Skocz do zawartości

posadzka 3d


Recommended Posts

Gość mhtyl
Kurcze pieczone,pełny odlot icon_biggrin.gif jeszcze takiego cuda nie widziałem.
Goście to może by się z lekka zdziwili,ale wyobraźcie sobie jak by Ci goście byli po kilku głębszych i weszli by na taka posadzkę z dziurą ...

Cytat


Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
hmm ręczna robota, artysta... A jakby tak po prostu zwykłą tapetę ścienną na podłogę nakleić i polakierować? Pewne to by było niezbyt trwałe rozwiązanie, ale na pewno tanie icon_smile.gif

Edit: Ale ja głupia jestem. Teraz mi się przypomniało, że to żywicą można zalać i voila gotowe i trwałe na lata icon_smile.gif Edytowano przez asiakamien (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

hmm ręczna robota, artysta... A jakby tak po prostu zwykłą tapetę ścienną na podłogę nakleić i polakierować? Pewne to by było niezbyt trwałe rozwiązanie, ale na pewno tanie icon_smile.gif

Edit: Ale ja głupia jestem. Teraz mi się przypomniało, że to żywicą można zalać i voila gotowe i trwałe na lata icon_smile.gif


taaaaaaaaa bo Polak potrafi...


... zrobić po taniosi i przy okazji wiochę jakich mało icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
Efekt WOW! można uzyskać także w nie dużych pomieszczeniach, przykład: 7 m2 w łazience z efektem głębi oraz trójwymiarowości podłogi 3D.



Jednak efekt zależy w dużej mierze od dobrania odpowiedniego motywu (do pomieszczenia, wystroju wnętrza oraz metrażu).

Podłogi 3D charakteryzują się dużą wytrzymałością, trwałością oraz odpornością na zarysowania, promienie słoneczne. Ich największym atutem jest brak spoin, łączeń (!), dlatego coraz częściej zostają wykorzystywane do oryginalnego i unikalnego wystroju wnętrz naszych mieszkań czy biur.
Link do komentarza
Cytat

Jednak efekt zależy w dużej mierze od dobrania odpowiedniego motywu (do pomieszczenia, wystroju wnętrza oraz metrażu).



Z tym się zgodzę. Najbardziej podobają mi się posadzki 3D w bardzo małych pomieszczeniach, gdzie literalnie dodają głębi i odwracają uwagę od rzeczywistych rozmiarów pomieszczenia. Ale na dużych powierzchniach trudniej moim zdaniem uzyskać dobry efekt, część z posadzek prezentowanych w tym temacie wygląda tandetnie i wyjątkowo nieciekawie.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Ceny takich projektów zaczynają się od 280 zł / m2 i zależą od wielu czynników. Przede wszystkim od metrażu pomieszczenia, w którym ma zostać wykonana podłoga 3D. Podana cena, to koszt orientacyjny dla metraży większych niż 30 m2. Koszt zależy również od rodzaju wykończenia posadzki. Możemy je "zamknąć" wierzchnią warstwą lakieru poliuretanowego (połysk, mat, półmat - satyna). Mniejsza rolę w wycenie projektu odgrywa region, miejscowość, do której mamy się wybrać.

Cena odgrywa bardzo dużą rolę odnośnie doboru materiału na wykończenie wnętrza, jednak proszę pamiętać, że są to systemy stricte dekoracyjne, bez łączeń (brak problemu brudnych fug). Klient może również dowolnie dobrać motyw do istniejącego design'u mieszkania czy domu.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Genialna sprawa, ale nie zdecydowałbym się na taką w domu. Może się szybko znudzić i warto też pamiętać, że taki obraz jest widoczny tylko z jednej perspektywy. Trzeba jednak przyznać, że bardzo ciekawie i oryginalnie to wygląda.




