Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

26 minut temu, retrofood napisał:

przy tej wyspie nie widzę pipy

To nie jest pipa, tfuuu, wyspa autorusa... tylko z jakiejś prezentacji...

 

Widzisz chyba, że te ściany w kuchni jakieś takie proste...

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...

Witam serdecznie. Jestem tu nowa. W tym roku planujemy zacząć przygotowania do wybudowania domu w przyszłym roku. Szukamy jak najtańszego domu, gdyż finanse nie pozwalają nam marzyć o wielkim 200 metrowym lokum.. mamy możliwość wybudowania domu na działce mojego taty, do tej pory zastanawialiśmy się nad domem szkieletowym tzw "skandynawskim", ale natknęłam się na domy kopułowe. Przyznam, że koszty podawane na stronach architekta i innych są kuszące, a wygląd ich mnie bardzo zauroczył. Jednak jak tak patrzę i śledzę ten dziennik, to wygląda mi na to, że budowa takiego domu wcale nie zajmuje kilka miesięcy... No i nie potrafię znaleźć konkretnych kwot, w jakich zamknął się inwestor. Czy ktoś jest w stanie podać mi ile potrzebuję pieniędzy żeby wybudować, powiedzmy podobny dom do stanu surowego zamkniętego? A ile do stanu pod klucz? Chciałabym rozważyć wszystkie opcje zanim podejmę decyzję o formie domu, ale nigdzie nikt nie podaje konkretnych kwot w jakich można się zamknąć z domem kopułowym... 

Link do komentarza

przede wszystkim licz, że sporo mebli musi być na zamówienie, by ustawić je pod ścianą zewnętrzna, która jest nie tylko okrągła, ale zwężająca się ku górze.

Autorus długo szykował się na zrobienie blatu w kuchni.

 

Dom jest efektowny, oryginalny, ale nie wiem czy jest wzorem najtańszego budowania?

 

Skupcie się na projekcie domu do rozbudowy. Wybudujecie minimum a jak beda środki dobudujecie kolejne m2. Bo przy budżecie na styk łatwo zostać z rozgrzebaną budową i pustym kontem.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Właśnie otrzymałam odpowiedź od pana Sergiela, sugeruje on, że budowa takiej kopuły o powierzchni użytkowej 120m2 (4 sypialnie) wyniesie mnie 420 tysięcy... To dużo za dużo przy naszym budżecie. My nawet połowy z tego nie mamy. Wychodzi na to, że musimy rozważyć budowę szkieletowego domu do takiego momentu żeby "jakoś" w nim zamieszkać, a resztę dłubać powolutku do końca. Trochę się zawiodłam, bo opisy na stronach internetowych są baaardzo obiecujące, a wychodzi na to, że koszt jest dość duży. Być może budowę szkieletowego też przeliczam zbyt optymistycznie, ale chyba będziemy zmuszeni wybrać opcję, która pozwoli nam zrobić chociaż stan surowy zamknięty.. 

Edytowano przez Ewepom (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
26 minut temu, Ewepom napisał:

 będziemy zmuszeni wybrać opcję, która pozwoli nam zrobić chociaż stan surowy zamknięty.. 

No, i co dalej? - właściwie bez możliwości zamieszkania i z pustym portfelem...

 

Załóż nowy temat, żeby nie zaśmiecać autorusowi  tego wątku i doświadczeni userzy na pewno coś podpowiedzą :icon_lol:

Link do komentarza

Właśnie taki jest zamysł. Kiedyś mieszkaliśmy w domku w Holandii o powierzchni 75m2, miał jedną sypialnię na dole i dwie na poddaszu. Dla nas był idealny, dlatego też nie przeszkadza nam niewielka powierzchnia. Z resztą skoro da się mieszkać w mieszkaniu do 40m2 to i w domu 60m2 się da. Nie chcę brać kredytu na 30 lat, tylko na 10, bo wiadomo, że zdolności do spłaty nie da się przewidzieć, a już zwłaszcza w tak długim terminie. Przeglądam mnóstwo domów i projektów, zastanawiam się, czy da się w ogóle zbudować coś do 200 tysięcy o powierzchni do 80m2. Te kopuły zachęcały, ale w takim razie trzeba dalej szukać innych koncepcji.. 

Ok, właściwie już dostałam odpowiedź i rozwiałam choć w części swoje wątpliwości. Dziękuję wszystkim :)

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
6 godzin temu, autorushd napisał:

Mam takie pytanko, jak to obrobić? jest to cześć fundamentu, zazbrojona. Nie chce tego obklejać płytkami. Potrzebna imo jakaś masa wyrównująca, odporna na warunki atmosferyczne.
37.jpg

Zaciągnąć zaprawą wyrównawczą zewnętrzną, nałożyć izolację Flexideck podbarwioną na kolor płytek.

A na to bbezbarwną  emalię poliuretanową Hydrograff HP.

 

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Szukam sposobu jak zacienić okno. Jest sporo rozwiązań ale .... nie na okna łukowe. Konkretnie chodzi o największe przeszklenie czyli wyjście tarasowe. Wysokość max 3,5m i to w kształcie koła a nie zwykłych łuków. I 5 sek temu wpadło mi do głowy żeby zamocować na ramie magnesy neomydowe i do tego lekka konstrukcję która po sezonie idzie do garażu.

Kiedyś testowałem folie odbija jace światło ale po kilku latach je zdjąć to trzeba być mistrzem świata.

Link do komentarza

Piszę o wpływie wody, bo widzę co się dzieje w przyrodzie - lasy i łąki - gdy wody jest pod dostatkiem i jest wysoka temperatura... Dawno nie widziałem takich zarośli, traw i kwiatów... Zieleń w okolicy wręcz szaleje!

Link do komentarza
Dnia 2.05.2020 o 17:40, autorushd napisał:


14.jpg
 

 

Dnia 21.06.2020 o 08:38, autorushd napisał:

Szukam sposobu jak zacienić okno. Jest sporo rozwiązań ale .... nie na okna łukowe. Konkretnie chodzi o największe przeszklenie czyli wyjście tarasowe. Wysokość max 3,5m i to w kształcie koła a nie zwykłych łuków

 

Coś ala markiza koszowa?

images?q=tbn:ANd9GcTkimXfJsaXLKy2PKsYkWt

koszowe-4.jpg

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Rozumiem, w sumie obecnie wiesz jakie masz zużycie prądu roczne więc oszacowanie ile pozosatanie do zagospodarowania nie jest trudne. Poza tym ty masz dosyc nowy kocioł można by go jeszcze sprzedac za jakieś 2 lata to będzie trudne bo ceny gazu niewątpliwie wzrosną. 

Można by pomysleć o jakims niedrogim hajerze za 11k 

Link do komentarza
11 godzin temu, autorushd napisał:

Inwerter Sofar Solar 11KTL-X

Panel monokrystaliczny HALF CUT SunLink 345W 28szt

To chciałeś wbijane w ziemię, czy taniej wyszło?

Z czasem przy ziemi nie będzie korodować, profil jest w ocynku, może od razu odkopać z 0,5 m i czymś zabezpieczyć newralgiczne miejsce,  to było wbijane.

Masz dużo miejsca jeszcze nawet na jeden rząd. :scratching:

Do mycia wygoda, ale jakby ze 2 metry wyżej to dać to jakby tego nie było.  

Może jeszcze jakimś delikatnym płotem odgrodzisz przed dziećmi.  

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...