Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Jak czytać księgę wieczystą?

Recommended Posts

Gość Karolina
Poruszony temat to wierzchołek góry lodowej. Zgłębiam ten temat od tygodnia, bo przymierzam się do zakupu nieruchomości. O ile dla księgi wieczystej prowadzonej dla lokalu sprawa wydaje się prosta, tak w przypadku księgi wieczystej dla dewelopera, który buduje budynek na kilku działkach z wpisami w dziale III oraz IV to już bardziej złożona sprawa. Dziękuje Panie Marku za artykuł, dzięki któremu dowiedziałam się o rękojmi wiary publicznej ksiąg wieczystych.

Gość mike
Poruszony temat to wierzchołek góry lodowej. Zgłębiam ten temat od tygodnia, bo przymierzam się do zakupu nieruchomości. O ile dla księgi wieczystej prowadzonej dla lokalu sprawa wydaje się prosta, tak w przypadku księgi wieczystej dla dewelopera, który buduje budynek na kilku działkach z wpisami w dziale III oraz IV to już bardziej złożona sprawa. Dziękuje Panie Marku za artykuł, dzięki któremu dowiedziałam się o rękojmi wiary publicznej ksiąg wieczystych.

Gość kasper

Warto dodać, że jeżeli ktoś potrzebuje np. przed zakupem nieruchomości sprawdzić sobie księgę wieczystą, to może to zrobić przez internet na stronie ministerstwa sprawiedliwości, potrzebny jest do tego numer księgi który można uzyskać na kilka różnych sposobów.

• Lubię to 1

Dnia 25.07.2017 o 14:48, Gość kasper napisał:

Warto dodać, że jeżeli ktoś potrzebuje np. przed zakupem nieruchomości sprawdzić sobie księgę wieczystą, to może to zrobić przez internet na stronie ministerstwa sprawiedliwości, potrzebny jest do tego numer księgi który można uzyskać na kilka różnych sposobów.

A można przybliżyć, w jaki sposób ten numer księgi wieczystej uzyskać? Czy jest szansa, żeby mi go podali, tylko dlatego, że interesuje mnie zakup dane nieruchomości? 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować