Skocz do zawartości

Dziennik PeZeta


Recommended Posts

Napisano
  Cytat

SZEROKOŚĆ FUGI
Ważna jest .... Powinna zawierać się ... W moim przypadku ...
Paca powinna ...

Żeby znaleźć ..., trzeba wiedzieć ... Liczymy ..., liczymy ..., dzielimy ... i mamy ...Matematyka z zakresu szkoły podstawowej.

Rozwiń  

Srala - mądrala. Wymądrza się, jakby robił to od lat. Zrób, poczekaj rok i wtedy wiesz... teges. icon_evil.gif
Napisano
PeZet się zaczął wymądrzać we własnym dzienniku
i czynił to odważnie, jakby robił siku.
Mr Tomo znienacka zrobił wielkie oczy,
a już myślał, że tu go nic już nie zaskoczy.
Twórczych wymądrzeń Pe Zet ma w sumie bez liku. icon_biggrin.gif
Gość gawel
Napisano
  Cytat

PeZet się zaczął wymądrzać we własnym dzienniku
i czynił to odważnie, jakby robił siku.
Mr Tomo znienacka zrobił wielkie oczy,
a już myślał, że tu go nic już nie zaskoczy.
Twórczych wymądrzeń Pe Zet ma w sumie bez liku... cdn. icon_biggrin.gif

Rozwiń  

cd: .... podobnie jak na Ciebie paproki cały czas robią siku
jednak udajesz, że na twarz twą deszcz rzęsisty pada
prawda jest taka że tobie to odpowiada icon_eek.gif

  Cytat

Bo marketowe to dobre są tylko ceny - i tylko czasami.

Rozwiń  

...i wąsate kasjerki oraz wydepilowani (oby nie wszędzie ! icon_eek.gif) kasjerzy z kolczykiem.

  Cytat

Niewyobrażalna ulewa przeszła dziś po południu. Przez dach woda mi się lała jak przez sito. Rzeźnia, rzeźba, żenada, żopa, a niebawem żaby.

Rozwiń  

Piotrze no współczuje czyli żałko icon_cry.gif co można zrobić z tym dachem a po prostu objechać papą kolejną warstwę na to wszystko gont i będzie gites majonez. Pogadaj z Grzesiem R-32 on sam pokrywał dzaszysko , a ma duże i ma cześć od ulicy w goncie i resztę w papie i noc mu nie leci. Ja mam papę położoną 2 warstwy wzdłuż i wszerz i na to rusz i blachówka i nic mi nie leci tam gdzie nie powinno wtedy nie chcę a już 13 lat minęło.

  Cytat

Witam. Pod dachówki to nie wchodzą, ani wiatr ani woda nie wejdzie.

Rozwiń  

prawda faktu, prawda mitu i wielkie GÓWNO prawda icon_confused.gif

  Cytat

W nocy padało. Dach nie przepuścił ani kropli. I oto cuda są na kiju. Szczelny, a nieszczelny. Mym zdaniem jak wiatr hula taki, że drzewa łamie i sprawia, że woda z nieba leci prawie poziomo, wtedy podwiewa iw wwiewa wodę w szczeliny - w wentylację połaci, pod papę, w inne takie. Czy taki wichurzasty wiatr i rzęsista ulewa wchodzą też i pod dachówki? Chyba nieeeee.

Rozwiń  

wchodzą na 100% tak - niestety to Piotrze jest najlepsze, że o ile dachówka choćjuz nic poza nazwą nie ma wspólnego z tradycyjną 150 letnia dachówka (i może cena i opinią o niej jako dachówce) to te wszystkie uszczelnia, czy pianki i szczotki na gąsiorach to jest padaka z polipropylenu, która will go with the wind po kilku latach ... i wtedy dopiero zacznie się "zauer" jak powiedział Czerek Pazura w kilerze 2 ... icon_lol.gif

  Cytat

Smigol forumowy z Piotra sie zrobił icon_biggrin.gif

Rozwiń  

no nie tylko forumowy, ale i życiowy i nie zrobił , tylko był bynajmniej o ile pamiętam icon_cool.gif
Napisano
  Cytat

PeZet się zaczął wymądrzać we własnym dzienniku
i czynił to odważnie, jakby robił siku.
Mr Tomo znienacka zrobił wielkie oczy,
a już myślał, że tu go nic już nie zaskoczy.
Twórczych wymądrzeń Pe Zet ma w sumie bez liku. icon_biggrin.gif

Rozwiń  

Baszce widać wrócił humor
Znów wierszyki nam układa
Z losem już się pogodziła
Przez "fachofców" zęby zjada
Na budowie wciąż ma rumor ...

... ale jej to odpowiada ?
icon_biggrin.gif

Oj biada jej biada...
Napisano
Baszce spod Gór Tarnowskich humor wolno wraca.
Nie myślała, że budowa to tak ciężka praca,
że się zmierzyć trzeba z wielu potworami,
co jeden zgoła większy, ogłupia i mami,
a niby ludzie- jak mówią-wszyscy tacy sami.
Napisano
  Cytat

cd: ...

Rozwiń  

Swoje zdanie na temat mojej budowy już raz przedstawiłeś, u mnie w dzienniku. I sądzę, że raz wystarczy. Każdy organizuje sobie budowę tak, jak potrafi. Jestem też przekonana, że dziennik Pe Zeta nie jest miejscem do tych roztrząsań.

To bardzo miłe, że chcesz mi pomóc , choć we właściwy sobie sposób.
Napisano
Stachu!! Pisz, pisz! Stachu, pisz! Bo dziś wieczorem jadę kupować płytki i klej. Gres 60x60. klej C16, paca 12mm
Grunt. Tu nie wiem. Piszą, że gruntować póki wsiąka. Jak mam dobrą wylewkę, nie chłonie wody, woda rozlana potrafi stać na niej kałuża to też gruntować?

