Skocz do zawartości

mój wymarzony domek


Recommended Posts

Napisano

Słupki pewnie już zostaną,nie są za grube ale może nie robiłbym z ich powodu tragedii ,trudno,są jakie są......

krokwie masz konkretne ,natomiast legarki ,hmmm.....dechy będą poprzecznie do ściany domu,wyobraź sobie że stanie 5 osób na jednej,dwóch deskach pośrodku między krokwiami,mała katastrofa możliwa ;) tym bardziej że bywają z sękami.....czy to są łaty 4x6 cm?.....może dać dwie obok siebie.....pytasz czy to źle że łata ugina się pod Twoim ciężarem,lepiej żeby nie uginała się zbyt mocno ale po nabiciu dech wszystko będzie wspólnie pracować i ugięcie będzie wyraźnie mniejsze....

pytasz o zabezpieczenie dolnej części słupków,skoncentrowałbym się na tym ,to najprędzej "padnie" ,zabezpieczałbym to na wszelkie sposoby......jeśli dysperbit jest zbyt gęsty to zrobiłbym pół na pół z przepracowanym albo i nie olejem lub zalewał czymś podobnym,przeznaczonym do impregnacji.

co napisałem to ocena na oko w dodatku z perspektywy......

Gość mhtyl
Napisano
17 godzin temu, Baszka napisał:

 

IMG_1382.JPG

 

 

Te słupki nie są niczym malowane, wygląda mi to na opalenie palnikiem gazowym.

Pisałem już wcześniej, jak mistrzu nie słucha się inwestorki to mistrza za płot, w końcu to inwestorka jest jego pracodawcą, ale jak inwestorka ma miękkie serce to cóż.

Nie chce być złym prorokiem ale z kostką może być podobnie jak z tarasem.

Napisano
56 minut temu, mhtyl napisał:

 

Te słupki nie są niczym malowane, wygląda mi to na opalenie palnikiem gazowym

albo psiknięte jakimś sprayem na czarno.....

Gość mhtyl
Napisano
1 godzinę temu, Buster napisał:

albo psiknięte jakimś sprayem na czarno.....

Po sprayu obrzeża nie były by brązowawe tylko czarnawe a na fotce widać jak czerń przechodzi w brązowawy "margines" takie coś zostaje po opalaniu palnikiem. je zeli Baszce będzie się chciało wystarczy przetrzeć palcem po tym czarnidle i się okaże czym było drewno potraktowane.

Napisano

Widzę, że jesteście poczynaniami tarasowca zachwyceni równie jak ja. Dotykałam to czernidło, ale nic nie wywnioskowałam. Na pewno nie żadna smoła. Byłaby konkretna warstwa. W każdym razie to pacykadło, którego zdjęcie wstawiłam ( to w kuble) ma postać rzadką, chlupało intensywnie. Zresztą MrTomo potwierdził, że może coś tak wyglądać.  Dziś przyjrzę się temu dokładniej, poskrobię paznokciem, powącham.

Może by zrobić tak, jak pisze Buster, czyli ponabijać te wykałaczki podwójnie (dobrze zapamiętałeś, wymiar 4x6 ). 

A mistrz? No cóż. Nie pisałam o tym, jak kolejne dwa razy przyjechał z listewkami pod okna tarasowe w kolorze nie wiadomo skąd wyjętym. Skończyła mu się bejca właściwa i robił próby chyba na przetrzymanie mnie ( sam się przyznał, nie do prób, tylko do "wyjścia" bejcy). Oczywiście mogę żyć bez tych listewek pod oknami jeszcze długo, tylko że po każdej jego wizycie mam podłogi całe brudne i kolejny raz latam na miotle i mopie, jakbym co najmniej nie miała tam innych zajęć to po pierwsze i jakby kopytko było całkiem zdrowe, to po drugie. A mistrz wzbił się na wyżyny humoru i zapytał o pieniądze. To było w poniedziałek. Odmówiłam stanowczo i zdecydowanie. Możecie być ze mnie dumni, odkrywam nową siebie :D. Decyzję uzasadniłam poślizgiem terminowym i powiedziałam, że rozliczymy się na koniec, za całość. Mistrz stwierdził, że tylko pyta, ja na to , że tylko odpowiadam. Wydawało się , że zrozumiał. Ale były to pozory. Wczoraj zadzwonił z pytaniem, o której będę, po czym stwierdził, że przyjedzie tylko wówczas, jak przygotuję jakieś pieniądze, bo UWAGA , siądźcie wygodnie, nie ma za co przyjechać . I skoro odmawiam pieniędzy, to na razie musi je zarabiać gdzie indziej. I że poniósł koszty. Pewnie miał na myśli kotwy, które w Casto , dwa razy dłuższe od moich są po 11 zł, a mnie usiłował wmówić, że płacił 40 za sztukę. Nieważne. Na moją uwagę dotyczącą zagęszczania konstrukcji i izolowania właściwego ( ustaliłam moczenie w smole) stwierdził, że można poprawić. Ale to było przed pytaniem o kasę. Więc teraz nie wiem, co ma w zamyśle. Może od siebie odpoczniemy. I to też nie jest głupie, bo muszę mieć siły na kolejnego pajaca. Pewnie trudno Wam będzie uwierzyć, sama trochę nie dowierzam, ale dziś ma być Pasza i kończyć swoje partactwa.Ciekawa jestem , co mi powie i jak mi w oczy spojrzy.

