Skocz do zawartości

Projekt taniego domu


Recommended Posts

Witam
Mamy zamiar wybudowac dom, działke juz mamy i chcemy wziąć kredyt ok 200-230tyś i postawić tani dom. Nie chodzi nam o piekny domek z wymyslnym dachem tylko o prosty dom klocek tak zeby był jak najtańszy. Poprostu nie chcemy mieszkac w bloku.
Czytając forum nie jestem do końca pewien czy jesli zbudujemy klocek z płaskim dachem to zaoszczędzimy kaski czy wyjdzie prawie to samo co dom z dwuspadowym dachem, co lepiej wybrać. jesli macie jakies rady lub projekty takich domów to bardzo proszo o info.
Dom ma mieć pow. ok 110-130m
Ogólnie układ pomieszczeń odpwiada nam taki jak w tym projekcie .
http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2112.html
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam
Mamy zamiar wybudowac dom, działke juz mamy i chcemy wziąć kredyt ok 200-230tyś i postawić tani dom. Nie chodzi nam o piekny domek z wymyslnym dachem tylko o prosty dom klocek tak zeby był jak najtańszy. Poprostu nie chcemy mieszkac w bloku.
Czytając forum nie jestem do końca pewien czy jesli zbudujemy klocek z płaskim dachem to zaoszczędzimy kaski czy wyjdzie prawie to samo co dom z dwuspadowym dachem, co lepiej wybrać. jesli macie jakies rady lub projekty takich domów to bardzo proszo o info.
Dom ma mieć pow. ok 110-130m
Ogólnie układ pomieszczeń odpwiada nam taki jak w tym projekcie .
http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2112.html


no .... nie wiem.... to juz sobie ogladnij sielankę albo fiolka, matraze podobne a nawet mniejsze a rozklad pomieszczen oo wiele w mojej opinii lepszy!!! no i mozna zastosowac strop drewniany etc - koszty budowy naprawde do minimum obnizone - poogladaj.... 300 tys powinno staczyc, powodzenia
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam
Mamy zamiar wybudowac dom, działke juz mamy i chcemy wziąć kredyt ok 200-230tyś i postawić tani dom. Nie chodzi nam o piekny domek z wymyslnym dachem tylko o prosty dom klocek tak zeby był jak najtańszy. Poprostu nie chcemy mieszkac w bloku.
Czytając forum nie jestem do końca pewien czy jesli zbudujemy klocek z płaskim dachem to zaoszczędzimy kaski czy wyjdzie prawie to samo co dom z dwuspadowym dachem, co lepiej wybrać. jesli macie jakies rady lub projekty takich domów to bardzo proszo o info.
Dom ma mieć pow. ok 110-130m
Ogólnie układ pomieszczeń odpwiada nam taki jak w tym projekcie .
http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2112.html



Cena wybudowana klocka jest trochę mniejsza niż domu z dachem dwuspadowym, ale proponuje jeszcze inne rozwiązanie które ma wiele zalet. Zapraszam na naszą stronę internetową. Jeśli spodoba się taki rodzaj budownictwa to zapraszam do kontaktu.
Studio "Sergiel"
www.sergiel.pl
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

można i tak jak kolega wyżej



lub zaprojektuj sam icon_biggrin.gif ja robie projekty wstepne co pewnie zauważyłes.. zapraszam na mojego posta dyskusyjnego

a polecał bym dach 2 spadowy troszke większe koszta ale zawsze poddasze można za adaptować. i ładniej wyglada bryła budynku