I może kilka prawd o tym jak zacząć....

Myślę wyprowadzić pośrodku dwie linie od ściany do ściany, żeby się do nich odnieść, czy jakoś tak.
mam do zrobienia 50m2
Gość stach
Napisano
Gruntować, chociażby po to, aby ustabilizować wszystkie kurze itp... Oczywiście bez przesady, bo zrobi się szklista powierzchnia...

Rozumiem, że to C16, to Ceresit 16? Jeśli tak - nie komentuję: nie znam, nie używałem - na początku swojej działalności stosowałem Ceresit 17, na prostsze zastosowania Ceresit 11. Potem przeszedłem na Atlasa - "niebieskiego", Plusa, ale osobiście te duże płytki, i to jeszcze na podłogówkę, kleiłbym tylko na ATLAS PLUS MEGA.

http://baza.atlas.com.pl/pliki/pl_2302_20160627_101651.pdf

Atlas wprowadził nowość: ATLAS GEOFLEX - wysokoelastyczny klej żelowy 2-15 mm, nie znam, nie stosowałem, ale fachowcy wyrażają się raczej pozytywnie, ceny nie znam...

W końcu, po udarze. od ponad trzech lat nic nie robię, niestety...

A paca z jak największym zębem, najlepiej półokrągłym (Kubala) - wtedy klej rozkłada nie niemal idealnie icon_smile.gif
Gość stach
Napisano
Co do tej fugi - nie wiem skąd masz takie wskazówki...

Sporo producentów zamieszcza na opakowaniu płytek wskazówki co do sugerowanej szerokości fugi, albo w postaci ogólnej tabelki, albo dla konkretnego wymiaru płytki - ogólna zasada, oparta na technologii produkcji płytek, miejscu zastosowania płytki, jest taka, że fuga nie powinna być mniejsza niż 1/100 wymiaru płytki, więc płytka 30x30 cm powinna być otoczona fugą co najmniej 3 milimetrową, itd.
Gość stach
Napisano
  Cytat

I może kilka prawd o tym jak zacząć....

Myślę wyprowadzić pośrodku dwie linie od ściany do ściany, żeby się do nich odnieść, czy jakoś tak.
mam do zrobienia 50m2

Rozwiń  


Nie koniecznie dokładnie pośrodku... Wymierz dokładnie pomieszczenie i tak płytki rozmieść, aby pod ścianami, a już szczególnie w miejscu widocznym nie wyszły jakieś cieniutkie paseczki - może to co piszę jest oczywiste, ale warto na to zwrócić uwagę. Jak wygląda to pomieszczenie? może znalazłbym jakiś plan na poprzednich stronach, ale piszę tak z doskoku...
Napisano
PODŁOGA PARTERU

Takie mam rzuty parteru, stary, a klarowny nie licząc rurek podłogówki:


Nowy rzut, z pomysłem rozłożenia płytek (dylatacje na czerwono)


oraz rzut z wymiarami (dylatacje na zielono):



Konkluzje, pytania, pomysły:

1. Hall + pokój + kuchnia to jedno pomieszczenie, bez drzwi, więc tak chcę położyć płytki, żeby zachować ciągłość, ale:
2. kisi się przy 1-szym stopniu schodów, bo wychodzi ścinek 10cm, chyba że
3. chyba że w przejściu między holem a pokojem zrobię tak jak na rysunku, to znaczy wstawię płytkę przyciętą na grubość ściany. Czy t9o będzie ładnie? Pomysł dotyczy przejścia z holu do pokoju i z holu do kuchni.
4. Kłopot mam z tym co pod schodami. Niby będą drzwi, ale niekoniecznie. I tam z kolei mam ścinki rzędu 5cm. Nie wiem jak to ugryźć. Chyba że
5. chyba że pod schodami nie zachowam kontynuacji z holu i kwadraty pod schodami się rozminą z tymi z holu. Czy tak można? Dodam, że wszystkie pomieszczenia zostaną wyklejone taką samą płytką.

Pytanie o cięcie.
Mam maszynę do cięcia stolikową, cegły nią ciąłem i nadal tnę, wodną. Ale tarcza nie ma posypki cukrowej, o jakiej pisałeś gdzieś, tylko zwykłą tarczę, ale bardzo dobrą, nie do zdarcia. Czy taka tarcza przetnie gres? Radziła sobie z cegłą pełną i z klinkierową dziurawką.

No i sam nie wiem czy wchodzić w C16 czy atlas plus mega. Wszystko kupię w hipermarkecie.

Stachu, dziękuję za zainteresowanie i uwagi.

Tak chcę zacząć:


Dopisałem:

Widzę, że niektóre moje informacje rozmijają się z tym, co widać na rysunkach. Bierze się to z tego, że wszystkich myśli nie da rady odwzorować w rysunku, bo koncepcja wciąż się rozwija. Stąd pod schodami wygląda, że płytki wchodzą na styk. A dzieje się tak dlatego, że wrysowałem płytki razem z fugą 8mm.
podobnie kłopot ze schodami: na rysunku wygląda że pasuje wsio, a to złudzenie. Bierze się ono z tego, że rysunek zawiera pomysł "docinki w progu" czyli że w progu między pokojem i holem wstawiam 2 płytki przycięte na grubość ściany (25cm).