Gość mhtyl
Napisano

Jeżeli chodzi o wydawanie pieniędzy za zakupiony towar to niech mistrz okaże się najpierw fakturą. Dla mnie ktoś kto naciąga ludzi  jest skończony bo jest oszust i  w sprawach finansowych jak i w wykonawczych.

Co do tego mazidła, nie widzę problemu abyś wziewa kawałek drewna i na próbę pomalowała tym specyfikiem, zobaczysz jak faktycznie wygląda drewno pomalowane. A jak dotykałaś palcem nie zabrudził się czarną sadzą?

Napisano

Krótko, bo nie warto rozwlekać. Stolarek nr 2, że pozwolę sobie na takie określenie, nie odezwał się, znaczy  zarabiał. Te słupki są, wbrew temu, jak wyglądają, pomazane jakimś pacykadłem. I ono wyraźnie tworzy na nich cieniutką warstewkę. W niektórych miejscach dało się zeskrobać paznokciem, w innych nie. Zatem pomalował, ale nie moczył. Heniu nie mogę sama pomalować, bo robił to u siebie, nie mam pojęcia czym.

Pasza, dla porządku napomknę. Skończył we właściwym sobie stylu. To znaczy dał silikon, nie wyczyścił tak, jak należało ( czepiam się , nieprawdaż ? ). Płytki w dekielek wkleił dopiero na miejscu, mimo że dysponował i dekielkiem, i płytkami. W związku z tym dekielek nie ma fugi. Cokoliki przy drzwiach garażowych wkleił, ale tylko z jednej strony. Poszłam do koleżanki, której mąż ma taką przecinarkę do płytek, przyciął, przykleję sama. A pomazańce silikonowe wyczyszczę preparatem, który kiedyś kupiłam. Tę fugę też uzupełnię . Doszłam do etapu, że różnych rzeczy bym się nauczyła, byle nie oglądać więcej tych kreatur.

 

 

Napisano

Budowa pokazała mi się z nowej strony. Wczoraj zaczęło się brukowanie. Wykonawca spóźnił się 5 min i to tylko dlatego, że pobłądził i pojechał do ościennej wsi. Jest to nieprawdopodobne zważywszy, że jechał do mnie ponad 200 km. Dodatkowo jest artystą. Tak uważam po zobaczeniu fragmentu ścieżki. Wydrukowałam sobie realizację zrobioną w kostce, którą wybrałam i w zamieszaniu, jakie powstało , zapomniałam tę kartkę zostawić. A tu proszę jest to , co miało być. Tinku , dziękuję :hug:.

Przy brukowaniu wyniknęły kolejne kwestie do ogarnięcia: pociągnięcie kabla do bramy, wyprowadzenie rury od szamba do kanalizacji, która kiedyś być może będzie , a nie chciałabym pruć całego podwórka, no i najtrudniejszy problem, a mianowicie brama wjazdowa. Dla przypomnienia: światło bramy ma 5 m. Wklejam zdjęcia dla lepszego wyobrażenia. Najwygodniejsza byłaby : uwaga, robię przegląd bram

1. rozsuwana, ale wówczas musiałabym ściąć brzozy. Niewykluczone, że i tak będę musiała to zrobić, sąsiad pracuje nad tym intensywnie.

2.brama dwuskrzydłowa , taka typowa nie da pełnego komfortu wjazdu do garażu, który jest pod kątem 90 stopni. Facet sugerował otwieranie na zewnątrz, nie kolidowałoby to z niczym, a miałabym wygodny wjazd.

3. brama z jednym ramieniem musiałaby być baaardzo porządna ( czytaj kosztowna), żeby udźwignąć całość, do tego dochodzi jeszcze ewentualne podnoszenie kostki zimą

Nie będę teraz robić bramy, ale chcąc uniknąć rozbierania kostki, planuję fundament pod bramę. Dziś rano przed pracą miałam spotkanie z wykonawcą bramy, który z kolei mówi, że fundament robi zawsze sam i jest to ława na całej szerokości. Mistrz wygląda na takiego, który zna się na rzeczy, ale koszt bramy mnie prawie zabił. 

Jutro mam spotkanie z kolejnym bramiarzem. Na wszelki wypadek zamawiając dziś cement oglądałam takie gotowce w Casto. Tyle że tam nie ma wyboru. Tylko dwuskrzydłowe z furtką. I mają teraz promocję na sterowanie. Cały zestaw Nice, nie chińszczyzna . A może nie myśleć o elektrycznym napędzie? Czy to rzeczywiście taki kłopot otworzyć ręcznie bramę? Co radzicie? Boję się awaryjności.

