Skocz do zawartości

Domek Draagonowych smoczków


Recommended Posts

Cytat

Tu będę miała toaletkę i takie światełko, a przy łóżku taki włącznik, w korytarzu też bym dała krzyżowe łączenie , bo przy wyjściu z salonu można by było zapalić...


Powiedz swojej pani, wzbudziła mój podziw - ma wizję! - powiedz, żeby rysowała na jakich kartkach co gdzie montuje, choćby jedną kreską.

Jakkolwiek przypuszczam jest wam to wiadome, niemniej na wszelki wypadek napiszę, że idziemy:
od fazy CZARNYM lub BRĄZOWYM -> do włącznika -> do żarówki -> do NIEBIESKIEGO neutralnego

A dlaczego? Bo włącznik musi nam odcinać żarówkę od fazy. Po odcięciu na żarówce ma być wyłącznie N.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Żeby nie było że z żony sobie śmiem żartować - oto przyłapana na gorącym uczynku icon_smile.gif


Cytat

A ja Podziwiam Twoją , Żonę , że Bawi się z Tą elektryką , moja by nawet nie raczyła chyba podać mi deseczki icon_smile.gif.



Zobaczysz- przyjdzie czas i na to icon_smile.gif
A ja skończyłem ścianki stawiać icon_smile.gif No prawie - ot poddasze dokończyć icon_smile.gif


No i jeszcze selfie wakacyjne - chłodniej było niż u nas ostatnio
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
No to takie podsumowanie tygodnia jak i miesiąca.
W miesiącu skończyło się murowanie ścianek działowych, za to z elektryką - no BAA !
We wtorek po południu telefon że w czwartek z tynkami wchodzą !
Super - ale kable nie położone jeszcze
Więc w środę do godz 00:19 kładliśmy z żoną i na pomoc przybył kolega ( mało powiedziane ! - wybawiciel, bohater, heros,... za mało by go opisać icon_smile.gif ) Obniżyliśmy jeszcze drzwi wejściowe coby poziom zgadzał się z drzwiami tarasowymi
W czwartek - pierwszy szpryc...
A kable dalej nie skończone - tym razem do 01:39 w nocy kładliśmy z żoną puszki i dopełnialiśmy całości - grunt że się udało - od Piątku tynki kładzione pełną parą icon_smile.gif a ja.... mam WOLNE icon_mrgreen.gif

No teraz to już szybciutko... poprzykręcać kontakty, rozporwadzić wodę, tu i tam podłogówki trochę,jak podłogówka to i podłoga do zrobienia, a potem wstawiam łóżko i nie wstaję przez miesiąc !:D
Mam nadzieję że to "potem" nie nastąpi za 2 lata icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Z nowości - mam TYNKI icon_smile.gif


faaaaaaaaajnie... i dom już jak dom wygląda...

aż mi się łezka zazdrości w oku zakręciła. Ja mam teraz budowlaną depresję. Przyjechaliśmy na urlop, pojechaliśmy na budowę i jak zobaczyłam stan obecny i wyobraziłam sobie ogrom prac do wykonania to... to dramat.
Link do komentarza
Cytat

(...)i jak zobaczyłam stan obecny i wyobraziłam sobie ogrom prac do wykonania to... to dramat.


Solange63, wstawiasz okna, ocieplasz ściany i można mieszkać. Każdy kolejny etap budowy będzie wtedy jak podróż w czasie - kolejny krok cywilizacyjny. A to wodę nagle zaczniesz mieć z kranu, a nie z wiadra/miski. Światło pojawi się spod sufitu, a nie z przedłużacza. Ubikacja! Tynki to rewolucja cywilizacyjna. A pomalowane tynki? Ho-ho!
Chudziak trzeba zamiatać, za to masz wysoko nad głową. Zrobisz podłogę - nagle jest czysto i równo, mniej kurzu i sufit jest jakby bliżej - niżej. Oby nie za nisko, bo o żyrandol można głową zawadzić. Zauważ, jakiego słowa użyłem: żyrandol. Mało kto z budujących - i wybudowanych też - ma w domu ŻYRANDOL.
Link do komentarza
Cytat