Tylko że...

jeśli zacznę kleić tak jak napisałem powyżej, to klops będę miał w lewym dolnym rogu holu i w ogóle na dolnym boku, że tak się wyrażę, bo tam ścinki wyjdą rzędu 4cm. A trudność jest tym większa, że dylatacja brzegowa (styk ściany z podłogą) u mnie wynosi 2,5cm.
Gość stach
Napisano
Zrób fugę 6 mm - zupełnie wystarczy icon_biggrin.gif

Gdy masz ułożone tak jak wrysowałeś płytki, to pod oknami zostaje Ci pas szerokości ok 32,5 cm. Ja odsunąłbym od ściany pierwszy cały pas ok. 46 cm, tzn pierwszy przy ścianie rząd płytek miałby 46 cm, to wtedy i przy ścianie z oknami będzie rząd podobnej szerokości. Dylatacja przy kominku od strony kuchni jest w dobrym miejscu - ten wąski rząd przy ścianie z oknem (na dole rysunku) będzie zasłonięty szafkami kuchennymi.

Spróbuj przesunąć płytki i zobacz jak zmieniło się pod schodami...

Co do maszynki do cięcia gresu - jak nie spróbujesz na kawałku płytki gresowej, to po prostu nie będziesz wiedział... To że dobrze tnie inne materiały, nie znaczy, że będzie dobrze i bez kruszenia linii cięcia - kroiła tak kruchy materiał, jak gres icon_rolleyes.gif icon_confused.gif Stawiam na to, że będzie kruszyć i konieczny będzie zakup nowej tarczy z nasypem diamentowym...
Napisano
Dzięki.
Stachu, jakiej szerokości mam dać fugę? Jak pytam w sklepach - byłem w dwóch - w casto i w takim firmowym - za głowę się łapali na szerokość fugi. Twoim zdaniem, na ogrzewanie podłogowe, jaką fugę dać? Zależy mi na jak najmniejszej. Ale chcę mieć swobodną głowę, że jak zimą wystudzę chałupę i potem będę ją grzał, to żeby mi płytki nie odskakiwały od ogrzewania podłogowego.
Gość stach
Napisano
Co do fugi - istnieją różne szkoły...
Jedni mówią, że układają "bezfugowo" i nic się nie dzieje, choć nie piszą o warunkach w tych pomieszczeniach.
Inni mówią, żeby jak największa...
Ja osobiście robiłbym tak. jak zalecają w instrukcji ITB Nr 397/2014, tzn dla płytek powyżej 600 mm spoinę szerokości od 5 do 20 mm... no, nie raczej 5 do 6 mm.
Szerokość fugi również pomaga ukryć nierówności płytek - długość boku płytek jednej kalibracji może się różnić nawet o kilka mm! Chyba, że kupujesz płytki kalibrowane - u ich różnice są pomijalne i wystarczy spoina 5, no 6 mm.

A to odskakiwanie to sprawa głównie raczej kleju i tego co klei icon_biggrin.gif
Napisano
ja w nieświadomości swojej w dużym pokoju (zwanym w obecnych czasach salonem) kazałem zrobić fugę 1mm, kafle 190x930mm powierzchnia 41m2 podłogówka po całości i jakoś nic się nie dzieje, ale wtedy mniej czasu na czytanie miałem i nieświadomy byłem, fakt że na ten pokój dałem klej najdroższy z mapeia (prawie stówa za worek)
Napisano (edytowany)
Dzięki, panowie. Stachu, czyli radzisz dać 6mm? Czy ile? Płytki niekalibrowane.

A jest jeszcze opcja, żeby położyć fugę 2mm i ewentualnie jak która płytka rypnie, to się ją wymieni. Edytowano przez PeZet (zobacz historię edycji)
Gość gawel
Napisano
  Cytat

Swoje zdanie na temat mojej budowy już raz przedstawiłeś, u mnie w dzienniku. I sądzę, że raz wystarczy. Każdy organizuje sobie budowę tak, jak potrafi. Jestem też przekonana, że dziennik Pe Zeta nie jest miejscem do tych roztrząsań.

To bardzo miłe, że chcesz mi pomóc , choć we właściwy sobie sposób.

Rozwiń  

Przepraszam nie chciałem żeby to tak zabrzmiało i faktycznie nie ma sposobu aby Tobą jakoś wstrząsnąć a do twoich ekip mam za daleko żeby to na nich zrobić,no z sikaniem to sama zaczęłaś ... icon_smile.gif
Gość stach
Napisano
  Cytat

A jest jeszcze opcja, żeby położyć fugę 2mm i ewentualnie jak która płytka rypnie, to się ją wymieni.

Rozwiń  


Sam kleisz, sam będziesz wymieniał - ewentualnie - zaryzykuj...

Niektórzy mówią: "jest ryzyko - jest zabawa"...

Przy układaniu dla klienta nie zaryzykowałbym...

Sugeruję fugę 5 albo 6 mm.

Co do wymiany tak dużych płytek na podłogówce - przy dobrym i wysezonowanym kleju to operacja prawie chirurgiczna...
Napisano
No tak. A ja teraz mam tu front wschodni, który napiera na jak najmniejszą fugę, bo inaczej jest brzydko i grzyby. Dałbym dwa mm, ale może 4 przeforsuję.

Normalnie negocjacje jak na dostawy gazu.
Napisano
  Cytat

Dzięki, panowie. Stachu, czyli radzisz dać 6mm? Czy ile? Płytki niekalibrowane.

A jest jeszcze opcja, żeby położyć fugę 2mm i ewentualnie jak która płytka rypnie, to się ją wymieni.

Rozwiń  

Siostra ma wklejone bez fugowe rektyfikowane na ogrzewaniu połogowym ja mam 2 mm fugi, bałem się że granit nie jest do końca dobrze z kalibrowany.
Napisano
W negocjacjach doszliśmy do 4mm, a tu taka informacja, że co? Że 2mm byłoby okej?
Normalnie ja się pitam, gdzie tu logika? Po co te wszystkie normy i obawy, skoro 2mm jest spoko?
Ja nie neguję, ja się cieszę.

A poza tym....

PODDASZE
Przedwczoraj otynkowałem ścianę lukarny.
Lukarna ma też już zabudowaną podstawę okna.
Dziś otynkowałem komin.
Zakończyłem montowanie profili pod płyty kartonowo-gipsowe.
Z poddaszem czekam do jesieni i wtedy położę drugą warstwę wełny i zasłonię ją folią.

