Skocz do zawartości

Domek Draagonowych smoczków


Recommended Posts

Cytat

Ja mam od 12 lat blachodachowkę Pruszyńskiego i jest OK



A jak kolor - nie wyblakł ? Podobno pruszyński kupuję blachę na giełdzie - ruukki ma własne rudy żelaza i po 15 latach z kolorem nic się nie dzieje - to mówił mi dekarz.
Z drugiej strony sąsiad kupił blachę z blachotrapezu - miała być 0,6mm - nie była - sprawdzał miernikiem do lakieru???
Dopiero 3 reklamacja dojechała właściwej grubości..
Link do komentarza
Cytat

A jak kolor - nie wyblakł ? Podobno pruszyński kupuję blachę na giełdzie - ruukki ma własne rudy żelaza i po 15 latach z kolorem nic się nie dzieje - to mówił mi dekarz.
Z drugiej strony sąsiad kupił blachę z blachotrapezu - miała być 0,6mm - nie była - sprawdzał miernikiem do lakieru???
Dopiero 3 reklamacja dojechała właściwej grubości..


Kolor się trzyma, nic nie mierzyłem najważniejsze że dach nie przecieka. Bo chyba to najważniejsze icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Skoro nie mogę wyjść z ziemi to wlezę na dach !


I bardzo dobrze , nie z dołu go , to z góry, byle do przodu icon_biggrin.gif. W końcu wrzesień nadchodzi...
Nie rozwiązałam zagadki, ale stwierdzam, że Twój dach wygląda jakby był ozdobiony światełkami bożonarodzeniowymi.
I w ogóle to klimatycznie u Ciebie. Piękna ta ściana z cegły icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
smook to raczej gad niż ssak(żona z pewnością potwierdzi icon_mrgreen.gif ) ale tego rdzawo niebieskiego zidentyfikować nie idzie - a te żółte rundy wkoło budynku sobie robią na wysokości 2m icon_smile.gif

A już wiem zięba i pewnie dzwoniec icon_smile.gif

No i widok na schody. Żeby nie było, że wszystko gładko i pięknie - puściła deska ( pewnie na sęku) i wypchnęło szalunek pionowy. 1,5 stopnia nie zalane - się doleje. Rozszaluję później i poprawię. Na razie widok na schody i korytarz - potem go działówki zasłonią icon_smile.gif


O a tak poza tym pyknęło mi 300 tys odzwiedzin - congratulejszyn i selfie icon_biggrin.gif
To więcej niż mój lanosik uciągnął do tej pory icon_smile.gif
Dziękujem Wam Polacy zaglądający gościnnie - jak ktoś ma jakięś pytania to się mła pytać - odpowiem co wiem icon_smile.gif Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No i wiosna pełną gębą

Nawet swojski jumbo zawitał icon_smile.gif

I wiem gdzie mam garniec złota


I się wszytko opije - grosikiem do studni icon_smile.gif ( no trochę więcej niż grosik ta studnia kosztowała )


I jak co roku postęp z kwiatostanu


I to chyba największe wyzwanie jakie mnie czeka/czekało na budowie..
Po wykonaniu studni było płukanko 24h
Woda znikła - do czasu... bo zimy przeca nie było..
Tak wygląda 40 cm nad fundamentem tego roku - po 3 dniach udało mi się wyprowadzić rurę GWC z budynku
kolejne 48mb poczeka sobie... nie wiem do kiedy - ale koparka była 2 razy i też nie dawała rady
To co widać na zdjęciach powstał oz 40cm wykopu - cud że wodę do budynku doprowadziłem ( 30m ) bo też sie obrywało..
A glina u mnie dopiero na 4m się zaczyna..



To wypompowywanie wody pompą doprowadzało mnie do szału - wąż zapchany mułem, co ruszyłem szpadlem to woda napływała..
Nie mam fotki z wnętrza przy mocowaniu GWC ale tam jeszcze gorzej było bo wąski wykop...
Dobrze że udało się wypchnąć poza budynek - rura GWC tutaj niewidoczna jest jakieś 40cm pod lustrem wody...

A to przygotowania do wiejskiego życia
Sery dojrzewające z mleka krowiego - 100% natury - żona się szkoli icon_smile.gif


I tak sobie poczytuję dziennik autorushda i własnym oczom nie wierzę...
Moje oczko /staw wygląda tak...

