Skocz do zawartości

Cena za stan surowy otwarty


Recommended Posts

Hi
Cos mi sie nie chce wiezyc w te cenniki za kilknascie tysiecy, przeciez nikt za darmo pracowac nie bedzie a dom srednio stawiaja w trzy miesiace 4-6 osob... wiec latwo mozna sobie obliczyc ile to przypada na jednego miesiecznie... nie wiem jak Wy ale ja bym za tyle nie robil takiej roboty...
Ale jezeli gdzies sa jeszcze tacy co za tyle robia to sie podzielcie namiarami...

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

ja mam budowę pod Warszawą i za samą robociznę do stanu surowego otwartego z dachem pokrytym jedną warstwą papy zaplace 80 tys. netto Podobno to nie dużo. Dom ma 260 pow.całkowitej + piwnica prawie pod całoscią

Witaj
Ja też mam zamiar budować pod warszawą, a gdzie można znaleźć ekipę (za tę cenę)???
Pozdrowienia
wojtek




Pan jest z Białołęki. Ma własną ekipę i sprzęt. Te 80 tys. to kwota netto bez prac ziemnych i tarasów ale i tak wydaje mi sie sensowna. Mój projekt jest dość skomplikowany a dach duży (400m!) i pogmatwany. Przy prostrzym projekcie może być taniej icon_biggrin.gif Nie jestem w stanie powiedzieć jak Pan i jego ekipa działaja w praktyce bo zaczynam dopiero na wiosnę. Ale namiary na niego dostałam z polecenia na forum. Jeśli jesteś zainteresowany namiarami to wyślę mailem. A gdzie pod W-wą sie budujesz? -jeśli można wiedzieć
Link do komentarza
Cytat

Wykonawca zaproponował za robociznę cenę 35tyś.zł za stan surowy otwarty (dom z poddaszem użytkowym,110m2,dach dwuspadowy). Czy według Was to dużo?
PS.okolice Rzeszowa (podkarpackie)


Jeżeli jest to cena za ściany + dach - to jest to raczej typowa cena (zależy jeszcze z czego ściany itd). Znajoma za stan surowy większego domu - dwupiętrowego - (150m2) płaci ok.33tys.zł - koło Warszawy.
Link do komentarza
Cytat

Nam budowali dom 140m użytkowych, dwa kominy, schody lane, działówki,dach z dachówki L-15, strop terriva zapłacilismy 19000PLN. Trzeba uważać na wszystkie szczegóły bo ustalisz cene a póżniej Ci powie a schody osobno kominy osobno i się uzbiera 25% więcej. Ja naszczęście trafiłem uczciwego wykonawce wszedł w połowie kwietnia a wyszedł 5 sierpnia 8) Bolesławiec Dolnośląskie




Jeśli nie sprawi ci to kłopotu, podaj mi proszę namiary na tego twojego wykonawcę. Zaczynam na wiosnę 2008 w ok. Jeleniej Góry, rozpocząłem poszukiwania ekipy już teraz i jak do tej pory miałem do czynienia wyłącznie z "krwiopijcami".

pzdr
Link do komentarza
Cytat

TAK CZYTAM ICZYTAM I NIE WIERZE JA ZA DOMEK CO PRAWDA MALY ZAPLACE ZA CALA ROBOCIZNE OD PODSTAW PO DACH 16 TYS WIEC NIE WIEM CZY CO KRAJ TO OBYCZAJ JESTEM Z LUBUSKIEGO



Ja tez oczy przecieram z niedowierzaniem bo w tych wszystkich wycenach jakby zera brakowalo. W marcu 2008 chce rozpoczac budowe domu w Lomiankach pod Warszawa. Szukam firmy budowlanej, ale dwie z ktorymi juz rozmawialem ustawily poprzeczke na poziomie 1200 zl/m2 za stan surowy, czyli za dom 200m2 wyszlo by co najmniej 240 tys zl ! A tu wszyscy mowia o 16-60 tys zl ??? Moze mi ktos poleci takich tanich i solidnych budowlanych ? Rozumiem ze w Wwie drozej ale zeby az tak ? To nie do wiary.
Link do komentarza
Cytat

czy moze mi ktos powiedziec ile kosztuje postawienie domu ok 150 m2 w okolicach krakowa


myślę , krakowskie ma ceny podobne do śląskiego budujemy dom pod gliwicami 155m2 z garażem podwójnym parterowy podaję mój album http://picasaweb.google.pl/maja.max8 zobacz jak czysto robią.To są górale z okolic nowego sącza biorą 55tys za stan surowy otwarty.Dach jest krokwiowo-kleszczowy samonośny ,deskowanie,papa i dachówka ceramiczna.Powierzchnia dachu 270m2
Link do komentarza
Cytat

