Skocz do zawartości

Skraplanie wody na zbiorniku wc


aga69

Recommended Posts

  • 4 miesiące temu...
Cytat

Czy jest jakaś rada na skraplającą się wodę na zbiorniku wc ? Mam wilgotną podłogę za klozetem i trochę mnie to denerwuje. Zwłaszcza, że podłoga drewniana (olejowana) i nie sądzę żeby to lubiła... icon_smile.gif
Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.




Jaki to zbiornik? Kompakt czy dolnopłuk?
jakiej firmy?
Link do komentarza
Zimna woda zimią jest wychłodzona ,przechodzi rurami w wychłodzonej ziemi zanim dotrze do domu .Dlatego takie zjawisko najbardziej widać w sezonie jesień -zima -wiosna.

Trzeba podgrzać zimną wodę wstępnie zanim dotrze ona do spłuczki .Niekoniecznie trzeba do tego jakiejś grzałki wystarczy że pewien zapas wody pozostanie w jakiejś części domu żeby się wstępnie ogrzać.Woda " łapie" wyższą temperaturę powyżej punktu rosy z otoczenia wtedy kondensacja ustaje lub jest mniej intensywna .

Jeżeli zaizolujemy spłuczkę lub kupimy już taką zaizolowaną (są w sprzedaży) Woda potrafi też wkraplać się na dolnej części muszli i spływać po niej na podłogę .

Woda może się ogrzać przed :
-w rurach metalowych w piwnicy niezaizolowanych pianką
-w filtrze wstępnego oczyszczania
- można zbudować i podłączyć jakiś wymiennik


W łazience wentylacja jak najbardziej potrzebna ale nie usunie przyczyny roszenia tylko jej skutek .

https://forum.budujemydom.pl/Pocaca-sie-spl...&pid=215894 Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Tak gdzie występuje ten problem mam kompakt i myślałem że Andre59 pisze o takiej spłuczce ale czytając teraz jeszcze raz wątek nie jestem już pewny :/
mhtyl co tak nerwowo? zadałem konkretne pytanie, być może nie zbyt precyzyjnie - przepraszam icon_redface.gif


Nie nerwowo tylko czytałem Twoje posty, i nie ma za co przepraszać icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Czy jest jakaś rada na skraplającą się wodę na zbiorniku wc ? Mam wilgotną podłogę za klozetem i trochę mnie to denerwuje. Zwłaszcza, że podłoga drewniana (olejowana) i nie sądzę żeby to lubiła... icon_smile.gif
Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.



Proponuję poliuretanowy izolator do spłuczek ceramicznych lub wkład z poliuretanu.Pozdrawiam!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Nie wiem, czy dobrze umieszczam temat, ale jak pozbyć się uporczywego skraplania wody na spłuczce od klozetu? Czy da się temu zaradzić?




Kolego odpowiedzi masz powyżej
wsadzić grzałkę do spłuczki i podgrzać wodę
na Twoim miejscu jednak troszeczkę bym zwolnił tempo wyszukiwania kolejnych skutków posiadania wilgoci w budynku bo nerwowo nie wytrzymasz ;)
zacząłeś od grzyba i tego się trzymaj
usuniesz przyczyny powstawania grzyba
poprawisz wentylację i grzałka będzie niepotrzebna .
czyli nie skacz z tematu na temat dokąd nie rozwiążesz problemu podstawowego
WILGOCI W BUDYNKU
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

icon_biggrin.gif
Gdyby to tylko było przyczyną, to woda musiałaby się szybciej ogrzewać niż powietrze schładzać.
A to niemożliwe.


Wiesz co ostatnio miałem taki przypadek że mi się mechanizm w kibelku zepsuł a moja partnerka nie wiedziała co z tym zrobić i się woda do kibelka lała i lała, wracam z delegacji, a na kibelku kropelki wody i cały zimny
Link do komentarza
Cytat

Tak gdzie występuje ten problem mam kompakt i myślałem że Andre59 pisze o takiej spłuczce ale czytając teraz jeszcze raz wątek nie jestem już pewny :/


Trochę po czasie, ale może potomności się przyda.
Pisałem o normalnej zewnętrznej spłuczce, a nie podtynkowej.
Link do komentarza
Cytat

Trochę po czasie, ale może potomności się przyda.
Pisałem o normalnej zewnętrznej spłuczce, a nie podtynkowej.



Na spłuczkach ceramicznych może się wyraszać woda, na plastikowych z PRL raczej się to nie działo. Ale to wszystko zależy od wentylacji, temperatury pomieszczenia, temperatury wody w spłuczce itd. Nie ma złotej recepty, że winna jest tylko temperatura i koniec.
Link do komentarza
Zdecydowanie droższa opcja z doprowadzeniem ciepłej wody do spłuczki. Nie lepiej zapewnić lepszą wentylację, która wszystkim wyjdzie na zdrowie. Nieraz wąż doprowadzający może się lekko pocić ale roszenie na spłuczce nie jest w cale takie trudne do opanowania.
Link do komentarza
Cytat

Podobnie jak z roszeniem drzwi. Wystarczy poprawić wentylację i podnieść temperaturę - tym samym punt rosy podniesie się. Łatwo to obliczyć icon_cool.gif :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Temperatura_punktu_rosy

