Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

rower

Uczestnik
 • Posty

  337
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  2

Wszystko napisane przez rower

 1. No to odaro chyba właśnie taki zakupił jak teraz przejrzałem katalog tych impregnatów. Ale nie znałem go wcześniej, ja poczytam o co chodzi z dodatkiem tej miedzi (może ktoś napisze?)
 2. Ciężko takie okna dobrze zamontować, a to jednak jest bardzo istotne jakie te okna by nie były.
 3. Ja kupowałem raz tynk - faktycznie był to Foveo Tech, ale nie sądzę by w moim przypadku jakiekolwiek znaczenie mogłoby mieć przywiązanie do marki. To chyba bardziej kwestia wykonawców, faktem jest to, że ja zawsze chcę mieć wpływ na dobór materiałów i na ten temat z wykonawcami lubię sobie podyskutować. :)
 4. Faktycznie to, że na wierzchu znajdowała się farba olejna zmienia postać rzeczy.
 5. Jak ja malowałem Magnatem z ciemnego na jasny to nie było problemu z kryciem. Oczywiście malowanie na dwa razy, ale nie pomyślałbym, że przebitki mogą mieć miejsce.
 6. Dzięki za artykuł - na pewno przyda się inwestorom, bo montaż sam w sobie wymaga jednak jakieś praktyki. Niemniej poziom tego tekstu przewyższa wszystko co udało mi się w tym temacie w internecie znaleźć.
 7. Mnie też jakieś rysy na bramie by nie przeszkadzały. Natomiast brama może być bublem, ale to na co się rzadko zwraca uwagę - może być źle zamontowana i dlatego pracować niesprawnie, a nawet nabywać wad w trakcie użytkowania. Dobry montaż powinien być uwzględniony w każdym budżecie na bramę.
 8. Dzięki za poradnik. W sumie przyda się niedługo i mi. Ja wprawdzie mam w piwnicy inny wariant Acryl Putz, ale widać, że do łatania dziur będzie potrzebne mi coś innego. Bardzo fajnie, żeście to opisali.
 9. Ja też myślę, że lepiej będzie usunąć tę farbę i Ekspert Śnieżka w sumie pisze całkiem sensownie.
 10. Janisz ma rację: jakość produktu to tylko połowa sukcesu, druga tkwi w dobrym montażu.
 11. Pastelowe robią mocne pierwsze wrażenie, ale na dłuższą metę są nużące. Ja sobie regularnie oglądam farby Magnata w internecie i z tego co widzę pastelowe barwy to już mniejszość. Ale co kto lubi. :)
 12. Inka ma rację Ale ekipę montażową możemy sobie znaleźć sami - najlepiej po prostu jak dowiemy się pocztą pantoflową od zadowolonego klienta. W przypadku drzwi wewnętrznych ciepły montaż nie ma znaczenia, ale dobry już tak. A najgorsze, że wady montażowe ujawniają sie dopiero po jakimś czasie.
 13. U mnie sprawdził się Acryl Putz, ale na pewno nie przetestowałem wszystkich gładzi szpachlowych, a napiszę więcej - sprawdzałem tylko kilka. Mam nadzieję, że w części odpowiedziałem na Twoje pytanie.
 14. Ja mam telewizor Philips, ale nie piszę tego po to by się chwalić czy coś. Chodzi mi, że najlepiej jest chyba jak tv jest zgodny ze standardem VESA czy jakoś tak. Wieszaków wtedy do wyboru do koloru i sama robota nie nastręcza zbytnich trudności.
 15. Bardzo dobre pytanie i wyczerpująca odpowiedź. Jesteśmy już dawno po budowie domu, ale nie zdawaliśmy sobie sprawę z tego jak istotną rolę odgrywa dobry montaż. Niestety założonych cech termoizolacyjnych dom nie spełnia. Okna zostały zamontowane na pierwszy rzut oka poprawnie, natomiast stanowią one większy mostek termiczny niż wcześniej się spodziewaliśmy.
 16. Nawieniki są konieczne i chyba wszyscy je stosują - bez nich ciężko byloby mówić o jakiejś wentylacji. Poza tym zwróć koniecznie uwagę na dobry montaż okna. W niestandardowych przypadkach montaż jest trudniejszy - chodzi o to byś wynajął dobrego fachowca.
 17. Ja akurat stosuję Vidaron. Czy to prawda, że wilgotność drewna zbiera się do ponad 20% w przypadku jego niemalowania?
 18. Niestety wypełnienie założeń prawa budowlanego nie stanowi gwarancji, ze został przeprowadzony dobry montaż. Klienci powinni mieć większą świadomość tego jak mocno potrzebny jest zdolny fachowiec do dość ważnej rzeczy (termoizolacja), jak montaż okien.
 19. Jest sporo tych systemów inteligentnego domu. Ja jeśli miałbym kontynuować budowanie konsekwentnie tego systemu to zacząłbym od tego co funkcjonuje w napędach BFT. Już go po prostu kupiłem. Natomiast jestem ciekaw czy te systemy w ogóle kiedyś zrobią karierę. Jeszcze nie spotkałem bardzo mocno zautomatyzowanego domu, a ludzie odpowiednie narzędzia mają.
 20. Bardzo dobra gładź do łazienki. Była tu jakiś czas temu dyskusja o gładzi wapiennej do łazienki i też było na temat tej Acryl Putz.
 21. Ja też Magnat Ceramic, niemniej przyjrzę się uważnie temu testowi. Ale wątpię, że coś się pozmienia w moich preferencjach. Do tej pory nie było na to szans.
 22. Ludzie już chyba tak bardzo nie wyznają tej zasady w budowlance. Zwykle materiały są przynajmniej średnie, ale jest jeszcze jedno co interesanci powinni wiedzieć. A mianowicie chodzi o znaczenie dobrego montażu, a szczególnie w kontekście montowania okien, drzwi, bram garażowych. Częsta sytuacja to zjedzenie budżetu przez produkt, a potem resztki na montera, a on wykonuje pracę na takim poziomie na jakim mu zapłacono.
 23. U mnie znajduje się tynk i podkład od Foveo Tech. W ogóle tynku nie rozpatrywałem w kategoriach izolacyjności. Najważniejsze było dla mnie mieć schludną elewację i tak, która wytrzyma przez wiele lat. Jeśli chodzi o ocieplenie skupiłem się bardziej na jakości styropianu i okien oraz drzwi.
×
×
 • Utwórz nowe...