Zasada pielęgnacji - ta sama co u autorushda - kompletnie nic ( tzn posadziłem lilę wodną szt.1 i dałem jakieś rośliny - same się rozrosły - produkują tlen podobno - miały być jednoroczne a się rozrosły )
A i ojciec rybki dokarmia jakimś pokarmem o smaku... truskawki icon_cool.gif Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No i dzisiaj miała być niespodzianka...
Jest ale niestety przykra dla Mnie
Zamontowane mam okna !
I to nie byle jakie.. bo uszkodzone..
I część wygląda na wadę fabryczną, ale część nie wiem w jaki sposób mogła powstać.
A firma polecana, godna zaufania ... z dobrym marketingiem.. zarówno producent jak i sprzedawca z ekipą montującą
A wszystko zaczęło się od wypatrzenia przez żonę dziurki w folii..
I jak widać miało to znaczenie..

Potem to juz tylko lepsze kwiatki...
Obustronne odpryski - a okna jeszcze nawet klamek nie mają !

A to już w ogóle... Gdyby nie wieczorne światło padające pod kątem to bym pewnie nie zauważył..

Przykre... zrobiłem ogląd przy ekipie ale skąd mogłem wiedzieć czego mam szukać - patrzyłem czy okna z licem muru i czy 3 szybowe nie pomylone z 2 szybowymi.. ale takiego czegoś... - nie przyszło mi do głowy nawet szukać..
Więc wsparcie mile widziane.


A takie paćkajki fugowe - to ja nie wiem czyja wina - na akord robią czy jak ?


Wygląda jak chałtura garażowa..
Link do komentarza
Cześć. Ja miałem podobną sytuację, jednak rama była tylko lub aż uszkodzona w dwóch oknach, ale niestety kilka szyb miało albo rysy albo odpryski, i to najlepsze że trafiały się w środkowej szybie, walczyłem jakiś czas ale wszystko wymienili. Wołaj gościa który przyjmował zamówienie i spisuj protokoły szkody i pod wymianę, uszkodzenia były pod folią i dlatego nie widoczne, a i obejrzyj dobrze szyby.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Składaj reklamację albo jako towar niezgodny z umową.
Znając firmę (u mnie tez jest jej przedstawiciel i słyszałem coś niecoś o niej, oczywiście na +) to powinna się wywiązać z tego z klasą.
Link do komentarza
Cytat

a i obejrzyj dobrze szyby.
Pozdrawiam



Dobra na co mam zwrócić uwagę przy szybach ?
Są jakieś pomazane palcami jakiś kurz pomontażowy na nich jest..
Ale co jeszcze ?

Cytat

Składaj reklamację albo jako towar niezgodny z umową.
Znając firmę (u mnie tez jest jej przedstawiciel i słyszałem coś niecoś o niej, oczywiście na +) to powinna się wywiązać z tego z klasą.



Dzięki za pocieszenie icon_smile.gif oby tak było.
Link do komentarza
Reklamacja złożona - w ciągu paru dni mają przyjechać poprawić a jak się nie da to wymienią na nowe.. mi pasi icon_smile.gif
A ja zaczynam coś miec podobne problemy co autorushd..

On ma mieć kable wysokiego napięcia...
Ja mam mieć elektrownię wiatrową 2 MW i wysokość z wirnikami 150m "aż" 350m od mojego siedliska... ehh - sprzeciw złożony o takiej treści
Cytat

W nawiązaniu do otrzymanego w dniu 27 kwietnia 2015r pisma o sygnaturze GP. 6730.141.2014 z dnia 16.04.2015r. wnosimy sprzeciw w sprawie wykonania inwestycji dla elektrowni wiatrowej posadowionej na działkach nr. 375/1 i 361 w miejscowości Białocin gm. Rozprza.
Sprzeciw swój motywujemy kwestią ochrony szlaków migracyjnych dzikich ptaków, których trasy przelotów łatwo zaobserwować podczas ich wedrówek.
Nie bez znaczenia jest także bezpośredni fakt oddziaływania szumów dźwiękowych emitowanych przez wyżej wymienioną elektrownię wiatrową jeszcze bardziej nasilony przez wiatry zachodnie, co będzie aż nadto odczuwalne dla mojej rodziny znajdującej się w bezpośredniej strefie oddziaływania turbiny wiatrowej. Dodatkową kwestią jest też słabo zbadany ale licznie występujący i opisany w publikacjach naukowych efekt migotania cienia, oddziaływania elektromagnetycznego, hałasu i innego rodzaju oddziaływań generowanych przez działającą elektrownię wiatrową.
Działanie wyżej wymienionej turbiny wiatrowej w bezpośrednim odczuwalnym sąsiedztwie realnie wpłynie na odczuwane przez nas poczucie bezpieczeństwa, a także wpłynie na krajobraz i zaburzy estetykę najbliższego otoczenia.
Dlatego też mając na uwadze art. 144 kodeksu cywilnego:
Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych.
oraz orzeczenie Sądu Najwyższego (sygn. akt I CKN 497/01), który stwierdził, iż „Przepis art. 144 k.c. określa więc granice dopuszczalnych oddziaływań pośrednich na nieruchomości sąsiednie; granice te wyznacza „przeciętna miara" wynikająca ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych. Przekroczenie tak ustalanej „przeciętnej miary" prowadzi do niedozwolonego naruszenia prawa własności sąsiada i jest działaniem bezprawnym, stanowiącym podstawę roszczenia negatoryjnego (art. 222 § 2 k.c.)”

