Skocz do zawartości

Domek Draagonowych smoczków


Recommended Posts

Cytat

Jak masz je założone (przed czy za pompą), jeżeli pompy starują z jednej " rury" to jaka jest jej średnica. Do czego są te pompy (bufor, co, podłogówka, cwu)? Od Kotla - jaka jest kolejność pomp (zrób foto)?


Zawory mam za pompkami.
Średnice Cu22.
Osobne rury.
Zasilanie z bufora - obieg co (długi).
Zasilanie z bufora - wężownica (krótki). Ten gra okropnie, może dlatego, że za pompką mam kolanko 90st
w dół i za nim ten zawór?

Zdjęcia nie zrobię bo opatulone watą.
Link do komentarza
Draagu myślę że bypass pompowy z kulą na pompie CO byłby dobrym rozwiązaniem - zamiast zaworu kulowego na obejściu dać zawór zwrotny 1" (nad pompą). Zasobnik masz 2 płaszczowy (z tego co widzę), a one chodzą pięknie na grawitacji. Odejściu na zasobnik dobrze jest dać zawór kryzowy (zwykły grzybkowy lub grzejnikowy) - czasem może zajść potrzeba regulacji.
Link do komentarza
Cytat

Zawory mam za pompkami.
Średnice Cu22.
Osobne rury.
Zasilanie z bufora - obieg co (długi).
Zasilanie z bufora - wężownica (krótki). Ten gra okropnie, może dlatego, że za pompką mam kolanko 90st
w dół i za nim ten zawór?

Zdjęcia nie zrobię bo opatulone watą.


Rozumiem że z bufora odchodzą 2osobne króćce zasilania i do niech są podpięte pompy - jak powroty? Zawór na na wężownicy stuka tylko zimą (jak chodzi pompa CO)? Kombinowałeś z biegami pomp?

Link do komentarza
Cytat

Rozumiem że z bufora odchodzą 2osobne króćce zasilania i do niech są podpięte pompy - jak powroty? Zawór na na wężownicy stuka tylko zimą (jak chodzi pompa CO)? Kombinowałeś z biegami pomp?


Kombinowałem z biegami. Używam I biegu.
na II i III odpowiednio głośniejsze stukania icon_biggrin.gif

Hm, po zastanowieniu - chyba zaczął stukać po ostatnich przeróbkach w lecie.
Różnica tylko taka, że skrócił się obieg.
Dawniej zasilał wężownicę 1/2", teraz 1"
Link do komentarza
Cytat

Spokojnie zmieści zawór - wystarczy wymienić zwykły kulowy na zwrotny sprężynowy. Zawory zwrotne dajesz po to aby jedna pompa nie podbierała drugiej.



No to kumam czaczę - ale jedna myśl mi nie daje spokoju - co to jest uderzenie hydrauliczne ???
Jak napalę bardzo suchym drewnem to woda znacząco zwiększy swoją objętość i pierdyknie ?

Tak poza tym to mam dosyć już tej budowy - w Sobotę kładłem podłogówkę do 23.. W Niedzielę się obudziłem o .. 13:20
wykończeniówka wykańcza - boję się że spierdzielę wykończeniówkę bo mam serdecznie dosyć -aby już tylko zamieszkać..

I znalazłem poradnik podłogówki Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No to kumam czaczę - ale jedna myśl mi nie daje spokoju - co to jest uderzenie hydrauliczne ???
Jak napalę bardzo suchym drewnem to woda znacząco zwiększy swoją objętość i pierdyknie ?

Tak poza tym to mam dosyć już tej budowy - w Sobotę kładłem podłogówkę do 23.. W Niedzielę się obudziłem o .. 13:20
wykończeniówka wykańcza - boję się że spierdzielę wykończeniówkę bo mam serdecznie dosyć -aby już tylko zamieszkać..

I znalazłem poradnik podłogówki



Współczuje bo roboty w pip przy wykończeniówce, ale za to niedługo błoga satysfakcja.....
Link do komentarza
Cytat

Draagu myślę że bypass pompowy z kulą na pompie CO byłby dobrym rozwiązaniem - zamiast zaworu kulowego na obejściu dać zawór zwrotny 1" (nad pompą). Zasobnik masz 2 płaszczowy (z tego co widzę), a one chodzą pięknie na grawitacji. Odejściu na zasobnik dobrze jest dać zawór kryzowy (zwykły grzybkowy lub grzejnikowy) - czasem może zajść potrzeba regulacji.