BALUSTRADA
Nieśmiertelny temat balustrady okiennej czyli portfenety.
900zł to koszt na moje jedno okno. A okna są dwa.
Przysżło mi do głowy, żeby barierkę zamontować do... ramy okiennej/ Czy to dobry pomysł? Podobno schuko tak montuje rolety. Skoro można rolety, to czemu nie barierkę?

Co więcej, przyszło mi do głowy, żeby zamontować jako barierkę... uwaga, uwaga, ocynkowany słupek ogrodzeniowy.
Okrągły, albo kwadratowy.
Smyrnąłbym go sprayem i by wyglądał.
Czy nie wyglądałby?

Napisano
  Cytat

Ha! Ciekawostkę mam.

Odkurzacz karcher mv2. Ciągle mnie worek się zrywał, spadał, w efekcie syfił się filtr. No... sraka. Aż znalazłem w instrukcji wzmiankę o osłonie filtra! Ale weź to kup. Nie ma. Napisałem do karchera, że to i tamto i co? Odpisali!! Z Niemiec sprowadzają ten worek, bo w Polsce on jest tylko w instrukcji, poza tym niedostępny. Czekam na rozwój wydarzeń i o efektach będę raportował, niecierpliwie.

Rozwiń  

Taaaak. icon_biggrin.gif Karcher dał dooopy. Tu mógłbym zakończyć relację. Po mniej więcej miesiącu szef działu warsztatowego czy serwisowego napisał mi, ponaglony moim pytań czy coś się dzieje nowego, napisał mi że owszem, przyszło z Niemiec coś, ale to jest nie to co trzeba, bo jest z plastiku i on nie wie dlaczego, ale oni chyba coś źle zrozumieli.
Odpisałem litościwie, że juz nie będę tego pana turbował mailami.
Tak się zakończyła historia wsparcia ze strony producenta.
Wszystkie te żółte karchery mają w instrukcji ten worek, ale nigdzie go nie kupisz. A on pozwala na naprawdę idealne działanie maszyny. U nas nie kupisz, musisz se dorobić.

Co jeszcze zrobiłem...
Opatentowałem system bloczków, dzięki którym otwieram klapę strychową z dołu. Nie mam zdjęcia samej klapy po montażu, będę miał - wstawię, ale mam foto prototypu...



...tej klapy:






Napisano (edytowany)
Obrobiona profilami klapa:




**************************

OKNO DACHOWE
Wstawiłem okno dachowe, nie cieknie. Samorobnie! Wyrypałem dziurę w dachu i wstawiłem. Z papierową instrukcją!
Krótka fotorelacja:





Wieczór mnie zastał, musiałem przerwać, bo po ciemku kiepsko wkręcać wkręty.





I to samo z drugiej manieczki:



Tak się widzi, jak się patrzy stojąc w otwartym oknie dachowym:



I tak wygląda okno widziane z zewnątrz:



i to samo z drugiej manieczki:



Normalnie wypas. Pokój z najbardziej mrocznego stał się najfajniejszym.

Co dalej?

W międzyczasie kupiłem sobie walizkę.


I obrobiłem okno profilami, zawodowo, żeby nie było mostków termicznych.








Oprofilowałem też słupy i płatwie, normalnie wszystko oprofilowałem na poddaszu. Edytowano przez PeZet (zobacz historię edycji)
Napisano
RURY WENTYLACYJNE
Orurowałem się również, a jakże...










...owentylowałem nawiewnie, czyli...

CZERPNIA
Tak się montowała czerpnia bez pomocy drabiny:














Na koniec na elewacji pojawiła się szasza czerpni czasza. Brak zdjęć.

Co więcej?

Kupiłem książkę.


Zrobiłem coś takiego z drutu i ustabilizowałem zgrzewarką.


Upiekłem kurczaka


I przygotowałem najważniejsze rzeczy do zabrania na wakacje

Napisano
Ostatnia część fotoaktualizacji wiosenno-letnich poczynań okołobudowlanych AD2016

DOKTOR LECTER
Wywędrował z garderoby pod kalenicę.
Dzięki temu garderoba za kominem wiele zyskała na atrakcyjności.

Napisano
LUKARNA
Na temat lukarny epopeję można napisać.
Zalało.
Do zalanego trza było się dokopać.


Zalane trza było osuszyć.
Zniszczone - usunąć.
Trza więc było moce zaangażować nadludzkie, piekielne, iżby okno na samym "się" zawisło.
I zawisło.


Osuszone trza było przebudować.


Przebudowane trza było obudować.




Obudowane trza było wykończyć.


Wykończyć od zewnątrz i od środka,
zużywając ostatnie przewalające się z kąta w kąt metry sześcienne styropianu.



Zazbroiwszy - parapecik położyć.
I otynkować.



Co ja niżej sfotografowany iż uczynione zostało, własną gruźlicą zaświadczam.


Wykończone wygląda zacnie.
Pozostało fugę w parapet wsadzić, nakleić siatkę na otwory wentylacyjne i pomalować.
Napisano
  Cytat

Rozszerzalność cieplna wylewki z podłogówką: 0,16mm na każdy stopień C na metrze.
Przy dT 20*C daje to 3,2mm.

Rozwiń  

a że tak głupio zapytam:
a płytki pozostają "w miejscu" kiedy podłoga się rozrszerza?
a ta wylewka to tak liniowo się rozszerza w pełnym zakresie temperatur? grzana/nie grzana?



ulala
taki lokalny Kylo Ren

Napisano
  Cytat

1. taki lokalny Kylo Ren

2. a że tak głupio zapytam:
a płytki pozostają "w miejscu" kiedy podłoga się rozrszerza?
a ta wylewka to tak liniowo się rozszerza w pełnym zakresie temperatur? grzana/nie grzana?