Napisano

Wklejam fotki. Na ostatniej mój cień na tle wielkiej góry :)

Nie wspomniałam jeszcze o kolejnym problemie. Wykop rury pod kanalizację jest głęboki. Brukarz stwierdził, że trzeba będzie ubić tak zwanym skoczkiem, bo w innym razie to , co ułoży, po kolejnej zimie zmieni lokalizację.

Jeszcze słowo do bramy. A może furtka z boku? a brama cofnięta wgłąb posesji, wtedy  światło wjazdu ciut szersze. Drążę ten "bramowy" temat, bo nie wiem, co z fundamentem. A decyzja musi zapaść szybko, a nawet szybciej.

IMG_1361.JPG

IMG_1377.JPG

IMG_1415.JPG

IMG_1445.JPG

Napisano

Tak bez mapy sugerowanej przez Draagon - a.

Radzę bramę cofniętą

I fundament pod całą szerokością bramy.
I furtką jeśli są w jednej linii.

Jaka brama? Tu tylko mój gust,opatrzyły mi się przesuwane,
Gdy zrobią drogę u mnie wstawię ponownie dwuskrzydłową.

Napęd? Teraz nie mam ale zrobię.Nie wiem jak daleko masz od domu do bramy.Ja mam 40-50 m i cholera mnie bierze gdy muszę wysiadać przed bramą,otwierać ją,wsiadać do samochodu,przejechać kilka metrów,znów wysiadać,zamykać bramę,wsiadać do samochodu i jechać te 50 m.Alternatywą jest jednokrotne otworzenie i później krótki spacerek do bramy ale wolę to pierwsze.

Napisano

Panowie, po co Wam mapa? Specjalnie zrobiłam zdjęcia, żeby było widać "na żywca" co i jak. To te fotki powyżej.

Kupka gruzu obok zrolowanej tablicy leżąca tuż pod drzewami jest przy granicy. Na drugim zdjęciu ten gruz jest jeszcze widoczny, tablica się nie załapała. Światło bramy to cała szerokość drogi dojazdowej, to zdjęcie nr dwa. Słupek prądowy, że tak go nazwę jest w zasadzie w linii prostej ze słupkiem gazowym. Obydwa stoją w granicy, więc brama przed nimi patrząc na to zdjęcie, lub za nimi wjeżdżając na działkę. Garaż jest pod kątem prostym do wjazdu, to widać na pierwszym zdjęciu. Odległość od garażu do płotu wynosi 4 m 10 cm. Brukarz mówi, że jak cofnę bramę w kierunku wjazdu, to utrudnię sobie tym samym wjazd do garażu. 

Było tu dwóch magików od bram. Jeden mówi o fundamencie w całości, drugi o trzech stopach głębokich na 80-100 cm i wymiarach 30 x 30.  Chciałam , by ten fundament zrobił brukarz, bo to rozsądny wykonawca. On nie bardzo chce, bo to nie jego działka i mówi, że jak to zrobi, to będę mieć potem tylko kłopot, bo nie będzie jak osadzić tych metalowych słupków na fundamencie.  No właśnie, jak to się robi? 

Odpowiadając na pytanie Bustera , odległość od granicy, czyli przyszłej bramy do garażu to 7-8 m.

 

Napisano
5 minut temu, Baszka napisał:

 

Było tu dwóch magików od bram. Jeden mówi o fundamencie w całości, drugi o trzech stopach głębokich na 80-100 cm i wymiarach 30 x 30.  Chciałam , by ten fundament zrobił brukarz, bo to rozsądny wykonawca. On nie bardzo chce, bo to nie jego działka i mówi, że jak to zrobi, to będę mieć potem tylko kłopot, bo nie będzie jak osadzić tych metalowych słupków na fundamencie.  No właśnie, jak to się robi? 

Odpowiadając na pytanie Bustera , odległość od granicy, czyli przyszłej bramy do garażu to 7-8 m.

 

Jeśli będzie ciężka brama to lepiej zrobić ciągły fundament,jeśli lekki to niekoniecznie.

Tego o osadzaniu słupków nie bardzo rozumiem,robi się tak że słupki i fundament są osadzane przed kładzeniem kostki,poziom betonu robi się na tyle niski żeby zmieściło się jeszcze kilka cm podsypki oraz kostka.

7-8 m to faktycznie mało,wersja ze skrzydłami otwierającymi się na zewnątrz może być dobra.Ale to z kolei zabiera nieco miejsca przed bramą.

Napisano

Widzę to tak. Masz idealne warunki do bramy przesuwnej, która będzie znacznie lepsza niż skrzydłowa (otwieranie wzdłuż płotu).

Fundament Ci narysowałem. Powinnaś przewidzieć w nim kabelek komunikacyjny z czujką w pierwszym słupku, a także kabel doprowadzający 230 V. Rozumiem, że ta szafka elektryczna po lewej jest Twoja.