chyba czegos nie rozumiem czyli ten projekt ma dach jaki?? nie dwuspadowy ???
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam,
Poszukuję projektu możliwie najtańszego w budowie. Dopiero zaczynam zdobywać wiedzę na temat całego procesu budowy, dlatego bardzo proszę o wskazówki czym powinienem się kierować wybierając projekt. Dom ma mieć powierzchnię do 120m2, niekoniecznie z garażem, chociaż dobrze gdyby był. Mam kilka pytań. Czy tańszy jest dom parterowy, czy z poddaszem użytkowym i dlaczego? Na razie wiem tyle, że im prostszy dach tym taniej. Czy warto zatem całkowicie zrezygnować z projektów z oknami w dachu itd. Czy garaż znacznie zwiększa koszt budowy i czy można zbudować garaż taniej? Czy lepiej, żeby garaż był w bryle domu, czy osobny? Nie chcę budować taniej poprzez stosowanie materiałów tańszych, które są gorszej jakości. Zależy mi na wiedzy, która pozwoli na wybranie rozwiązań obniżających koszt budowy czy też koszt eksploatacji w przyszłości. Liczę na wyrozumiałość i pomoc. Może ktoś zbudował podobny dom i podzieli się doświadczeniem icon_smile.gif Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Link do komentarza
Witam,

A ja oczywiście polecam biuro z którego sam korzystałem, zerknijcie na te projekty, jakie są oferowane. Wierzcie ,że trudno się zdecydować , bo mnóstwo jest znakomitych, także tych mniej skomplikowanych. Aby podjąć decyzję wypisałem sobie warunki brzegowe, wszystkie jakie mi przyszły do głowy , ustawiłem ich wagę i po ocenie końcowej mam . Buduję a właściwie to już wykańczam chatę o nazwie SAGA. W takim samym charakterze jest kilka projektów, między innymi KORONA, ale ze względu na kieszeń ( jeden z czynników decydujących ), wybrałem dom najmniejszy w takim właśnie klimacie.

Jeszcze raz namawiam do zajrzenia na stronę pracowni Pana Jarosława Charkiewicza: Domowe Klimaty

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=784

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam
Mamy zamiar wybudowac dom, działke juz mamy i chcemy wziąć kredyt ok 200-230tyś i postawić tani dom. Nie chodzi nam o piekny domek z wymyslnym dachem tylko o prosty dom klocek tak zeby był jak najtańszy. Poprostu nie chcemy mieszkac w bloku.
Czytając forum nie jestem do końca pewien czy jesli zbudujemy klocek z płaskim dachem to zaoszczędzimy kaski czy wyjdzie prawie to samo co dom z dwuspadowym dachem, co lepiej wybrać. jesli macie jakies rady lub projekty takich domów to bardzo proszo o info.
Dom ma mieć pow. ok 110-130m
Ogólnie układ pomieszczeń odpwiada nam taki jak w tym projekcie .
http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2112.html


jesli znajdziesz linki to odsyłam Cię do firmy horyzont z wrocławia ,własnie realizuje taki obiekt i trzeba przyznac ze dosc funkcjonalny i w miare tani w budowie aa netraz ma 120m
Link do komentarza
A ja proponuje żebyś się zastanowił i zrezygnował z budowy. Mieszkanie w mieście ma jednak swoje plusy o których większość osób tu nie wspomina. Już sam kredyt (200-300 tyś) i jego późniejsza spłata to bardzo duże obciążenie dla domowego budżetu. Pomyśl tylko co mógłbyś kupić za te miesięczne raty które musisz oddawać do naszych złodziejskich banków. Zastanów się dobrze bo minusów mieszkania w domku jest sporo.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