Wnosimy sprzeciw dla wyżej wymienionej planowanej inwestycji w niezbędnej infrastruktury technicznej, placu manewrowego oraz elektrowni wiatrowej na dz. Nr 375/1 i 361 w miejscowości Białocin gm. Rozprza



Jak coś dopisać mam to mi podpowiedźcie - nawet na PW icon_smile.gif
Link do komentarza
Mają już pozwolenie na stawianie tych wiatraków?

Cytat

Reklamacja złożona - w ciągu paru dni mają przyjechać poprawić a jak się nie da to wymienią na nowe.. mi pasi icon_smile.gif
A ja zaczynam coś miec podobne problemy co autorushd..


Nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca, ale jak mówiłem, że powinni załatwić to z klasą i widać że załatwili, bynajmniej jak na razie w obietnicach icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Wbrew obiegowym plotkom, żyję i mam się dobrze - dania przyprawiam gwoździami, a zupy gotuję na plastyfikatorze.
A prawda jak zwykle pośrodku - każdą wolną chwilę dniami i nocami spędzam na budowie.
Ot taki tam niedzielny poranek z życia samoroba budowlańca - żona mnie zastała na urzędowaniu o zgrozo w saloonie a nie w kuchni !

Więc pozdrawiam wszystkich i miłego maja życzę.

Sie kończą robić ścianki działowe - ot i tyle w temacie - nawet myślę już o elektryce.
I tak to planuję pozaplanowo...
1) Włącznik w łazience do pompy obiegowej - niech nie chodzi cały czas i nie chłodzi wody w rurach a tylko wtedy gdy będzie potrzebna
2) Namiętnie dyskutujemy nad tematem podświetlenia ściany z cegły - pewnie będzie z żyrandola sufitowego
3) Dyskutujemy też z żoną nad tematem zapalania światła w kuchni - czy przy wejściu wprost z salonu czy już przy kuchni
Kompromis - włącznik schodowy
Poza elektryką to tak jeszcze RTV/ internet i co jeszcze do położenia ?
Bo kuchnia indukcyjna i piekarnik na kablach siłowych..
Pompa głębinowa - na bezpieczniku 6A - a różnicówka w rozdzielni
A jak się robi zasilanie wanny z hydromasażem/prysznica z radiem ? Na kontakt toto jest czy jak ?
Nie planuję takich fanaberii, ale nie wiem co mi strzeli do głowy za 5 lat.
Link do komentarza
Cytat

(...)

Więc pozdrawiam wszystkich i miłego maja życzę.

(...)

A jak się robi zasilanie wanny z hydromasażem/prysznica z radiem ? Na kontakt toto jest czy jak ?


I nawzajem, majowo.

Draagon, żeby wykąpać się w wannie z hydromasażem, będziesz pół dnia czyścił toto przed kąpielą, a potem ssię pocisz czyszcząc po kąpieli. A i tak się pozatyka. Wyobraź sobie, że masz do przeczyszczenia 500 dziurek wykałaczką.
I brodę będziesz musiał zgolić.
Link do komentarza
Cytat

I nawzajem, majowo.

Draagon, żeby wykąpać się w wannie z hydromasażem, będziesz pół dnia czyścił toto przed kąpielą, a potem ssię pocisz czyszcząc po kąpieli. A i tak się pozatyka. Wyobraź sobie, że masz do przeczyszczenia 500 dziurek wykałaczką.
I brodę będziesz musiał zgolić.