Pisałem icon_razz.gif
Dlatego na głównej pompie (do zasobnika i CO) przydała by ci się kula np. http://www.arja.pl/zdjecie.php?t=4196 - w tym przypadku zamiast górnego zaworu kulowego trzeba by założyć zwrotny 1". Bezpiecznie przy paleniu, jak i ew. braku napięcia.
Link do komentarza
Cytat

Pisałem icon_razz.gif
Dlatego na głównej pompie (do zasobnika i CO) przydała by ci się kula np. http://www.arja.pl/zdjecie.php?t=4196 - w tym przypadku zamiast górnego zaworu kulowego trzeba by założyć zwrotny 1". Bezpiecznie przy paleniu, jak i ew. braku napięcia.


No to właśnie Biglu widziałem... icon_neutral.gif I się głowię jak to zmieścić..
Na razie i tak numerem jeden jest zalanie podłogówki - 21 XII ma wejść ekipa icon_smile.gif ( tak samo jak przy zalewaniu stropu icon_smile.gif )
Link do komentarza
Cytat

Znaczy się sam wylewałeś?



No nie taaakim wariatem to ja nie jestem ! Maszyna im się popsuła...
Na razie mam luuz ... a tak poza tym podlewać posadzkę wodą czy nie ?
Bo ja mówię stanowcze NIE ! ( temperatura otoczenia, wolno schnie i ryzyko przymrozków ) ale podobno mądrzejsi ode mnie mówią - polewać i to konewką ! ( ja tam 40'C na plusie nie widzę bym miał ryzyko dużego skurczu betonu )
Jedyne o czym myślę to rozszczelnienie okien - ale i tak mam "komin wentylacyjny" z klatki schodowej...

tak poza tym wróciła kwestia wiatraków 1,65MW 195m wysokości oddalonej 525m od mojej chałupy..
Podobno do zakwalifikowanych w ten sposób "obiektów infrastruktury technicznej"
nie stosuje się przepisów MPZP
Cytat

art. 143 ust 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami
Przez budowę urządzeń infrastruktury technicznej rozumie się budowę drogi oraz wybudowanie pod ziemią, na ziemi albo nad ziemią przewodów lub urządzeń wodociągowych, kanalizacyjnych, ciepłowniczych, elektrycznych, gazowych i telekomunikacyjnych.


PILNE!
I tu mamy zapytanie interpelację nr 8498 do prezesa Rady Ministróww sprawie budowy elektrowni wiatrowych

A tu mamy odpowiedź...

a wiatraki jak chcą tak stawiają Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Na razie mam luuz ... a tak poza tym podlewać posadzkę wodą czy nie ?
Bo ja mówię stanowcze NIE ! ( temperatura otoczenia, wolno schnie i ryzyko przymrozków ) ale podobno mądrzejsi ode mnie mówią - polewać i to konewką ! ( ja tam 40'C na plusie nie widzę bym miał ryzyko dużego skurczu betonu )


W tym czasie, przykrycie folią, najszybciej jak to możliwe, w zupełności wystarczy. Pozdrawiam. Edytowano przez Parkiet Komplex (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No nie taaakim wariatem to ja nie jestem ! Maszyna im się popsuła...
Na razie mam luuz ... a tak poza tym podlewać posadzkę wodą czy nie ?
Bo ja mówię stanowcze NIE ! ( temperatura otoczenia, wolno schnie i ryzyko przymrozków ) ale podobno mądrzejsi ode mnie mówią - polewać i to konewką ! ( ja tam 40'C na plusie nie widzę bym miał ryzyko dużego skurczu betonu )
Jedyne o czym myślę to rozszczelnienie okien - ale i tak mam "komin wentylacyjny" z klatki schodowej...


Masz rację, nic nie trzeba polewać ani przykrywać, wylewka sama doschnie bez problemu.
Co do rozszczelnienia okien to spoko.
Link do komentarza
23.12. miał zalane to już co miało by się wciągnąć to już się powciągało (ale wątpię aby posadzka była powciągana) teraz to już folia zbyteczna.
Ważniejsze powiedziałbym to narożniki, bo środek posadzki jest zatarty, a narożniki nie ruszone i potem wychodzi po wyschnięciu nierówność.

Cytat

Przeca Przemek ma okna, to skąd przeciągi i wiatry? Chyba , że Jego osobiste icon_mrgreen.gif .