Powinnaś mieć jeszcze przewód (skrętka komputerowa, zewnętrzna) od domu do słupka, gdzie będzie domofon.

(poprzedniego tematu nie dokończyłem, bo nie miałem czasu. Zajmowałem się pierdołami na FB i życiem.  Z tym tematem może być podobnie).

wjazd do baszki-z bramą.jpg

Napisano
4 godziny temu, Leszek4 napisał:

poprzedniego tematu nie dokończyłem, bo nie miałem czasu. Zajmowałem się pierdołami na FB i życiem.  Z tym tematem może być podobnie.

 

Ja! To ja! To o mnie mowa. Ja jestem jego fejsbukową pierdołą :icon_lol::D:yahoo:

Napisano
1 godzinę temu, solange63 napisał:

Ja! To ja! To o mnie mowa. Ja jestem jego fejsbukową pierdołą :icon_lol::D:yahoo:

Możesz być najwyżej wicepierdołą. Tytuł pierdoły należy już od wielu lat do Najjaśniejszego Pana, cesarza Franciszka Józefa, który mocno sobie na niego zasłużył nie tylko u schyłku życia.

Napisano
2 godziny temu, solange63 napisał:

Ja! To ja! To o mnie mowa. Ja jestem jego fejsbukową pierdołą :icon_lol::D:yahoo:

A lekcje odrobione, pierdoło moja? Co Ty tu w ogóle robisz?!

Jestem po pierwszej degustacji piw domowych. Jakieś pytania?

Napisano
29 minut temu, TINEK napisał:

Dobre wyszło????

Na dzisiaj średnio. Nagazowane już są, ale to długotrwały proces. Tak jak nagazowanie szampana. Potrzebują jeszcze miesiąca, by się zharmonizować. I wtedy będą pyszne.

Masz tu fotkę z dzisiejszej degustacji piwa zabutelkowanego 9 marca br.

 

20170331_164034.jpg

Napisano

na wygląd super,

czyli można powiedzieć, że to taka "niecierpliwa" degustacja :)

raz miałem okazję popróbować piwa domowej produkcji, byłem zaskoczony, że takie smaczne było

 

Baszko, Baszko, plac wybrukowany??? brama wybrana?
przesuwna będzie wygodniejsza i w tej lokalizacji odpowiedniejsza, a brzozy, no cóż, posadzisz nowe, szybko rosną, za sto lat, będą mieć sto lat ;) (i się Leszek ucieszy)
jest jeszcze jeden powód by je wyciąć, "bo można" :)

Napisano (edytowany)

Przesuwna, cofnięta względem granicy.

Te 50-100 cm na froncie, które podarujesz brzozom, nie zuboży cię, a przynajmniej masz już na działce duże drzewa.

Nie bądź Szyszko, nie wycinaj bez potrzeby. 

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Napisano (edytowany)

 

wjazd do baszki-z bramą.jpg

Pomyliłem kierunki wjazdu na posesje Baszki, dlatego poprzedni tekst jest wyrzucony.

Edytowano przez mhtyl
zła ocena fotki (zobacz historię edycji)
Napisano
Dnia ‎2017‎-‎04‎-‎01 o 20:14, TINEK napisał:

na wygląd super,

czyli można powiedzieć, że to taka "niecierpliwa" degustacja :)

raz miałem okazję popróbować piwa domowej produkcji, byłem zaskoczony, że takie smaczne było

 

Baszko, Baszko, plac wybrukowany??? brama wybrana?
przesuwna będzie wygodniejsza i w tej lokalizacji odpowiedniejsza, a brzozy, no cóż, posadzisz nowe, szybko rosną, za sto lat, będą mieć sto lat ;) (i się Leszek ucieszy)
jest jeszcze jeden powód by je wyciąć, "bo można" :)

To była degustacja wstępna. Już po niej wiadomo czego się będzie można spodziewać. Żałuję, że w trosce o sylwetkę w grę wchodzi spożywanie tylko raz w tygodniu. Po ośmiu latach przerwy w warzeniu, to prawdziwa kara. A Ty żałuj, że nie mieszkasz za moim płotem. :D

Brzozy. Jakoś średnio trafia do mnie argument o poszanowaniu tych drzew w miejscu, w którym one swoimi korzeniami ingerują w ogrodzenie i fundament bramy, a jesienią będą zasypywały to wszystko liśćmi. Cofanie bramy w głąb posesji oznacza dorabianie ogrodzenia po obu stronach. Nie dostrzegam sensu.

A skoro sąsiad napiera w sprawie wycinki, to zagadałbym z nim, żeby sobie je wyciął w zamian za pozyskane drewno. Jak się zgodzi, to wtedy zaznaczyłbym, ze nie powinien zapomnieć o zabraniu ze sobą reszty pnia z korzeniami. :D

Owszem, brama jest jedną z ostatnich rzeczy, jakie tam potrzebujesz (wszak to dom na końcu ślepej uliczki!), ale wycinkę i przygotowanie fundamentu zrobiłbym już teraz.