Ja tez oczy przecieram z niedowierzaniem bo w tych wszystkich wycenach jakby zera brakowalo. W marcu 2008 chce rozpoczac budowe domu w Lomiankach pod Warszawa. Szukam firmy budowlanej, ale dwie z ktorymi juz rozmawialem ustawily poprzeczke na poziomie 1200 zl/m2 za stan surowy, czyli za dom 200m2 wyszlo by co najmniej 240 tys zl ! A tu wszyscy mowia o 16-60 tys zl ??? Moze mi ktos poleci takich tanich i solidnych budowlanych ? Rozumiem ze w Wwie drozej ale zeby az tak ? To nie do wiary.


Masz rację ja też czytam te wszystkie ceny śmiesznie tanie ,już pisali ,że w okolicach Gliwic buduję stan surowy za 55tys tak drogo.Nie potrafię sobie wyobrazić wybudowania domu za 16tys. czy 30tys.jedzenie ,spanie ,maszyny spalinowe piły do ciecia, palnik na gaz do połozenia papy, opłata robotników5-7,a gdzie zarobek.Czasami podejrzewam, że te ceny są z innej bajki
Link do komentarza
mam małą rodzinna firme budowlaną ojciec działał na terenie warszawy 7 lat teraz ja zaczynam , narazie u siebie czyli na podlaskiu ( już niedługo ponieważ są tu dośc niskie ceny ) ale szukam juz zleceń w okolicach warszawy, co do tych cen na poziomie 16-20 tysięcy to niestety prawda ostatnio za dom ok 150-160 mterów powiedziałem cene 20 tyś(kolega za taki sam w okolicach warszawy bierze ok 30) zącznie z dachem, pan ten chciał się kilka dni zastanowić i po 2 dniach zadzwonił, ze jak zejde ponizej 10 tyś to moge robić jak usłyszałem to wyśmiałem go, ale fakt faktem ze jakas ekipa zbudowała ten dom i zajeło im to 4miesiące nie wiem jak im się to opłacało. Tak na koniec jakby ktoś szykał ekipy budowlanet po proszę na emeila adrian.zb@wp.pl wykonujemy stany surowe, tynki tradycyjne, szpachlowanie, sufity podwieszane, adaptacje poddaszy, glazura, terakota, ścianki z płytg/k, malowanie, panele.







Cytat

Masz rację ja też czytam te wszystkie ceny śmiesznie tanie ,już pisali ,że w okolicach Gliwic buduję stan surowy za 55tys tak drogo.Nie potrafię sobie wyobrazić wybudowania domu za 16tys. czy 30tys.jedzenie ,spanie ,maszyny spalinowe piły do ciecia, palnik na gaz do połozenia papy, opłata robotników5-7,a gdzie zarobek.Czasami podejrzewam, że te ceny są z innej bajki

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam

Planujemy z żoną budowę domu jednorodzinnego w Łomiankach koło Warszawy...
możecie nas uświadomić ile może wziąć ekipa budowlana za stan surowy otwarty??
domek z poddaszem użytkowym z Tu kliknij icon_wink.gifB-1001 kadryl
(bliźniaczy ale budujemy tylko jedna połowę i bez piwnicy wyjdzie ok 120m2 )

no i poszukujemy solidnej ekipy budowlanej jeśli ktoś z Was ma namiary proszę o kontakt na maila dabramczyk@op.pl

pozdrawiam
i Życzę Wszystkim Wesołych Świąt
Link do komentarza
Cytat

TAK CZYTAM ICZYTAM I NIE WIERZE JA ZA DOMEK CO PRAWDA MALY ZAPLACE ZA CALA ROBOCIZNE OD PODSTAW PO DACH 16 TYS WIEC NIE WIEM CZY CO KRAJ TO OBYCZAJ JESTEM Z LUBUSKIEGO


