Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Aser

Uczestnik
 • Posty

  63
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Aser

 • Ranga
  Członek Klanu WybieramyDom.pl
 1. Aser

  Drenaż

  OK, rozumiem, ale widzę, że ludziskom bujnie wszystko rośnie tam, gdzie rozsączają wodę z ocz. biologicznej. Myślałem że biologiczna to wyższy poziom i że woda jest już lepszej jakości bez odoru -w końcu po to jest tam recyrkulacja, pompy i generalnie dużo wyższe koszty :( Wynika z tego, że gdy jest drenaż nasypowy to nie warto instalować drogiej ocz. biologicznej, bo ze zwykłej będzie to samo, jedynie dopowietrzy się w drenażu, a biologiczna tego nie wymaga. Czyli drenaż w nasypie dla BOŚ oraz zbiornik dla deszczówki z przelewem do drenażu nasypie...
 2. Aser

  Drenaż

  OK, myślałem, że połączenie będzie bardziej efektywne. Czyli nawet z Biologicznej śmierdzi?? A może jakieś dod. środki antyzapachowe do zbiornika ?
 3. Aser

  Drenaż

  Nie ma w okolicy żadnych rowów :( Ale pisząc "bufor" miałem na myśli ZBIORNIK wody oczyszczonej z POŚ i za POŚ, do którego spływałaby też deszczówka i dopiero przelew z tego zbiornika (bufora wody użytkowej) szedł by na drenaż nasypowy -chyba skomplkowałem to sobie, ale skoro dotacja do POŚ, to może dałbym radę to domknąć finansowo, ale co z logiką i technologią?
 4. Aser

  Drenaż

  Dzięki, pow. dachu to ok. 220m2. Problem w tym że glina sięga 6 m, więc studnia chłonna odpada i czytałem, że w takiej sytuacji poleca się nasypy drenażowe -trochę drogo, ale myślę o tym, tym bardziej, że najprawdopodobniej skorzystam z dodtacji do Oczyszczalni biologicznej, która będzie wymagać tego rozprowadzenia, i tutaj pomysł, żeby ten przykładowy ZBIORNIK ok. 10m3 był jako wspólny bufor dla deszczówki i oczyszczalni -da radę? Wtedy woda do podlewania jest również gdy nie ma deszczu, myślę że z BOŚ byłoby ok. 0.5 m3/d. Co kolega/koledzy na to?
 5. Oto rzuty łazienek: Łazienki są nad sobą i mają wspólna 25cm ścinę od garażu. Problemem jest że WC i bidet na piętrze są przy ścianie działowej 11.5cm, która nie nadaje się do puszczenia rury odpowietrzenia 75-110cm. Dołem pomiędzy rusztem WC i Bidetu jest dystans ok. 15cm do brodzika -może zrobić obmurowanie i przerzucić odpowietrzenie na ścianę garażową i w niej do góry?
 6. Dziękuję! Ale znam ten przypadek i w zimie nie jest on obojętny, bo zagraża podciśnieniem, cofkami, a w najgorszym przypadku zassaniem smrodu :( Dlatego zamierzamy zrobić dodatkowy nawietrzak w ścianie... Pozdrawiam
 7. Aser

