Skocz do zawartości

Karolina1984

Uczestnik
 • Posty

  83
 • Dołączył

 • Ostatnio

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  91

Karolina1984's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Bierzemy się powoli za poszukiwania drzwi- 100cm, rozważam Wikęd lub KMT. W Wikędzie zrobiłam sobie symulację zamówienia: seria Premium, ościeżnica TERMO, model 12 , szkło mleczne- niecałę 2900 netto, rozumiem doliczamy montaż (400?? ) i 8 VAT. KMT - nie czaję ich ościeżnic, jaką warto brać pod uwagę w ich ofercie ? Jest KMT terma, KMT energy 90 i KMT passive. Ktoś ma opcję terma ? Jak parametry mają się do Wikędu ?? Dodam że w KMT przekrój ościeżnicy Terma wygląda .... biednie, tak jak ta "darmowa" ościeżnica w Wikędzie.... energy 90 i passive widać, że "wypasione", ale 1100 netto dopłaty za samą ościeżnicę uważam za lekko przesadzone. Jak się ma terma z KMT do TERMO z Wikędu ? Jeśli ktoś zna temat- co byście wybrali ?
 2. Piotr- fortepiany to my sprowadzamy , robimy i sprzedajemy . A nie, że wielka pani ma 2 fortepiany dla swojego widzimisię . Wszystkie roboty które opisałam powyżej zrobimy dopiero, jak sprowadzimy i sprzedamy około 10 fortepianów . Na razie susza
 3. żeby było tak cudownie....... to by było cudownie. Teraz przed nami- tynki zewnętrzne, skończenie niestety instalacji , jakaś brama inna niż samoróbka z przodu - bo niestety mimo ogrodzone j działki, zachrzanili nam drewno zimą . Dachówka i orynnowanie.... papa termozgrzewalna na taras nad garażem.... A potem chyba już rzeczywiście- podłogi, schody, oświetlenie . I zęby w ścianę A, no i zamiast desek chyba wypadałoby by bramę garażową uskutecznić....
 4. Myślę, że kosztorysy są realne. Nam systemem zleconym wyszło niżej, niż kosztorys netto na stronie.... (SSZ). A budowaliśmy z porothermu 44
 5. Jak wyżej. Chciałabym wymienić się doświadczeniami, co do kosztów, rozwiązań jak również urządzenia wnętrz. My jesteśmy na etapie SSZ plus tynki wewnętrzne i instalacje. Pozdrawiam.
 6. Witam. Instalacje położone ( ale bez pieca i kominka), tynki w środku są, okna są.... . Jakoś idzie
 7. Witam. NA razie budowa troszkę stoi- Jesteśmy na etapie SSZ plus w środku tynki cementowo wapienne, położone wszystkie instalacje - brakuje tylko pieca i niestety kominka z płaszczem wodnym. Elektryka , wodno-kanalizacyjne gotowe. Wszystko do ogrzewania rozprowadzone - oprócz niestety ww elementów najdroższych. Na dziś wydane 200.000 .
 8. Spojrzała,m na ten projekt w.w 2112. To malusieńki domek. Bardzo mało okien. U nas prawie 2 razy więcej. drzwi balkonowych samych mamy 5 sztuk, w tym jedne wielkie na taras. okien mamy ogólnie bardzo dużo jak na nasz metraż, a jest to 160m, nie 90 (!!)
 9. Profile są Veka , Petecki jest raczej dobrą firmą z Łodzi lub okolic, montaż robią bardzo dobrze, inaczej byśmy ich nie rozważali.
 10. Tak, mieliśmy wycenę Drutexu. Nie chcę kłamać jeśli chodzi o kwotę, więc nie będę w tym momencie wymyślać nic na siłę. Mogę się mylić, ale chyba to było coś około 14-15.000 za najprostszy pakiet dwuszybowy. Tak, jakoś negatywnie się na tę firmę zapatruję- przyznaję bez bicia. Zostaliśmy przy Peteckim. Myśleliśmy chwilowo o Oknoplaście- ale już po zniżkach za wpłatę gotówką- ofrują za 22.100 to, co Petecki za 19.800. 21.000 wycenili nam jakąś Arkadę dwuszybową- śmiechu warte , dalej dwuszybowe Avante- 25.400.
 11. Weźmiemy 5 komorowe 3 szybowe. Jak za złoto zapłacilibyśmy za 6 komorowe. Stwierdziliśmy, że wolimy mieć 5000 w kieszeni.
 12. Mieliśmy na oku drzwi wejściowe marki Wikęd- wszystko miało się zamknąć w kwocie około 2500 zł . Potem się okazało,. że plus jakaś ciepła ościeżnica i inna pierdoła - i mamy 3400 zł. I zastanawiam się- czy ta ciepła ościeżnica to taki "must have" ?? Mamy w sumie wiatrołap, więc czy warto przepłacać? Znaleźliśmy również super drzwi firmy Delta- ościeżnica drewniano- stalowa, drzwi grube- ale mają ofertę kolorystyczną tak ograniczoną, że musieliśmy zrezygnować z zakupu. Łasić się na takie ciepłe ościeżnice, czy kupić ze zwykłą stalową ?
 13. Zdecydowaliśmy się na PEteckiego. Jedynie mam wątpliwości- 2 czy 3 szybowe..... trzyszybowe są horrendalnie drogie, musielibyśmy się wstrzymać kolejną zimę z pokryciem dachu (różnica na oknach 6-7000). Czy naprawdę jest między nimi aż taka różnica potem jeśli chodzi o temperaturę w domu ?
 14. Wiem, ciągle jeszcze myślimy o tym wszystkim.... Z drugiej strony naprawdę już dziewiąty rok nam służą bez zarzutu okna "no name" ;) .
×
×
 • Utwórz nowe...