5 minut temu, Leszek4 napisał:

Cofanie bramy w głąb posesji oznacza dorabianie ogrodzenia po obu stronach.

Wróć! Nie po obu, po jednej, od strony brzóz. Ale sens też słabiutki.

Napisano

Zgadzam się z przedpiszczynią :) 

Łomatko,ale ten Pezet ma pomysły językowe ;) 
Bo jeśli nie wiesz,nie widziałaś to właśnie Pezet wymyślił że jeśli "przedmówca" to i "przedpiszca" :icon_biggrin:

Napisano

Podobno świat jest symetryczny.Inni twierdzą że jest pełen asymetrii.
Ale naturalnych linii prostych jest w nim mało jeśli nie wcale. :) 

I dlatego te fale mnie się podobają :) 

Oczywiście to tylko mój gust :) 

Napisano

Wreszcieeeee...Wreszczcie, nareszcie. Są u Ciebie wykonawcy! Super to robią, super efekt i pewnie super masz samopoczucie. W końcu. Bo fachowca ma być podobno "czuć". Obwąchaj ich. :)

Napisano
3 godziny temu, bobiczek napisał:

za dużo elektryki i elektroniki jak dla mnie. Weź Ty sobie dziewczynko zrób sobie normalnie. Wysiadasz z auta - otwierasz. Wjeżdżasz do siebie. Zamykasz. The End

A jak będzie żabami z nieba rzucało?

Napisano
5 godzin temu, bobiczek napisał:

za dużo elektryki i elektroniki jak dla mnie. Weź Ty sobie dziewczynko zrób sobie normalnie. Wysiadasz z auta - otwierasz. Wjeżdżasz do siebie. Zamykasz. The End

Było z jaskini nie wychodzić  :tease2:

Napisano
Dnia 4.04.2017 o 06:42, Baszka napisał:

Wklejam efekt brukowania.

 

Ale ci krzywo położyli - pewnie sznurka rozciągnąć po flaszce nie potrafili :zalamka:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:P

Ale się napierniczyć na tą flaszkę musieli - nie no ładna robota

Napisano

Bruk raz jeszcze, dwa pierwsze ujęcia z góry, zamówił je Buster, wprawdzie nie z drona, a z balkonu, trudno :).

Odpowiadam na pytanie Elfir o linie. Powiem tak. Lubię miękkie linie, co nie znaczy, że nie podobają mi się proste. Gdybym wybrała rozwiązanie z płytami chodnikowymi obrzeżonymi kostkami granitu, byłyby to linie proste. Przy tej kostce  uznałam , że bardziej podobają mi się miękko prowadzone linie i że będą lepiej wyglądać. Nie umiem obsługiwać programów graficznych, więc do wizualizacji musi mi wystarczyć kartka, ołówek i własna wyobraźnia. 

IMG_1493.JPG

IMG_1471.JPG

IMG_1461.JPG

Takie oto owady ujawniły się tydzień temu , jak było ciepło. Co to jest? I czy należy się obawiać? Było ich sporo. Może jaki domek im kupić? 

