Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

aga69

Uczestnik
 • Posty

  41
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez aga69

 1. Czy jest jakaś rada na skraplającą się wodę na zbiorniku wc ? Mam wilgotną podłogę za klozetem i trochę mnie to denerwuje. Zwłaszcza, że podłoga drewniana (olejowana) i nie sądzę żeby to lubiła... Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
 2. Dziękuję za wskazówki. Mam nadzieję, że uda mi się zrobić jako taki trawnik na 8 - 10 arach w kilka sezonów, reszta zostaje łąką koszoną 3 razy do roku. Zabieram się do pracy ...
 3. 20 arów łąki wystarczy, ciężko na łące z trawą po pas grać w piłkę, biegać z psem itp choćby była najpiękniejsza, po kwiatkach też nie pobiegasz
 4. Proszę o poradę, jak z łąki zrobić ładny trawnik? Wiem , że nie da się tego osiągnąć w jeden czy dwa sezony, ale czy pomysł dosiewania szlachetniejszych traw i częste koszenie to da efekt? Na łące mam szczawie, miecze, babki i jaskry. Szczawie, babki i mlecze zostały spryskane, powoli marnieją Sama działka ma 30 arów, z tego jakąś 1/3 za domem chciałabym przerobić na zielony dywan, tak żeby była frajda chodzić na bosaka.
 5. Te 3 - 4 cm to stały poziom wody. Dziękuję za podpowiedź.
 6. Mam piwniczkę pod gankiem (5 m2), drenaż dookoła całego domu i niestety podchodzi mi woda. W zasadzie nie dużo, jakieś 3 - 4 cm, ale jednak nie powinno jej tam być. Mam wrażenie, że ekipa robiąca fundamenty nie dała pod piwniczką izolacji poziomej. Czy nałożenie folii płynnej na podłogę i część ścian ma sens? Chyba, że są jakieś inne sposoby.
 7. Budowałam dom systemem gospodarczym. Oczyszczalnię biologiczną montował mi przedstawiciel producenta. Wodę ze studni prowadziliśmy systemem - pan koparkowy i ja z mężem. W domu wodę i kanalizację z pomocą ojca. Teraz pytania: odbiór kanalizacji może mi dać ten co montował oczyszczalnię? Czy muszę mieć odbiór doprowadzenia wody do domu? Skąd go wziąć?
 8. Owszem, może. Za kolejną kasę
 9. W nadzorze budowlanym powiedzieli mi ,że do pozwolenia na użytkowanie budynku potrzebny jest min. odbiór przyłącza el. i instalacji elektrycznej wewn. Protokół odbioru ( musiałam mieć także zrobioną instalację wewn.) który dostałam od elektryka zabrał mi Enion, (niestety nie zrobiłam kopii). Z Enionem mam umowę sprzedaż energii "normalnej" (nie budowlanej). Z tego co czytałam w internecie to powinna wystarczyć umowa z Enionem. Instalację wewn. zrobił mi szwagier, niestety nie ma papierów "D" Jak jest naprawdę?
 10. niestety nie za bardzo, finanse są już baardzoo marne
 11. Buduję dom w technologii szkieletowej, kupiłam wełnę mineralną na cały dom i pech chciał, że w dniu kiedy przywieźli mi te prawie 100 rolek wełny był niespodziewany atak zimy (w październiku). Gość który to przywiózł, bez pardonu wykiprował to na podjazd i odjechał. W śnieżycy przenosiliśmy to do domu, osłaniając co się da i otrzepując ze śniegu (w dwie osoby niestety zajęło to trochę czasu). Teraz zabraliśmy się do ocieplania domu i okazało się, że niektóre rolki są wilgotne lub nawet mokre. Rozkładamy je gdzie się da i czekamy aż podeschną. Jest jakiś sposób na przyspieszenie suszenia? Nie
 12. aga69