To, że są okna nie oznacza że nie może być przeciągów, wystarczy że otworzy kilka okien na krzyż i przeciągi same się zrobią icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Wstawaj skoro świt ( chyba w Nowym Yorku..)
No to u mnie się dzieje... uczucia mieszane gdyż:

Złe uczucia:
1) Zamarzły krany na zewnątrz i to pomimo spuszczenia wody i odkręcenia zaworów - wszystkie trzy krany - do podlewania ogródka, do pojenia kóz, do mycia lan(o)so-biega i podlewania ogrodu z drugiej strony budynku. Co robić ? Olać do wiosny i modlić się by murów nie zalało jakby rury puściły czy działać ?
2) Zamarzł grzejnik na półpiętrze - ten zasilany grawitacyjnie - musiałem go chyba przykręcić czy cuś, albo w piecu wygasło i chwyciło - rozgrzałem farelką, wykręciłem grzybka ( lód w środku) po rozgrzaniu farelką - zaczął cięknąć między 2 a 3 kolankiem - wniosek - woda spuszczona - naprawa wymiany kolanek na wiosnę
3) Zamarzł (prawdopodobnie) zbiornik wyrównawczy na strychu - ociepliłem 10cm wełną roockwoola - czekam na efekty

Dobre uczucia:
1) Zawór bezpieczeństwa w piecu działa ( dlatego wnioskuję że zbiornik zamarzł - albo rurki odprowadzające wodę do kanalizacji )
2) Gorąca woda w bojlerze - mam źródło wodopoju w wersji LUX dla kóz icon_smile.gif
3) Zużycie węgla grubego sortu - 2 wiaderka na dobę dla pieca 18kW i temperatury na sterowniku 48'C ( bez podłogówki na razie ) więcej na sterowniku nie ustawiam bo piec potrafi uzyskać temperaturę do 80'C

Poza tym: minęło 14 dni od wylewek - zaczynam je stopniowo wygrzewać - po 30 minut 2x dziennie puszczam obieg wody na nie. Normalnie bym zostawił ale na te mrozy nie chcę mieć złych uczuć

A tak typowo to zamówiłem wannę sanplasta 180x80 w hurtowni i stację uzdatniania wody wiessmana Aquamix N internetowo - filtry wstępne dobiorę miejscowo.
Zamontowałem stelaż grohe dla kibelka ... i rozmontowałem bo wiertarka nie chciała się zmieścić by przymocowąć stelaż G-K do ściany...
Zmontowałem stelaż grohe... i rozmontowałem... bo nie przykręciłem do niego stelaża od gipsokartonu
Zmontowałem stelaż grohe... i well done ! Pierwsze koty za płoty... serio ! kota myszołowa za drzwi wywalam w te mrozy... niech się integruje z kozami,albo lezie tam gdzie jego miejsce czyli do gospodarczego na "sianokosy" z myszami ! A nie mi płyty G-K pazurami rysuje..

Z krainy zwierząt - prawdopodobnie będę miał młode kozy za jakieś 1,5-2 miesiące - Arnold daje radę bo krągłości dostały wszystkie trzy sztuki icon_smile.gif.
Ulubione zwierzątka domowe na "K" w kolejności.. Klara, Kozioł, Kozy, Kot, suKa, brakuje jeszcze królików, kur i krokodyla...
PS.
suKa nie nazywa się już Gracja tylko "suka" bo dostała cieczki i w wieku 9 lat jej odbiło więc rekracyjnie, relaksacyjnie, reprodukcyjnie poszła w tę piękną cudowną mroźną noc w długą... po tym jak "zgubiła" drogę z domu do samochodu na odcinku jakiś 15 metrów.. Po 2 godzinach nawoływania dałem sobie spokój..
Cholera nad ranem stała pod drzwiami i się trzęsła... suka !
No to obaczym czy do kompletu nie dojdą jeszcze szczeniaKi..
Ciekawe czy da radę jakoś urwać 500 zł na kolejne "dzieci" bo dochodu nie osiągają one żadnego a ja jestem jedynym ich żywicielem... jak bym był bezrobotnym lub studentem to bym 1000 pewnie wyrwał z tych prezentów
Szczęśliwego Nowego rozpłodowego Roku 2016 Życzy król zwierzyńca Draagon z rodziną icon_smile.gif

I idę spać do czasu wschodnio-warszawskiego Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

i na cholerę komu wielgachny dom !