Toteż mówię - za 5 lat ( bardziej obstawiam 10-tkę) - do tego czasu sam wyłysieję, żeby nie pluć sobie w brodę co żem uczynił ;)
Chodzi mi o to by kabel doprowadzić na "już" na tym etapie się da - dziurka w ścianie + kabel + puszka + bezpiecznik - jakieś 60 zł. - a to wszystko już mam. Tylko jak to zamknąć.
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

I nawzajem, majowo.

Draagon, żeby wykąpać się w wannie z hydromasażem, będziesz pół dnia czyścił toto przed kąpielą, a potem ssię pocisz czyszcząc po kąpieli. A i tak się pozatyka. Wyobraź sobie, że masz do przeczyszczenia 500 dziurek wykałaczką.
I brodę będziesz musiał zgolić.


No nie tylko brodę ale i pozostałe obszary trzeba by odkszczyć icon_redface.gif icon_mrgreen.gif Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Oj tam, oj tam - po co kupować - można zrobić samemu - ot przerobic taką franię - toto ma wirnik że hej :icon_smile:
Ale tak na serio teraz - o wannie pomyślałem bo mam wolne jedno gniazdo różnicówki i można by je na wannę wykorzystać. No to wykorzystam :icon_smile: A że kable sam rozprowadzam - no to rozumie się nie ?
Ale tak sie głowię - moc docelową mam 13kW - a sam prąd do kuchni indukcyjnej to max. pobór 7,2kW ( do tego pralka/zmywarka albo załączony piekarnik/mikrofala + pompa głębinowa i moze trajzega czy cuś.. ) i jestem ugotowany - a zwiększyć nie chcą mi zwiększyć - więc jak to jest ?

No i sobie wypisze obwody - możecie cosik dopisać lub jeszcze lepiej wykreślić
1) Salon + oświetlenie + oświetlenie tarasu
2) Kuchnia + oświetlenie
3) Piekarnik + mikrofala( siła)
4) Kuchnia indukcyjna (siła)
5) Lodówka
6) Spiżarnia + oświetlenie + gniazdka na sprzet kuchenny ( blendery/ tostery/etc)
7) Łazienka + WC
8) Oświetlenie Łazienki/WC + wyciąg/nawiew + pompka obiegowa
9) Korytarz + 2 pokoje + oświetlenie
10) Zasilanie sprzętu komputerowego i RTV ( jak to zabezpieczyć dobrze przed przepięciami ?)
11) Kotłownia + pralnia + oświetlenie
12) Oświetlenie zewnętrzne domu
13) Oświetlenie ścieżki do domu ( na czasówce )
14) Wiata oświetlenie + pompa głębinowa
15) Kabel siłowy na poddasze do drugiej małej rozdzielni
16) zasilanie układu alarmowego
17) zasilanie hydrowanny
i dodatkowo
I) kable antenowe
II) kable internetowe

Link do komentarza
Gość gawel
to sie tak nie liczy ja mam 15 kw i odpowiadające mu zabezpieczenie główne 3x25A , nie pamiętam jak to się liczy ale to daje chyba przepustowość około 40 Kw,jest tylko 1 warunek muszą być równo obciążone poszczególne fazy.

poza tym nie włączasz wszystkiego naraz więc twoje obawy są bezzasadne.

Poza tym za każdy KW przydziału mocy płacisz opłatę stałą dożywotnio,więc po co przepłacać? Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ale tak sie głowię - moc docelową mam 13kW - a sam prąd do kuchni indukcyjnej to max. pobór 7,2kW ( do tego pralka/zmywarka albo załączony piekarnik/mikrofala + pompa głębinowa i moze trajzega czy cuś.. ) i jestem ugotowany - a zwiększyć nie chcą mi zwiększyć - więc jak to jest ?


Bierze się pod uwagę tzw współczynnik jednoczesności kj. Znajdź w necie tabelkę - podają wartość współczynnika dla pewnych urządzeń. Szacujesz obciążenie fazy, obwodu co tam chcesz mnożąc obciążenie danego urządzenia przez jego kj.

Pamiętaj o równomiernym obciążeniu faz.

Draagon, ty robisz inst el bez projektu? Pogięło cię.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ale tak sie głowię - moc docelową mam 13kW - a sam prąd do kuchni indukcyjnej to max. pobór 7,2kW ( do tego pralka/zmywarka albo załączony piekarnik/mikrofala + pompa głębinowa i moze trajzega czy cuś.. ) i jestem ugotowany - a zwiększyć nie chcą mi zwiększyć - więc jak to jest ?