  piorunochron

  Z tego co pamiętam to idzie to jakoś tak: Ze skrzynki na słupie idzie ziemią bednarka na podmurówce domu jest połączona z bednarką połączoną ze zbrojeniem ławy fundamentowej i kablem .
 13. Proszę mi doradzić jak odprowadzić instalację piorunochronu w ziemi? Bednarki wkopanej dookoła domu nie mam, i jak pomyślę o ponownym przekopywaniu ziemi to robi mi się słabo.. Może wystarczy wbić "szpilki" na 3 m wgłąb ziemi?
 14. Bojlery : 80l na parterze i 60l na poddaszu. Dom o konstrukcji szkieletowej, poddasze ocieplone. Na górze grzejniki 800W, 1000W, 1200W, 120W, ew. drugi 1200W. Na parterze piece kaflowe, kaloryfery nie pasują nam ze względów estetycznych.
 15. Witam Czy ktoś mógłby podać schemat lub zestaw potrzebnych urządzeń do połączenia podkowy w piecu kuchennym kaflowym z centralnym ogrzewaniem i bojlerem elektrycznym? I żeby była możliwość odłączenia c.o. latem Będę miała taką kuchnie(parter), do tego chcę podłączyć kaloryfery na poddaszu, i 2 bojlery (parter i poddasze). Woda jest ze studni (pompa głębinowa i zbiornik przeponowy). Instalacją wodną i c.o. zrobi mi tata (robił u siebie, ale na bazie kotła gazowego i wody z wodociągu. U niego wszystko działa) Czy w moim przypadku potrzebna jest jakaś dodatkowa pompa, bo zbiornik pośredni na odę
 16. tego właśnie nie wiedziałam, dziękuję.
 17. Na jakiej głębokości wkopuje się kabel elektryczny od słupa do domu (licznik na zewnętrznej ścianie). Mam mieć bednarkę wkopaną dookoła domu, jak w takie sytuacji bezpiecznie wyjść kablem elektrycznym do licznika? Z tego co wiem bednarka min. 1m od ścian i na głębokości 0,6m.
 18. Też bym chciała wiedzieć, ja chcę postawić dwa piece, kuchenny i pokojowy.
 19. Szukam dobrego zduna do postawienia pieca kuchennego z szabaśnikiem/duchówką i piecem chlebowym oraz pieca pokojowego.
 20. A jak wyglądają terminy jeśli ma się słup na działce? I w ZUDPie trasa przyłącza zatwierdzona?
 21. Sama teraz będę budowała dom szkieletowy. Z moich przeliczeń wychodzi podobnie. Zaleta szkieletu: szybciej się wprowadzisz i zyskasz na powierzchni użytkowej domu przy tej samej pow. zabudowy (cieńsze ściany). Do tego plac budowy czyściejszy
 22. Najlepiej wejść na stronę stowarzyszenia dom drewniany i tam dopytać. ul. Klonowa 1 80-264 Gdańsk tel. (58) 301 68 54 faks (58) 305 57 22 Prezes Zarządu SDD Wojciech Nitka Email : biuro[at]domydrewniane.org Ja w tym roku będę stawiać szkielet z firmą Wojciecha Mętla z Zembrzyc k/ Suchej Beskidzkiej. Stawiał dom moim znajomym i dom się spisuje (6 lat)
 23. oddaję uzupełnione dokumenty 2.II, a odległość mojego budynku gospodarczego od domu sąsiada to 30,5 m (widocznie zjadłam "zero" ). mój budynek do granicy 4 m, i od granicy do domu sąsiada 26,5m co do zieleni to plan nic nie przewiduje, a na mojej działce nie ma zieleni wysokiej czy niskiej, jest tylko trawa Mam nadzieję, że będzie ok.
 24. Mam kilka pytań związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Chodzi tu o to, że architekt ma inną wersję a urzędnik inną. W starostwie kazali mi uzupełnić dokumenty i dali listę 4 punktów. Działka jest na wsi, jest plan Zagosp. przestrz., a działka jest przeznaczona w całości pod zabudowę jednorodzinną. 1. narysować na mapce projektowaną zieleń wysoką architekt w opisie pisze min., że zieleni się nie projektuje, więc nie ma co rysować. Urzędnik upiera się ,że projektowanie zieleni wysokiej i niskiej jest obowiązkowe. Ma prawo nas zmusić do tego? pod rygorem wydania decyzji odmownej? Cz
×
×
 • Utwórz nowe...