Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Natalia91

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Natalia91

 • Ranga
  Początkujący
 1. W dziale sprzedaży poinformowano mnie że jest to oficjalny ostateczny odbiór. Dziękuje za odpowiedzi. W umowie deweloperskiej mam następujące zapisy: 1. "Przekazanie stronie nabywającej przedmiotowego lokalu nastąpi najpóźniej w terminie 90 dni od zakończenia prac budowlanych (31 sierpień, czyli do końca listopada) pod warunkiem zapłaty przez stronę nabywającą całej ceny i po podpisaniu protokołu odbioru" 2." na wniosek strony nabywającej lokal może zostać udostępniony niezwłocznie po zakończeniu prac budowlanych, w celu kontynuacji prac wykończeniowych przez stronę nabywającą - przed uzyskaniem przez dewelopera pozwolenia na użytkowanie" 3. "Deweloper ma prawo do odstąpienia od niniejszej umowy z powodu niestawienia się strony nabywającej do odbioru lokalu mieszkalnego zgodnie z wyznaczonym terminem" Pytania: dot pkt 2 - deweloper SAM wyznaczył termin odbiorów (nie z naszego wniosku) nie mając jeszcze pozwolenia na użytkowanie. Czy muszę zgodzić się na termin tego odbioru teraz biorąc pod uwagę cytowane wyżej zapisy umowy? Czy mogę żądać wyznaczenia terminu odbioru mieszkania po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie? (deweloper otrzyma pozwolenie na użytkowanie prawdopodobnie po terminie - będą naliczane odsetki karne) dot pkt 3 - czy niestawienie się na termin odbioru wyznaczony przez dewelopera (brak PnU) może skutkować tym, że deweloper odstąpi od umowy? I jak to się ma do ustawy deweloperskiej wg której lokal nie może być przekazany do odbioru bez PnU?
 2. Witam, kupiłam mieszkanie od dewelopera. Deweloper poinformował mnie o możliwości dokonania odbioru mieszkania w wyznaczonych terminach. Budynek nie ma pozwolenia na użytkowanie oraz zostałam poinformowana przez dział sprzedaży, że dopiero ma być ustalony termin kontroli sanepidu a dopiero po tym ma zostać złożony wniosek do PINB. Proszę o informację jak taki odbiór bez pozwolenia na użytkowanie ma się w świetle prawa? Czy powinnam zgodzić się na taki odbiór? czy w takiej sytuacji ja cokolwiek ryzykuje? czy jest to częsta praktyka deweloperów? Czy mogę żądać odbioru dopiero po uzyskaniu pozwolenia? Umowę mam w formie aktu notarialnego w której zapisane jest że: 1) przekazanie mi lokalu nastąpi najpóźniej w ciągu 90 dni od zakończenia prac budowlanych (31 sierpień) pod warunkiem zapłaty ceny i podpisania protokołu odbioru. 2) mieszkanie może zostać mi udostępnione zaraz po zakończeniu prac budowlanych w celu wykańczania przed uzyskaniem przez dewelopera pozwolenia na użytkowanie. Jaka jest Wasza opinia? Każda wskazówka będzie pomocna. Z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam.
 3. W bezpośrednim sąsiedztwie są pola oraz inne osiedle, osiedle na obrzeżach miasta. Najbliższe drzewa to pas drzew przy drodze ok.200 m od budynków. Większe skupisko drzew ok 500-600 m za innymi budynkami.
 4. Dziękuję za odpowiedzi. Tak to mniej więcej wygląda (budynek 2015 r.) głównie od strony północnej i zachodniej. Nie wiem czy to normalne zjawisko, że tak szybko glony i algi powstają? Czy te algi/glony mogą być w przyszłości powodem wilgoci w mieszkaniu?
 5. Witam, zastanawiam się nad kupnem mieszkania w nowym budownictwie od dewelopera. Jest to kolejny etap inwestycji dewelopera. Na postawionych wcześniej budynkach (2014,2015) widnieje zielony nalot - głównie przy rynnach, przy drewnianych elementach elewacji oraz na reszcie elewacji w mniejszym stopniu. Są to tynki mineralne. W okolicy nie ma lasów ani zbiorników wodnych (5 km od rzeki, w bezpośrednim sąsiedztwie są pola, osiedle na obrzeżach miasta). Proszę o informację w jakim stopniu ten zielony nalot będzie wpływał na wnętrze mieszkania za jakiś czas? Czy elewacja i ściany mogą ulec uszkodzeniu (poza nieestetycznym wyglądem)? Czy jest to powód aby nie brać pod uwagę tej inwestycji? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam. Natalia.
×
×
 • Utwórz nowe...