Solange63, wstawiasz okna, ocieplasz ściany i można mieszkać. Każdy kolejny etap budowy będzie wtedy jak podróż w czasie - kolejny krok cywilizacyjny. A to wodę nagle zaczniesz mieć z kranu, a nie z wiadra/miski. Światło pojawi się spod sufitu, a nie z przedłużacza. Ubikacja! Tynki to rewolucja cywilizacyjna. A pomalowane tynki? Ho-ho!
Chudziak trzeba zamiatać, za to masz wysoko nad głową. Zrobisz podłogę - nagle jest czysto i równo, mniej kurzu i sufit jest jakby bliżej - niżej. Oby nie za nisko, bo o żyrandol można głową zawadzić. Zauważ, jakiego słowa użyłem: żyrandol. Mało kto z budujących - i wybudowanych też - ma w domu ŻYRANDOL.



ja nawet sufitu jeszcze nie mam icon_cry.gif

dobra, dobra, wiem, wiem! Źle trafiłam z moimi narzekaniami; Ty i Draagon najlepiej wiecie co to znaczy budować latami.

No, ale cóż ja mogę, że taka jestem, że chciałabym już, natychmiast, a najlepiej to wczoraj :bezradny:
Link do komentarza
Cytat

No, ale cóż ja mogę, że taka jestem, że chciałabym już, natychmiast, a najlepiej to wczoraj :bezradny:


Znam to. Też tak pisałem. I ktoś mi odpisał: zobaczysz, i u ciebie kiedyś będzie finito.
Na depresja budowlana jest jak katar - chcesz czy nie chcesz, i tak ją w pewnej chwili złapiesz. Ale minie.
Link do komentarza
No to ja puentując PEzeta - dzisiaj na budowie zrobiłem... grilla
Znaczy się nie wybudowałem nic nowego, nie zaplanowałem - ot tak sobie - rozpaliłem węgielki i piekłem kiełbaski - przyszli znajomi i już już jako, że zmrok zapadał miałem sklecić jakiś punk świetlny to... dożuciłem drwa do węgielków i mieliśmy "stopień oświetlenia umiarkowany - barwa ciepła"
Nic kompletnie - nic nie zrobiłem na budowie - dosyć - Piątek wieczorem po pracy - Klara spała w śpiworze na leżaku - nie wiem jak jej zimno nie było - dziatwa wiekowa 8-13 lat bawiła się w chowanego i to bez GPS-ów, ja smażyłem kiełbaski
Aga spijała ze znajomymi pożeczkówkę a babcia radośnie się uśmiechała..
I tyle -- i aż tyle.
życie jest jedno, i warto pamiętać pewne chwile - a nie tylko a bo to trzeba, siatkę na sufit zaciągnąć, kominki murować, izolację kłaść, wodę rozprowadzić, odkurzacz kleić, podłogi wymiarować o okapie pomyśleć, parapety dobrać...
Nie - dzisiaj po prostu grill był..
Smacznego i zdrowego podejścia do pewnych sytuacji icon_smile.gif
A na smaczek dodam kwestię sprzed 30 sekund:
Tato a skończył się helikopter ???
Córcia a jaki helikopter ?
No ten film...
Aaa Harry Poter ?icon_smile.gif
I jak tu nie kochać uroków życia ?icon_smile.gif Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No i fotorelacja - najpierw najnowsza - tynki ciągle "dojrzewają" czy się tam suszą..
Montuję sobie odkurzacz centralny - znaczy się rury do niego - odkurzacz - a diabli wiedzą kiedy będzie..


No i tak wygląda cegła w korytarzu...
To znaczy miała wyglądać... ale tynki zasłoniły wszystko


A taką decyzję podjąłem z premedytacją...
Bo by klatka schodowa dziwnie wyglądała... do połowy cegła a od połowy tynk...
No nie pasiło mi to - grunt że akumulacja i tak będzie..
A klatka... to to ma wysokość..