  Drenaż

  Witam, podłączę się do tej dyskusji, bo mam wyzwanie z gliną. Niby po ulewie jakoś wsiąka, ale glina pylasta :( Działka nachylona ok. 3%. Jak zrobić odprowadzenie wody z rynien? 1. Zbiornik betonowy 10m3 -czy nie będzie problemu z przelewem, ew. jak to zrobić? 2. A jak zrobić bez zbiornika, tzn. odprowadzenie od scian domu i rozprowadzenie po działce?
 8. Witam, proszę o pomoc w temacie odpowietrzenia kanalizacji, gdyż tak wyszło, że WC i bidet w łazience górnej mamy na ścianie działowej i pasuje odpowietrzyć w tym właśnie miejscu. Poniżej jest na parterze druga łazienka z 1 WC. 2. Czy jeden przewód odpowietrzający wystarczy? A kiedy stosuje się 2 odpowietrzenia? 2. Jaka powinna być średnica rury odpowietrzającej do grzybka na dachu, gdy jest tylko 1 odpowietrzenie? Wystarczy 75 czy więcej? 3. czy można w ścianie działowej położyć rury odpowietrzające w bruzdach 2 x 50, które będą połączone z trójnikami 110/2x50? 4. czy takie trójniki 110/2x50
 9. Witam, proszę o pomoc w temacie odpowietrzenia kanalizacji: 1. Mam WC i bidet na scianie działowej 110 -czy można odpowietrzenie zrobić w tej ścianie (w bruzdach) 2 x50? 2, czy są trójniki 110 /2x50 ?
 10. Eksperci aeroVac -dziękuję, jestem pod wrażeniem odpowiedzi stąd dod. pytana 8. czy VacuMaid S1570 Split będzie optymalny do domu 200m3 ? bo nie widzę mniejszych jednostek 9. czy część silnikowa może być zainstalowana obok separatora, czy koniecznie w osi? 10. wydajność ww. jednostki to 180 m3/h, czyli o tyle zostanie zaburzony bilans powietrza, co szczególnie w zimie przy zamkniętych oknach i ograniczonych szczelinach nawiewników może spowodować cofki z wentylacji grawitacyjnej lub zaburzyć went. mechaniczną -jak to jest i jakie są zalecenia?
 11. Zgoda, dlatego pytam, bo taki zastałem stan. Czyli logicznie mi się to ułożyło, żeby to odizolować od wody deszczowej, dziękuję.
 12. bajbaga OK rozumiem, są nawiewniki w oknach. Ale nie o to pytałem chodziło mi o polecane konkretne rozwiązanie wentylatora...
 13. Podłączę się. Dom z wentylacją grawitacyjną, 2 kominy razem 8 kanałów. Chcielibyśmy w łazienkach i w garderobie dodać wspomaganie odpowiednim wentylatorem, sterowanym załączeniem światła lub inaczej, ew. ze zwłoką, itp. Teoretycznie wydaje się, że powinien być 2-biegowy i stąd pytanie gdzie szukać dobrych rozwiązań? Jak sprzęt proponujecie? Czy jeśli kanały są indywidualne to też potrzebna klapa zwrotna?
 14. Podbiję ten temat, bo po przeczytaniu wątku mam jeszcze kilka pytań: 1. czy trójniki mogą być stosowane pod kątem prostym?, bo na jednym z tych linków TUTAJ tak własnie jest 2. czy coś stoi na przeszkodzie aby w kotłowni gazowej jednostka była zamontowana w kącie przy śc. zewnętrznej i nad pralką? -chodzi o opt. wykorzystanie pralnio-kotłowni 3. czy istnieje limit wysokości zamontowania jednostki, czy może być wyżej, tuż pod sufitem? Chodzi o max. długość pionowego odcinka na ssaniu jednostki? 4. czy każdą zassaną cięższą rzecz jednostka jest w stanie wciągnąć do góry do siebie, czy na dole po
 15. Pomóżcie proszę. Zkupiliśmy dom w SSO i mamy wątpliwości co do istniejącego drenażu stopy fundamentowej, bo obecnie woda po deszczu spływa do fundamentów poprzez wyprowadzony do góry żwir i zamula nam drenaż fundamentowy. Wokół domu zaniżenie po humusie, działka nachylona, więc z tej wyższej strony fundamenty są niżej niż grunt i pakuje się tam woda deszczowa. Rury drenażowe przy stopie są w otulinie kokosowej jako opaska wokół fundamentów i wyprowadzenie w najniższym punkcie. Czy wyjąć trochę żwiru, położyć włókninę i zasypać to gruzem i rodzimą gliną, podwyższając odrobinę teren koło funda
×
×
 • Utwórz nowe...