
Cytat

Jest tylko mały problem, jakdługo chcech go ekspolatować? 3-5 lat? Ten dom będzi zużywał minimu 150 kWh/m2 rocznie . To trzykrotnie przekaracza zalecenia ( narazie zalecenia) , emrytury nie wystarczy na samo ogrzenie a co z resztą.



witam
który dom tak pan ocenia
pozdrawiam
stachu
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam
Czytam i nie wierze. Ten świat chyba zwariował z tymi cenami.
Ja rozpocząłem budowę tego domku: http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=151
Właśnie dzisiaj zakończyłem stan zerowy łącznie z drenażem, ociepleniem i wyjsciemi na przyłącza i wylaniem chudziaka. Etap ten kosztował mnie około 15 tys zł. Co do robocizny to mam ekipe której za stan surowy zamknięty łącznie z dachówką mam zapłacić 25 tys zł. Uważam że jest to uczciwa cena bez żadnego przeginania. Moim założeniem jest zamknięcie tego etapu kwotą pomiędzy 120 a 130 tys. Stolarka będzie mnie kosztowała około 15 tys ( może być tańsza za 9 tys ale postanowiliśmy nie przesadzać z oszczędnościami) dach z dachówką ceramiczną to około 20 może 25 tys zł. A zapomniałbym za pustaki ceramiczne Heluz na wszystkie ściany łącznie z działowymi zapłaciłem 18tys zł

Pisze to aby podbudować icon_wink.gif ludzi którzy zaczynają budować. Kosmiczne kwoty jakie podają niektórzy na forum są naprawdę powalające nie wiem tylko z czego one wynikają czy z niezaradności czy może z nadmiaru gotówki w portfelu

Naprawdę sporo można zaoszczędzić na materiałach szukając ich choćby nawet na Allegro gdzie można na niektórych z nich zaoszczędzić nawet 40 i więcej procent.

Tak więc rozpoczynającym przygodę z budowaniem nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć powodzenia i czerpania przyjemności z uwijania własnego gniazdka. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam
Czytam i nie wierze. Ten świat chyba zwariował z tymi cenami.
Ja rozpocząłem budowę tego domku: http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=151
Właśnie dzisiaj zakończyłem stan zerowy łącznie z drenażem, ociepleniem i wyjsciemi na przyłącza i wylaniem chudziaka. Etap ten kosztował mnie około 15 tys zł. Co do robocizny to mam ekipe której za stan surowy zamknięty łącznie z dachówką mam zapłacić 25 tys zł. Uważam że jest to uczciwa cena bez żadnego przeginania. Moim założeniem jest zamknięcie tego etapu kwotą pomiędzy 120 a 130 tys. Stolarka będzie mnie kosztowała około 15 tys ( może być tańsza za 9 tys ale postanowiliśmy nie przesadzać z oszczędnościami) dach z dachówką ceramiczną to około 20 może 25 tys zł. A zapomniałbym za pustaki ceramiczne Heluz na wszystkie ściany łącznie z działowymi zapłaciłem 18tys zł

Pisze to aby podbudować icon_wink.gif ludzi którzy zaczynają budować. Kosmiczne kwoty jakie podają niektórzy na forum są naprawdę powalające nie wiem tylko z czego one wynikają czy z niezaradności czy może z nadmiaru gotówki w portfelu

Naprawdę sporo można zaoszczędzić na materiałach szukając ich choćby nawet na Allegro gdzie można na niektórych z nich zaoszczędzić nawet 40 i więcej procent.

Tak więc rozpoczynającym przygodę z budowaniem nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć powodzenia i czerpania przyjemności z uwijania własnego gniazdka. icon_smile.gif




cześć no to ile w sumie stan surowy zamkniety ( zoknami dachem i bramą )
pozdrawiam
stachu
Link do komentarza
Cytat

Właśnie dzisiaj zakończyłem stan zerowy łącznie z drenażem, ociepleniem i wyjsciemi na przyłącza i wylaniem chudziaka. Etap ten kosztował mnie około 15 tys zł.



Gratuluję. Ja jakoś widać nie mogę trafić na niskie ceny. Sam beton na ławy (20 m3) i bloczki fundamentowe (2 500 szt) kosztowały mnie 14 000 zł a stan zerowy 50 000zł icon_sad.gif projekt http://www.archi-projekt.com.pl/projekt.php?id=88
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam
Czytam i nie wierze. Ten świat chyba zwariował z tymi cenami.
Ja rozpocząłem budowę tego domku: http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=151
Właśnie dzisiaj zakończyłem stan zerowy łącznie z drenażem, ociepleniem i wyjsciemi na przyłącza i wylaniem chudziaka. Etap ten kosztował mnie około 15 tys zł. Co do robocizny to mam ekipe której za stan surowy zamknięty łącznie z dachówką mam zapłacić 25 tys zł. Uważam że jest to uczciwa cena bez żadnego przeginania. Moim założeniem jest zamknięcie tego etapu kwotą pomiędzy 120 a 130 tys. Stolarka będzie mnie kosztowała około 15 tys ( może być tańsza za 9 tys ale postanowiliśmy nie przesadzać z oszczędnościami) dach z dachówką ceramiczną to około 20 może 25 tys zł. A zapomniałbym za pustaki ceramiczne Heluz na wszystkie ściany łącznie z działowymi zapłaciłem 18tys zł