Witam,
Poszukuję projektu możliwie najtańszego w budowie. Dopiero zaczynam zdobywać wiedzę na temat całego procesu budowy, dlatego bardzo proszę o wskazówki czym powinienem się kierować wybierając projekt. Dom ma mieć powierzchnię do 120m2, niekoniecznie z garażem, chociaż dobrze gdyby był. Mam kilka pytań. Czy tańszy jest dom parterowy, czy z poddaszem użytkowym i dlaczego? Na razie wiem tyle, że im prostszy dach tym taniej. Czy warto zatem całkowicie zrezygnować z projektów z oknami w dachu itd. Czy garaż znacznie zwiększa koszt budowy i czy można zbudować garaż taniej? Czy lepiej, żeby garaż był w bryle domu, czy osobny? Nie chcę budować taniej poprzez stosowanie materiałów tańszych, które są gorszej jakości. Zależy mi na wiedzy, która pozwoli na wybranie rozwiązań obniżających koszt budowy czy też koszt eksploatacji w przyszłości. Liczę na wyrozumiałość i pomoc. Może ktoś zbudował podobny dom i podzieli się doświadczeniem icon_smile.gif Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Witam. Zacznijmy od tego jaką szeroką masz działkę. Jeżeli zmieści się na niej dom parterowy to na pewno korzystniej zbudować właśnie taki. Odchodzi nam chociażby budowa stropu między kondygnacjami i koszt ewentualnych schodów. Sam mam piętrowy 130m2 i bieganie po schodach trochę mnie już denerwuje. Na dachu bym nie oszczędzał bo jest ozdobą każdego domu. Najtańszym jest oczywiście dwuspadowy ale jeżeli projekt twojego domy będzie w kwadracie pokusiłbym się o dach kopertowy. Jeżeli chodzi o garaż to bym z niego zrezygnował ( chyba, że jesteś mechanikiem) a w domu przewidział pomieszczenie gospodarcze na łopatę, rower i inne, które później i tak lądują w garażu a samochód stoi przed domem. Lepiej już postawić wiatę bo nie będziesz płacić za nią podatku.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Projekt taniego domu, nie może być tani. By całość zamknęła się w sensownej kwocie i był wysoki komfort i niskie koszty eksploatacji - projekt musi kosztować minimum 80 zł /m2 - Zawsze należy rozpatrywać całą inwestycję. tani projekt - droga budowa.



Nieprawda, Panie TB- znowu Pan manipuluje .
Studia projektowe sprzedają gotowe projekty całkiem sensowne - za niewielkie pieniądze, wymagające tylko zmian kosmetycznych . Jest ich w internecie tyle, że spokojnie każdy wybierze coś dla siebie.
Niewielka ich cena nie dlatego, że projekty sa jak Pan to sugeruje do niczego , tylko dlatego, że jeden projekt sprzedawany jest większej liczbie osób - kalkuluje im się to.
Więc kolejny raz - nie ma Pan racji.
Natomiast - wiem z czego to wynika co Pan napisał - oczywiście według Pana gotowe tanie projekty są do niczego, ponieważ nie kreują Pana wizerunku budowania i Pana teorii.

Link do komentarza
Cytat

Studia projektowe sprzedają gotowe projekty całkiem sensowne

Gdzie? W dostępnych mi katalogach w firmach wokół mnie w Muratorze - nie spotkałem. Tam się nic tanio i sensownie nie da wybudować. Po co Pani to robi? Chce Pani z czystej złośliwości jak najwięcej ludzi wpuścić w "dom" jaki Pani jakiś "konował" zaprojektował? Dziś namawianie do wydania większej kasy by tylko dom zużywał ponad 30kWh/m2 rocznie – to szkodnictwo… a zresztą każdy ma swój rozum – woli drogi dom niż droższy projekt to mu wolno. Tak jak mnie wolno pisać, że z domami jak z autami – nie każdy utrzyma hamera! Nie każdy ma tyle zdrowia i kasy co Szanowna Pani. I nie każdy kocha palić węglem.
Link do komentarza
Cytat

Gdzie? W dostępnych mi katalogach w firmach wokół mnie w Muratorze - nie spotkałem. Tam się nic tanio i sensownie nie da wybudować. Po co Pani to robi? Chce Pani z czystej złośliwości jak najwięcej ludzi wpuścić w "dom" jaki Pani jakiś "konował" zaprojektował? Dziś namawianie do wydania większej kasy by tylko dom zużywał ponad 30kWh/m2 rocznie ? to szkodnictwo? a zresztą każdy ma swój rozum ? woli drogi dom niż droższy projekt to mu wolno. Tak jak mnie wolno pisać, że z domami jak z autami ? nie każdy utrzyma hamera! Nie każdy ma tyle zdrowia i kasy co Szanowna Pani. I nie każdy kocha palić węglem.



