Skocz do zawartości

Jak wyliczyć m3 drewna?


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...
Gość Balbina
jak mam obliczyć objętość drzewa Długość Srednica 5,5 35 6,6 43 6,6 35 6,6 30 4 34 6,6 32 8,6 22 4 25 6,6 27 Proszę o szybką odpowiedz balbi23@buziaczek.pl.
Link do komentarza
Cytat

jest jeszcze jeden problem
czy te "drzewo" ma stały przekrój na całej długości, bo chyba nie
tu potrzeba najpewniej całki potrójnej unsure.gif




Przy takich długościach, można uśrednić średnicę, na podstawie dwóch wielkości koncowych.
Dla bardzo dokładnego określenia, można liczyc ze średniej z 1m - wszystko zależy do jakich celow.
Link do komentarza
Cytat

Animus - co Ty napisales?



A skąd mam wziąć Tablice miąższości.


Najprościej wyliczyć kalkulatorem, przecież nie każdy ma w domu tablice miąższości, a tym bardziej rejestrator
długość x połowę średnicy x połowę średnicy x 3,14 przykładowo kłoda o długości 10,0 m i średnicy 0,50 cm bez kory
10 x 0,25 x 0,25 x 3,14 = 1.96 m3


Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...
Czy to jakaś klepka (?) bo 20cm długa.... 3cm gruba i 7 cm szeroka?
Przyjmując, że nie ma tu pomyłki to wielkość oszałamiająca - 0,0462m3...
Chyba, że pojedziemy funkcją z użyciem potrójnego całkowania okrężnego uwzględniając współczynnik spulchnienia w czasie... co może ten wynik zbliżyć do efektu mnożenia poszczególnych frakcji, po dodaniu oczywiście masy otaczających fluidów i odjęciu strat fluorescencyjnych!?

Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Cytat

mam dęba średnica 0,4m długość 8m ile to bedzie kubików


W którym miejscu namierzyłeś te 0.4 m średnicy, w najgrubszym miejscu, najcieńszym miejscu, czy może w połowie długości kloca icon_rolleyes.gif ???
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesiące temu...
  • 3 lata temu...
Gość Czytelnik
Wpierw oblicz średnią średnice kłody to Dś równa się d1+d2 to podziel na 2.MającDś mnożymy przezDs i to następnie mnożymy przez3,14 .To co wyszło dzielimy przez 4,następnie ten wynik mnożymy przez długośc kłody w m i wychodzi nam w pełnych metrach kubicznych.
Link do komentarza

 

36 minut temu, Gość Czytelnik napisał:

Wpierw oblicz średnią średnice kłody to Dś równa się d1+d2 to podziel na 2.MającDś mnożymy przezDs i to następnie mnożymy przez3,14 .To co wyszło dzielimy przez 4,następnie ten wynik mnożymy przez długośc kłody w m i wychodzi nam w pełnych metrach kubicznych.

To co się da podziel na dwa...

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
  • 3 tygodnie temu...
1 godzinę temu, Gość Kris napisał:

Kozlin

Co to może być takiego?

1 godzinę temu, Gość Kris napisał:

24 sztuki Kozlin .8m długie reszta wymiarów standard ile to będzie kubików drewna.

Wylicz:

(24 sztuki) x (8 m długości) x (wysokość standard elementu wyrażona w metrach) x (szerokość standard elementu wyrażona w metrach) = (ilość kubików wyrażona w metrach sześciennych)

 

 

Pomogło?

 

 

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

A znasz  wzór na objętość prostopadłościanu? To jest długość razy szerokość i razy wysokość. Teraz weź zsumuj długości ścian, pomnóż przez ich grubość i przez planowaną wysokość domu. I będziesz miał objętość ścian. A do tego podobnie oblicz konstrukcję dachu, a potem wszystko zsumuj. 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...