Lub coś w prostszej wersji:
http://www.odbiory.pl/index.php/poradnik-a...a-dla-powietrza




Poprawa wentylacji nic nie pomogła jak również i podniesienie temperatury w łazience.
Natomiast kupiłem izolator do spłuczek ceramicznych. Pomogło w 100% . Spłuczka jest sucha i nie mam już problemu z kałużą na podłodze.
Link do komentarza
To jesteś jedyny na świecie że Ci wentylacja i obniżenie wilgotności względnej w łazience nie pomogło w pozbyciu się wilgoci.
Ale jeśli mi nie wierzysz to uwierz Mollierowi... a właściwie wynikom jego badań bo on sam już nie żyje od prawie 80 lat.
A kałuże na podłodze miałeś, bo miałeś wyciek... roszenie nie miało z tym nic wspólnego
Link do komentarza
Może to i jakiś sposób z tym izolatorem. Ja w pierwszej chwili wyobraziłem sobie taki kubraczek na spłuczkę robiony na drutach icon_cool.gif .
Ja zastanawiam się jak 2-3mm warstwa tego preparatu może poprawić działanie spłuczki, bo wyraszanie wody powinno siłą wyższą i prawami fizyki dalej zachodzić. Przenosząc przykład na moją branżę (drzwi) to jakbym farbą pomalował drzwi u Klienta i powiedział, że teraz woda nie będzie się skraplać.
Link do komentarza
Izolatorem smarujemy wnętrze spłuczki nakładając warstwę ok. 2mm grubości. Jest to izolator poliuretanowy i po 12 godz. pęcznieje do ok. 5mm - tworząc na zewnątrz warstwę gumowego naskórka a w środku powstają spienione mikro pęcherzyki powietrza. Dzięki takiej postaci izolatora eliminuje się mostek termiczny który powstaje przez różnicę temperatury wody w spłuczce a temp. powietrza w pomieszczeniu gdzie spłuczka się znajduje.
Pozdrawiam i polecam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Bartekszczecin - nie bierz tego do siebie, bo to nie jest przytyk w Twoim kierunku. Ja jako człeczyna z branży drzwiowej ostatnio co raz częściej słucham o mostkach termicznych wraz z rozwojem świadomości Klientów a zrazem Inwestorów. Tego aby walczyć z mostkiem termicznym w kibelku moje najśmielsze koszmary nie przewidziały ;).

Niedługo producenci kibelków będą dawali deklarację właściwości użytkowych ze stwierdzoną przenikalnością termiczną dla spłuczki ;) icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif.

Bądź co bądź - najważniejsze, że udało się rozwiązać problem.
Link do komentarza
  • 7 lata temu...

Witam 

Miałem ten sam problem.

Wykleiłem wnętrze spłuczki pianką 5mm, taką jak się daje pod panele podłogowe.

Koszt 2 PLN za piankę + 1/2 tubki silikonu + godzina roboty i problem znikł ;-) 

Jeśli kogoś to i interesuje, mogę wrzucić jakieś fotki ( jeśli nie to nie wrzucam bo nie mam zrobionych a na darmo nie chce mi się spłuczki rozkręcać ;)

 

Pozdrawiam, Krzysztof

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Odświeżę temat. Kolega do mnie dzwonił i ma dokładnie taki sam problem w rezerwuarze -zabudowa podtynkowa marki na V. To co mu odpisali w oficjalnym piśmie to lepsze od komedii polskich z PRL-u. :) Rezerwuar jest preizolowany, ale nie jest ceramiczny dodam żeby uciąć zbędne pytania. Pierwsza odpowiedź jako porada z BOK? Widocznie Pan ma za zimna wodę. :)

 

Link do komentarza

No cóż, może niebawem zostaną opatentowane podgrzewacze do wody w spłuczkach. Znany slogan, zamiast zająć się przyczyną, trzeba będzie opracować nową metodę walki ze skutkiem. Nie wiem dlaczego, ale ostatnio wiele sytuacji kojarzy mi się z walką ze stonką w PRL.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Link do komentarza

No to jest pierwszorzędny pomysł...i hodować rybki, które nie lubią światła. Bądźmy jednak poważni :). Wiem, ze temat był wałkowany i pomysłów bez liku, ale ja serio pytam. Kolega skuł kafelki, zdemontował, oglądał, szukał wad i nic. Najciekawsze jest to, że na piętrze ma identyczny stelaż i nic się nie dzieje. Warunki zbliżone - jak to w domu na piętrze - ten sam pion, ta sama ściana, to samo ocieplenie ściany etc. Żadna rura tam w pobliżu nie biegnie....

Link do komentarza
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

  Najciekawsze jest to, że na piętrze ma identyczny stelaż i nic się nie dzieje. Warunki zbliżone - jak to w domu na piętrze - ten sam pion, ta sama ściana, to samo ocieplenie ściany etc. Żadna rura tam w pobliżu nie biegnie....

Warunki zbliżone, ale powietrze inne. Pewnie z większą ilością wilgoci, np. z kuchni.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...