Znowu bzdety i naginanie faktów.
W pracowniach projektowych oferują różne projekty domów: tych lepiej i gorzej izolowanych , tych w technologii ściany jednowarstwowej, dwuwarstwowej, trójwarstwowej , drewnianej , kanadyjskiej ... tych standardowych, energooszczędnych i pasywnych.... tych opalanych węglem , gazem i prądem. Każdy może sobie wybrać taki jak mu pasuje . Nikt nikogo do niczego nie zmusza , każdy buduje tak jak mu pasuje - bo każdy kieruje się innymi priorytetami.
Pan kieruje się tylko jednym - i dlatego tak trudno Panu zrozumieć decyzje inne niż pańskie.
Ale - to już wszyscy na forum wiedzą, więc nie ma o czym dyskutować po raz setny.
Link do komentarza
Cytat

Gdzie? W dostępnych mi katalogach w firmach wokół mnie w Muratorze - nie spotkałem. Tam się nic tanio i sensownie nie da wybudować. .......



a ja tylko dodałbym tak OT,
że nie interesuje nas (a przynajmniej mnie) pańskie mordobicie z instytucją Muratora, więc nie rób im pan nieuczciwej antyreklamy, to pańska sprawa, nie załatwiaj pan prywaty na łamach tego forum, ergo - nie odlewaj się pan cudzym ch...
Link do komentarza
Cytat

Znowu bzdety i naginanie faktów.
W pracowniach projektowych oferują różne projekty domów: tych lepiej i gorzej izolowanych , tych w technologii ściany jednowarstwowej, dwuwarstwowej, trójwarstwowej , drewnianej , kanadyjskiej ... tych standardowych, energooszczędnych i pasywnych.... tych opalanych węglem , gazem i prądem. Każdy może sobie wybrać taki jak mu pasuje . Nikt nikogo do niczego nie zmusza , każdy buduje tak jak mu pasuje - bo każdy kieruje się innymi priorytetami.
Pan kieruje się tylko jednym - i dlatego tak trudno Panu zrozumieć decyzje inne niż pańskie.
Ale - to już wszyscy na forum wiedzą, więc nie ma o czym dyskutować po raz setny.


Skoro bzdety to może choć jeden projekt domu Pani przedstawi... co by się mieścił w 30 kW/m2 rocznie?
Dlaczego Pani nie chce pozwolić by ludzie budowali jak chcą? Dlaczego nie może istnieć choć jedna opozycja do tak fatalnego budownictwa bez izolacji i na węgiel? Dlaczego nikt nie może budować domów zużywających 15-20kWh/m2 dlaczego?
Link do komentarza
Cytat

Dziś namawianie do wydania większej kasy by tylko dom zużywał ponad 30kWh/m2 rocznie – to szkodnictwo… a zresztą każdy ma swój rozum – woli drogi dom niż droższy projekt to mu wolno. Tak jak mnie wolno pisać, że z domami jak z autami – nie każdy utrzyma hamera! Nie każdy ma tyle zdrowia i kasy co Szanowna Pani. I nie każdy kocha palić węglem.


A że tak zapytam... pan jaki dom utrzymuje?
Link do komentarza
Cytat

Skoro bzdety to może choć jeden projekt domu Pani przedstawi... co by się mieścił w 30 kW/m2 rocznie?
Dlaczego Pani nie chce pozwolić by ludzie budowali jak chcą? Dlaczego nie może istnieć choć jedna opozycja do tak fatalnego budownictwa bez izolacji i na węgiel? Dlaczego nikt nie może budować domów zużywających 15-20kWh/m2 dlaczego?