Coby nie mówić z ekipy kładącej tynki jestem bardziej niż zadowolony..
Jak ktoś z łódzkiego i będzie chciał namiary to niech na pirva pisze - podam... bom zadowolony icon_smile.gif



I tak jeszcze - dotarły akcesoria do piecokuchni - sie będzie murować ( znowu )
A i hydraulikę po tynkach poprawiam jeszcze.. się od razu ciepłą i zimną wodę pociągnie.. Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Prośbę mam do Cię. Tak fajnie murujesz z cegiełek różne rzeczy, weź udokumentuj jakoś większą ilością fotek jak tę piecokuchnię stawiasz. Też chcę coś takiego powołać, a ni diabła nie wiem jak się za to zabrać. Cykaj fotki, nawet bez opisu. Tak jak ta fotka powyżej - od razu wiadomo o co chodzi z łuczkiem.
Pozdrowienia.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Nie zaglądałem dawno bom szlajam się po budowie i interneta brak...
I tak obecnie mam wodociągi - znaczy się wodę w kranach... zimną
Miał być znacznie większy postęp ale bank stanął mi na drodze.
Mój błąd - mogłem przeszacować początkową transzę.
A tak zamiast 3,5 tys na przyłącze wodne wydałem 12tys
Zamiast 4 tys na szambo wydałem 8 na POŚ..
No i bank nie może się doliczyć kasiory.. 20 koła..
I rzec obrazowo jestem w... no właśnie w kropce icon_smile.gif
To se styropian kleję.. da się odurzyć takim klejem do styropianu ?
Może jakieś wizje mi się otworzą i wpadnę na genialny pomysł...
Link do komentarza
Cytat

Nie zaglądałem dawno bom szlajam się po budowie i interneta brak...
I tak obecnie mam wodociągi - znaczy się wodę w kranach... zimną
Miał być znacznie większy postęp ale bank stanął mi na drodze.
Mój błąd - mogłem przeszacować początkową transzę.
A tak zamiast 3,5 tys na przyłącze wodne wydałem 12tys
Zamiast 4 tys na szambo wydałem 8 na POŚ..
No i bank nie może się doliczyć kasiory.. 20 koła..
I rzec obrazowo jestem w... no właśnie w kropce icon_smile.gif
To se styropian kleję.. da się odurzyć takim klejem do styropianu ?
Może jakieś wizje mi się otworzą i wpadnę na genialny pomysł...


To wydajesz kasę jak moja teściowa na zakupach icon_lol.gif
może trzeba było kopać /wiercić studnię . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

To wydajesz kasę jak moja teściowa na zakupach icon_lol.gif
może trzeba było kopać /wiercić studnię .



Kopać na 30m ??? Filtry mam od 24 do 30m..
Ja pisałem o łącznych kosztach wraz z materiałami i urządzeniami a nie samym wierceniu..
Do tego dojdzie jeszcze stacja uzdatniania wody... waham sie miedzy Wiessmanem z Aquamix N.
a Aquasetem..
Przyłącza : we/wy cal 1?

Wydajność: nom/max. L /h 1 600
Typ głowicy sterującej CLACK WS1
Typ butli cal śr. 12? x wys.52?
Ciśnienie wody zasilającej min/max. bar Const. 2,5/6,0
Min/max. temp. wody 0C 5-30
Min/max. temp. otoczenia 0C 5-40
Zasilanie elektr. V/Hz 230/50
Miejsce montażowe mm 500 x 600 x 1500
Ilość ścieków popłucznych L 850
Odstęp pomiędzy regeneracją h Co 24 godz.