Rozwiń  

ad 1.
Nie wiem czy sięgać po flaszkę, czy flintę, więc sięgnę po flaszkę.

ad 2.
Mkh... mhm... icon_idea.gif
Czyli co...? 2mm fugę mogę?

I nie zdziwię się, kiedy po 2 tygodniach nieobecności zimą zapodam ogrzewanie w podłogę? Temperatura wylewki skoczy wtenczas z około 10 do dwudziestuparu.
Ja chętnie uznam, że nieliniowo się rozszerza, a im bardziej rozszerzona tym wolniej , a płytka robi to ta samo prawie i że 2mm fuga jest enough.

Bardzo chętnie to uznam, że absolutnie tak może być.

Zrozumiałem tego Rena. Fruwające okno. Ha ha ha !!!
Napisano (edytowany)
ŚCIANA Z CEGŁY
Przyszedł czas, by wykończyć ścianę z cegły. Powinienem ją zaolejować albo zaimpregnować.
Zbieram informacje na temat preparatów konserwująco-dekoracyjnych.
Słyszałem, że preparaty silanowe są dobre do cegieł we wnętrzach...

Sopro KLO 709 ?
Dynasil ST?

Klinkier Oil Primacol ?
DekorChem OilMax ? Ten nieeee. Ruskie strony się otwierają, brak karty technicznej.

edit: kosmetisz, składnisz, uzupełnisz. Edytowano przez PeZet (zobacz historię edycji)
Napisano (edytowany)
Musi, że Ty to jakiś okrutnik jesteś icon_biggrin.gif .
Wyczytałam, że jeszcze ministrowie będą mieć podwyżki. Nic życzliwości ludzkiej w Tobie, nic. Zamiast się cieszyć radością innych, Ty o krwiożerczych żądzach icon_biggrin.gif . A emeryci? Kogo obchodzą, swoje zrobili, niech się cieszą, że w ogóle coś dostają, nieprawdaż? Edytowano przez Baszka (zobacz historię edycji)
Napisano
Tiaaaa.

Ale między wierszami wyczytać można to i owo.

Analizując tabele płac, dostrzec można zmiany i to nie byle jakie.

W naszym kraju jest rewolucja.

Prezydentem RP może być kobieta w związku lesbijskim. icon_lol.gif
Napisano
A jakie to ma znaczenie, w jakim jest związku??? Niech sobie jest w jakim, curwa, chce.

Ale ty chyba, Bajbago, piszesz nie o naszym kraju, tylko o jakiejś Patagonii, bo u nas tak nie ma. U nas jest... koniec tematu.

  Cytat

...nieprawdaż?

Rozwiń  

Nie nieprawdaż, mnie to gotuje.
Napisano
PŁYTKI KREDENS
Powołałem kredens ogrodowy, żeby wyłożyć doń graty w związku z tym, że kleję płytki.

KREDENS




PŁYTKI
Położę fugę 3mm.






Napisano
  Cytat

Powołałem kredens ogrodowy, żeby wyłożyć doń graty w związku z tym, że kleję płytki.

Rozwiń  

Super, przydałaby mi się taka umiejętność powoływania.

Zachwyca mnie ta ściana ceglana, bardzo nastrojowa.

Napisano
Właśnie, właśnie.... cegły. Zauważyłaś! icon_biggrin.gif

ŚĆIANA CEGLANA
Zaolejowana olejem Klinkier Oil Primacol.
Bardzom jest zadowolony z efektu. Głęboki kolor, soczysty. Ta sama cegła, a taka miąsista, postarzona.

Ściana w trakcie olejowania:


I po zaolejowaniu:


...oraz w zestawieniu z odpałowymi kuchennymi (g)lazurami:


Napisano
RÓŻNOŚCI
Upgrade dziennika. I tak:

PŁYTKA KUCHNIA
Takie płytkie w kuchni mamy:

Fuga będzie w kolorze adekwatnym.

KREDENS OGRODOWY
W ujęcie z lekka innym, bardziej pierwotnym:



I jeszcze bardziej pierwotnym:

Napisano
  Cytat

Właśnie, właśnie.... cegły. Zauważyłaś! icon_biggrin.gif

Rozwiń  

Nie sposób nie zauważyć icon_biggrin.gif . Cegła to trochę moja niespełniona miłość. Podoba mi się, a nie do końca mam koncepcję.A jak jeszcze pomyślę, o kolejnym pajacu na budowie, dostaję dreszczy. I nie są to dreszcze oczekiwane i pożądane.
Może bym się naumiała i sama zrobiła, ale mam tyle innych, że nie bardzo to widzę. Może kiedyś.

Po zaolejowaniu bomba. Stopień nasycenia koloru zachwycający.
A lazury, no, no ,no, kuchnia z pewnością inna niż wszystkie icon_biggrin.gif .
Napisano
OGRÓD

Od Bobiczka w prezencie otrzymane roślinki rosną cudnie. Są niezwykłe.

Taka:


I taka, wygląda jak bieluń, a wysoka jest po pachy:


Tutaj papryczki, zdaje się, lekko niemrawe, ale powoli, powoli:


Na pierwszym planie dogórek - bo ku górze rośnie, co nota bene normalnym jest w przypadku rośliny ogórwa.

Słoneczniki latoś wybujały na ponad dwa metry, wystarczyło, że lekko mniej słońca przygarniają i lepszą ziemię mają:


Dziękuję, Bobiczku, roślinki są wypaśne.

  Cytat

Te dwie rurki trzeba wpuścić w posadzkę i wyjechać na ścianę wewnątrz szafki - plecy.

Rozwiń  

Blat miał zasłonić rurki.
Zmieniła się koncepcja.
Rurki zostały.

