Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 
zastanawiam się nad kupnem mieszkania w nowym budownictwie od dewelopera. Jest to kolejny etap inwestycji dewelopera. Na postawionych wcześniej budynkach (2014,2015) widnieje zielony nalot - głównie przy rynnach, przy drewnianych elementach elewacji oraz na reszcie elewacji w mniejszym stopniu. Są to tynki mineralne. W okolicy nie ma lasów ani zbiorników wodnych (5 km od rzeki, w bezpośrednim sąsiedztwie są pola, osiedle na obrzeżach miasta). Proszę o informację w jakim stopniu ten zielony nalot będzie wpływał na wnętrze mieszkania za jakiś czas? Czy elewacja i ściany mogą ulec uszkodzeniu (poza nieestetycznym wyglądem)? Czy jest to powód aby nie brać pod uwagę tej inwestycji? 
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. 
Pozdrawiam.
Natalia.

Link do komentarza

Prawdopodobnie to algi rozwijające się na powierzchni tynku w miejscach wilgotnych i zacienionych. Nie znając budynku trudno powiedzieć coś więcej. Niepokojące jest jednak tempo ich pojawiania się. Najpewniej popełniono błędy, np. przy projektowaniu i wykonaniu orynnowania. Nie świadczy to dobrze o jakości inwestycji.

Link do komentarza
2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Porosty na ścianach w żaden sposób nie wpływają na klimat wewnątrz domu - to normalne zjawisko zwłaszcza od strony północnej i częstych opadach utrudniających samoczynne wysychanie tynku mineralnego.

No sorry - ale porosty na ścianach to nie jest normalne zjawisko - przecież tego nie chcemy. Albo zbyt dużo wilgoci przedostaje sie od wewnątrz, albo z zewnątrz i pozostaje w ścianie, ociepleniu, elementach wykończenia. Drewniane elementy pewnie nie są wystarczająco zabezpieczone (konserwowane?) przed wilgocią, zaciekami. Przyczyny mogą byc rożne, ale nie jest to normalne, tylko negatywne i i nie zjawisko, tylko nastepstwo błędów wykonania. 

19 godzin temu, Natalia91 napisał:

Czy elewacja i ściany mogą ulec uszkodzeniu

Elewacja myślę tak, warstwa ocieplenia może się niszczyć, gorzej też działać (bo mokra). 

Link do komentarza

Jak dla mnie - doopa zimna.

Błędy przy wykonywaniu elewacji - te "wystające parapety" powodują koncentrację wilgoci w ścianie.

Teraz są (prawdopodobnie) "algi", ale może być i pleśń.

 

Na pierwszym zdjęciu widać jak są ułożone płyty izolacji termicznej, a w "rowkach" (na złączeniach)  zaczyna kwitnąć nowe życie - ciekawe co się dzieje pod ociepleniem.

Link do komentarza

Szanowna Pani,
Zielony nalot to prawdopodobnie glony. Bardzo często występują one w miejscach zaciemnionych oraz narażonych na działanie wilgoci.

Wpływ na ich powstanie mogą mieć np. nieszczelne rynny, a także zastosowanie tynków pozbawionych ochrony przed zagrożeniami biologicznymi. Nowoczesne tynki, jak Foveo-Tech TN30 (tynk silikonowy) wykazują bardzo dużą odporność na korozję biologiczną, posiadają właściwości samoczyszczące. Doraźnie, aby pozbyć się tego typu zabrudzeń stosuje się preparat glono i grzybobójczy RG 10.

 

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik Foveo Tech

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 28.02.2018 o 13:21, rower napisał:

Czy silikonowe systemy są lepsze od silikatowych czy na odwrót?

Szanowny Panie,

nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż każdy budynek jest inny i posiada inne otoczenie. Tynk silikatowy przeznaczony jest do budynków umiejscowionych na terenach, gdzie jest duże skupisko zieleni i panuje spora wilgotność. Tynk silikonowy doskonale sprawdza się na fasadach budynków położonych na terenach mocno zurbanizowanych, przemysłowych. Ważne jest to, aby stosować jeden, kompleksowy system i nie kierować się wyłącznie ceną. Produkty Foveo-Tech pozwalają na skrócenie czasu pracy ekipy budowlanej oraz wykonanie fasady, która zachowa swój estetyczny wygląd przez wiele lat.