A tak jeszcze dodam - piecokuchnię wymurowałem - ale będą zmiany - dojdzie jednak piec chlebowy Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Tak na szybko. To zima przylazła.. icon_biggrin.gif
Płytki kleję... w kotłowni za piecem..
Palę w kuchni... drewnem - się sprawdza, znaczy się nie rozsypała się
Fotek nie pokażę póki nie skończę ... czyli proszę o cierpliwość jakieś 3... lata :P
Elektrykę kończymy i oświetlam się "specjalistycznymi grzejnikami 60W"
Niedługo zacznę grzejniki montować.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam po raz n-ty icon_smile.gif
n= nieskończoność...
Jako że neta ciągnę przez Areo to fotek dalej nie będzie..
Ale dam opis póki mnie nie wywali znowu.. icon_evil.gif
Z postępów
Chałupa ocieplona, zaciągnięta klejem - ale o tym szerzej kiedy indziej..
Zaciągnięte sufity - pięknie - firmę wziąłem - i po raz 2 zadowolony jestem
Elektryka skończona - do poprawki mam podświetlenie schodów - ale znalazłem przyczynę ściemniania samoczynego Led-ów- transformator jest na AC a nie DC..
Grzejniki podłączone..
Kręcę rurki do pieca, piec w kotłowni UNI-PRO 18kW, kotłownia w stali gwintowanej, łapy niemiłosiernie bolą od gwintowania ręcznego ale jeszcze z 5h i będzie zrobione - kolega obiecał załatwić gwintownicę elektryczną..
Za niedługo biorę się za ocieplenie podłogi pod podłogówkę..
Pytanko - czy może być zwykła folia budowlana na styropian bezpośrednio pod rurki alupex ?
Jeszcze tylko wylewki - tu też będzie firma

Neta do wiosny nie będę miał - kabel pod ziemią a w listopadzie zakończyli roboty - teraz dopiero na wiosnę
To tyle w temacie - daję znać, że żyw jestem, i zmysłów nie postradałem przy wykończeniówce..
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
No i mam internety icon_smile.gif
W sumie to niewiele się zmieniło - kozy przestały uciekać... ( pewnie zimno cholerom jest .. )
Odpaliłem piec ... dymił przez drzwiczki !
Wniosek - odpalanie górne - przestało dymić - a już się bałem
Pół worka zasypu i temperatura na piecu 100 - a niech nam żyje 100 lat mimo że dmuchawa elektronicznie na 70'C fabrycznie była ustawiana ( poz.1 =F1 znaczy się drewno i węgiel )
Ratowałem się grzaniem wody w bojlerze - bojler 140litrów se wisi zamiast 200litrów pionowych..
Bufor 1000l odpadł z uwagi na cenę..
Piec nie wybuchł - to już sukces icon_smile.gif
Grzejnik 1,5m długi - udało się "odpalić" ( płukanko/ wykręcenie odpowietrznika przy napełnianiu ) i zaczął grzać icon_smile.gif
Za to zaczęły cieknąc alupexy - po 3 dniach wiem już że:
cieknie jak "wystygnie"...
cieknie przez dziurki w otulinie...
nie cieknie w miejscu dziurek - rurki całe icon_smile.gif znaczy się nie trzeba wymieniać
cieknie z rozdzielaczy i woda spływa w otulinie - nawet 8m od miejsca wycieku
test "suchej kartki" oblały dosłownie 4 rozdzielacze
jutro rozbiórka i ponowne nałożenie alupeksów
Więc jednak mimo, że łapy bolą to wolę w stali się bawić - ma się tę pewność
Dobrze, że zaczęły cieknąć zanim nakryłem je styropianem.
Więc ZDECYDOWANIE polecam przeprowadzenie minimum 48h testów przed wykonaniem wylewki betonowej!

A tak poza tym to okna "Drutex" dopiero wczoraj zostały w końcu naprawione - dobry czas uwzględniając, że coś koło 27 kwietnia zostały założone..
Link do komentarza
Skoro masz internet, to jesteś icon_smile.gif.
Nie myśl głośno o wybuchu pieca, bo jakoś dawno nic się u Ciebie spektakularnego nie działo. Zatem lepiej nie wywołuj wilka z lasu.
Przerażasz mnie tym wyciekiem. W przyszłym tygodniu pewnie podłączą mi gaz do budynku i zacznę wygrzewanie. Aż się boję o tym myśleć. Wylewki dawno zrobione...Twoja dobra rada przyda mi się przy następnej ??? budowie. Howk.
Też skorzystałam z naprawy reklamacyjnej. W sumie był to taki drobiazg, że się dziwię, iż firma sprzedająca mi okna zgłosiła to jako reklamację. Czekałam około miesiąca.
Co do kóz, może Cię w końcu polubiły? icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Cytat

cieknie z rozdzielaczy i woda spływa w otulinie...