Karawana idzie dalej.
Napisano (edytowany)
  Cytat

...rurki.

Rozwiń  

Mnie nie wadzą. Nikomu nie wadzą. Robić dodatkowy syf z kuciem i psuciem, trzeba zejść poniżej posadzki i tam zakręt wstawić i zgrzać. Nie chce mi się. Niby w imię czego? Że brzydkie?
Dom to tylko mieszkanie, nic więcej. Nie nobilituje, nie podnosi znaczenia, nie dodaje prestiżu.
Służy do mieszkania.
Takie jest moje stanowisko.

Ale jak najbardziej rozumiem, że mogą się nie podobać. Gdyby było tak, że tylko ja jeden tak mam, że mi nie przeszkadzają, i gdybym wiedział, że lepiej by było gdyby ich widać nie było, to bym je schował, ale skoro jest ok, to niech tak pozostanie.

edit: styl jednego zdania masakryczny i nie do przejścia Edytowano przez PeZet (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Każda inwestycja budowlana czy instalacyjna, niezależnie od jej skali, powinna być prowadzona w sposób zgodny z prawem, zasadami sztuki budowlanej i dobrymi praktykami branżowymi. Jednym z absolutnie kluczowych elementów takiej realizacji jest rzetelna dokumentacja z prowadzonych prac.   W Raccoon 24 Home od początku naszej działalności przykładamy do tego ogromną wagę. Bo dla nas liczy się nie tylko to, co widoczne na zewnątrz, ale też pełna transparentność i pewność, że każda instalacja została wykonana zgodnie z projektem, normami i oczekiwaniami inwestora.   Co powinna zawierać dokumentacja robót instalacyjnych?   Podczas prowadzenia prac instalacyjnych — czy to przy ogrzewaniu, klimatyzacji, wentylacji czy instalacjach wodnych — dokumentacja powinna obejmować: Dziennik budowy lub robót — w przypadku instalacji realizowanych w ramach zgłoszenia lub pozwolenia na budowę. Protokóły z wykonanych prób szczelności — instalacji wodnych, gazowych, wentylacyjnych. Protokoły odbioru częściowego i końcowego — dla każdej wykonanej instalacji. Protokół uruchomienia instalacji — potwierdzający poprawną pracę systemów. Protokół pomiarów i testów eksploatacyjnych — np. wydajności wentylacji, ciśnienia w instalacji C.O., parametrów pracy klimatyzacji. Dokumentację powykonawczą — czyli aktualny rysunek/schemat instalacji z naniesionymi zmianami wykonawczymi.   Kartę gwarancyjną i instrukcję użytkowania urządzeń oraz instalacji. Brak tych dokumentów to nie tylko problem w przypadku awarii czy reklamacji, ale też ryzyko przy odbiorach technicznych i problematyczne rozliczenia z inwestorem czy deweloperem.     👉 Pobierz wzór protokołu odbioru robót instalacyjnych (PDF)   Dlaczego dokumentacja jest tak ważna dla Ciebie jako inwestora?   Masz pełen wgląd w zakres wykonanych prac i potwierdzenie, że wszystko odbyło się zgodnie ze sztuką.   Łatwiejsze serwisowanie i eksploatacja — protokoły i dokumentacja powykonawcza pomagają w późniejszych modernizacjach i naprawach. Bezpieczeństwo prawne i techniczne — w przypadku kontroli, odbiorów czy ewentualnych sporów. Możliwość dochodzenia gwarancji — na podstawie podpisanych protokołów i kart gwarancyjnych.   W Raccoon 24 Home masz to w standardzie W naszej firmie każda instalacja objęta jest kompletną dokumentacją powykonawczą i protokolarną. Niczego nie robimy na słowo. Po zakończeniu robót klient otrzymuje komplet dokumentów, w tym:   protokół odbioru końcowego protokół prób szczelności protokół uruchomienia instalacji dokumentację powykonawczą   Dzięki temu masz pewność, że każda instalacja została wykonana zgodnie z projektem i przepisami.   Do pobrania — wzór protokołu odbioru robót instalacyjnych Aby ułatwić inwestorom i wykonawcom właściwe prowadzenie dokumentacji, przygotowaliśmy dla Ciebie gotowy, uniwersalny blankiet protokołu odbioru robót instalacyjnych.       Możesz go wykorzystać przy każdej inwestycji — niezależnie, czy zlecasz nam instalację, czy współpracujesz z inną ekipą. To bezpłatne narzędzie, które pomoże Ci uporządkować dokumentację i zabezpieczyć swoje interesy.   Pamiętaj: instalacja to nie tylko urządzenia i rury w ścianie. To również dokumenty, które chronią Twój budżet i bezpieczeństwo budynku na lata.   W Raccoon 24 Home nie musisz o to prosić — u nas kompletna dokumentacja to standard, a nie dodatkowa opcja.         Michał Rzepczyński +48 698 000 441  office@raccoon24.pl                       e0bdea_5761a534884c4d0988db213df10adb7f.pdf.pdf
    • Dziś niemal każdy inwestor prywatny i biznesowy, planując budowę domu, halę czy modernizację budynku, zadaje sobie jedno pytanie: kiedy zacznie się zwrot z inwestycji w instalacje? Koszty energii rosną, a systemy ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i zasilania to nie tylko kwestia komfortu, ale też realnego wpływu na domowy i firmowy budżet. Problem w tym, że większość firm wykonawczych, kiedy słyszy od klienta hasło „zwrot z inwestycji”, zaczyna dopytywać, kalkulować, wyceniać wersję „podstawową” i „wzmocnioną”, a często finalnie proponuje rozwiązania na styk — takie, które formalnie spełnią wymogi projektu, ale realnie nie zapewnią maksymalnych oszczędności i bezawaryjności przez długie lata.   