Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Cytat

No wiem , że dla Ciebie to małe piwko przed śniadaniem icon_smile.gif

U mnie będzie wężykiem icon_smile.gif


Nie wiem co masz na myśli z tym małym piwkiem przed śniadaniem, ale dla mnie małe piwko przed śniadaniem oznacza rzecz kompletnie niewykonalną, a właściwie jakąś życiową katastrofę. Jeśli tak to rozumiesz, to zapewniam cię, że w kontekście podłogówki nie jest u ciebie tak źle jak sądzisz. Głowa do góry.
Link do komentarza
Cytat

Odnośnie spinek to znalazłem informacje ze między 5-10szt/.m2.



Tak myślę, że u Ciebie potrzeba będzie raczej więcej, niż mniej - masz dużo łuków i "wężyków", żeby to pomocować trzeba pewnie gęściej przypinać te rurki...
Link do komentarza
Cytat

Właśnie o to pytałem w poście cytowanym poniżej, znaczy nie mieli i teraz dopiero improwizują.



Ja wiem, hm, to nosi jakiś negatywny wydźwięk.

Bardzo wiele rzeczy na budowie to improwizacja, większa lub mniejsza. Ale to zrozumiałe. Nie ma za bardzo na kim się wzorować. Nie ma marketu z pacami dla kopulastej ściany o promieniu 6,25m. Trzeba taka pacę stworzyć metoda prób i błędów. Została stworzona. Efekt jest dobry.


Dziś było załatwianie spraw w gazowni. A ponieważ umowę przyłączeniową zawiera się w Grodzisku Mazowieckim a umowę sprzedaży gazu w Pruszkowie wiec dzień na te sprawy poświęcić trzeba. I tak tez się stało. Ale umowy w łapie trzymam icon_smile.gif
Link do komentarza
Siatka pod podłogówkę zamówiona. Zaczynamy w poniedziałek od obsadzenia skrzynek rozdzielaczy.



Dane techniczne siatki z włokna szklanego Capatect 650:

- Rodzaj splotu: Gazejski

- Długość: ≥ 50 m

- Szerokośc: 110 cm ± 1%

- Wymiary oczek w świetle: 4 x 4 mm ± 5%

- Gramatura, grubość: ≥ 165 g/m2 ± 5%
- Zużycie ok. 1,1 m2/m2
- Kolor: pomarańczowy
Link do komentarza
Dziś na budowie zaczęliśmy kołować listwy do podłogówki. 200szt kołków poszło szybciutko i trzeba było jechać do sklepu. Dokupiłem jeszcze 500szt i może na jutro wystarczy. A to dopiero pierwsza kopuła.
Nie spodziewałem się ze ta podłogówka tyle czasu zabierze, a pracują 4 osoby wraz ze mną.
W związku ze zmianą lokalizacji rozdzielaczy prawdopodobnie zostaną 2 krążki rury wavin.
Link do komentarza
W piątek rozmawiałem z firmą Termopian. Wcześniej wysłałem im kilka fotek. Chodzi o dziwne zabrudzenia na kopule.
I tak jak do tej pory podejście firma jest ok. Uzgodniliśmy, że do sprawy wrócimy na wiosnę. Była to tez moja sugestia bo teraz tak naprawdę nic nie można zrobić a należy jeszcze to wszystko poobserwować.

Prawdopodobnie skończy sie na przemalowaniu kopuły, albo doszlifowaniu pewnych części aby powierzchnia była bardziej gładka (czytaj mniej czepiał się brud)




Link do komentarza
Witam tak sobie patrze na Pana dom i ma kilka pytań do Pana odnośnie budowy :-)

1- czy to prawda ze domu kopułowe są tańsze od standardowych o około 30-40% (oczywiście na przykładzie Pana domu) czy może pan podać koszt tej budowy jeżeli to nie problem :-)
2- jaka jest średnica jednej kopuły ( rozumiem że wysokość to polowa średnicy )
3- czy jest Pan w stanie tak na oko powiedzieć ile cegieł poszło na jedna kopułę
4- na jednym ze zdjęć widziałem ze ma Pan tam piętro czy podłoga została wylana w czasie budowy kopuły przez tak zwany świetlik czy już po zamknięci a i czy podłoga jest osadzona w ścianie czy oparta tylko na tych ściankach działowych poniżej ( to pytanie może wydawać się śmieszne ale ja nie mam nic wspólnego z budowlankom i jestem po prostu ciekaw )
5- czy miał pan jakieś problemy związane z uzyskaniem zgody na budowę kopuły

DZIĘKUJĘ

Link do komentarza
hm, to szybciutko...

1) teoretycznie tak. łatwo to obliczyć. W praktyce to różnie bywa.
2) ok 13m
3) trochę ponad 20tys szt
4) zalewanie odbywało się przez świetlik, strop stoi tylko na ściankach działowych
5) żadnych.


Kołkowanie listew to bardzo fajna ale niesamowicie mozolna praca.





Dotarł tez piasek i kruszywo



Zakładaliśmy tez burty do antresol.



Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...