Panie Tomaszu proszę o pisanie na temat (ze zrozumieniem pytania).

Pozdrawiam
Marcin Szymanik
Link do komentarza
Cytat

Studia projektowe sprzedają gotowe projekty całkiem sensowne - za niewielkie pieniądze, wymagające tylko zmian kosmetycznych . Jest ich w internecie tyle, że spokojnie każdy wybierze coś dla siebie.
Niewielka ich cena nie dlatego, że projekty sa jak Pan to sugeruje do niczego , tylko dlatego, że jeden projekt sprzedawany jest większej liczbie osób - kalkuluje im się to.

Niestety z jakością projektów gotowych bywa różnie.
Wyraźnie pod tym względem różnią się projekty wykonane przed 2009 r. (zaczęły wtedy obowiązywać świadectwa charakterystyki energetycznej). Po prostu te nowsze projekty są przeważnie bardziej dopracowane w szczegółach i większą uwagę zwracają na energooszczędność.
Coraz więcej mozna spotkać projektów domów z wentylacją mechaniczną, czy też energooszczędnych.
Link do komentarza
Cytat

Niestety z jakością projektów gotowych bywa różnie.
Wyraźnie pod tym względem różnią się projekty wykonane przed 2009 r. (zaczęły wtedy obowiązywać świadectwa charakterystyki energetycznej). Po prostu te nowsze projekty są przeważnie bardziej dopracowane w szczegółach i większą uwagę zwracają na energooszczędność.
Coraz więcej mozna spotkać projektów domów z wentylacją mechaniczną, czy też energooszczędnych.



wiesz, Heniu - to- że z jakością bywa różnie jest normalne ...
tak jak w każdej innej dziedzinie - można kupić dobrą pralkę i taką, która jest zrobiona " na sztukę" , można poszukać i znaleźć ofertę tanich wakacji za granicą - a czasem zapłacisz krocie i okaże się , ze jest do niczego ...
kwestia poszukania .... tak jak i z projektem ....
ponadto - adaptacja czasem załatwia "braki" ...
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście, że adaptacja może, a nawet powinna takie braki zlikwidować, ale ... to już są dodatkowe koszty, a my tu mówimy o tanim projekcie icon_smile.gif.



to jest tak, że tak czy siak wymagana jest adaptacja każdego projektu gotowego po to, aby dostosować do warunków indywidualnych...
i faktycznie - za zamiany się dopłaca - nie wiem ile, nie jestem zorientowana ...
natomiast nadal obstaję przy swoim - że każdy może znaleźć w necie gotowy projekt na miarę swoich oczekiwań ... pracowni są dziesiątki ... projektów tysiące , różnych ...


Link do komentarza
  • 6 lata temu...

Cześć wszystkim, też z mężem marzyliśmy o własnym domu, ale wiadomo tanie to nie jest. Rozglądaliśmy się w internecie za tanim projektem, który by spełniał nasze oczekiwania ale koszt ich waha się w granicy 2000-3000zł :/ Jednak mój znajomy budowlaniec powiedział abyśmy weszli na stronę dyskontprojektów.pl i że tam są tanie domy i udało się :D:D To jest link do naszego projektu https://dyskontprojektow.pl/pl/p/ROZLOGI-2-L-6318/372.

Link do komentarza
12 godzin temu, Hanka1234 napisał:

Cześć wszystkim, też z mężem marzyliśmy o własnym domu, ale wiadomo tanie to nie jest. Rozglądaliśmy się w internecie za tanim projektem, który by spełniał nasze oczekiwania ale koszt ich waha się w granicy 2000-3000zł :/ Jednak mój znajomy budowlaniec powiedział abyśmy weszli na stronę dyskontprojektów.pl i że tam są tanie domy i udało się :D:D To jest link do naszego projektu https://dyskontprojektow.pl/pl/p/ROZLOGI-2-L-6318/372.