Pisze to aby podbudować icon_wink.gif ludzi którzy zaczynają budować. Kosmiczne kwoty jakie podają niektórzy na forum są naprawdę powalające nie wiem tylko z czego one wynikają czy z niezaradności czy może z nadmiaru gotówki w portfelu

Naprawdę sporo można zaoszczędzić na materiałach szukając ich choćby nawet na Allegro gdzie można na niektórych z nich zaoszczędzić nawet 40 i więcej procent.

Tak więc rozpoczynającym przygodę z budowaniem nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć powodzenia i czerpania przyjemności z uwijania własnego gniazdka. icon_smile.gif



Witam
Właśnie jestem na etapie szukania ekipy do postawienia domu w stan "pod klucz"
Napisz mi maila z kontaktem do tej firmy gokogutos@gmail.com
Powiem szczerz że już straciłem wiarę że uda mi się wybudować dom icon_sad.gif
Siedzę od dłuższego czasu i poszukuje firmy która nie oskubie mnie ze wszystiego.
Czytając różne wypowiedzi (nie tylko na tym forum) jestem o krok od załamania się że nawet za 360tyś
nie wybuduje domu icon_cry.gif
A niedawno zakupiłem działkę po 6 miesięcznym poszukiwaniu
projekt jaki sobie upatrzyłem (po wielu zmianach) to
http://www.domna5.pl/index.php?opcja=detai...e%B3%20Pi%B1tka

ludzie czy w Polsce nic nie można zrobić żeby nie zostać oszukanym i oskalpowanym icon_confused.gif:

Bernas, bądź inni dobrzy ludzie którzy mogą mi pomóc w doborze firmy budowlanej, proszę o kontakt gokogutos@gmail.com

ZAŁAMANY
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Nie zdziwilo by mnie zgyby okazalo sie ze niektorzy z forumowiczow to tzw. ekipy,ktore robia sobie grunt pod wysokie ceny. Przeciez beda zachecac do takich cen np. nie oszczedzaj bo zle zrobia, nie wierz ze za np. 40000 mozna dobrze wybudowac itp.
Nie dajmy sie zwariowac, mnie tez takie wala ceny ze rece opadaja. Nie zamierzam placic za robocizne wiec niz to konieczne, tzn. blizniak 27x12 w calosci z poddaszem, za stan surowy z wiezba moge dac najwyzej 70-80k. "Ekipy" chca 120-130k za sama robocizne-chyba zglupieli ze tyle im dam
Warto pogadac z developerami,czasem daja ceny nizsze jak sie zsumuje niz "buraki" bez faktor za np. 70-90k od domku

Pzdr.
Link do komentarza
Nam budowali dom 140m użytkowych, dwa kominy, schody lane, działówki,dach z dachówki L-15, strop terriva zapłacilismy 19000PLN. Trzeba uważać na wszystkie szczegóły bo ustalisz cene a póżniej Ci powie a schody osobno kominy osobno i się uzbiera 25% więcej. Ja naszczęście trafiłem uczciwego wykonawce wszedł w połowie kwietnia a wyszedł 5 sierpnia icon_cool.gif Bolesławiec Dolnośląskie
Link do komentarza
Cytat

@emqwadrat
Chcesz zaistniec na forum? icon_evil.gif
TO ZWYSIL SIE TROCHE I NAPISZ COS OD SIEBIE !!!!!!!!!!!!



icon_lol.gif He he Ty powinienes nazywac sie nie piwopijaca a krwiopijca ..... icon_biggrin.gif
Zaistniec- na razie wczytuje sie w Wasze listy- a porady "wydaje mi sie" wole nie dawac bo to moze powodowac niepotrzebne wahania osoby pytajacej- wypowiem sie jak bede pewien.

