Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Napisano
Cytat

W rekuperatorze z wymiennikiem obrotowym ciepłe, zużyte powietrze częściowo miesza się z powietrzem świeżym...


Właśnie - miesza.
Mieszanie powietrza nawiewanego z wywiewanym to stwarzanie doskonałych warunków do rozsiewania zarodników grzybów.

---

Możesz napisać kilka słów o tych rurach zielonych?
Karbowane w środku?
Ocieplone?
Co to jest??? Wygląda bardzo interesująco.
Napisano
No ale w Skandynawii bardzo sobie chwalą icon_smile.gif

Rury to termokontrol fi jak pamiętam 110. Zresztą akurat Ty możesz wpaść i sobie pooglądać organoleptycznie.
Jutro i pojutrze od 8.00 do 17 co najmniej.

http://sklep.termokontrol.com.pl/przewody-...1730000023.html

U mnie sa w odcinkach po 25m, 20 takich szpulek icon_smile.gif Ale sądzę ze wszytko nie wyjdzie i zostanie kilka sztuk.

Cytat

http://demotywatory.pl/4308845/Facet-zacza...o-domu-z-niczym

inny klimat, mniejszy dom, podobne kształty .... można sobie zobaczyć dla relaksu



Dziś kolega z forum hdtvpolska.com Fantom mi to właśnie podesłał icon_smile.gif Fajne. Moje klimaty icon_smile.gif
Napisano
Rury do GWC zamówione 4szt po 25mb. Ale rury elastyczne karbowane w rozmiarze 200 nie istnieją wiec musimy dać 2szt 160mm. W sumie da nam to większe pole powierzchni , tj zamiast początkowych 314cm2 będzie 400cm2.


Jest jeszcze problem czerpni ogrodowej. Mozna by dać 2szt np takich



Ale jest tez pomysł aby wszytki rury wprowadzić do studni i zrobić jedną wielką czerpnie.
Napisano
Dziś odwiedził mnie na budowie PeZet razem ze swoim haskym icon_smile.gif Trochę pogadaliśmy i mi dokładniej wytłumaczył o co mu chodziło z tymi rotarami. Hm, argumentacja była dość przekonująca, potem jeszcze gadałem z żonką ( mającą pojecie o biologii itp) i wychodzi , że sobie je odpuszczę.
Napisano (edytowany)
Ocieplamy front budynku, jutro powinno być już po naciąganiu kleju. Mistrz Jan jest wyjątkowo dokładny w piankowaniu.
Aż dziw bierze. Każda dziurka zapiankowana icon_smile.gif
















Elektryk, Pan Tomek szaleje. Normalnie nie nadążam za jego pomysłami. Ja to sie z każdą zagadką muszę przespać, przemyśleć itp. W podbitce jest 8 światełek , trzeba je podzielić na dwa obiegi świetlne bo jest taka możliwość. W sumie nie głupie. Jak można to czemu nie. Ale... trzeba wymyślić jak one mają się zapalać , bo to wszytko automat. Czy zmierzchowo, czy na otwarcie drzwi, czy czasowo a jeśli to które akurat się maja palić a które nie. icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

Mało opcji to źle ale dużo opcji to też źle. icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Gość mhtyl
Napisano
A co ten przetarg ma wspólnego z Twoją kopułą?
Gość stach
Napisano
Cytat

Z dojazdem do kopuły są całkiem spore związki icon_smile.gif Powiedzmy strategiczne.


Czyżby kolejny dom rozjechany przez autostradę icon_eek.gif
Gość mhtyl
Napisano
No a teraz nie masz dojazdu?
Obyś nie narzekał na uciążliwy ruch kołowy jak ten węzeł zrobią.
Gość stach
Napisano
Cytat

bobiczek oczywiście ma rację icon_smile.gif


Tak mi się skojarzyło icon_rolleyes.gif
No to niech będzie jak najkorzystniej icon_lol.gif
Napisano
Podoba mi sie, chce zobaczyc juz meble w srodku icon_biggrin.gif tylko okna wydaja mi sie troche za male ale to moze wina wygladu bryly z zewnatrz? No bo jednak okna sa "wysuniete" wzgledem scian, duzo "wpada" swiatla slonecznego?
Napisano (edytowany)
Wczoraj Mistrz Jan zakończył prace icon_smile.gif Na pewno napisze swoje wrażenia.
Ale z innych rzeczy to robi własne wędliny, wiem bo sprezentował mi. Wyszły całkiem smacznie.
Poza tym uwielbia łowić ryby i pali fajkę icon_smile.gif