IMG_1481.JPG

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Każda inwestycja budowlana czy instalacyjna, niezależnie od jej skali, powinna być prowadzona w sposób zgodny z prawem, zasadami sztuki budowlanej i dobrymi praktykami branżowymi. Jednym z absolutnie kluczowych elementów takiej realizacji jest rzetelna dokumentacja z prowadzonych prac.   W Raccoon 24 Home od początku naszej działalności przykładamy do tego ogromną wagę. Bo dla nas liczy się nie tylko to, co widoczne na zewnątrz, ale też pełna transparentność i pewność, że każda instalacja została wykonana zgodnie z projektem, normami i oczekiwaniami inwestora.   Co powinna zawierać dokumentacja robót instalacyjnych?   Podczas prowadzenia prac instalacyjnych — czy to przy ogrzewaniu, klimatyzacji, wentylacji czy instalacjach wodnych — dokumentacja powinna obejmować: Dziennik budowy lub robót — w przypadku instalacji realizowanych w ramach zgłoszenia lub pozwolenia na budowę. Protokóły z wykonanych prób szczelności — instalacji wodnych, gazowych, wentylacyjnych. Protokoły odbioru częściowego i końcowego — dla każdej wykonanej instalacji. Protokół uruchomienia instalacji — potwierdzający poprawną pracę systemów. Protokół pomiarów i testów eksploatacyjnych — np. wydajności wentylacji, ciśnienia w instalacji C.O., parametrów pracy klimatyzacji. Dokumentację powykonawczą — czyli aktualny rysunek/schemat instalacji z naniesionymi zmianami wykonawczymi.   Kartę gwarancyjną i instrukcję użytkowania urządzeń oraz instalacji. Brak tych dokumentów to nie tylko problem w przypadku awarii czy reklamacji, ale też ryzyko przy odbiorach technicznych i problematyczne rozliczenia z inwestorem czy deweloperem.     👉 Pobierz wzór protokołu odbioru robót instalacyjnych (PDF)   Dlaczego dokumentacja jest tak ważna dla Ciebie jako inwestora?   Masz pełen wgląd w zakres wykonanych prac i potwierdzenie, że wszystko odbyło się zgodnie ze sztuką.   Łatwiejsze serwisowanie i eksploatacja — protokoły i dokumentacja powykonawcza pomagają w późniejszych modernizacjach i naprawach. Bezpieczeństwo prawne i techniczne — w przypadku kontroli, odbiorów czy ewentualnych sporów. Możliwość dochodzenia gwarancji — na podstawie podpisanych protokołów i kart gwarancyjnych.   W Raccoon 24 Home masz to w standardzie W naszej firmie każda instalacja objęta jest kompletną dokumentacją powykonawczą i protokolarną. Niczego nie robimy na słowo. Po zakończeniu robót klient otrzymuje komplet dokumentów, w tym:   protokół odbioru końcowego protokół prób szczelności protokół uruchomienia instalacji dokumentację powykonawczą   Dzięki temu masz pewność, że każda instalacja została wykonana zgodnie z projektem i przepisami.   Do pobrania — wzór protokołu odbioru robót instalacyjnych Aby ułatwić inwestorom i wykonawcom właściwe prowadzenie dokumentacji, przygotowaliśmy dla Ciebie gotowy, uniwersalny blankiet protokołu odbioru robót instalacyjnych.       Możesz go wykorzystać przy każdej inwestycji — niezależnie, czy zlecasz nam instalację, czy współpracujesz z inną ekipą. To bezpłatne narzędzie, które pomoże Ci uporządkować dokumentację i zabezpieczyć swoje interesy.   Pamiętaj: instalacja to nie tylko urządzenia i rury w ścianie. To również dokumenty, które chronią Twój budżet i bezpieczeństwo budynku na lata.   W Raccoon 24 Home nie musisz o to prosić — u nas kompletna dokumentacja to standard, a nie dodatkowa opcja.         Michał Rzepczyński +48 698 000 441  office@raccoon24.pl                       e0bdea_5761a534884c4d0988db213df10adb7f.pdf.pdf
    • Dziś niemal każdy inwestor prywatny i biznesowy, planując budowę domu, halę czy modernizację budynku, zadaje sobie jedno pytanie: kiedy zacznie się zwrot z inwestycji w instalacje? Koszty energii rosną, a systemy ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i zasilania to nie tylko kwestia komfortu, ale też realnego wpływu na domowy i firmowy budżet. Problem w tym, że większość firm wykonawczych, kiedy słyszy od klienta hasło „zwrot z inwestycji”, zaczyna dopytywać, kalkulować, wyceniać wersję „podstawową” i „wzmocnioną”, a często finalnie proponuje rozwiązania na styk — takie, które formalnie spełnią wymogi projektu, ale realnie nie zapewnią maksymalnych oszczędności i bezawaryjności przez długie lata.   W Raccoon 24 Home nie pytamy, czy chcesz mieć instalację zoptymalizowaną pod szybki zwrot inwestycji. My od razu robimy instalacje w wersji wzmocnionej. Zawsze. Bez wyjątków. Co to znaczy wzmocniona instalacja?   