 

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik Foveo Tech

Link do komentarza
13 godzin temu, Eksperci Foveo Tech napisał:

 

Tynk silikatowy przeznaczony jest do budynków umiejscowionych na terenach, gdzie jest duże skupisko zieleni i panuje spora wilgotność.

Znaczy na czym Państwo się opieracie w takiej sugestii? Jakieś konkretne właściwości powłoki silikatowej w stosunku do zieleni i wilgotności na zewnątrz?

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Nie wiem czy Ci odpowiem, ale w internecie na forach czy w artykułach budowlanych jest napisane, że silikatowe dobrze radzą sobie z wilgocią i glonami właśnie. Nie chcę linkować do konkretnego artykułu, ale wystarczy wyszukać "tynk silikatowy wilgoć", wyskoczą odpowiednie materiały.

Link do komentarza
Dnia 28.03.2018 o 21:57, Takiowaki napisał:

Znaczy na czym Państwo się opieracie w takiej sugestii? Jakieś konkretne właściwości powłoki silikatowej w stosunku do zieleni i wilgotności na zewnątrz?

Wapno z pewnością w jakimś stopniu ogranicza rozwój glonów ale tynk silikatowy to nie "złoty środek". Już bym raczej śmiał twierdzić, ze dodatek jonów srebra dodatkowo ograniczy rozwój niechcianej flory. Poza tym w lasach też od północy rośnie na drzewach mech nie bez powodu :) Taka dygresja.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Drobne zabrudzenia - jak sobie z nimi radzić? W przypadku nalotów od kurzu i sadzy lub rdzawych nalotów, należy zastosować preparat weber PC241.

weber PC241 przywraca ścianom pierwotny wygląd i zapobiega odkładaniu się uporczywego brudu. Jest to koncentrat, więc jest produktem ekonomicznym, łatwym do aplikacji. Można go używać do zewnętrznych ścian oraz do wnętrz.

W przypadku ścian narażonych na porastanie grzybami i pleśnią, również we wnętrzach, stosujemy preparat weber PC243

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.pl.weber/systemy-ocieplen/jak-nalezy-chronic-i-czyscic-elewacje

 

Dodatkowo, elewację można zabezpieczyć preparatem webertec silanosil, który impregnuje tynk. Butelka powinna wystarczyć na ok. 100 m2. Zaimpregnowana powierzchnia jest odporna na wodę, ogranicza to rozwój grzybów i pleśni. https://www.pl.weber/naprawa-betonu/webertec-silanosil

 

 

 

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

Najpierw myć, potem preparatem grzybobójczym etc. potem pomalować od nowa według zaleceń wybranego producenta systemów dociepleń. Skoro w tym miejscu się pojawia, to pewno znowu się pojawi jak zrobisz to byle jak i szybko. Fim Bolix z Budujemydom TV moze być wskazówką do dalszych działań. Nie ma znaczenia skala działania :).

 

58 minut temu, Ener45 napisał:

Pomocy!

Moje ściany w bloku żyją!!Czy da się coś z tym zrobić? Wymiana elewacji, czyszczenie? Doradźcie bo na zarządcę nie ma co liczyć

20201006_115932.jpg

20201006_115924.jpg

Poza tym, post nad twoim postem, Ekspert Weber załączył film.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

te glony beda porastac, bo taki jest klimat, duza wilgotnosc, slabe zimy i to nie wina tynkow albo farb, scieme wciskaja producenci.

te foveo czy weber maja filmy ns youtubie i to jakas porazka. w ogole tak sie robi, bo juz mialem takich fachowcow i tynk zaczal odpadac. odradzam i nie polecam myc myjka cisnieniem.