Ja ma 15 kW jako docelową, a do czasu odbioru (podczas budowy i już po zamieszkaniu) znaczy się tzw budowany miałem 11 kW i nic mi nie wywalało a korzystałem z urządzeń takich jak lodówka, pralka, zmywarka, płyta indukcyjna, piekarnik, czajnik elektryczny, mikrofala i inne drobniejsze.

Cytat

Draagon, ty robisz inst el bez projektu? Pogięło cię.


Dlaczego? Ja np robiłem instalacje bez projektu bo projekt instalacji elektrycznej u mnie nie był wymagany do PnB.
Nie wiadomo jak było u Draagona, może tez nie miał projektu do PnB.
Link do komentarza
Cytat

Chodzi mi o projekt dla siebie, nie dla urzędu.



Ano pogieło ! Jakbyś kur..( motyla noga nie wiedział o tym jeszcze - to pierwsze odchyły zaczęły 5 lat temu występować :P )
Układy sobie rozrysowałem - i idą do kosza icon_smile.gif
Żebyś ty Pezecie drogi wiedział co za męki/jęki znoszę.
Miało nie być żyrandoli ( styrostrop) - będą... 4 albo 6.. kable po stropie kłądę na gwinta icon_smile.gif

Miało być gdzie indziej 50% rzeczy - bedzie gdzie indziej - oczywista kable też icon_smile.gif

Wyszło cosik 104 punkty bez oświetlenia zewnętrznego budynku i drogi dojazdowej...
I fajno jest - co fajniejsze - nie wiem gdzie mam dać antyne - bo sygnał albo łódź albo kielce - wiec albo dach albo kumin icon_smile.gif albo dom se SAT TV i wtedy południe jeszcze wolne icon_smile.gif

A co najlepsze - kogo się pytam o podpowiedż - ten wszystko krytykuje icon_smile.gif
Ale na budowie miałem nawet gremium z osób mieszkających w domach - i tak nic nie uzyskałem icon_smile.gif

Dzisiaj mieli być z Drutexu okna wymieniać/naprawiać - ni hu hu - ani widu ani słychu ani telefona nawet..
W monday pójdzie pismo - a co mi tam.
W paniedielnik w ogóle papierzysk od groma znowu do załatwienia..



Link do komentarza
Nic tylko stanąć, łeb zadrzeć i wyć jak wilk. icon_biggrin.gif
Draagonie drogi, przejdzie i ta nawałnica, minie i znowuś będziesz się rozglądał za co by tu się złapać.

104 punkty - coś koło 100 u siebie kiedyś naliczyłem. Tak więc mnie Twój wynik uspokoił.

Na kable antenowy do tv to jest jedna w mojej przekonaniu rada, mianowicie po pierwsze daj ją tam, gdzie łatwiej ci ją kłaść, po drugie nie montuj telewizora, bo po trzecie radio podłączone pod jakikolwiek kabel antenowy do tv będzie odbierało jak ta-lala.

Na grzmota ci telewizor? Nie wiesz jak wygląda komorowski albo duda? Pogodynkę musisz widzieć? Reklamy są przecież wszechobecne.

Już lepiej pomyśl o kablach pod głośniki. Ja w ostatniej chwili o nich pomyślałem robiąc podłogówkę - najprawdopodobniej sprzęt nie będzie stal między kolumnami głośnikowymi. I tu pojawia się konieczność wsadzenia kabli głośnikowych w szczelinę przy podłodzexścianie albo na Twoim etapie w ścianę.
Link do komentarza
Ot pomyślim...
Z nowinek poza "kablówką" to będzie zamiast podłogówki grzejne ogrzewanie - a podłoga na legarach...
i taki dylemat - zamiast styro - pójdzie wełna - a że nie zabetonowane - to czy myszy lubią wełnę ? icon_smile.gif
I czy czasem kabli nie pogryzą ?
Bo one to lubią... takie życie pod napięciem..

Cytat

Taki kabel to kilka złotych,


Kabel jak kabel - ale ile gniazdko kosztuje icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Ot pomyślim...
Z nowinek poza "kablówką" to będzie zamiast podłogówki grzejne ogrzewanie - a podłoga na legarach...
i taki dylemat - zamiast styro - pójdzie wełna - a że nie zabetonowane - to czy myszy lubią wełnę ? icon_smile.gif
I czy czasem kabli nie pogryzą ?
Bo one to lubią... takie życie pod napięciem..


