Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Greg16

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Greg16

 • Ranga
  Początkujący
 1. Finalnie zrezygnowałem z malowania wszystkiego białą farbą akrylową, sprawdziłem dokładnie ściany, w miejscach gdzie byłem pewny, że nie było pomalowane śnieżką grunt (ewidentnie inna faktura podłoża) domalowałem, teraz maluję kolorem (farby Dekoral) - kryje super, brak jakichkolwiek przebić, odklejającej się farby, smug itp. Dziękuję za rady.
 2. Chodziło mi tutaj o fakt, że były robione poprawki szpachlówką w niektórych miejscach, powierzchnia została potem przeszlifowana i odpylona, ale nie jestem pewny czy we wszystkich miejscach została potem pokryta emulsją gruntującą i docelowa farba będzie się dobrze trzymać. Nie wiem czy teraz moja sytuacja i wątpliwości są już jasne
 3. Dokładnie tak jak piszesz. Jeżeli robiłbym to sam to wiem jak to wykonałem, ale teraz mam obawy czy jak zacznę malować kolorem farba nie zacznie gdzieś odchodzić stąd pomysł żeby najpierw machnąć wszystkie ściany farbą białą akrylową a potem jakimś lateksowym kolorem (z tego co widziałem w markecie akrylowych kolorów raczej nie ma).
 4. Co w przypadku kiedy tak jak pisałem nie jestem pewny, czy cała powierzchnia ścian jest dobrze pokryta emulsją śnieżka grunt? Mogę jeszcze raz domalować wątpliwe miejsca? Nie zeszkli mi się powierzchnia tak jak to czytałem w niektórych miejscach na internecie? Boję się po prostu, że w miejscach gdzie były robione poprawki, jakieś szpachlowanie, powierzchnia była szlifowana a nie została zabezpieczona emulsją gruntującą kolorowa farba (zapewne lateksowa) zacznie odchodzić i zepsuje to cały efekt.
 5. Witajcie, przekopałem już chyba cały internet, z głowy mi się dymi a nie mam jasności w temacie i bardzo proszę o pomoc. Mieszkanie w stanie deweloperskim, zrobione gładzie, ściany pomalowane emulsją śnieżką grunt. Po takim wykonaniu były robione jeszcze drobne poprawki w niektórych miejscach, szlifowania, ponowne malowanie poprawianych miejsc emulsją śnieżki. Nie jestem pewny czy całość jest teraz jednolicie pokrywa gruntem i właściwa farba będzie się dobrze trzymać, postanowiłem dla pewności pomalować wszystkie ściany białą farbą akrylową Dekoral i dopiero potem właściwą farbą kolorową.
×
×
 • Utwórz nowe...