 

u mnie sciana byla cala czarna, wrzucilem zdjecie

 

sluchajcie, da sie to umyc i jest to normalne. poszukajcie firmy wash brothers.

pare godzin i mialem elewacje czysta a byly tam te porosty. sam probowalem myjka, ale to jrdnak musi byc dobra chemia.

 

a tych naciagczy z firm co polecaja swoje tynki i farby to nie sluchajcie, bo tyle co oni chca kasy to ja wole umyc kilka razy.

i fachowcy co umyli mi dom wytlumaczyli, ze to korozja biologicz i w sumie majaa racje, bo kostk z betonu i tez zielona, dach  z blachy tez zielony

20210909_161225.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam jeszxze kilka pytań;   1.Czy płyta budowlana 1 cm jest lepsza niż dwie zielone płyty regipsowe w kwestii izolacji cieplnej?   2.Czy taka płyta budowlana też się nadaje? Jest tańsza niż Budanentu i Ultramentu   https://allegro.pl/oferta/plyta-budowlana-izolacyjna-wodoodporna-maxiterm-w10-120x60-cm-gr-10-mm-14405302704   3.Czy te płyty muszę klejic krawędzi krawędzi bo widziałem że tak na YT robią?      
    • Reklamacja przyjęta. Płytki wymienione.
    • Słyszałem, ze ogień ma moc oczyszczającą.
    • Niczego nie rozumiesz. Azbest nie jest trucizną!!! I nic nie szkodzi, kiedy się go zjada lub wypije!!! Problem polega na tym, ze azbest jest niezniszczalny! I kiedy włókienka azbestu dostają się do płuc, to organizm nie potrafi ich stamtąd usunąć, a są tam przecież ciałem obcym!!! Więc jest bardzo szkodliwy, kiedy się go wytwarza, tnie i wdycha pył, który przy tym powstaje. Ale nie kiedy się go zjada czy wypija, bo te włókna wydalimy.      No właśnie na dachu jest bardzo szkodliwy, bo płyty się na dachu degradują i uwalniają pył azbestowy, roznoszony wiatrem. I my go wdychamy!!! Czego nie rozumiesz?     Bo azbest nie jest trujący!!! On w żołądku i jelitach jest zupełnie neutralny. Azbest szkodzi płucom mechanicznie, a nie chemicznie! Włókna przebijają pęcherzyki płucne, a organizm nie ma możliwości ich usunięcia. Azbest się nie spala, nie trawi i nie ulega degradacji. W płytach azbestowych degraduje się cement, czyli spoiwo, które łączy włókna azbestu, które się uwalniają i wiatr je po świecie roznosi.     Tia... A płaski naleśnik Ziemi podtrzymują cztery słonie. Kiedyś ignorancja była wstydliwa, dzisiaj ludzie się nią chełpią, chociaż wszystkie materiały są na wyciągnięcie ręki w necie.     Którzy "eksperci", sieroto? Ci sami, których kury przestały się nieść z powodu masztu 5G? Nieuszkodzonych płyt azbesto-cementowych na dachach NIE MA!!!! Natura robi swoje, cement się degraduje, a azbest wiatr rozsiewa po okolicy i przenosi jak piasek z Sahary, nawet na inne kontynenty. To że Ty żyjesz, nie oznacza, że Twój azbest nie wykończył juz kogoś mieszkającego znacznie dalej od Ciebie. Bo mu wiatry przynoszą Twój azbest. Tak to jest, jak ktoś z uporem nie chce używać rozumu. 
    • Komentarz dodany przez Gert: Same kłamstwa jak to w Polsce-prawda jest taka i można to łatwo sprawdzić że Polska jako jedyny kraj w Europie sama ustaliła sobie datę graniczną 2032r w żadnym innym normalnym kraju europejskim nikt nie rusza całego nie uszkodzonego eternitu na dachu i nie ma żadnej daty zdjęcia usuwa się tylko uszkodzony -ale polak wiadomo jak to w przysłowiu...sam sobie robi problemy zakopując w ziemi coś co może bezpiecznie leżeć na dachu-NIEUSZKODZONY.Co potwierdzają eksperci tak krajowi jak i zagraniczni...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...