W praktyce oznacza to, że każdą instalację, jaką wykonujemy — czy to ogrzewanie podłogowe, centralę wentylacyjną, instalację wodną czy systemy zasilania odnawialnego — projektujemy i montujemy w taki sposób, by:   zwiększyć jej trwałość wydłużyć bezawaryjny okres działania zminimalizować straty energii przyspieszyć zwrot inwestycji dzięki oszczędnościom na eksploatacji     Jak to robimy? Na przykład:   W ogrzewaniu płaszczyznowym stosujemy więcej rur niż minimum technologiczne. Dzięki temu system szybciej nagrzewa pomieszczenia, pracuje przy niższych temperaturach zasilania, co zmniejsza zużycie energii i przedłuża żywotność źródła ciepła. Montujemy przewymiarowane emitery ciepła, czyli większe grzejniki lub pętle podłogówki, niż wynika to z obliczeń na styk. Efekt? Lepsza wydajność przy niższym koszcie eksploatacji. System grzeje krócej, rzadziej się załącza, a Ty oszczędzasz na rachunkach.     W instalacjach wodnych i kanalizacyjnych stosujemy większe średnice rur tam, gdzie to ma sens dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. W wentylacji zawsze przewymiarowujemy kanały i stosujemy lepsze izolacje, co zmniejsza opory przepływu, poprawia wydajność i ogranicza koszty pracy rekuperatora. Po co to wszystko? Żeby Twoje rachunki równały się zero.   W Raccoon 24 Home nie traktujemy instalacji jako zbędnego kosztu, tylko jako realny składnik Twojego domowego lub firmowego bilansu energetycznego. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym i wykonanym instalacjom możesz osiągnąć bilans niemal zerowy albo znacząco ograniczyć zapotrzebowanie na energię z sieci. Wielu wykonawców ogranicza się do minimum wymaganego w projekcie lub normach. My wiemy, że warto pójść dalej. Bo im bardziej wydajna i trwała instalacja, tym mniejsze jej koszty eksploatacji i większe oszczędności dla Ciebie.   Zwrot z inwestycji — jak go przyspieszyć?   Kluczem jest odpowiedni mix energetyczny, który nie tylko zapewni Ci niezależność, ale też pozwoli zredukować rachunki praktycznie do zera.   W naszej ofercie możesz połączyć:   pompę ciepła — jako główne źródło ciepła i chłodzenia fotowoltaikę — która zasili pompę ciepła, dom i magazyn energii przydomową elektrownię wiatrową — jako uzupełnienie bilansu w okresach niskiego nasłonecznienia   Taki zestaw pozwala na uzyskanie maksymalnego efektu energetycznego i finansowego. A dzięki temu, że instalacje wykonujemy w wersji przewymiarowanej i wzmocnionej, działają one stabilnie, bez awarii i z wyższą wydajnością przez wiele lat.       Dlaczego inne firmy tego nie robią? Bo liczą na krótkoterminowy zysk i klienta, który nie zadaje pytań. Większość wykonawców chce wykonać usługę możliwie najniższym kosztem własnym, z minimalną ilością materiału, by zwiększyć swoją marżę. My w Raccoon 24 Home patrzymy inaczej. Dla nas liczy się długofalowa relacja i rekomendacje zadowolonych klientów, a to można osiągnąć tylko dzięki jakości i uczciwemu podejściu.     Podsumowanie Jeśli chcesz mieć instalacje, które: działają stabilnie i bezawaryjnie są przewymiarowane, a nie robione „na styk” realnie przyspieszają zwrot z inwestycji pozwalają ograniczyć rachunki do zera to zapraszamy do Raccoon 24 Home.   U nas nie pytamy, czy chcesz mieć wzmocnioną instalację — bo każdą robimy w wersji premium już w standardzie. Tak pracują wykonawcy, którzy naprawdę rozumieją inwestycję w energię i komfort.   Chcesz sprawdzić, jak może wyglądać Twój domowy bilans energetyczny? Skontaktuj się z nami i poznaj propozycję systemu szytego pod Twoje potrzeby.   Usługi Raccoon 24 Home   Instalacje C.O. Instalacje centralnego ogrzewania (C.O.)   Ogrzewanie Ogrzewanie grzejnikowe Ogrzewanie podłogowe   Pompy ciepła Pompy ciepła dla Twojego domu   Kotły gazowe Kotły gazowe kondensacyjne   Klimatyzacja Klimatyzatory Split Klimatyzatory Multi-Split Systemy klimatyzacji VRF Klimakonwektory Przeglądy okresowe klimatyzacji Serwis klimatyzacji   Wentylacja Rekuperacja Wentylacja mechaniczna Kanały wentylacyjne — rodzaje Serwis wentylacji Wentylatory wyciągowe Systemy odciągowe dla hal i garaży   Sterowanie Sterowanie ciepłem   Cennik usług Cennik usług instalacyjnych   O firmie O nas   Kontakt Formularz i dane kontaktowe     Michał Rzepczyński +48 698 000 441  office@raccoon24.pl
    • W świecie usług budowlanych i instalacyjnych od lat funkcjonują dwa zupełnie różne podejścia do kwestii wycen i rozliczeń z klientami. Z jednej strony mamy wykonawców, którzy nie boją się jasno przedstawiać swoich stawek, otwarcie informują o kosztach poszczególnych usług i uczciwie tłumaczą, z czego wynikają konkretne ceny. Z drugiej — wciąż istnieją firmy, które wyceniają „na oko” przez telefon, a na końcowym etapie realizacji zaskakują klienta dodatkowymi pozycjami na fakturze lub tłumaczą nieuzgodnione wcześniej koszty jako „nieprzewidziane prace dodatkowe”. Ten podział doskonale zna każdy inwestor, deweloper, zarządca nieruchomości czy zwykły klient prywatny, który choć raz zlecał wykonanie instalacji wodnej, elektrycznej, wentylacyjnej czy gazowej. Dlatego w Raccoon 24 Home od samego początku postawiliśmy na pełną przejrzystość i uczciwe zasady współpracy z klientem.     