Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ciekawski_1

Uczestnik
 • Posty

  28
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Ciekawski_1

 • Ranga
  Początkujący
 1. Kolega post wyżej w zasadzie dał Ci wskazówkę - teraz większość ścian w budynkach mieszkalnych to ściany dwuwarstwowe - nawet bloki z wielkiej płyty są docieplane druga warstwą izolacji termicznej. Jest w tym pewna prawidłowość. Jest to najbardziej popularny sposób na termorenowację "zimniejszych" murów ale i na budowę od zera. Wszystko zaczyna się od wsp. przenikania ciepła U (dawne K) - wartość im mniejsza w W/m2K tym mniej ciepła tracisz poprzez przegrodę (nie liczę okien bo tu można zejść do 0,7 a standard teraz to 1,0). Dla ściany dwuwarstwowej obecnie wartośc U musi być nie
 2. W jaki sposób można zminimalizować efekt pracującego drewna w domach z bali?
 3. Cóż za ignorancja. Najgorzej jest negowac rzeczy, których się nie rozumie dla zasady. A pomyśleć, że kiedyś palono czarownice na stosie bo miały inne poglądy na pewne sprawy. Dobrze, że teraz większy nacisk kładziemy na ochrone praw człowieka bo można przewidzieć, że wielu by już płonęło na stosie tylko dlatego że ta "mądrzejsza" gromada wie wszystko lepiej.
 4. Powiedz co dosypujesz do kawy, a powiem Ci kim jesteś
 5. Przepływ energii ubrany w słowa zrozumiałe dla wszystkich. To ciekawe czemu pioruny walą w szpić a nei w kopułę??????? Kolego nie neguj tak wszystkiego bo jeszcze dostaniesz zgniłym jajkiem z tłumu ))))) I wtedy pojmiesz zjawisko grawitacji, pędu, dyfuzji w jednej sekundzie:)))) Wystarczy poweidzieć że jesteś sceptykiem.
 6. Trzeba zacząć mieszkać, wietrzyć, a w zimie a nawet już na jesieni dobrze grzać. Sprawdź jeszcze wentylację w łazience czy jest drożna.
 7. Czy wierzchnią warstwę tarasu (płyty betonowe) lepiej przykleić czy ułożyć na podsypce z piasku?
 8. Jakie obciążenia śniegiem wytrzymują daszki aluminiowe?
 9. Czy daszki ze stali nierdzewnej można montować samodzielnie?
 10. Na co należy zwrócić uwagę podczas doboru kabiny prysznicowej?
 11. Czy można wykorzystać szambo do przydomowej oczyszczalni ścieków?
 12. Na co zwrócić uwagę planując rozmieszczenie osprzętu elektroinstalacyjnego w domu jednorodzinnym?
×
×
 • Utwórz nowe...