Witam!
Ja tez jestem z lubuskiego Zielona Góra. Właśnie próbuje dotrzeć do kogoś z rejonu i poznać ceny budowy domku. Jeżeli masz chwile to proszę o kontakt. Mój e-mail frytkam1@wp.pl
Link do komentarza
Witam!
korzystając z tego że wielu forumowiczów poszukuje wykonawcy do budowy domku chciałem sie polecić icon_wink.gif taka kryptoreklama. Wykonujemy stany surowe (niestety bez dachu a mamy zaprzyjaźnioną ekipę od dachu), ale nie tylko oferujemy wszelkie usługi remontowo budowlane w szerokim zakresie. Działamy w powiecie warszawskim zachodnim. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu na maila nikodem.r@gmail.com, tam podam ceny i ewentualne dostepne terminy
Pozdrawiam i przepraszam za spam icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Czyli tak jak się spodziewałem, chyba przejdę na metodę gospodarczą icon_neutral.gif


A mam takie pytanko-co uważasz za metodę gospodarczą? Czy zamierzasz sam to budować? Podałem Ci orientacyjny koszt budowy przez ekipę a nie przez dewelopera. Jest to duży dom i wydaje mi się, że sam (nawet z bratem i wujkiem) nie dasz rady.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich bardziej doświadczonych ode mnie
Mam do Was pytanie:

jakich kosztów robocizny można się spodziewać za postawienie stanu surowego z pokryciem dachu i ścianki działowe dla projektu (rejon zachodniopomorskie okolice koszalina):

http://www.projekty.ign.com.pl/?id=254&p=detail

Dziękuje


Jakieś 65-70-tyś (przy pokryciu z blachy, ściana 2-warstwowa).Uwaga tak jak w przypadku post wcześniej (Pawel01)
Link do komentarza
Chodzi mi o to, że będę czynnie uczestniczył w budowie domu, nie będę siedział z zalożonymi rękoma. Nie potrzebuje całej ekipy murarzy i pomocników, wystarczy mi jeden dobry, pomocników zwerbuję sam. Jeżeli chodzi o dach to bez dobrego dekarza sie nie obejdzie, ale wystarczy 1 a nie kilku, a pomocnicy to moja sprawa. Trochę tu, trochę tu i kwota się zmniejszy. Obym się nie mylił. Nie spieszy mi się z budową, bo mam gdzie mieszkać, jak nawet będzie to stan surowy przez cały sezon to nic nie szkodzi:) Damy radę icon_smile.gif a jeżeli się mylę to sprowadźcie mnie na ziemie icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Chodzi mi o to, że będę czynnie uczestniczył w budowie domu, nie będę siedział z zalożonymi rękoma. Nie potrzebuje całej ekipy murarzy i pomocników, wystarczy mi jeden dobry, pomocników zwerbuję sam. Jeżeli chodzi o dach to bez dobrego dekarza sie nie obejdzie, ale wystarczy 1 a nie kilku, a pomocnicy to moja sprawa. Trochę tu, trochę tu i kwota się zmniejszy. Obym się nie mylił. Nie spieszy mi się z budową, bo mam gdzie mieszkać, jak nawet będzie to stan surowy przez cały sezon to nic nie szkodzi:) Damy radę icon_smile.gif a jeżeli się mylę to sprowadźcie mnie na ziemie icon_sad.gif


Nie było moim zamiarem gaszenia w Tobie entuzjazmu i woli samodzielnego budowania.Absolutnie.
U mnie była ekipa 4-ro osobowa. Zbrojarz, 2 dekarzy i pomocnik - budowali wszyscy, bez względy czy to było murowanie, wylewanie stropu czy montaż dachu. Miałem na tyle szczęścia, że byli na tyle doświadczeni, że nie tylko nie musiałem ich pilnować ale również poprawiali drobne błędy wynikające z niekompletności lub braku w dokumentacji. I gdyby nie fakt,że miałem problemy z materiałami to dom stanąłby w 2 miesiące (stan surowy). Ja też mam gdzie mieszkać, ale ...chyba mam mniejszy komfort niż Ty. Załatw sobie dobrego kierownika budowy, żeby często doglądał budowy i wspierał was wiedzą i radą. Życzę wszystkiego najlepszego.
Link do komentarza
podaj namiary do tych fachowcow chetnie skorzystam z ich uslug