A'propos tego piachu pod fundament: piasek jest materialem ktory rewelacyjnie przenosi obciazenia pionowe i po "ubiciu" pod wplywem ciezarow jest bardzo stabilny wiec pod fundamenty jest perfekt. Oczywiscie rewelacyjnie odprowadza wode. Szersza lawa jest potrzebna po to zeby nie nastapilo zbyt duze osiadanie budynku wlasnie podczas tegoz osiadania. Szersza lawa generuje potrzebe innego zbrojenia. Tylko nie pytajcie skad to wiem........ icon_wink.gif

Pozdrawiam
MM
Link do komentarza
ja mam budowę pod Warszawą i za samą robociznę do stanu surowego otwartego z dachem pokrytym jedną warstwą papy zaplace 80 tys. netto Podobno to nie dużo. Dom ma 260 pow.całkowitej + piwnica prawie pod całoscią

Witaj
Ja też mam zamiar budować pod warszawą, a gdzie można znaleźć ekipę (za tę cenę)???
Pozdrowienia
wojtek
Link do komentarza
Witam
Trafiłem na ten post przypadkiem,szukałem kolejnego murarza do firmy.I przeczytałem go cały.I odpowiem państwu na kilka pytań z tego wątku.Mam bardzo młodą firmę,w Polsce buduję dopiero drugi dom(wcześniej całą ekipą pracowaliśmy przez kilka lat w Austrii a potem w Danii,oczywiście jako pracownicy).I jestem ze śląska.Piszecie Państwo że cena np.40tyś za dom o powierzcni użytkowej około 130m2 z garażem z dachem to dużo.Ja za tyle mniej więcej buduję.I defakto jest to na granicy opłacalności-budowa takiego domu to około 3 miesięcy pracy dla 3-4 ludzi.murarz w Polsce musi dostać około 800 zł na tydzień,na budowie są we dwóch(czyli sami murarze to 20 tysięcy złotych)plus dwaj pomocnicy jakies minimum 1700 na miesiąc.Pewnie powiecie że to dużo.Ale Ci ludzie pracują po 11 godzin dziennie,należy się im.Teraz materiał ,który wykonawca musi kupic sam,czyli rusztowania,drewno do fundamentów ,drewno na szalunki,betoniarka pada co dwie budowy,jakieś szlifierki młotki sznurki rekawice i ludzi trzeba dowieźć-paliwo.Mi na materiały na jedną budowę z paliwem idzie około 6000.Nie powiem opłaca się ,ale tylko dlatego że drugi murarz to ja.Jako szef w tej cenie poszedł bym z torbami.I wiem jedno-do te pory liczyłem za metr powierzchni użytkowej w stanie surowym z dachem pod gontem 300zł za metr.Następnej budowy bez 350 zł za metr nie wezmę,pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Witam

Mam zamiar rozpocząć fundamenty przed zimą.
Projekt to Jaskółka z pracowni Dom na 5-kę.
Powierzchnia ok. 130m2.
Długość bieżąca ławy i fundamentów to ok 80mb.
Zalewana ława - wysokość ok 45-50cm, szerokość - średnia 50cm
ściany fundamentowa z bloczków betonowych - ściany zewnętrzne 36cm szerokości
ściany fundamentowe z bloczków betonowych - ściany wewnętrzne 24cm szerokości

ceny brutto
Materiały
- drut żebrowany fi 12 - 30szt - 830zł
- drut żebrowany fi 16 - 4szt - 220zł
- strzemiona do zbrojenia - 400szt - ok. 480zł
- beton do zalania ławy ok 22m3 - nie znam ceny , ale jeśli po 300zł za m3 to cena będzie ok. 7000zł
- bloczki betonowe ok. 1700szt. - nie znam ceny, jeśli po 3,50zł/szt to cena będzie ok. 5950zł
- cement do murowania ścian z bloczków - 2 tony po 500zł = ok. 1000zł
- niespodzianki-rezerwa 1500zł
razem materiały ok. 17000zł

Robocizna
- ściągnięcie górnej warstwy ziemi-humusu 30cm na ok. 150m2 - 500zł
- wyznaczenie - geodeta - chyba 1000zł
- wykopanie dołów pod ławy ok 80mb , uzbrojenie, dopilnowanie zalanie betonem z gruszki po 20zł/mb = 1600zł
- murowanie ściany fundamentowej 80mb na wysokość ok. 0,7m = 60m2x23zł=1380zł
- catering dla ekipy 500zł
- niespodzianki 1500zł
razem robocizna ok. 6500zł

Całość ława plus ściana fundamentowa ok 23,500zł
Lokalizacja Biłgoraj/Lubelskie

Proszę o komentarz i uwagi jeśli coś mi nie gra lub coś nie jest tak jak trzeba
Link do komentarza
Cytat