Jak to ? A wyobraź sobie, że masz z Szanowną Draagonową tzw. "ciche dni".
Toż przecież w tej kotłowni byście się pozabijali, a tak luzik, każde przeczeka
kryzys w swoim kącie wielgachnego domu i w odpowiednim momencie wykona
taniec pokojowy w kierunku tego drugiego i gra gitara icon_biggrin.gif .

Niezależnie od wszystkiego, idziesz jak burza icon_biggrin.gif . I wolę czytać u Ciebie o powiększaniu psiej
rodziny na skutek przedwcześnie odczuwanej wiosny, niż o innych historiach, które się zdarzały,
o których od dawna cicho i nawet nie pomyślę głośno, coby nie wywoływać icon_biggrin.gif .

Noworocznie jak najszybszej "wprowadzki"życzę icon_biggrin.gif.

I jak najdalszego odegnania z Twojej okolicy tych wiatrotworów, które Ci burzą koncepcję życia.
Link do komentarza
No to jedziem dalej z koksem
Buduję prysznic...
I tu MASAKRA !
Bo miało być tanio...
A będzie w ciull drogo...
Bo prysznic podtynkowy...
A założenia takie były...
1) Bo nie trzeba bedzie czyścić wszystkich rurek...
2) Bo będzie taniej niż kabina z brodzikiem ( o mej naiwności.. )
3) Bo bedzie na mą gabarytowość cosik 110x100
Jako że pkt 2 nie bedzie w tej rozciągłości realizowany, to bedą robione pozostałe 2 punkty..
Więc jak podtynkowo to niezawodnie - nie będę przecież kuł płytek by coś tam wymienić...
A jak niezawodnie to.. grohe, hansgrohe etc - dlaczego grohe ? Bo w galeriach handlowych dają...
Więc cena takiego zestawu - to... 2200 zł !!!
Więc dzonk.. ale ale - rurki dorobię zostanie deszczownica i kranik... po wycenie cena spadła do... 1800 zł
A do tego jeszcze rura odpływowa - szeroka ma być.. sama podstawa 320 zł...
Do tego płytki antypoślizgowe małe by ukształtować spływ... 38 zł... sztuka - a tych sztuk 12 będzie..
Masakra !
Do tego folia w płynie ,GK, stelaże wkręty duperele i oświetlenie 2x lampa led nawet tanio bo po 76 zł IP 66.. a i zasilacz 12V też niedrogi 38 zł..
Aaa i jeszcze drzwi... o w kij nie dmuchany.. 1300 zł... ale w lerloj merlin znalazłem za tylko 600 zł..
Ja tego nawet nie sumuję, bo się wykończę zanim z łazienki wyjdę - już wiem o co chodzi z WYKOŃCZENIÓWKĄ !
Albo ona mnie albo ja ją ...!
Link do komentarza
Ano finanse pozwalają tylko na "zrób to sam".. Poza tym ciężko byłoby mi wytłumaczyć moje "wizje" płytkarzom, a płacić w tym przypadku 70 zł/m2 i nie być pewnym efektu.. w sumie to mi się tak nie spieszy.
Gorzej, że części wyposażenia inaczej dochodzą.. miały być deski podłogowe, położyłem legary... desek nie ma - telefonu nie odbierają.., miał być we Wtorek zestaw prysznicowy.. nie ma ale za to wanna dojechała.. i w co ja mam te ręce włożyć ? ;)
Dzisiaj ma być płyta indukcyjna z oleole - i niech ich kule biją - ta bezpłatna dostawa - jak cały dzień będziesz na nich czekać między 10 a 20-tą.. a jak nie to płać 29 zł... wtedy masz wybór albo od 10-15 albo od 15-20.. - ja w domu i tak wcześniej niż 17-18 nie jestem..
Link do komentarza
Jutro ma być oleole - popierniczyli kompletnie nr telefonów i adres dostawy... skąd wzięli mój nr telefonu z przed 6 lat pozostanie zagwozdką.. dość że o 19-tej dzwoniłem i... będzie w Sobotę.. a w Sobotę dzwoniłem - kurierzy nie pracują...o 13-tej w sobotę dzwonił kurier... gdyby dostał zlecenie do 10 to by mi dowiózł w Sobotę !??! Ja oleole nie ogarniam - dwa zlecenia specialne i doopa na sobotę przełożona.
Z nowinek - skończyłem przyłącze dla odżelazacza. Założony będzie Aquamix-N Wiessmana. Schemat popierniczony, ale ogarnąłem ( kto rysuje schemat od lewa do prawa krzyżując przejścia ze sobą ?!? Tak wiem Wiessman.. :P )
O tyle mądrzejszy teraz jestem że robię w ocynku i zgrzewanych rurach PP - przeciąć i zgrzać - no problema !
PS.
Już wiem skąd telefon stary - w 2009 roku kupowałem u nich odkurzacz... oni chyba sami nie czytają tego co się w zamówieniu składa... Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Draagon, napisz jaką masz frezarkę - marka, moc, czy masz średnicę frezów 6 i 8 mm?
Jak ci się sprawuje, podaj model, znajdę cenę.
I napisz, proszę, jaką byś kupił w związku z tym, że wiesz co potrafi twoja frezarka.