W Raccoon 24 Home nie pytamy, czy chcesz mieć instalację zoptymalizowaną pod szybki zwrot inwestycji. My od razu robimy instalacje w wersji wzmocnionej. Zawsze. Bez wyjątków. Co to znaczy wzmocniona instalacja?   W praktyce oznacza to, że każdą instalację, jaką wykonujemy — czy to ogrzewanie podłogowe, centralę wentylacyjną, instalację wodną czy systemy zasilania odnawialnego — projektujemy i montujemy w taki sposób, by:   zwiększyć jej trwałość wydłużyć bezawaryjny okres działania zminimalizować straty energii przyspieszyć zwrot inwestycji dzięki oszczędnościom na eksploatacji     Jak to robimy? Na przykład:   W ogrzewaniu płaszczyznowym stosujemy więcej rur niż minimum technologiczne. Dzięki temu system szybciej nagrzewa pomieszczenia, pracuje przy niższych temperaturach zasilania, co zmniejsza zużycie energii i przedłuża żywotność źródła ciepła. Montujemy przewymiarowane emitery ciepła, czyli większe grzejniki lub pętle podłogówki, niż wynika to z obliczeń na styk. Efekt? Lepsza wydajność przy niższym koszcie eksploatacji. System grzeje krócej, rzadziej się załącza, a Ty oszczędzasz na rachunkach.     W instalacjach wodnych i kanalizacyjnych stosujemy większe średnice rur tam, gdzie to ma sens dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. W wentylacji zawsze przewymiarowujemy kanały i stosujemy lepsze izolacje, co zmniejsza opory przepływu, poprawia wydajność i ogranicza koszty pracy rekuperatora. Po co to wszystko? Żeby Twoje rachunki równały się zero.   W Raccoon 24 Home nie traktujemy instalacji jako zbędnego kosztu, tylko jako realny składnik Twojego domowego lub firmowego bilansu energetycznego. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym i wykonanym instalacjom możesz osiągnąć bilans niemal zerowy albo znacząco ograniczyć zapotrzebowanie na energię z sieci. Wielu wykonawców ogranicza się do minimum wymaganego w projekcie lub normach. My wiemy, że warto pójść dalej. Bo im bardziej wydajna i trwała instalacja, tym mniejsze jej koszty eksploatacji i większe oszczędności dla Ciebie.   Zwrot z inwestycji — jak go przyspieszyć?   Kluczem jest odpowiedni mix energetyczny, który nie tylko zapewni Ci niezależność, ale też pozwoli zredukować rachunki praktycznie do zera.   W naszej ofercie możesz połączyć:   pompę ciepła — jako główne źródło ciepła i chłodzenia fotowoltaikę — która zasili pompę ciepła, dom i magazyn energii przydomową elektrownię wiatrową — jako uzupełnienie bilansu w okresach niskiego nasłonecznienia   Taki zestaw pozwala na uzyskanie maksymalnego efektu energetycznego i finansowego. A dzięki temu, że instalacje wykonujemy w wersji przewymiarowanej i wzmocnionej, działają one stabilnie, bez awarii i z wyższą wydajnością przez wiele lat.       Dlaczego inne firmy tego nie robią? Bo liczą na krótkoterminowy zysk i klienta, który nie zadaje pytań. Większość wykonawców chce wykonać usługę możliwie najniższym kosztem własnym, z minimalną ilością materiału, by zwiększyć swoją marżę. My w Raccoon 24 Home patrzymy inaczej. Dla nas liczy się długofalowa relacja i rekomendacje zadowolonych klientów, a to można osiągnąć tylko dzięki jakości i uczciwemu podejściu.     Podsumowanie Jeśli chcesz mieć instalacje, które: działają stabilnie i bezawaryjnie są przewymiarowane, a nie robione „na styk” realnie przyspieszają zwrot z inwestycji pozwalają ograniczyć rachunki do zera to zapraszamy do Raccoon 24 Home.   U nas nie pytamy, czy chcesz mieć wzmocnioną instalację — bo każdą robimy w wersji premium już w standardzie. Tak pracują wykonawcy, którzy naprawdę rozumieją inwestycję w energię i komfort.   Chcesz sprawdzić, jak może wyglądać Twój domowy bilans energetyczny? Skontaktuj się z nami i poznaj propozycję systemu szytego pod Twoje potrzeby.   Usługi Raccoon 24 Home   Instalacje C.O. Instalacje centralnego ogrzewania (C.O.)   Ogrzewanie Ogrzewanie grzejnikowe Ogrzewanie podłogowe   Pompy ciepła Pompy ciepła dla Twojego domu   Kotły gazowe Kotły gazowe kondensacyjne   Klimatyzacja Klimatyzatory Split Klimatyzatory Multi-Split Systemy klimatyzacji VRF Klimakonwektory Przeglądy okresowe klimatyzacji Serwis klimatyzacji   Wentylacja Rekuperacja Wentylacja mechaniczna Kanały wentylacyjne — rodzaje Serwis wentylacji Wentylatory wyciągowe Systemy odciągowe dla hal i garaży   Sterowanie Sterowanie ciepłem   Cennik usług Cennik usług instalacyjnych   O firmie O nas   Kontakt Formularz i dane kontaktowe     Michał Rzepczyński +48 698 000 441  office@raccoon24.pl