Kabel jak kabel - ale ile gniazdko kosztuje icon_smile.gif


Myszy nie jadają wełny ,co więcej zniechęca ona do konsumpcji korniki itp owady celulozo żerne. Styropian myszy piłują , czy jedzą nie zdążyłem zapytać bo kotka sie pospieszyła.
Link do komentarza
Cytat

Oj tam, oj tam - po co kupować - można zrobić samemu - ot przerobic taką franię - toto ma wirnik że hej icon_smile.gif
Ale tak na serio teraz - o wannie pomyślałem bo mam wolne jedno gniazdo różnicówki i można by je na wannę wykorzystać. No to wykorzystam icon_smile.gif A że kable sam rozprowadzam - no to rozumie się nie ?
Ale tak sie głowię - moc docelową mam 13kW [powinno wystarczyć] - a sam prąd do kuchni indukcyjnej to max. pobór 7,2kW ( do tego pralka/zmywarka albo załączony piekarnik/mikrofala + pompa głębinowa i moze trajzega czy cuś.. ) i jestem ugotowany - a zwiększyć nie chcą mi zwiększyć - więc jak to jest ?

No i sobie wypisze obwody - możecie cosik dopisać lub jeszcze lepiej wykreślić
1) Salon + oświetlenie + oświetlenie tarasu
2) Kuchnia + oświetlenie
3) Piekarnik + mikrofala( siła)
4) Kuchnia indukcyjna (siła) [połączyłbym z piekarnikiem, na mikrofalę oddzielny obwód jednofazowy]
5) Lodówka
6) Spiżarnia + oświetlenie + gniazdka na sprzet kuchenny ( blendery/ tostery/etc)
7) Łazienka + WC
8) Oświetlenie Łazienki/WC + wyciąg/nawiew + pompka obiegowa
9) Korytarz + 2 pokoje + oświetlenie
10) Zasilanie sprzętu komputerowego i RTV ( jak to zabezpieczyć dobrze przed przepięciami ?)
11) Kotłownia + pralnia + oświetlenie
12) Oświetlenie zewnętrzne domu
13) Oświetlenie ścieżki do domu ( na czasówce )
14) Wiata oświetlenie + pompa głębinowa
15) Kabel siłowy na poddasze do drugiej małej rozdzielni
16) zasilanie układu alarmowego
17) zasilanie hydrowanny
i dodatkowo
I) kable antenowe
II) kable internetowe



Zresztą, nie bedę tam dopisywał, bo pomieszałeś zbytnio. Po pierwsze - takie mieszanie w jednym obwodzie oświetlenia i gniazd jest niedopuszczalne. To trzeba rozdzielić! Przeczytaj ten artykuł Częste błędy przy wykonywaniu instalacji elektrycznej
Zawiera dość sensowne uwagi, warto je poznać.
Natomiast co do obwodów. Podziel to wszystko jeszcze raz, rozdzielając oswietlenie od gniazd. Coś wczoraj widziałem, jakieś braki, ale teraz nie pamiętam... obwód do zmywarki i wodę tamże, wodę do lodówki...

Jesli chodzi o ochronę przeciwprzepięciową, to ochronniki B i C (najlepiej), bo B+C to jednak nie to, no i zainstalowanie kontrolera napięcia.
Uwaga! Byle jaki montaż ochronników może bardziej zaszkodzić niż pomóc, to trzeba umieć zrobić! Ważny jest nawet promień zagięcia przewodów odprowadzających. I najważniejsze:

Nie zapomnij o uziomie fundamentowym!!!
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Co tam u Mnie słychać - ano niewiele - się ściany działowe ciągle stawiają.
Ja sobie wziąłem urlop - poleciałem na wakacje - i i zapalenie ucha środkowego na wakacjach
A niech to szlag trafi taki urlop icon_smile.gif Dobrze że był inszurance bo bym sobie kajakiem chyba do domu popłynął icon_smile.gif

