Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ciekawski_1

Uczestnik
 • Posty

  28
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Ciekawski_1

 1. Kolega post wyżej w zasadzie dał Ci wskazówkę - teraz większość ścian w budynkach mieszkalnych to ściany dwuwarstwowe - nawet bloki z wielkiej płyty są docieplane druga warstwą izolacji termicznej. Jest w tym pewna prawidłowość. Jest to najbardziej popularny sposób na termorenowację "zimniejszych" murów ale i na budowę od zera. Wszystko zaczyna się od wsp. przenikania ciepła U (dawne K) - wartość im mniejsza w W/m2K tym mniej ciepła tracisz poprzez przegrodę (nie liczę okien bo tu można zejść do 0,7 a standard teraz to 1,0). Dla ściany dwuwarstwowej obecnie wartośc U musi być nie
 2. W jaki sposób można zminimalizować efekt pracującego drewna w domach z bali?
 3. Cóż za ignorancja. Najgorzej jest negowac rzeczy, których się nie rozumie dla zasady. A pomyśleć, że kiedyś palono czarownice na stosie bo miały inne poglądy na pewne sprawy. Dobrze, że teraz większy nacisk kładziemy na ochrone praw człowieka bo można przewidzieć, że wielu by już płonęło na stosie tylko dlatego że ta "mądrzejsza" gromada wie wszystko lepiej.
 4. Powiedz co dosypujesz do kawy, a powiem Ci kim jesteś
 5. Przepływ energii ubrany w słowa zrozumiałe dla wszystkich. To ciekawe czemu pioruny walą w szpić a nei w kopułę??????? Kolego nie neguj tak wszystkiego bo jeszcze dostaniesz zgniłym jajkiem z tłumu ))))) I wtedy pojmiesz zjawisko grawitacji, pędu, dyfuzji w jednej sekundzie:)))) Wystarczy poweidzieć że jesteś sceptykiem.
 6. Trzeba zacząć mieszkać, wietrzyć, a w zimie a nawet już na jesieni dobrze grzać. Sprawdź jeszcze wentylację w łazience czy jest drożna.
 7. Czy wierzchnią warstwę tarasu (płyty betonowe) lepiej przykleić czy ułożyć na podsypce z piasku?
 8. Jakie obciążenia śniegiem wytrzymują daszki aluminiowe?
 9. Czy daszki ze stali nierdzewnej można montować samodzielnie?
 10. Na co należy zwrócić uwagę podczas doboru kabiny prysznicowej?
 11. Czy można wykorzystać szambo do przydomowej oczyszczalni ścieków?
 12. Na co zwrócić uwagę planując rozmieszczenie osprzętu elektroinstalacyjnego w domu jednorodzinnym?
 13. Wszystko jest dla mnie jasne tylko mam jeszcze jedną wątpliwość - co zrobić, gdy prace ociepleniowe mam zamiar zacząć dopiero wiosną? W jaki sposób zabezpieczyć przed zimą bloczki silikatowe, a w zasadzie ściany zewnętrzne? Czy jest taka potrzeba?. Pytam ponieważ słyszałęm o takiej potrzebie w przypadku innych materiałów ściennych.
 14. Skoro już jesteśmy przy temacie silikatów - czym najlepiej ocieplić ścianę z bloczków silikatowych?
 15. Jakie rodzaje farb warto zastosować w pomieszczeniach suchych?
 16. Kolego nie zauważyleś chyba tonu żartu. Ja mam dwa koty w domu wiec można by opowiadać godzinami gdzie się kładą a gdzie nie. W niektórych miejscach się nigdy nie położyły. Podchodzę sceptycznie do takich rzeczy a istnienie energii wiadomo jest potwierdzone i to nie tylko tej, o której wszyscy czytają w FOCUSIE i Młodym TECHNIKU:) Wiem tylko, że są inne sposoby niż latanie z miernikiem albo odwierty geologiczne. Nie należy tylko polegać na jakichś tam tzw radiescetach tylko na ludziach, którzy się nie pomylili wielokrotnie. Jak ze wszystkim - fachowca z polecenia trzeba mieć
 17. Święta racja, pomijając sterowanie centralne (faktycznie analogia do komuny pasuje idealnie) to idea energii zaoszczędzonej na droższych żarówkach energooszczędnych jest dobra dla obiektów sakralnych (żyrandole po 200 oprawek) a nie w domu jednorodzinnym. Lepiej stare lodowki zamienić na nowe korzystając z szeroko zakrojonej akcji supermarketów, nie gapić się w telewizor cały dzień i wyłączyć komputer w domu bo czasami cały dzień jest włączony. W lato na oświetleniu nie zaoszczędzi a kilka zimowych miesięcy to znowu nie powód żeby zaraz do sklepu po jakieś "cudowne" żarówki zaiwaniać
 18. Jaką sprawność mają nowoczesne kotły na paliwo stałe? Jakie są korzyści dla użytkowników kotłów tego typu?
 19. Nawiążę tylko do wylewek ekranujących, których używali juz Rzymianie budując swoje siedliska na bagnach i cmentarzyskach. Coś w tym musi być bo skoro tak mało wiemy o energii, albo wiemy tyle ile zdołaliśmy zrozumieć do tej pory, to całą resztę musimy przyjąć albo jako pewnik albo z szacunkiem do wlasnego braku zrozumienia tematu. Najgorzej jest stanowczo zaprzeczać. To możemy zrobić w dowolnej chwili. Zarówno nauka jak i KOSCIÓŁ odrzuca pewne rzeczy i nie koniecznie różne. Jedno bez drugiego by nie istniało.
 20. Fizyka fizyką i nauka nauką a najlepszy jest leniwy kot z napasionym kałdunem, który na 100% położy się na żyle wodnej. Pogoń kota, weź szpadel i kop:)
 21. Wróżki są wtedy wiarygodne kiedy z pełną odpowiedzialnością na ekranie TV wieczorową porą namawiają do dzwonienia za jedyne 10 PLN z VAT /min:))))) Cała reszta to oszuści bez serca i wyzyskiwacze. Ludzie - jesteśmy kowalami swojego losu a cała reszta to dopiero magia:)))
 22. Jakie są zalety stosowania instalacji z miedzi?
×
×
 • Utwórz nowe...