Dlaczego przejrzystość cenowa w usługach instalacyjnych jest tak ważna?   W odróżnieniu od wielu branż, w których ceny można łatwo sprawdzić w cennikach online czy porównać na popularnych porównywarkach, w usługach instalacyjnych sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana. Każda inwestycja ma swoją specyfikę, zakres prac często ustala się indywidualnie, a ceny mogą się różnić w zależności od rodzaju budynku, zastosowanych materiałów, stopnia skomplikowania instalacji czy lokalizacji inwestycji. To sprawia, że niektórzy wykonawcy wykorzystują tę niepewność na swoją korzyść. Podają orientacyjne stawki bez szczegółów, nie pokazują klientowi dokładnego kosztorysu, a podczas realizacji pojawiają się „niespodzianki”, które trudno później zweryfikować. Dlatego uważamy, że uczciwy wykonawca nie ma powodu, by ukrywać swoje ceny. Przeciwnie — powinien udostępniać je w przejrzysty i dostępny sposób, aby klient od samego początku wiedział, ile zapłaci za usługę i z czego wynika dana kwota.   Jak to wygląda w praktyce? Transparentny kalkulator usług instalacyjnych   Właśnie z myślą o klientach stworzyliśmy na stronie Raccoon 24 Home kalkulator usług instalacyjnych. To proste i wygodne narzędzie, które pozwala w kilka chwil sprawdzić orientacyjny koszt wykonania wybranej instalacji lub prac modernizacyjnych. Dzięki temu klient ma możliwość porównania cen różnych usług jeszcze przed kontaktem z naszym doradcą technicznym i może zaplanować swój budżet inwestycyjny bez obaw o późniejsze „niespodzianki”. W kalkulatorze jasno przedstawiamy, jakie elementy składają się na cenę usługi — od kosztów materiałów, przez robociznę, aż po ewentualne dodatkowe prace towarzyszące. Dzięki temu klient wie, za co płaci i może świadomie podjąć decyzję o wyborze konkretnej usługi czy zakresu prac.   Czym różni się uczciwy wykonawca od nieuczciwego?   Różnic jest wiele, ale najważniejsze to: Jasne i przejrzyste wyceny jeszcze przed rozpoczęciem prac. Brak ukrytych kosztów, które pojawiają się na końcowej fakturze. Szczegółowe kosztorysy przedstawiane klientowi do akceptacji. Przejrzyste warunki współpracy, które określają, co wchodzi w zakres usługi, a co wymaga dodatkowych ustaleń.   Stała komunikacja z klientem na każdym etapie realizacji inwestycji.   W Raccoon 24 Home klaklulator właśnie według takich zasad prowadzimy każdą realizację. Naszym celem jest nie tylko wykonanie instalacji na najwyższym poziomie technicznym, ale również zbudowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa u klienta.   Wiemy, że inwestorzy i klienci prywatni mają dość niejasnych wycen, niedomówień i kosztów, które nagle pojawiają się w trakcie realizacji zlecenia. Dlatego pokazujemy pełen kosztorys jeszcze przed podpisaniem umowy, informujemy o wszystkich możliwych dodatkowych opcjach i pozwalamy klientowi samodzielnie sprawdzić ceny w naszym kalkulatorze. Dlaczego inne firmy wciąż boją się udostępniać swoje ceny?   Bo często ich polityka cenowa opiera się na „polowaniu” na nieświadomego klienta. Bez przejrzystego cennika można manipulować wyceną w zależności od sytuacji, nastroju klienta, lokalizacji czy konkurencji w danym rejonie.   My w Raccoon 24 Home uważamy, że takie praktyki powinny zniknąć z rynku. Klient ma prawo wiedzieć, ile zapłaci, a wykonawca, który jest pewny jakości swoich usług i uczciwie kalkuluje koszty, nie ma żadnego powodu, by ukrywać stawki.     Podsumowanie   Jeśli szukasz wykonawcy instalacji budowlanych, który: gra w otwarte karty nie boi się pokazać cen swoich usług oferuje transparentny kosztorys pozwala Ci sprawdzić wycenę jeszcze przed pierwszym kontaktem   to zapraszamy do Raccoon 24 Home. Na naszej stronie znajdziesz transparentny kalkulator usług instalacyjnych, dzięki któremu możesz od razu oszacować koszt planowanych prac i sprawdzić, jak wygląda uczciwa wycena w tej branży.   Nie warto ryzykować współpracy z firmami, które unikają konkretów i nie potrafią jasno określić ceny. Wybieraj wykonawców, którzy szanują Twój czas, pieniądze i nerwy.  
    • Nie zastanawiałbym się nad tym ale już zdążyłem przygotować pole pod ten garaż z kostki brukowej i teraz musiałbym to wszystko robić na nowo.    Jakie byłyby koszty starania się o pozwolenie?
    • Tak Rury wodnej podłogówki prowadzi się w warstwie wylewki. Rury pozostałych instalacji (woda, kanalizacja), także kanały wentylacji mechanicznej układa się w warstwie styropianu. Grubość warstw styropianu można dobrać do średnicy rur - to a propos optymalnej grubości styropianu. To rozstrzygnie instalator. Dylatacje wykonują fachowcy od wylewki, powinny być też zaplanowane w projekcie ogrzewania. Zwykle i tak wykonuje się je w otworach drzwiowych.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...