Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Dzień po wysypaniu podłogówki z miksokreta polewalem.
Po kilku dniach zasłoniłem całą powierzchnię podłogi folią.
Przez całe ostatnie trzy tygodnie pod folią utrzymała się wilgoć. Wykraplała się na folii. Polewałem fragmenty odsłonięte.
W największe nawet upały NIC nie wyschło. Polecam.
Folia - jakakolwiek, u mnie - pozostałości po paczkach styropianu i pozostałości czarnej. Zero kosztów.

Teraz dopiero odsłaniam, żeby w końcu wyschło.
Link do komentarza
Była Pani od projektu instalacji gazowej z ramienia PGNiG. Oczywiście prywatna firma. Dowiedziałem się ze gazociąg leży na działce sąsiada, czyli muszę polecieć i prosić o podpisanie zgody. Ale to nie wszystko, zgoda musi być notarialna :(

Dodatkowo dowiedziałem się, że aby przesunąć termin pobierania paliwa gazowego wystarczy napisać do gazowni podanie, i już. Jednak jest to czynność jednorazowa, dwóch podań już nie przyjmą. I koniecznie trzeba złożyć przed terminem odbioru paliwa gazowego z umowy, bo inaczej naliczą kary itd.

Pani w sumie wpadła ustalić gdzie ma być szafka gazowa, ustaliliśmy, i teraz muszę do tego ustalenia przekonać sąsiada którego nie znam :(

Koszt projektu po stronie działki to 1000zł + vat.
Link do komentarza
Cytat

Była Pani od projektu instalacji gazowej z ramienia PGNiG. Oczywiście prywatna firma. Dowiedziałem się ze gazociąg leży na działce sąsiada, czyli muszę polecieć i prosić o podpisanie zgody. Ale to nie wszystko, zgoda musi być notarialna :(

Dodatkowo dowiedziałem się, że aby przesunąć termin pobierania paliwa gazowego wystarczy napisać do gazowni podanie, i już. Jednak jest to czynność jednorazowa, dwóch podań już nie przyjmą. I koniecznie trzeba złożyć przed terminem odbioru paliwa gazowego z umowy, bo inaczej naliczą kary itd.

Pani w sumie wpadła ustalić gdzie ma być szafka gazowa, ustaliliśmy, i teraz muszę do tego ustalenia przekonać sąsiada którego nie znam :(

Koszt projektu po stronie działki to 1000zł + vat.




skąd im się wzięła zgoda notarialna?
u mnie wszystko było załatwiane na zwykłych drukach
za projekt ins gazowej na działce dwa lata temu płaciłem 350 zł
Link do komentarza
nie będzie icon_smile.gif Jutro zalewanie wieńca pod świetlik oraz ściany zbrojonej.

Odnośnie okien to powstaje znów/znowu kłopot jak to wykończyć.
Konkretnie o węgarek.

1 )Mogę go rzeźbić w styro bez pośrednio ale to będzie duże wyzwanie, bo ja mam okna łukowe.
Styropian grubości 10cm, okno wystaje ok 7cm. Styropian już mam zakupiony niestety.

2) Można tez wstawić styro 7 cm a potem do tego styro np 3 lub trochę więcej.
Tylko jak wtedy te styro ze sobą połączyć? Tylko na kołki? Dać między klej? To by było najprostsze w kwestii rzeźbienia, ale musiałbym dodatkowo dokupować styro. OT.


Link do komentarza
Na budowie obecnie szalowanie stropu w drugiej kopule. Wykonawca twierdzi, że musi wylać najpierw tam strop. Całość ma być skończona do końca tego miesiąca. Wchodzi w to strop, wieniec do świetlika itd. Budowa SSZ miała się zakończyć do końca września, już widzę poślizg o miesiąc. Bo przecież jeszcze działówki na piętrze trzeba zrobić.


A czas leci jak szalony. Jak zwykle z niczym się nie wyrabiam i wszędzie są opóźnienie. A przecież trzeba się przygotowywać do piankowania. A jak będzie padało to w ogóle nie zapiankuję.

Widzieliście aby coś na budowie było zrobione zgodnie z harmonogramem? icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
Link do komentarza



Cytat

A czas leci jak szalony. Jak zwykle z niczym się nie wyrabiam i wszędzie są opóźnienie. A przecież trzeba się przygotowywać do piankowania. A jak będzie padało to w ogóle nie zapiankuję.

Widzieliście aby coś na budowie było zrobione zgodnie z harmonogramem? icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif



zabrakło na budowie fachowców których pokazał nam Draagon, odnośnie Twojej kopuły! icon_smile.gif

Cytat

tak z budową jednej kopuły mi się skojarzyło icon_smile.gif Pozdro dla autorushd-a

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...