Tam są tanie domy czy tanie projekty? 

Link do komentarza
3 godziny temu, Emilia Janowska napisał:

CO myślicie?

65m2 na dole - trochę mało, jak na dom. I te schody z drugiego końca domu i salonu. Reszta - niezła. 

Moim zdniem szukaj czegoś w okolicach 80 - 90 m2 parteru - wtedy będzie miejsce na sensownąe schody spiżarnie gaderobę. 

Coś za coś - albo ograniczyć program.

Link do komentarza

Faktycznie te schody to nie bardzo, nie zastanawiałam się wcześniej nad tym a tymczasem wejście na schody przy tarasie. Chyba zdecydujemy się na mały parterowy https://pracownia-projekty.dom.pl/arn_mokka_7_ce.htm ten jest niezły ale zamiast 4 pokoju wolałabym wcisnąć garderobę. Zastanawia mnie tylko czemu zawsze z garażu cały dom trzxeba przelecieć z zakuopami do kuchni no ale chociaż jest jakieś przejście a nie jak w niektórych.

Link do komentarza
4 godziny temu, Emilia Janowska napisał:

ten jest niezły

Jest niezly - lepszy od poprzedniego chyba. 

Ale: 

1. Chyba za wąski garaż

2. Sprawdź czy pokoje po 10 i 12 m2ci wystarczą.

3. Czy długość budynku zmieści ci sie w działce?

No i poszukaj jeszcze - myslę że warto miec z 5 dobrych propozycji. Dobrych - nie niezłych :14_relaxed: w końcu to inwestycja życia - dla niektórych oczywiście.

Link do komentarza
3 godziny temu, bajbaga napisał:

Garaż ma 3m szerokości - to niby ile ma mieć ?

3.50  m min. - ale jak chcesz sie przeciskać, uważać na drzwi, meczyć się - to ci nikt nie broni. Zresztą kup sobie motor - to ci i 1.5m wystarczy, chyba że trójkołowy.

Tu też będziecie pewnie ziokać się o 30, czzy 50 cm. Albo się buduje wygodnie, albo nie. Ja wolę wygodnie. Tym barddziej że koszt niewiele większy. 

2 godziny temu, aaaa napisał:

no tak 6 to będzie akurat

Dobrze - na dwa samochody - Będzie OK! :takaemotka:

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

No prawda.
3m szerokości garażu jest wystarczające dla normalnych umiejętności kierowcy, oraz dla takich co nie rosną wszerz -  taki zaparkuje tam auto z zapasem po lewej 1m. 

Gamoniowi (kierowcy) to nawet szerokość 4m będzie zbyt wąsko.

Czyli dla niektórych tamten garaż (3m szeroki) może być faktycznie zbyt wąski.

 

Przeto; myliłem się - miałem na uwadze standard co do umiejętności i postury kierowcy. :icon_redface:

Link do komentarza
6 godzin temu, bajbaga napisał:

3m szerokości garażu jest wystarczające dla normalnych umiejętności kierowcy, oraz dla takich co nie rosną wszerz -  taki zaparkuje tam auto z zapasem po lewej 1m. 

Gamoniowi (kierowcy) to nawet szerokość 4m będzie zbyt wąsko.

Czyli dla niektórych tamten garaż (3m szeroki) może być faktycznie zbyt wąski.

 

Citroen C6 - wymiary:  Długość4907 mm   Szerokość1859 mm  - czyli 5 x 1.90m

Ile zostaje z boku - 1.2m  - a długość garażu? - potrzebne przynajmniej 5.5 m - żadne półki nie wejdą. Ale przecież wszystko można zmieścic pod okapem - na zewnątrz. Grunt to malutki, milutkii garażyk.

Oczywiście można kupować samochód do garażu - Na Mini Morisa starczy 2.5 x 3m, a jak dobrze pójdzie to mozna obalić większy kubeł na śmieci i mini się zmieści - a będzie tak niezobowiązująco .