Witam
Trafiłem na ten post przypadkiem,szukałem kolejnego murarza do firmy.I przeczytałem go cały.I odpowiem państwu na kilka pytań z tego wątku.Mam bardzo młodą firmę,w Polsce buduję dopiero drugi dom(wcześniej całą ekipą pracowaliśmy przez kilka lat w Austrii a potem w Danii,oczywiście jako pracownicy).I jestem ze śląska.Piszecie Państwo że cena np.40tyś za dom o powierzcni użytkowej około 130m2 z garażem z dachem to dużo.Ja za tyle mniej więcej buduję.I defakto jest to na granicy opłacalności-budowa takiego domu to około 3 miesięcy pracy dla 3-4 ludzi.murarz w Polsce musi dostać około 800 zł na tydzień,na budowie są we dwóch(czyli sami murarze to 20 tysięcy złotych)plus dwaj pomocnicy jakies minimum 1700 na miesiąc.Pewnie powiecie że to dużo.Ale Ci ludzie pracują po 11 godzin dziennie,należy się im.Teraz materiał ,który wykonawca musi kupic sam,czyli rusztowania,drewno do fundamentów ,drewno na szalunki,betoniarka pada co dwie budowy,jakieś szlifierki młotki sznurki rekawice i ludzi trzeba dowieźć-paliwo.Mi na materiały na jedną budowę z paliwem idzie około 6000.Nie powiem opłaca się ,ale tylko dlatego że drugi murarz to ja.Jako szef w tej cenie poszedł bym z torbami.I wiem jedno-do te pory liczyłem za metr powierzchni użytkowej w stanie surowym z dachem pod gontem 300zł za metr.Następnej budowy bez 350 zł za metr nie wezmę,pozdrawiam serdecznie



A powiedz mi ile bierzesz za m2 ściany?
Niech ściany będą z bloczków betonu komórkowego.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam
Trafiłem na ten post przypadkiem,szukałem kolejnego murarza do firmy.I przeczytałem go cały.I odpowiem państwu na kilka pytań z tego wątku.Mam bardzo młodą firmę,w Polsce buduję dopiero drugi dom(wcześniej całą ekipą pracowaliśmy przez kilka lat w Austrii a potem w Danii,oczywiście jako pracownicy).I jestem ze śląska.Piszecie Państwo że cena np.40tyś za dom o powierzcni użytkowej około 130m2 z garażem z dachem to dużo.Ja za tyle mniej więcej buduję.I defakto jest to na granicy opłacalności-budowa takiego domu to około 3 miesięcy pracy dla 3-4 ludzi.murarz w Polsce musi dostać około 800 zł na tydzień,na budowie są we dwóch(czyli sami murarze to 20 tysięcy złotych)plus dwaj pomocnicy jakies minimum 1700 na miesiąc.Pewnie powiecie że to dużo.Ale Ci ludzie pracują po 11 godzin dziennie,należy się im.Teraz materiał ,który wykonawca musi kupic sam,czyli rusztowania,drewno do fundamentów ,drewno na szalunki,betoniarka pada co dwie budowy,jakieś szlifierki młotki sznurki rekawice i ludzi trzeba dowieźć-paliwo.Mi na materiały na jedną budowę z paliwem idzie około 6000.Nie powiem opłaca się ,ale tylko dlatego że drugi murarz to ja.Jako szef w tej cenie poszedł bym z torbami.I wiem jedno-do te pory liczyłem za metr powierzchni użytkowej w stanie surowym z dachem pod gontem 300zł za metr.Następnej budowy bez 350 zł za metr nie wezmę,pozdrawiam serdecznie


gdyby Pan nie napisał ze młoda firma myślałabym że to nasz wykonawca .Budujemy dom na śląsku okolice Gliwic robi firma z nowego sącza pracują po 12 godzin/ jesień /robią bardzo czysto to nie tylko moja opinia , ale również dostawców ,którzy na nie jedną budowę jeżdżą zapłacę 50 tys za stan surowy otwarty .Dom parterowy 160m2 lana płyta zbrojona, dach deskowany.Umówiliśmy sie w grudniu 2006 . Nasz nadzór budowlany jest zadowolony. Wykopy zaczeli 20/09/07 mamy wylane już wience.Uważam ,że za prace trzeba płacić .Pracują dobrze i nie uważam ,że to jest dużo .Nie jestem OLIGARCHĄ
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam wszystkich z Płocka. Zaczynam budowę na wiosnę i za bardzo prosty projekt domu bez piwnicy, z poddaszem (120m) wykonawcy wołają 15-20 tyś. Chodzi oczywiście o stan surowy otwarty z koźliną.



Witam,

Dopiero zaczynamy z żoną budowę w Słupnie koło Płocka, mamy wykonane już fundamenty i szukamy ekipy do budowy domu o podobnych wymiarach ok.130 m czy mógłbyś nam pomóc podając namiary na wykonawców, uważamy bowiem że oferowana CI cena jest w granicach przyzwoitości za stan surowy otwarty z koźliną....
prywatny email:zaarost@onet.eu

pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...