a poza tym czy wie moze ktos ile bedzie kosztowal mnie stan surowy otwarty??
projekt na stronie http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=81&flip=1

zastanawiaja mnie ceny ktore padaja na forum, nie wiem jak jest na prawde.
prosze o pomoc, planuje zaczac wczesna wiosna, wszystkie pozwolenia juz mam,

somesmile@tlen.pl


i prosze wlaczcie sie do dyskusji zalezy mi na Waszej opini
Link do komentarza
masz moze namiary do tego murarza?? chetnie go wezme jak jest taki tani (o ile jest dobrym fachowcem)!!
Powiem szczerze ze nawet nie ma w Kuj-pom ekip budowlanych, nie wspomne o cenach jakie wolaja za postawienie domu!!
wykonczyc go to nie jest problem, ale postawic to juz katastrofa jest niestety malo fachowcow wiec nie ma komu domow stawiac
Link do komentarza
Cytat

masz moze namiary do tego murarza?? chetnie go wezme jak jest taki tani (o ile jest dobrym fachowcem)!!
Powiem szczerze ze nawet nie ma w Kuj-pom ekip budowlanych, nie wspomne o cenach jakie wolaja za postawienie domu!!
wykonczyc go to nie jest problem, ale postawic to juz katastrofa jest niestety malo fachowcow wiec nie ma komu domow stawiacz


Mój murarz jest średniej klasy fachowcem. Widziałam lepiej i szybciej zbudowane domy, ale gorzej też.
Kazimierz Hegedorn Murowana Goślina (25 km od Poznania). 509434505
Szczerze za to polecam ekipę pana, który postawił mi dach. Można mu (jego firmie) zlecić zbudowanie całego domu,
Dariusz Kamiński, też z Murowanej 693355686
pozdrawiam
Link do komentarza
mam jeszcze tylko pytanie, gdyz nie wiem czy cena podana dotyczyla zeszlego roku i nie wiem jaki jest to rodzaj domku.
Bylabym wdzieczna za przeslanie linka strony z projektem do domku ktory zostal wybudowany, chce mniej wiecej porownac z moim i mniej wiecej oczacowac koszt budowy.
Jutro bede sie kontaktowac z obiema ekipami, do mojej miejscowosci bedzie jakies 80 km jestem ciekawa czy sie podejmą tego wyzwania.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Rozmawiawiałem z budowlańcem na temat mojego domu
http://projekty.budujemydom.pl/projekty.ph...ymek_-_horyzont

i za ławy fundamentowe, fundamenty ściany i więżbę (bez pokrycia dachowego i tynków) chce 45 tyś za samą robociznę.

Według mnie to bardzo dużo, bo dach jest dwuspadowy i nie będzie duż kombinacji z więźbą.

Woj. mazowieckie
Link do komentarza
Cytat

mam małą rodzinna firme budowlaną ojciec działał na terenie warszawy 7 lat teraz ja zaczynam , narazie u siebie czyli na podlaskiu ( już niedługo ponieważ są tu dośc niskie ceny ) ale szukam juz zleceń w okolicach warszawy, co do tych cen na poziomie 16-20 tysięcy to niestety prawda ostatnio za dom ok 150-160 mterów powiedziałem cene 20 tyś(kolega za taki sam w okolicach warszawy bierze ok 30) zącznie z dachem, pan ten chciał się kilka dni zastanowić i po 2 dniach zadzwonił, ze jak zejde ponizej 10 tyś to moge robić jak usłyszałem to wyśmiałem go, ale fakt faktem ze jakas ekipa zbudowała ten dom i zajeło im to 4miesiące nie wiem jak im się to opłacało. Tak na koniec jakby ktoś szykał ekipy budowlanet po proszę na emeila adrian.zb@wp.pl wykonujemy stany surowe, tynki tradycyjne, szpachlowanie, sufity podwieszane, adaptacje poddaszy, glazura, terakota, ścianki z płytg/k, malowanie, panele.