6 godzin temu, bajbaga napisał:

zeto; myliłem się - miałem na uwadze standard co do umiejętności i postury kierowcy.

A to nowy standard - projektowanie garażu do umiejętności kierowcy.

A serio - poco się męczyć za te 3, 4 m muru - nie lepiej mieć wygodny garaż, tym bardziej że przy domu, więc z niskim podatkiem?  

Link do komentarza

Autka "rosną" teraz jeżdżę niemałym a jakbyśmy zmienili na większy to faktycznie będzie średnio. A poza tym lepiej mieć swobodę dookoła, żeby wypakować auto czy chociaż od czasu odkurzyć i nie zarąbać drzwiami w ścianę. Można oczywiście zaparkować bliżej prawą stroną ale wożę akurat dziecko z tamtej strony żeby w lusterku widzieć. Zanim dom wybuduje synek podrośnie i może sam do fotela wskoczy ale czy pasy zapnie :D  

Niektóre projekty mają od razu wymiary na rzutach na stronie. Na tym widać, jest 3,8m https://pracownia-projekty.dom.pl/hp_santa_barbara_b_ce.htm  ale kotłownia w środku? Co myślicie?

Link do komentarza
1 godzinę temu, Emilia Janowska napisał:

Zanim dom wybuduje synek podrośnie i może sam do fotela wskoczy ale czy pasy zapnie :D  

Niektóre projekty mają od razu wymiary na rzutach na stronie. Na tym widać, jest 3,8m https://pracownia-projekty.dom.pl/hp_santa_barbara_b_ce.htm  ale kotłownia w środku? Co myślicie?

Zanim chłopak dorośnie, jego tata kupi kosiarkę, kilka łopat, rowery też trzeba gdzieś postawić, no i jakiś stół z imadłem, koła zimowe, czasem kompresor, myjkę ciśnieniową itp. itd.

Wtedy okaże się, że lepiej auto trzymać na dworze, bo ważniejsze jest schować pod dachem te wszystkie inne rzeczy.

Ale ten podlinkowany projekt można zmienić, poszerzając znacznie garaż. Proponuje też go nie ogrzewać. Zimą nie zamarznie, a zawieszonych w nim kilka półek będzie świetnie spełniało rolę chłodziarko-spiżarki.

No i jeszcze kwestia segregowanych odpadów. W takim poszerzonym garażu można ustawić kilka koszy na śmieci z workami do segregacji. W chłodnym przez większość roku garażu proces rozkładu zmieszanych i biodegradowalnych będzie znacznie opóźniony. I nie trzeba zimą (czy w deszczu) ubierać się, by wyrzucić śmieci.

Mam tak i korzystam.

Link do komentarza
5 godzin temu, Emilia Janowska napisał:

No właśnie - oprócz tego dużo komunikacji, powikłana ona jest, rozstrzelone te łazienki, i malutkie pokoiki. Od razu wejście do salonu bym ściął pod kątem - zrobił by sie holik zamiast korytarza i ładniejszy fragment. Ale szukałbym coś lepszego - dodatkowo wygląd zewnętrzny nie jest jakiś powalający - choć to rzecz gustu.

Aha. Jeśli garaż dobudowany jest z boku, nie ma kłopotu go poszerzyć, czy wydłużyć w ramach adaptacji - tak więc nie jest to rzecz, która decyduje o wyborze projektu. Kwestia najwyżej zmieszczenia się w działce lub gęstości zabudowy.

Link do komentarza
21 godzin temu, Leszek4 napisał:

Zanim chłopak dorośnie, jego tata kupi kosiarkę, kilka łopat, rowery też trzeba gdzieś postawić, no i jakiś stół z imadłem, koła zimowe, czasem kompresor, myjkę ciśnieniową itp. itd.