No i muszę jeszcze napisać, że ma sporo dobrych pomysłów odnośnie ocieplania itp.
Wczoraj rozbijał mur z cegieł nad wieńcem(10mb) bo tam miała pójść pianka. Inaczej by powstał całkiem spory mostek termiczny. Taki 10mx0,25m. Ja to przegapiłem a On nie. Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Napisano
Powiem tak budowa domu zajmuje lata . Ja kupiłem ostatnio domek letniskowy. Jak na początek to jest bardzo dobra inwestacja. Zamówiłem ze strony dfystrubytora Andrewex. Będzie to dodatkowy plus w lato kiedy będe mieć czas. Zawsze mozna wyjechać na działeczke i poleniuchowac .
Napisano


W następnym tygodniu przybywają gazownicy i przyłączą działkę do gazu. Rura będzie puszczona pod drogą i wyjdzie w ogrodzeniu. Z tym załatwianiem gazu były niezłe jaja. Okazało się , że ktoś czegoś nie dopilnował i główna rura idzie w linii ogrodzenia sąsiadów. Czyli aby móc się podłączyć trzeba mieć zgodę notarialną sąsiadów. Na szczęście sąsiadów mam ok.
Napisano
Cytat

A co robi rodzinka jak jest w sobotę na działce icon_smile.gif




A co w tym czasie robił inwestor icon_question.gif robił zdjęcia zamiast pracować icon_biggrin.gif
A warunki to widać na prawdę typowo budowlane, widzę że Szanowna małżonka ze słoika coś piła icon_biggrin.gif
Napisano
Chciałem zamontować gniazda elektryczne na ścianie juz ocieplonej styropianem. Jest tam 10+5cm. No i teraz pytanie jak to zrobić?
Gniazdo można zagłębić ok 3cm. Jak to zamocować aby podczas wyciągania wtyczek po jakimś czasie się nie poluzowało?

Napisano
Cytat

Chciałem zamontować gniazda elektryczne na ścianie juz ocieplonej styropianem. Jest tam 10+5cm. No i teraz pytanie jak to zrobić?
Gniazdo można zagłębić ok 3cm. Jak to zamocować aby podczas wyciągania wtyczek po jakimś czasie się nie poluzowało?



Ja u siebie myślałem by do ściany przykręcić drewniany klocek a do tego klocka właśnie dopiero gniazdko.
Drewno chyba ma mniejsze straty ciepła...
Napisano
Generalna zasada jest taka, żeby nie mocować gniazd bezpośrednio do sciany, lecz stosując "pośrednika", a to z kolei można robić na kilka sposobów.
Najprostszy, to kawałek sklejki, nieco większy rozmiarami od gniazd. Wycinamy w styropianie "5" otwór na tę sklejkę i mocujemy ją do ściany długimi dybelkami, stosując dystanse! Mogą to być jakieś tulejki na przykład, o długości 10 cm. I dopiero do tak przymocowanej tabliczki przykrecamy gniazdka, dając pod nie kawałek blachy, stanowiący przegrodę ogniową.
Bardziej eleganckim sposobem jest zakup specjalnych skrzyneczek, mogą być z drzwiczkami i podobne osadzenie je na ścianie, ze zlicowaniem powierzchni ich drzwiczek do powierzchni ściany. Gniazdka montujemy wtedy wewnątrz skrzynek.
Napisano
dzięki za info icon_smile.gif Zamówię kilka sztuk.
Odnośnie wieszania na tym lamp to nie mam przekonania. Ja powiesiłem dwie lampy na specjalnych wkrętach plastikowych. Wszak lampy się nie poruszają. Co innego z gniazdami.
Napisano
Gaz już w ogrodzeniu. Na resztę robi się projekt.Ale z tego co się dowiedziałem to wcale szybko nie będzie. Może się uda na koniec wakacji.Bo na pozwolenie budowlane na kopanie gazu się czeka 50 dni.