Wielkie WooooooooooooooooooW a temat podobny poruszyłem przy okazji tarasu u Forumowej Koleżanki Bary.
Widzę, że temat powraca - i super.
Widziałem też toaletę a pod nogami widok z belki skoczni narciarskiej. Dopełnieniem była tapeta, która dawała efekt widoku na okolicę i trybuny.
Przyznam, że tylko dla ludzi o mocnych nerwach icon_cool.gif
Link do komentarza
Wymagane jest mocne, równe i czyste podłoże betonowe lub wylewka cementowa przeszlifowana i pozbawiona mleczka cementowego. Na takiej surowej, niczym nie zagruntowanej powierzchni malujemy barwnikami polimerowymi efekt 3 D. Trzeba wiedzieć, że taki obraz jest nie proporcjonalny a efekt przestrzenny widzimy tylko z określonego miejsca, więc trzeba dobrze przemyśleć lokalizację. Tak wykonaną pracę zabezpieczamy odpowiednimi produktami zależnie od miejsca, rodzaju i natężeniu ruchu.
Jeśli ktoś potrafi wykonać taki efekt to jedno składnikowe polimerowe zabezpieczenie i polimerowy wosk na bazie wody nie sprawiają kłopotu przy samodzielnym nakładaniu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, interesuje mnie wykopanie w skarpie podziemnych piwniczek, na wzór tych popularnych na Węgrzech i w Mołdawii (w których trzymano wino). Pytanie jak zrobić to bezpiecznie i sucho, no i czy są w Polsce firmy, które specjalizują się w tego typu realizacjach.  
    • Dom podpiwniczony. W wykuszu pod jednym oknem mam rysę pęknięcie idącą od pierwszego do ostatniego bloczka betonowego, praktycznie na samym środku okna. Pod ostatnią warstwą bloczku na pewno nie ma zbrojenia pod okiennego bo w sumie nie wiedziałem że przy betonowych bloczkach się to daje. Chciałbym to wzmocnić żeby już więcej nie pękało i to co przyszło mi do głowy to zdjąć górną warstwe bloczka, wkleić startery po obu stronach bloczka z prętów 12mm czy 8 mm i połączyć długimi prętami + strzemiona i zalał betonem czyli zrobił takie jakby nadproze przy parapetowe. Co o tym sądzicie.     
    • Proszę przede wszystkim zaobserwować jak w czasie deszczu spływa woda po zewnętrznej krawędzi tego balkonu, który ma Pan nad głową. Bardzo możliwe, że ten balkon od góry nie ma żadnej (lub żadnej sensownej) obróbki blacharskiej. Jeżeli tak jest, to woda po prostu cieknie po krawędzi płyty balkonowej i wszystko od niej nasiąka. Później zaczyna się łuszczyć, szczególnie ta nieszczęsna gładź, która najpewniej spuchła i częściowo została wymyta pod pasem nieprzepuszczalnej farby.  Farbę i warstwę gładzi trzeba w całości usunąć. Gładź zastąpić warstwą gładzi na bazie cementu. Ewentualnie nawet zaprawą cementową, ale to już wymaga wyczucia co do jej proporcji i konsystencji. Potem być może nawet dobra farba do betonu, taka której producent dopuszcza użycie nawet na schodach zewnętrznych i tarasach, Trzeba nią pokryć cały sufit.  Ponadto mam poważne wątpliwości, czy ta jednostka zewnętrzna klimatyzatora nie została założona zbyt blisko przegród (ściany i sufitu). Proszę sprawdzić w instrukcji, jakie wymagania stawia producent.  
    • Trudno się ostatecznie wypowiadać nie znając szczegółów, w tym tych technicznych. Jednak co do zasady instalacje nie powinny być wykonane w taki sposób, że ich naprawa wymaga naruszenia elementów konstrukcyjnych. Ale w starych budynkach bywa z tym różnie, nie sposób powiedzieć jaka jest faktyczna sytuacja i możliwości naprawy.  Ostatecznie jednak, jeżeli zarządca budynku (spółdzielnia mieszkaniowa) decyduje się na dokonanie napraw od strony Pani lokalu to podstawowym jego obowiązkiem jest przywrócenie wszystkiego do stanu pierwotnego. Czyli jeżli jakikolwiek element w mieszkaniu zostanie zniszczony lub uszkodzony to spółdzielnia musi go wymienić lub naprawić. Nie ma przy tym znaczenia cy spółdzielnia ma ubezpieczenie od takich zdarzeń losowych.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...