Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

zxrek

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O zxrek

 • Ranga
  Początkujący
 1. O ile pamiętam ale pewności nie mam to żeby się wprowadzić musisz byc zrobiony odbiór budynku może on być częściowy bądż całkowity ale takie rzeczy jak barierki muszą być przed takim odbiorem porobine.Tarasy i schody też musza być -nie może być to temat na póżniej.Warto się dowiedzieć dokładnie co musi być zrobione a co można zrobić po odbiorach.
 2. To jest dla mnie wiarygodny wykonawca. Który mówi "orientacyjnie ten dom może wyjśc około tej kwoty ale żeby wycenić musze miec dokładny projekt i czas na tą wycenę" Ja robie dokładnie tak samo ,biorę projekt i wyliczam wszystkie prace które mnie dotyczą(kazdy metr ściany,stropu czy dachu),natomiast tego projektu nie liczyłem dokładnie lecz wiem ,że byłby w tych okolicach za sso-wnioskując z linku podanego wyżej..
 3. Mnie poprostu wkurza tylko fakt,że pewne osoby zakwestionowały i wyśmialy wycenę i czas realizacji sso dla tego domu od tego to się zaczęło.Chciałem uświadomić dla właściciela projektu jak może wyglądać sso i że wcale nie jest drogi w postawieniu oraz,że nie ma w nim nic skomplikowanego-jak twierdzą niektóre osoby i jak ktoś sie uprze to koszt końcowy może być podobny do tego załozonego w kosztorysie a nie ponad pół miliona.Wiadomą sprawą jest ,że budując dla siebie chciałoby się postawić z jak najlepszych materiałów i często sie je wybiera,przy wyborze okien,drzwi,pokrycia dachowego,materiałó
 4. Moja wycena dotyczyła stanu surowego otwartego od początku chyba o tym rozmawiamy ja tym się zajmuje,tą cene podawałem za sso nie pod klucz(mam dość pisania o tym samym).Podciąganie powierzchni całkowitej do użytkowej zmienia koszty nawet o 30%,przeciez to olbrzymia różnica i nie uśredniona.Przeciez jak ktoś ma pieniądze to metr moż kosztować i 10000 ale to nie oto chodzi.Kończąc już tą dyskusję stwierdzam tylko,że w wielu sprawach nie ma pani totalnie pojęcia .Radził bym się douczyć za nim zacznie się coś pisać.Podejrzewam ,że pani doświadczenia i wielu innych tutaj to to tylko budowa jednego
 5. Pozatym na górze strony pewne osoby żle przeliczają całokształt ceny domu,gdzie np użytkowej jest 137m2 a całkowitej 200m2i przeliczaja to razy np 2500 zł m2,gdzie tak naprawdę z tego te 60 metrów kw to koszty rzędu np 150 zł m2 a to przecież kosmiczna różnica,ciekawe rzeczy piszecie.
 6. Ja nie na pisałem że ten domek jest mały-jest średni,przeciętny są domy znacznie większe i naprawde skomplikowane w budowie.Winikiem dużej kubatury tego domu jest piwnica choć i tak tylko częściowa(nie pod całym domem).Natomiast w powierzchnię całkowitą te 280m2 jest naprzykład wliczony taras(który może byc naprawdę duży),schody zewnętrzne-gdzie ja w swojej wycenie nie uwzględniam tego wcale,czemu-czytaj wyżej.U ciebie kubatura ma 666m3-to może być dom o powierzchni uzytkowej 110m2 a może 160m2.Kubatura też nie jest wyznacznikiem czy coś jest drogie ,czy tanie w zbudowaniu.Jak pisałem na pocz
 7. Po co piszecie takie głupoty,nauczcie się czytać projekty ,gdzie tam jest napisane że ten do ma 300 m2.Ten dom ma w podstawie wymiar 9m na 11 m plus garaż.Sprawdzcie jakie wy macie domy.I poczytajcie czym się różni powierzchnia całkowita od zabudowy.Podkreślam jeszcze raz ten domek jest prosty w budowie i wcale nie jest duży.Sciany są proste,żadnych łamańców,scian po łuku,dziwnych wykuszy,dach również bardzo przyjemny w wykonaniu.Praktycznie wszystko się na dole wycina a póżniej ładnie i szybko składa nie jak w dachach czterospadowych,gdzie każda krokiew jest innej długości.Szkoda ,że właścici
 8. Czas budowy domu o którym mówimy byłby w okolicach 3 miesięcy i w 3 osoby ze mną włącznie od fundamentu po zapapowany dach i pieniądze które bym na tym zarobił po opłaceniu pracowników i innych kosztów są dla mnie wystarczające.I wszystko w temacie.Podejrzewam ,że też jesteście wykonawcami i za taką robotkę wzieli byśćie przynajmniejz 50% więcej albo ktoś wam wybudował drogo i nie możecie jeszcze dojść do siebie,to nie moja sprawa.Ja podałem orientacyjnie swój koszt za jaki bym wybudował ten dom,więc nie wiem również w jaki sposób wprowadzam ludzi w błąd.
 9. Kolega wyżej podał link do projektu gdzie można w miare oszacować koszty ,poniżej daqqulka wrrzuca dwie fotki ,które za dużo nie mówią.Podaj również linki to porozmawiamy,a wzrok mam dobry.
 10. Witam ,twój domek jest raczej prosty w budowie łącznie z dachem nie ma w nim nic skomplikowanego i nie różni się od innych domków.Jedyna sprawa z którą możesz mieć problemy i która może być kosztowna to pwnica. Wszystko zależy od poziomu wód gruntowych i sposobu izolacji tej piwnicy.Zajmuje się budowami domów na warmi i gdybym ja wyceniał twój do to cena była by w okolicach 40 tys po dach obity papą z założeniem ,że w piwnicy trzeba zrobić izolację przeciwwodną.Także myśle ,że nie ma tragedi i nie ma się czym martwić .
×
×
 • Utwórz nowe...