Adria.zb-ja szukam ekipy do budowy dwóch domów pod Warszawą jak jesteś zainteresowany to daj znać k.wroniewicz@op.pl
Link do komentarza
Cytat

Ja za stan surowy otwarty zapłacę około 14 tyś. zł
Tez mam dom z poddaszem uzytkowym.
Dom stawiam koło miasta Łodzi




witam.
chciałabym się dowiedzieć o namiary do tej firmy. Mam również pytanie, czy były również inne koszty doliczone do tej ceny, np.wyżywienie? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz - mamy zamiar z mężem budować się koło Łodzi....
zapomniałam - mój e-mail: ewapawcio@tlen.pl
Link do komentarza
Witam
Czytam wasze wypowiedzi i oczom nie wierze za postawienie domu 50 tyś to dużo niestety sam miałem problem za ile się zgodzić z ekipą przychodzili i odchodzili i szczerze mówiąc zaczęło mnie to denerwować podobno jak fachowiec pije to dobry wcale że nie. Według mnie jeśli chodzi o dobór ekipy czy są dobrzy najlepiej z polecenia a jak nie to niech podadzą adres poprzedniego zlecenia i spytać się właściciela jak robota postępowała. Mam domek 10 na 10 i powiem że ściany piwniczne postawili w dwóch w 4 dni parter w 4 dni i poddasze w 1,5 dnia pracę zaczynali o 4.00 a kończyli 21.00 jedynie sam zaszalowałem strop , schody i dach. To było w 2006 roku i zwieli 6tyś.
Link do komentarza
Cytat

myślę , krakowskie ma ceny podobne do śląskiego budujemy dom pod gliwicami 155m2 z garażem podwójnym parterowy podaję mój album http://picasaweb.google.pl/maja.max8 zobacz jak czysto robią.To są górale z okolic nowego sącza biorą 55tys za stan surowy otwarty.Dach jest krokwiowo-kleszczowy samonośny ,deskowanie,papa i dachówka ceramiczna.Powierzchnia dachu 270m2



Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem i jak się zapewne domyślacie nie trafiłem na to forum przypadkiem .Jestem na etapie poszukiwania ekipy budowlanej do budowy domu w okolicach Gliwic i oglądałem wasze zdjęcia z budowy i jestem naprawdę pod wrażeniem ,czy moglibyście podac namiary na tą firmę z Nowego Sącza która wam wybudowała ten fajny domek
Pozdrwaiam Andrew Mercedes
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem i jak się zapewne domyślacie nie trafiłem na to forum przypadkiem .Jestem na etapie poszukiwania ekipy budowlanej do budowy domu w okolicach Gliwic i oglądałem wasze zdjęcia z budowy i jestem naprawdę pod wrażeniem ,czy moglibyście podac namiary na tą firmę z Nowego Sącza która wam wybudowała ten fajny domek
Pozdrwaiam Andrew Mercedes


podaję namiary Mirek Pancerz 600519502 robi naprawdę dobrze i solidnie pracują od rana do wieczora od poniedziałku do piątku na budowie było czysto .Zresztą widziałeś sam .Na budowie nie ma alkoholu, Szef jest młodym inżynierem ,ale pracuje na równi nasza więżba to jego praca .Wszyscy dostawcy chwalili pracę tej ekipy .Życzę powodzenia
Link do komentarza
Witam wszytskich,Zamierzam budować sie na jesieni ,czytałem juz wile artykułwo o cenach budownaia domu, ale chce sie dowiedziec co tutaj pisza inni, ci ktorzy buduja i na własnej skorze sie o tym dowiaduja, dom prosty dach dwuspadowy, około 130 m kwadratowych,ile moz ekosztowac?da rade 300 tysiecy z wykonczeniem w srodku?
Link do komentarza
Sebo !
Zależy gdzie i na jakiego wykonawcę trafisz oraz z jakiego materiału będziesz robić.
Powinno jednak wystarczyć na dach pokryty dachówką betonową - przy odrobinie fartu może nawet na słabszą ceramikę.
O ile tylko ceny (szczególnie drewna) nie pójdą zanadto do góry .. icon_confused.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...