Wtedy okaże się, że lepiej auto trzymać na dworze, bo ważniejsze jest schować pod dachem te wszystkie inne rzeczy.

Ale ten podlinkowany projekt można zmienić, poszerzając znacznie garaż. Proponuje też go nie ogrzewać. Zimą nie zamarznie, a zawieszonych w nim kilka półek będzie świetnie spełniało rolę chłodziarko-spiżarki.

No i jeszcze kwestia segregowanych odpadów. W takim poszerzonym garażu można ustawić kilka koszy na śmieci z workami do segregacji. W chłodnym przez większość roku garażu proces rozkładu zmieszanych i biodegradowalnych będzie znacznie opóźniony. I nie trzeba zimą (czy w deszczu) ubierać się, by wyrzucić śmieci.

Mam tak i korzystam.

dzięki za cenne wskazówki :icon_biggrin:

17 godzin temu, zenek napisał:

No właśnie - oprócz tego dużo komunikacji, powikłana ona jest, rozstrzelone te łazienki, i malutkie pokoiki. Od razu wejście do salonu bym ściął pod kątem - zrobił by sie holik zamiast korytarza i ładniejszy fragment. Ale szukałbym coś lepszego - dodatkowo wygląd zewnętrzny nie jest jakiś powalający - choć to rzecz gustu.

Aha. Jeśli garaż dobudowany jest z boku, nie ma kłopotu go poszerzyć, czy wydłużyć w ramach adaptacji - tak więc nie jest to rzecz, która decyduje o wyborze projektu. Kwestia najwyżej zmieszczenia się w działce lub gęstości zabudowy.

na szczęście działka jest duża choć długa a niestety wąska od strony drogi ale jest szansa że wjazd będzie można zrobić z drugiej strony jak się z sąsiadem dogadamy i zrobimy sobie dojazd pomiędzy naszymi działkami. Wtedy zawsze można sprzedać kawałek ziemi bo jest naprawdę długa. 

Wybrać projekt to niełatwe zadanie, problem w tym, że wybór jest przeogromny a na wiele rzeczy trzeba zwracać uwagę. I trzeba myśleć o tym jak się z tego będzie korzystać czy będzie to wygodne. Między innymi dlatego myślę o parterowym domku bo wydaje się że jak wszystko na jednym poziomie to jest to wygodne ale z kolei jak patrzę na domy z poddaszem to tam można więcej wcisnąć: garderobę, pralnię, spiżarnię. W takich małych parterowych wygląda to już gorzej. 

Link do komentarza

Proponuję.

Zanim zaczniesz szukać projekt, ustal:
- jaka ma być szerokość domu, bo działka wąska,
- wymagane parametry domu, określone w MPZP lub WZiZT,
- sposób ogrzewania i wentylacji domu.

Określ swoje preferencje co do domu:
- wielkość max. domu (ile m2),
- dom ma być parterowy, czy z poddaszem użytkowym,
- ile i jakich ma mieć pokoi,
- ile potrzebujesz łazienek,
- garaż - wielkość, czy wolno-stojący, czy w bryle budynku,
- kuchnia "zamknięta, czy połączona z salonem, 
- ile jakie pomieszczenia pomocnicze (np. "kotłownia", garderoba, spiżarnia, pralnia, itp.)
 

Na stronach z projektami domów, są wyszukiwarki w których możesz większość tych/takich parametrów wpisać  i nacisnąć enter - pokażą się tylko takie projekty które spełniają Twoje wymagania.

Link do komentarza
6 godzin temu, bajbaga napisał:

Proponuję.

Dobrze proponuje bajbaga - dam mu punkcika, wyjątkowo zasłużył :) - rzeczywiście powinnaś uporządkować trochę te swoje poszukiwania.

Do ww. kryteriów dodałbym jeszcze ustawienie w stosunku do stron świata - b. ważna sprawa w funkcji budynku i zagospodarowaniu jego otoczenia też.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...