Cytat

...Przerażasz mnie tym wyciekiem...


Pamiętam, że i u mnie ciekło. To naprawdę nie jest problem. Może trochę dłubaniny, ale nie problem. Wkurzały mnie te złączki niemożebnie, bo ciekły. Ale przestały. Ślina, pakuły, inna uszczelka, whatever!, i nie pocieknie.
Tak, test szczelności przed wylewkami koniecznym jest.
Cytat

...nic się u Ciebie spektakularnego nie działo...


Fakt...
Link do komentarza
Pezet rację dobrze prawi ( a tak swoją drogą to fajnie cię czytać znowu )
A to mój test - nieopatentowany icon_smile.gif


A tak po staremu - jak kto nie wie co i jak to...
Te złote podłużne to rozdzielacz
u góry w rozdzielaczu ciepłą woda ( rurki podłaczamy te czerwone - u mnie zostało mi w niebieskiej otulinie to podłączyłem też )
Te dzyndzorki na końcu z lewej to odpowietrzniki
z prawej za to doprowadzenie wody i zawory odcinające ( coby poprawić rurki by nie ciekły )
A te co w dół idą to po jednej sztuce na grzejnik ( czerwona - doprowadzenie ) ( niebieska - powrót "zimnej" wody z grzejnika ) - wniosek mam 5 grzejników
A te puste obok to rozdzielacz na 4 układy podłogówki
Link do komentarza
Cytat

Tak, test szczelności przed wylewkami koniecznym jest.


Test szczelności był robiony. Nie zmienia to faktu, że czuję dreszczyk emocji. U mojej kuzynki już po położeniu kafli nagle zaczęło coś ciec. Pożyczyli z polubudy kamerę termowizyjną i znaleźli miejsce wycieku. Dziękuję za takie emocje i przygody.

Jak patrzę, co za cuda potraficie "tymi ręcami " uskuteczniać, to żal mi literki ściska.
Link do komentarza
Cytat

Draagonie, piękny ten piec. Piękny.

Przyglądam się instalacji. Jak ty to zrobiłeś? Gwintowałeś sam czy jakoś to inaczej? Bo to chyba nie są spawane rury, co nie? A może spawałeś...



Gwintowane... ręcznie ( 4 dni gwintowaniaaaaa ! )
Skręcane na pakuły i smar
Te o grubości 1 cala w 80% gwintowane były elektrycznie ( chyba bym naprawdę już plakał... )
Reszta ręcznie od pieca do rozdzielacza ( w myślach płakałem ! )


Więc jak ktoś chce..
to radzę wypożyczyć gdzieś cuś takiego -warte każdych pieniędzy


A to dla hardkorów - jak ktoś wszystko od wyjścia z pieca do przynajmniej rozdzielacza w stali tym obrobi... stawiam browara ! ( a właśnie sprostowanie - mam 6 grzejników - jeden na półpiętrze na stali wpięty grawitacyjnie ...)
Link do komentarza
Cytat

Daj zawory zwrotne przy pompach. Zrób zdjęcie kotła.


Biglu trochę tak szerzej ?
Bo ja mam w 80% całkowicie wymuszony obieg instalacji CO - rurki idą po podłodze na prawie 20m więc nie ma szans by tu grawitacja zadziałała.
10% grawitacji to grzejnik 10 żeberek na półpiętrze (wyżej mam tylko zbiornik wyrównawczy )
Ten grzejnik zasilany jest rurką 1/2 cala ( ta pozioma na samej górze ) a powrót jest wpięty na samym dole w podłodze ( ta cienka rurka obok wiertarki )
Dałem go właśnie tak gdyby w przypadku zaniku prądu nagle wzrosła temperatura na piecu i się sam za szybko nie wygasił
( w końcu odcięta zostaje turbina a piec teoretycznie powinien sam wygasnąć - to tyle teoria ) więc za taki "wymiennik ciepła" będzie robić ten grzejnik. A jak nie to zawsze mogę pompy pod UPS załączyć - skoro komputery na tym chodzą to pompa ile może pochodzić ?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...