Wiem, że żeśmy już o tym gadali, ale odszukać to teraz... A wiosną (wiosną! zauważ jakiego słowa użyłem: wiosną!) zamiarujemy z moją panią zająć się frezowaniem.

Trzym się!
P.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
No i ciąg dalszy postępów
Dumny jestem z minimalizmu - wcisnąłem orurowanie Stacji Uzdatniania Wody pod bojler icon_smile.gif
Do poprawki - wymienię prawdopodobnie pierwszy filtr na samopłuczący - bo już zaszedł żelazem


Jakby kogo to interesowało to stację mam Aquamix N Wiessmana - podłączenie to pikuś - obaczym jak się sprawdza.


Najnowszy news newsów - córka pomaga mamie w malowaniu - i to swojego pokoju - a potem do lekcji..

No i legary widać - na razie tylko przymiarka..

No to teraz jedziem po Bandzie - znaczy po łukach
1 łuk - kabina prysznicowa


Ten sam łuk od środka ")


No to jak już mamy te łuki..
to jeszcze cięcie łuku na płytce do obudowy czopucha pieca icon_smile.gif
Z tego to już jestem dumny...


A żonka wałkiem kręci icon_smile.gif


No i laserowo na kanwie Starwarsów obudowuję wannę - będzie prędkość WARP w niej przy tej technologii icon_smile.gif

Ciepły kurek - prędkość podśwetlna... ehh chyba się wapna nawdychałem.. albo z przemęczenia już bredzę..
Dobranoc Wszystkim icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Chrzciny jak chrzciny - ale mnie zimny pot oblał.. Hurtownia hydrauliczna dała doopy..
Zamawiałem zestaw Grohe podtynkowy dla baterii termostatycznej...
Po 2,5... miesiącach !?! od zamówienia hurtownia zamówiła mi zestaw podtynkowy cobym mógł dalej cokolwiek robić..
I teraz po zgrzaniu rurek, obtynkowaniu, położeniu płytek się okazało przy montażu baterii... że to nie ten zestaw !!!
Całe 40 minut kombinowałem jak mam to wpasować jak schemat instrukcji nijak ma się do tego co widzę przed sobą..
Miał być zestaw grohe 35500.. a zamontowałem 35501.. i jest doopa.. z termostatu nici..

No i co ja mam zrobić ??? Zwróciłem część do hurtowni - mają ten problem rozwiązać.


BTW - Kolejne 2 sztuki kóz przybyły - wyglądają jak czworaczki icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A po co telewizor? Jest przecież taki wynalazek jak PROJEKTOR!!! Za nieduże pieniądze można kupić na takie okazjonalne projekcje (można i za duże pieniądze ) projektor, zabudować tę wnękę, jak radzi retrofood, pod sufitem na tej zabudowie podwiesić nie rzucający się w oczy (na przykład za drewnianą listwą pod belką), rozwijany pilotem na czas projekcji  ekran... nawet o szerokości ponad 2 metry... Po projekcji zwijasz ekran i nie ma po nim wielkiego śladu... To dawałoby obraz do 100"... oto przykład:   https://allegro.pl/oferta/ekran-do-projektora-polautomatyczny-scienny-sufitowy-matowy-bialy-100-229-15142624748?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gad_source=1&gclid=CjwKCAjw7-SvBhB6EiwAwYdCAT6MuOD7Q1n_xd3_y0bWpy6DugRqb1X2D5zsx6qprZCpIXwDOpGiCBoCYwEQAvD_BwE     I PRZYKŁADOWE projektory z WiFi, BT, z obsługą HDMI... Za 2000 masz stucalowy "telewizor"
    • a fizyczny podział spadku jest możliwy? jeżeli nie - tylko porozumienie obu stron lub sąd, który może stanąć po Twojej stronie, jeżeli siostra robi co chce, nie pytając współwłaściciela
    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...