Napisano
Cytat

Gaz już w ogrodzeniu. Na resztę robi się projekt.Ale z tego co się dowiedziałem to wcale szybko nie będzie. Może się uda na koniec wakacji.Bo na pozwolenie budowlane na kopanie gazu się czeka 50 dni.



Się ciesz, że nie musisz czekać na ten z łupków...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim! Jako przedstawiciel firmy matego.pl, chciałbym zaprosić Was do zapoznania się z naszą ofertą wynajmu i sprzedaży tymczasowych płyt drogowych z tworzywa sztucznego – idealnych do utwardzania dróg dojazdowych, placów budowy, parkingów tymczasowych czy zabezpieczania gruntu w trudnych warunkach. Dlaczego warto postawić na płyty z tworzywa zamiast tradycyjnych betonowych? ✅ Niższy koszt zakupu i wynajmu – nasze rozwiązania są znacznie bardziej ekonomiczne już na starcie. ✅ Tani transport – na jednego TIR-a wchodzi aż 400 sztuk naszych płyt, gdzie dla porównania betonowych tylko około 15 sztuk. ✅ Błyskawiczny montaż – bez potrzeby użycia ciężkiego sprzętu czy HDS-u. Wystarczy 1–2 osoby, żeby szybko i sprawnie ułożyć drogę tymczasową. ✅ Lekkość i poręczność – nasze płyty ważą od 25 kg do 49 kg, więc są łatwe do przenoszenia nawet w pojedynkę. ✅ Wysoka wytrzymałość – w zależności od modelu, płyty wytrzymują nawet do 80 ton obciążenia, więc spokojnie radzą sobie z ruchem ciężkiego sprzętu budowlanego czy samochodów dostawczych.   Oferujemy zarówno sprzedaż, jak i wynajem – z dostawą na terenie całej Polski. Szczegóły i kontakt znajdziecie na naszej stronie: www.matego.pl Jeśli macie pytania – śmiało, chętnie doradzę!
    • Miałem bardzo podobny problem z klamką i drzwiami balkonowymi – też kupiłem nową i po montażu nadal się nie domykały. U mnie winna była zasuwnica, która się już wyrobiła. Zamówiłem części za ~120 zł, próbowałem sam, ale nic z tego nie wyszło. Finalnie i tak wezwałem serwis okien – zapłaciłem 260 zł, ale zrobili wszystko szybko i profesjonalnie. Co ważne – samo wymienienie części to nie wszystko. Trzeba znaleźć przyczynę, dlaczego skrzydło się ciężko domykało (u mnie był problem z luzem w zawiasach). Inaczej sytuacja szybko się powtórzy. Jeśli jesteś z okolic Poznania, to mogę polecić firmę, która mi to naprawiała: Integro Poznań
    • To dopiero będzie ładnie.
    • Nie kombinuj z kitowaniem/szpachlowaniem/akrylowaniem - wsadzisz kupę kasy, a efekt będzie nijaki   Dużo tej podbitki masz?     Najtaniej będzie, jak kupisz zwykłą płytę HDF  3mm drewnopodobną w odpowiednim kolorze, podocinasz  tak, aby wypełniły przestrzeń między belkami, czarnym markerem - dla picu - zaznaczysz niby-deski, przykręcisz do istniejącej podbitki i nikt nie zauważy różnicy, o ile nie pokażesz palcem... Szpary przestaną przeszkadzać...   Sugerowany laminat jest kilkukrotnie droższy, trudniejszy w obróbce i aplikacji, choć jest odporny na warunki zewnętrzne, a płyta HDF w takiej lokalizacji nie jest narażona na zmoknięcie, czy światło słoneczne i wytrzyma wiele lat...
    • Będziesz miał dużo więcej szpar, tyle ze mniejszych. Bez sensu. Kup arkusze laminatu i zakryj powierzchnię pomiędzy krokwiami. Albo szpary wypełnij akrylem i pomaluj.   Możesz też zrobić własny kompozyt, kup jakiś lakier do parkietu i wsyp do niego parę worków drobnych trocin z piły taśmowej, będziesz miał własny kit drzewny do wypełniania tych szpar.  Tylko trociny muszą być wysuszone!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...