Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Cytat

czyli co Faceta w spódnicy ma zrobić ??? czy kopułę na spodnie przerobić ????


to już może lepiej obie kopuły haftem przyozdobić Array="" style="vertical-align:middle" Array alt="icon_biggrin.gif" border="0">
będzie jedno płciowo



No tak, porada bezmyślna moja była ... Widzisz jak ten gender mózg roz... wala !

Chyba, że w kratę pomalować, a nadbudowanemu ludziowi w rękach umieścić jakieś dudy, czy jak tam po szkocku nazywają się kobzowate instrumenty
Link do komentarza
Cytat

Dla mnie to nie problem tylko przez 3 miesiące to ja ta fv zgubie 5 razy.



To normalka - ustaw sobie płatności stałe na koncie i po problemie - dla pocieszenia to ja ci powiem że dostaję na rok faktury co 3 miechy do płacenia + to co sobie odczytają - paranoja jakaś icon_smile.gif. Dlatego w smoczysku gazu u mnie nie będzie.
Link do komentarza
Tak też zrobię icon_smile.gif

Obecnie w kopule robione sa takie drobne sprawy, jak łatanie dziur w tynu, obróbka parapetów, drzwi które wstawił Finlandia i takie tam. Sprzątania po wylewkach tez było jest i jeszcze będzie. Praktycznie poszło 400worków cementu które trzeba było zutylizować. Tylko, że nie wiedziałem, że tyle czasu takie pierdoły zabierają. A efekty tak delikatnie mówiąc mało widoczne. No ale zawsze do przodu.

Link do komentarza
Do końca tygodnia powinno się udać obsadzić parapety.



W sumie jest ich 17szt jak dobrze pamiętam i na piętrze są łączone. Bo wszystkie maja ten sam wymiar tzn 92x30cm.
W związku z pochyleniem kopuły na piętrach, głębokość parapetów zwiększyła się do ponad 40cm.

temperatura w kopule utrzymuję sie na ok 10stC.
Link do komentarza
Dziś na budowę ku mojemu zaskoczeniu docierają hydraulicy. Będą robili wyprowadzenie wody pod umywalki.
Chciałem aby przyłączyli mi gaz do kuchenki gazowej, ale za późno ją zamówiłem i fizycznie nie zdąży dotrzeć :(

Dziś tez będzie kontynuacja montowania wentylacji przez kolegę kangaxx. Teoretycznie ma się skończyć. Ale to może sie nie udać bo roboty jest sporo.
Link do komentarza
Cytat

Jak nie zagubiłeś paragonu czy faktury - zwrócisz towar bez problemu w LM i strata zmniejszy się do kosztów paliwa...
A nie mówiłem, żeby te markety mijać szerokim łukiem ...



Dobrze gadasz.
Pamiętam jak to mówiłeś i wtedy też potwierdziłem. W marketach można kupować jak zna się ceny i wie się, że się nie przepłaci albo gdy gdzie indziej nie ma takiego towaru a czas goni.

A barierki wg mnie spoko, ładnie wyglądają i powinny pasować do całości. Szklane uważam, że by się gryzły z wystrojem, no i co najważniejsze mniej mycia niż przy szklanych icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Acha :smile:

Tylko jedno małe pytań ko, te anemostaty to takiej samej firmy czy w LM inne i na allegro inne?
Bo nie raz jest tak że niby wyglądają tak samo a w dotyku całkiem inne, rozumiesz cieńszy plastyk, zlej jakości, łatwo brudzący się i takie tam.
Link do komentarza
Cytat

Anemostaty są całe z metalu icon_smile.gif Malowane proszkowo. Przy założeniu ze nie są z CHRL nie powinno im się nic stać.



zajdą zajdą przez użytkowanie - mam takie sane - wszystko kwestia czasu
Właśnie skończyłem malowanko i wszystkie demontowałem do szorowania i odświeżenia.
Źle nie jest - ale czas robi swoje i takie świecące i pachnące jak Twoje to one niestety juz nie są icon_smile.gif
Link do komentarza
Anemostaty oddane do sklepu icon_smile.gif

Miałem pewna przygodę ze sterownikami JANGAZ, a mianowicie po wyłączeniu ich z prądu następnego dnia zobaczyłem taki obraz na wyświetlaczach.



Na szczęście okazało się że wystarczy tylko zresetować system icon_smile.gif I wszystko hula aż miło. Co widać bo wody z budynku wyciągnęło już wiaderko 10l.



Link do komentarza
Hm, budowę zacząłem na wiosnę 2012r, wiec trochę doświadczeń budowlanych już mam. Nie jestem ekspertem.

Raczej zwykłym inwestorem który o swojej budowie mógłby napisać książkę. I to nie byłaby komedia. Raczej melodramat z elementami horroru. Cały czas jednak mam nadzieję ze zakończy się dobrze. Całe szczęście, że człowiek ma w sobie taki mechanizm który wypiera złe doświadczenia i każe pamiętać te dobre. Dla tego to budowanie jest znośne.

Link do komentarza
Dzisiejszy stan sterownika janka icon_smile.gif Nie należy zwracać uwagi na temperatury gdyż czujniki leżą na rekuperatorze wiec podają temperaturę otoczenia. A przynajmniej ten od temperatury zewnętrznej.



Najskuteczniejszym opróżnieniem rekuperatora z wody jest go wyłączyć. Wtedy podciśnienie ginie i woda spokojnie może spłynąć grawitacyjnie z tacki ociekowej icon_smile.gif


Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Czas zacząć plany na 2015 rok icon_smile.gif

Chciałbym uruchomić ogrzewanie, oraz kanalizację. Chciałbym wykończyć i uruchomić kopułę przy parkingu.
No i to by było na tyle. Zazwyczaj robię więcej niż planuje wiec mam nadzieję, że i tym razem będzie tak samo.
Ale wiadomo, nie chce zapeszyć. Po za tym to i tak kupa roboty.

Link do komentarza
Mam pytanko odnośnie proszku PUR.. Mógłbyś napisać jak to się spisuje u Ciebie w podłodze? Tz. jaką grubą dałeś warstwę i czy do tej pory wylewka Ci nie siadła lub w jakiś miejscach nie popękała?

Mam już wsypaną 40 cm wartwę tego proszku w podłodze ale dla pewności chciałbym wiedzieć czy nie będzie problemów ze zmniejszaniem objętości tego materiału i przez to osiadaniem wylewki..
Link do komentarza
No własnie, czas pokaże.. Niemniej, jeśli do tej pory wszystko jest OK, to jedyne co by się mogło zdarzyć to jakieś 'utlenianie' tego proszku i jego ubytek, ale z tego co piszą fachowcy, PUR jest niebiodegradowalny - są przez to duże problemy gdyż zalega na wysypiskach nawet przez kilkadziesiąt lat.

Poza zbrojeniem, jaką grubą warstwę betonu (i jakiego) dałeś na ten proszek? Edytowano przez RobD (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dziś na budowie temperatury dodatnie



Ale reku zamarza. Niby uruchamia się rozmarzanie, ale temperatura jest widocznie zbyt niska i nie daje to takiego skutku jak powinno. Na dodatek zamarzający wlot w pomieszczeniu sie ogrzewa i mam piękną kałużę na podłodze.










A tu widok przez świetlik.





Tym sposobem przekroczyłem wstawienie 500-nego zdjęcia w tym roku na forum. Czyli prawie 2x więcej niż w 2013r. Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...