    • W świecie usług budowlanych i instalacyjnych od lat funkcjonują dwa zupełnie różne podejścia do kwestii wycen i rozliczeń z klientami. Z jednej strony mamy wykonawców, którzy nie boją się jasno przedstawiać swoich stawek, otwarcie informują o kosztach poszczególnych usług i uczciwie tłumaczą, z czego wynikają konkretne ceny. Z drugiej — wciąż istnieją firmy, które wyceniają „na oko” przez telefon, a na końcowym etapie realizacji zaskakują klienta dodatkowymi pozycjami na fakturze lub tłumaczą nieuzgodnione wcześniej koszty jako „nieprzewidziane prace dodatkowe”. Ten podział doskonale zna każdy inwestor, deweloper, zarządca nieruchomości czy zwykły klient prywatny, który choć raz zlecał wykonanie instalacji wodnej, elektrycznej, wentylacyjnej czy gazowej. Dlatego w Raccoon 24 Home od samego początku postawiliśmy na pełną przejrzystość i uczciwe zasady współpracy z klientem.     Dlaczego przejrzystość cenowa w usługach instalacyjnych jest tak ważna?   W odróżnieniu od wielu branż, w których ceny można łatwo sprawdzić w cennikach online czy porównać na popularnych porównywarkach, w usługach instalacyjnych sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana. Każda inwestycja ma swoją specyfikę, zakres prac często ustala się indywidualnie, a ceny mogą się różnić w zależności od rodzaju budynku, zastosowanych materiałów, stopnia skomplikowania instalacji czy lokalizacji inwestycji. To sprawia, że niektórzy wykonawcy wykorzystują tę niepewność na swoją korzyść. Podają orientacyjne stawki bez szczegółów, nie pokazują klientowi dokładnego kosztorysu, a podczas realizacji pojawiają się „niespodzianki”, które trudno później zweryfikować. Dlatego uważamy, że uczciwy wykonawca nie ma powodu, by ukrywać swoje ceny. Przeciwnie — powinien udostępniać je w przejrzysty i dostępny sposób, aby klient od samego początku wiedział, ile zapłaci za usługę i z czego wynika dana kwota.   Jak to wygląda w praktyce? Transparentny kalkulator usług instalacyjnych   Właśnie z myślą o klientach stworzyliśmy na stronie Raccoon 24 Home kalkulator usług instalacyjnych. To proste i wygodne narzędzie, które pozwala w kilka chwil sprawdzić orientacyjny koszt wykonania wybranej instalacji lub prac modernizacyjnych. Dzięki temu klient ma możliwość porównania cen różnych usług jeszcze przed kontaktem z naszym doradcą technicznym i może zaplanować swój budżet inwestycyjny bez obaw o późniejsze „niespodzianki”. W kalkulatorze jasno przedstawiamy, jakie elementy składają się na cenę usługi — od kosztów materiałów, przez robociznę, aż po ewentualne dodatkowe prace towarzyszące. Dzięki temu klient wie, za co płaci i może świadomie podjąć decyzję o wyborze konkretnej usługi czy zakresu prac.   Czym różni się uczciwy wykonawca od nieuczciwego?   Różnic jest wiele, ale najważniejsze to: Jasne i przejrzyste wyceny jeszcze przed rozpoczęciem prac. Brak ukrytych kosztów, które pojawiają się na końcowej fakturze. Szczegółowe kosztorysy przedstawiane klientowi do akceptacji. Przejrzyste warunki współpracy, które określają, co wchodzi w zakres usługi, a co wymaga dodatkowych ustaleń.   Stała komunikacja z klientem na każdym etapie realizacji inwestycji.   W Raccoon 24 Home klaklulator właśnie według takich zasad prowadzimy każdą realizację. Naszym celem jest nie tylko wykonanie instalacji na najwyższym poziomie technicznym, ale również zbudowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa u klienta.   Wiemy, że inwestorzy i klienci prywatni mają dość niejasnych wycen, niedomówień i kosztów, które nagle pojawiają się w trakcie realizacji zlecenia. Dlatego pokazujemy pełen kosztorys jeszcze przed podpisaniem umowy, informujemy o wszystkich możliwych dodatkowych opcjach i pozwalamy klientowi samodzielnie sprawdzić ceny w naszym kalkulatorze. Dlaczego inne firmy wciąż boją się udostępniać swoje ceny?   Bo często ich polityka cenowa opiera się na „polowaniu” na nieświadomego klienta. Bez przejrzystego cennika można manipulować wyceną w zależności od sytuacji, nastroju klienta, lokalizacji czy konkurencji w danym rejonie.   My w Raccoon 24 Home uważamy, że takie praktyki powinny zniknąć z rynku. Klient ma prawo wiedzieć, ile zapłaci, a wykonawca, który jest pewny jakości swoich usług i uczciwie kalkuluje koszty, nie ma żadnego powodu, by ukrywać stawki.     Podsumowanie   Jeśli szukasz wykonawcy instalacji budowlanych, który: gra w otwarte karty nie boi się pokazać cen swoich usług oferuje transparentny kosztorys pozwala Ci sprawdzić wycenę jeszcze przed pierwszym kontaktem   to zapraszamy do Raccoon 24 Home. Na naszej stronie znajdziesz transparentny kalkulator usług instalacyjnych, dzięki któremu możesz od razu oszacować koszt planowanych prac i sprawdzić, jak wygląda uczciwa wycena w tej branży.   Nie warto ryzykować współpracy z firmami, które unikają konkretów i nie potrafią jasno określić ceny. Wybieraj wykonawców, którzy szanują Twój czas, pieniądze i nerwy.  
    • Nie zastanawiałbym się nad tym ale już zdążyłem przygotować pole pod ten garaż z kostki brukowej i teraz musiałbym to wszystko robić na nowo.    Jakie byłyby koszty starania się o pozwolenie?
    • Tak Rury wodnej podłogówki prowadzi się w warstwie wylewki. Rury pozostałych instalacji (woda, kanalizacja), także kanały wentylacji mechanicznej układa się w warstwie styropianu. Grubość warstw styropianu można dobrać do średnicy rur - to a propos optymalnej grubości styropianu. To rozstrzygnie instalator. Dylatacje wykonują fachowcy od wylewki, powinny być też zaplanowane w projekcie ogrzewania. Zwykle i tak wykonuje się je w otworach drzwiowych.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...