Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

gawel

Uczestnik
 • Posty

  740
 • Dołączył

 • Dni najlepszy

  7

Wszystko napisane przez gawel

 1. A od kiedy składka do Izby to jest OC ??? Dobrze by było i tanio, ale tak nie jest.
 2. Może i odpowiadają ale zniszczone mieszkanie ma ten na najwyższej kondygnacji i musi lizać tyłki w administracji prosząc o remont.
 3. Tylko że spusty wody i rynny nigdzie indziej nie występują i wszyscy mogą mieć to w dupie ich woda nie zalewa ani nie hałasuje
 4. Przede wszystkim nie dzwonić no to nie sex telefon, jedynie forma pisemna i w tym przypadku zawiadomiłbym nadzór budowlany a do wiadomości prokuratura rejonowa o to zadziała na 100%
 5. To czego chce to mało ważne, istotne jest że nie jest to zgodne z przepisami. Tym bardziej że potencjalnie może grozić zalaniem. Moim zdaniem to te rynny są dorobione w ostatniej chwili wygląda to nieestetycznie i hujowo. Na pewno bym tego nie odebrał bez biegłego sądowego w dziedzinie budownictwa. Napisz ile to "szczęście" kosztuje?
 6. Koszmarnie to wygląda i nie jest skończone woda musi być odprowadzona ale ż będzie głośmo to pewe.
 7. tylko za adblue dasz 25 zł za 10 l a randap jest droższy i to znacznie. Taniej od adblue jest obsikanie sikiem prostym .
 8. Jak się chowa to super należy: 1) kupić 10 l adblue 2) opryskać tuje 3) po problemie Jak to mawiają psychologowie: Nie zmienisz postępowania innego człowieka rozmową i nie masz na nie wpływu, ale masz wpływ na własne zachowanie wiec rusz d... i do dzieła.
 9. U mnie kalkulacja z CW pokrywa się w 100% , jedynie koszt czystego prądu jest futurystyczny bo wychodzi że prąd jest po 2 zł Oby nie.
 10. Uważaj na siebie żeby cię nie poniosło
 11. Tak się Piotrze górnolotnie wyraziłeś o tej 20 że myślałem w pierwszej chwili że poderwałeś jakąś 20 letnią cipke na motorze . A tu jak zwykle rzeczywistość okazała się grawitacyjnie prozaiczna jak kowadło lecące z Wieży Eiffla, lub co najmniej z Pałacu Kultury i chodzi o struclowaty motor vel źródło organów do przeszczepu
 12. Pewno nawet dla takich którzy mają instalacje podwymiarowe, jedynie co ma sens to autokonsumpcja. Ja przy skrajnie niekorzystnych 4 kw 2021, 1 kw br i zimnym styczniu i lutym poturbuje dokupić 3 MWh w II strefie to ok 1200 zł. Ale gdybym miał zapłacić za nie oraz dodatkowo za ok 2,5 MWh dystrybucji 900 zł to robi się słabo
 13. Owszem jesteś:) W tym sezonie do -22 na spokojnie. Nie wiem o co chodzi ze starymi domami ale ulga termo jest na każdy dom ukończony.
 14. Na parterze 2+1+1 kW ale już nie używane i na górze 0,5+0,5+1 kW używane w mrozy + klimatyzator.
 15. Wyobraź sobie że takie sytuacje się nie wydarzają bo na terenach zamożnych w sąsiedztwie są zakłady które mają tak duże zapotrzebowanie że mają kilka stacji trafo na własne potrzeby więc wchłoną w dzień wszystko np Mago lub Schenker, oraz centra handlowe np CH Janki. Nie ma problemu z nadmiarem poza tym sieć energetyczna jest po wymianie 100% ziemna łacznie w wysokim napięciem i nowe stacje trafo. Natomiast na zadupiach nie ma takiego nasycenia instalacjami PV choć co prawda siec energetyczna pamięta pewno Gomółkę i tu może być problem z odbiorem energii ele wynika on z wysokiej wewnętrznej o
 16. Jeden klimatyzator pobiera w celach chłodniczych zgodnie z katalogiem średnio 144 kWh/rok czyli 1/3 tego co lodówka i argumentowanie że klimatyzacja ma być prądożerca jest po prostu z dupy. Na cele grzewcze owszem u mnie skonsumowała w tym roku ok 1,2 MWh ale była głównym źródłem ciepła dla 130m2 i było 5 tygodni bardzo mroźnych.
 17. Wątpię z OZE można wyciągnąć 10 mld i bez łaski i powiązań korporacyjnych. Po co sobie srać w życiorys Dopóki nie będzie nowych baterii tylko to gówno to ani samochody a ni żadne banki chyba że w altanie na odludziu do oświetlenia i naładowania telefonu.
 18. Problem jest taki że opłaty emisyjne=dodatkowy podatek trafiają do budżetu państwa. Tylko na 50% tych wpływów dyrektywy UE nakazują przeznaczyć na ograniczenie emisji co2 pozostałe 50% rząd wydaje na co chce. I podobnie zresztą jak 23% vat od energii elektrycznej. Autokonsumpca jest bez vat i wpływy maleją. Jednym zdaniem w PV nikt nie wierzył: Miało być dla picu i wyszło bez picu:) Ograniczenie emisji i rozwój OZE powoduje obniżenie budżetu na rozdawki.
×
×
 • Utwórz nowe...