No ale jak się już wróciło to towarzysza dla wyżlicy sprawiłem.
A niech Gracja ma też tę radość, że jej Pan ma słabość do psów..
Ale ten Podhalan to jakiś dziwny typ.. łypał okiem, szczekać jakoś tak dziwnie w tonacji beeee, a nie jakieś tam hauuu..
W dodatku prosto z bieszczad... nie wiem moze te górskie psy pasterskie są przyzwyczajone do wpierniczania traw ???
Ale z bieszczad jechał w łódzkie nad wyraz spokojnie... oczywiście jako pasażer multivehicle module numero uno lanoso type.. Ci koreańczycy to umysły wszechstronne majom.. nawet miejsce dla psów zaprojektujom...
No i nawet się ucho odetkało, coś tam cieknie ale nie boli już..
A to mój podhalan - tfu karpatczyk..
Tfu ni pies ni wydra..
Ot koooza pospolita..
Ot 1,5kM wydajności..


I w miejscu docelowym koszenia czyli w smoczej zagrodzie



No mam nadzieję że obrabianie pola im nieźle pójdzie - bo mi sie już kosić nie chce !
Link do komentarza
Cytat

Takiego starego psa dałeś se wcisnąć... taż to już brodę ma! No i rogi mu wybranka niewąskie przyprawiła...

A co do ucha, to czemu nie wystawiałeś na wiatr ucha zewnętrznego? Musiałeś środkowe?



A ja nie wystawiałem go na wiatr !
Jeno w łódź podwodną się bawiłem i przy wynurzaniu tomahawk nie odpalił !

A co do psów - no coż poradzić - defekty gołym okiem widać że ma..
Szczekać nie umie - ale jak zacznie to i tak lepiej mu to wychodzi niż wyżlicy - ta to juz w ogóle nie szczeka! icon_smile.gif
Link do komentarza
Też moje - z Instytutu Odrzechowa dokładnie rzecz/kozy biorąc icon_smile.gif

Kozioł już się Arnold nazywa - ten od Szwarcenegera - normalnie wymiata a jego konkubina się Ala nazywa - początek "kolekcji" na A.. jak Alfabet icon_biggrin.gif
Cytat

Przypomina mi się filmik jak w Rosji gościu krowę w aucie przewoził ;)


Jak sie nie ma co sie lubi to się lubi co się ma - wariat żem - ale dosłownie 30 minut przed odjazdem padło mi gniazdko od przyczepki - nie miałem jak wynająć i jechać z przyczepką - więc pojechałem bez icon_smile.gif

A o krowie na razie nie myślę - nie zmieści się w chałupie icon_smile.gif... Klary rzecz ujmując icon_smile.gif
Link do komentarza
No to se wratim do tematu przewodniego...
Mam już POŚ czyli dla niezorientowanych Przydomową oczyszczalnię Ścieków.
Sam nie robiłem i po raz pierwszy nie żałuję icon_smile.gif
Przyjechała ekipa z biohydrosystem.pl i jestem zadowolony naprawdę..
O tak się ze mną komunikował z postępów prac mailowo cool.gif ...
Tu fotka z robót czy o takie ustawienia POŚ mi chodziło.. no właśnie o takie icon_smile.gif

W dwa dni się uwinęli.
Już wprawdzie wystawiłem firmie referencje ale dodam, że po raz pierwszy na budowie spotkałem się
z rzetelną firmą - na czas, słowni, posprzątali po robocie wszystko i córka z rodzicami nawet krówkę dostała... znaczy się cukierki, bo po mnie to już wszystkiego można się spodziewać icon_smile.gif

Szczegóły techniczne - zbiornik wobet-hydret ze studzienką i przepompownią i drenażem na żwirowych otoczakach
Link do komentarza
No i postęp budowy ciąg dalszy..
Walczę z ściankami działowymi - brakło mi nadproży - trza było dać ceramiczne. No i się śpieszę, ja muruję a żona kładzie elektrykę... i naprawdę dobrze sobie radzi nie to co ja - każdy suporeks muszę dociąć, rusztowania ustawić nie ma miejsca więc z drabiny muruję...

no i efekty rozkładania kabli..

Tu będę miała toaletkę i takie światełko, a przy łóżku taki włącznik, w korytarzu też bym dała krzyżowe łączenie , bo przy wyjściu z salonu można by było zapalić... ledwo ją rozumuję - ale który to facet kobiety rozumuje ?icon_smile.gif

Potakuję, sie nie odzywam, włażę na drabinę i się wywyższam z suporeksem w jednej łapie, kielnią w zębach i wiadrem z klejem w drugiej.. a co się będę odzywał - jeszcze kielnię zgubię icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...