Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
autorushd

Dom pasywny, kopuła Autorus

Recommended Posts

uważam, że przygotowujesz się już do sezonu letniego, są to moskitiery na bramę by muchy i komary nie wlatywały na posesję.

zgadłem??? jaka jest nagroda???

• Haha 1

Piękne Święta mieliście!!!

2 godziny temu, autorushd napisał:

po co

Mnie się wydaje, tak na bardziej poważnie, że to przeciwśniegowa i przeciwspychaczowa zapora zimowa - żeby na posesję nie lądował śnieg z ulicy, przeganiany przez szybko jadący pług odśnieżający...

7 minut temu, autorushd napisał:

Na razie się to sprawdza.

Dopóki nie wybada, że da się przeskoczyć tę siatkę gęstą...

Ostatnie wiatry mnie do bijają. Niestety potrafiły nawet wygiąć fizycznie antenę gsm. Ogólnie wygięły łącznik aluminiowy.

11.jpg

12.jpg

Może trochę o kotach, mamy nowy nabytek Miłek czyli Adonis Vernalis :) Koty się polubiły, na całe szczęście bo to kocury. Mały dosłownie poluje na dużego, rzuca się na niego jak lwica  na antylopę :)

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

No i się zaczęły wakacje. Kot jakiś niewyraźny Drugi zakręcony.
Są też 2 króliki Maks i Albert, a to dla tego ze codziennie nam uciekają.

31.jpg

32.jpg

33.jpg

34.jpg

35.jpg

Dziwisz się zwierzakom? przy takich upałach wszyscy mają dość i szukają lepszego miejsca :) 

Dzień dobry!
Nowy tu jestem ale przeglądnąłem cały wątek i mam parę pytań do p. Autorusa odnośnie mieszkania w kopule:
- jak obecnie sprawa akustyki? Nie ma problemu z echem w części z antresolą? 
- czy sprawdzał Pan jak kształtuje się atmosfera w budynku z wyłączoną rekuperacją? Czy na antresoli jest znacznie cieplej?
- dlaczego na piętrze zastosowano okna klasyczne, a nie dachowe?
Dodatkowo - jest szansa uzyskać jakieś namiary na kopuły w Tyczynie i Rzeszowie??
Z góry dziękuję za odpowiedzi!

1. Akustyka się zmienia w zależności od przybywania mebli. Ale są takie miejsca gdzie słychać inne miejsca. Trzeba ogólnie uważać co się mówi :)

2.Rekuperacja jest do modyfikacji.

3. Zwykłe dachowe okna nie zdałyby egzaminu. Za dużo byłoby z nimi problemów.

4.priv

Autorus

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Czy to pytanie dotyczy wpisu w dzienniku budowy? Nie ma gotowej formuły. Chodzi o to, ze kierownik budowy dokonuje opisu danego etapu prac i efektu końcowego, który za każdym razem musi być zgodny z projektem budynku (efekt końcowy) i wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną. To właśnie ma za zadanie weryfikować kierownik budowy na bieżąco a podpisem świadczyć o prawidłowościach.   Jeżeli mowa o innych wnioskach, które musi wypełnić osoba uprawniona dla uzyskania pewnych dofinansowań - trzeba zapytać u źródła. Często doradcy klienta w banku, którzy weryfikowali wnioski kredytowe na inwestycje budowlane wymagali potem protokołu ze stanu realizacji inwestycji w celu przelania kolejnej transzy. To już tak na marginesie.   Dodam, ze tutaj na forum jest kilka osób, które z powodzeniem przeszły całą procedurę dofinansowania w programie Czyste Powietrze.
    • Witam, mam do Was pytanie jak zalać strop i podciąg wystający 40 cm nad strop ? W podciąg wchodzą z dwóch stron belki Terivy. Zaszalowanie na wysokości stropu to nie problem ale boje się, że ciśnienie betonu będzie go wypychać na zewnątrz i będzie się rozpływał po stropie. Od biura projektowego dostałem odpowiedz, że jest to standardowe rozwiązanie i taka belka i strop mogą być wylewane oddzielnie. Ktoś miał podobny podciąg ?
    • Czy ktoś z Państwa może podpowiedzieć jak powinna wyglądać treść oświadczenia kierownika budowy dotycząca ścian zewnętrznych? Z góry dziękuję.
    • Święte słowa. I tu wkraczają producenci i dostawcy odkurzania centralnego. Wspominałem już o tym. Teraz nawiążę do kolejnego zagadnienia. Odkurzacze przenośne mają ograniczaną moc z uwagi na dziwnie pojęte oszczędzanie energii. Jednostki centralne nadal dysponują mocą ponad 1kW. Temat niby poboczny, ale mały silniczek nie da rady wytworzyć odpowiedniego podciśnienia w instalacji CO. Odpowiednio dobrana moc to skuteczne odkurzanie, to również krótszy czas odkurzania i w linii prostej - oszczędzamy energię
    • Tematy i cała ta dyskusja i porady służą innym, którzy tu przyjdą. Co w tym dziwnego. Powtarzam to milion razy, nie ważna jest data postu, ważne jest zagadnienie i samo rozwiązanie. To jak instrukcja obsługi - wciąż aktualna, mimo, że papier już żółty Temat jest złożony i dotyczy wielu zagadnień. Folia między materiał termoizolacyjny na podłodze a OSB - jaka? Elektryczna podłogówka - jak rozwiązać to w sypialniach? Podłoga w łazience? - jaka technologia   Apropos podłogi, izolacji termicznej, folii etc. Cytuję z innego forum branżowego (nie na M ) "Układ powinien być następujący - od góry: - deska podłogowa, - płyta wygłuszająca - płyta poszycia OSB/3 lub MFP - folia paroizolacyjna - izolacja akustyczna na belkach stropowych (przeciw skrzypieniu podłogi) - konstrukcja stropu wypełniona izolacją cieplną - izolacja powinna przylegać do płyty poszycia, - folia wiatroizolacyjna - siatka przeciw opadaniu izolacji cieplnej. Zwróć uwagę na jakość izolacji cieplnej, tj. współczynnik lambda. " Mam wrażenie, że to Twój temat
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...