Skocz do zawartości

Projektor zamiast telewizora


Recommended Posts

Cytat

Czy ktoś z Was ma, lub będzie miał projektor w domu, zamiast telewizora. Na co zwracać uwagę podczas wyboru takiego sprzętu, jakiej firmy i gdzie montować (na jakiej wysokości). Jestem całkowicie zielony w tym temacie, więc każda pomoc w tym temacie każde zdanie będzie przydatne.

Znalazłem w necie takie zdjęcie - nad babką wisi właśnie projektor.



Nie przesadzaj ze wszystko będziesz oglądać na projektorze? Bez sensu. W ogóle projektor nie jest elegancką wersją oglądania czegokolwiek. Radziłbym się porządnie zastanowić.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...

Do oglądania wiadomości telewizyjnych to projektor jest przerostem formy nad treścią. Ale do sesji filmowych...

My oglądamy informacje TV na komputerach, nie mamy TV. Do filmów planujemy rzutnik. Na razie oglądamy filmy na pożyczonym sprzęcie. A obraz rzucamy na ścianę... budynku gospodarczego znajdującego się na wprost okna salonu :) Obraz ma wówczas wysokość 3 m :) 

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...

Miałem projektor - specjalnie robiłem pod niego instalację w ścianach na etapie budowy. Niestety nie sprawdził się, do komfortowego oglądania salon musi być zaciemniony. Sprzedałem go i kupiłem duże LCD. Jestem zadowolony, chociaż jak ktoś tu słusznie zauważył - z telewizji coraz mniej się w domu korzysta. Każdy ogląda netflixa na komputerze ;)

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dnia 12.11.2017 o 23:07, retrofood napisał:

A co to jest telewizor?

Ja to bym zapytał "co to jest telewizja". Mam telewizor, ale służy mi jako ekran bo do gniazdka antenowego nie mam nic podłączonego. Za to odpalam na nim głównie YouTuba i Netflixa. Mam jeszcze apkę zainstalowaną na telewizorze i smatfonie, że mogę przekierować na telewizor obraz z playera na stronie www ze smartfona. Więc wszystkie CDA i inne pirackie mogę oglądać na dużym ekranie bez podłączania komputera :) 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 21.12.2017 o 12:02, Qworum napisał:

Jak ktoś się przyzwyczai do 150 cali to poniżej jest nie do przyjęcia

1. z jakiej odległości to oglądasz. 

2. Nie denerwuje cię, że w dialogu zwykłym rozmówcy mają dwa razy większą glowę o twojej - chyba że masz do oglądania odnośną oodległość powiedzmy min. 6, 7 m ekran > oko. 

3. Gonienie gałką różnych punktów obrazu tej wielkość jest chyba męczące (do kwadratu w stosunku do bliskości od ekranu).

4. Ja lubię mieć światło w pokoju przy oglądaniu TV - co na to projektor?

 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Też miałem obawy co do tego pomysłu. 

1.

Oglądam z odległości około 4-5 m

2.

w tv mają 2 x mniejszą więc to tez może denerwować

3.

nie mam tego odczucia

4. zależy jakie natężenie światła. ogólnie to nie trzeba ciemnicy żeby spokojnie oglądać obraz

Po drugie światło odbite inaczej wpływa na nas jak takie z ledów. Oczy się nie męczą tak.  

Dnia 21.12.2017 o 13:09, uroboros napisał:

Szukam telewizora...

Co i za ile oferujesz?

Jutro dam Ci odp bo nawet nie pamiętam co za typ

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...