Skocz do zawartości

drewniane czy PCV


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Cytat

Z ciekawości zapytam czy okna PCV się wypaczają ? U mnie niektóre drewniane które w lato potrafiły być stale otwarte (uchylone u góry) się wypaczyły i ciężko mi było zamknąć okno na zimę.



Wszystko zależy od wielu czynników np. od firmy, która składała okna w jedną całość oraz od zastosowanych komponentów - okuć i profili. Ze swojego doświadczenia mogę tylko powiedzieć, że okna PVC które sam użytkuje nie wypaczają się.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Zgadza się,jednoznacznie nie da się stwierdzić które okna będą lepsze,ja np postawiłbym na pcv (...)



Też postawiłem na PVC. Możesz trochę napisać o profilach w Twoich oknach?
Większość firm opiera się na profilach Inoutic, Veka oraz Rehau. Zastanawiam się co zastosowano w Twoich oknach PVC?
Link do komentarza
Cytat

drewniane są ładne i świetnie sie prezenują, ale nie mam z nimi dobrych wspomnien z domu rodzinnego ;) pcv na pewno są praktyczniejsze...


Jeżeli masz na myśli okna drewniane z czasów komuny to się nie dziwię, że nie masz dobrych wspomnień, zresztą praktycznie nikt nie ma icon_biggrin.gif Natomiast co do obecnie produkowanych drewnianych okien to nie ma co się im zarzucić, no chyba to , że od czasu do czasu trzeba je przemalować lakierem.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Ja bym powiedział, że lepsze drewniane, ale wszystko i tak rozbija się o koszty. Jeśli drewniane okna mają wiązać się z jakimś dużym wydatkiem to raczej odradzam i polecałbym plastikowe. Jeśli budżet jest duży to można jeszcze drewniane, ewentualnie środkową półkę, czyli aluminiowe.

Poza tym jeszcze ważny jest dobry montaż, czyli koszty związane z wynajęciem fachowca. Na tym polecałbym nie oszczędzać. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Pamiętam jak była modę na "plastiki", teraz do łask z powrotem wracają drewniane okna. A które lepsze? Ciężko powiedzieć, ponieważ wiele zależy od budżetu jaki posiadamy na ten cel.



Plastikowe okna są napewno wygdoniejsze, ale musimy pamiętać, że profil okna to jedno a jego okucie to drugie:) Osobiście polecam progile Shuco a jeżeli chodzi o okucia to jak dlamnie G-U wiedzie prym. Ps plastikowe okna w drewnianym domu do żart icon_smile.gif))
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 7 miesiące temu...
Cytat

Kupiłem mieszkanie z 2 ręki i były okna i plastikowe (duży pokój, balkon) i drewniane (skosy w małym i kuchnia). PCV wygodniejsze w utrzymaniu, a drewniane ładniejsze, ale na jednym grzyb i problem nie do usunięcia...



Odświeżę temat, bo bez względu na upływ czasu, jest nadal aktualny.

Nawiązując do zaznaczonej w cytacie kwestii - tzw. popularnie grzyb to nie jest kwestia wyboru okien tylko kwestia wentylacji pomieszczeń co przekłada się na wilgotność w pomieszczeniu i temperaturę powierzchni.

W niektóryh sprzyjających warunkach: A (temperatura)+B (wilgotność) = C (grzyb)
Link do komentarza
Drodzy państwo przy wyborze okien do domu drewnianego należy najpierw określić jakim budżetem finansowym dysponujemy gdyż okna drewniane zazwyczaj są trzykrotnie droższe od PVC. Okna drewniane maja też tę wadę iż co kilka lat należy odnowić powłoki lakiernicze co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Owszem trafiają się na rynku budowlanym firmy które oferują stolarkę okienną w cenach zbliżonych do PVC ale powinno nam to dać do myślenia bo chyba nie chcemy by nasze nowiutkie okna drewniane po roku zaczęły się wypaczać. Teraz słów kilka na temat stolarki okiennej PVC, niektórzy mogą twierdzić iż skoro budujemy dom drewniany to koniecznie musimy zastosować drewno bo jest estetyczne i ładniej się prezentuje. Nie koniecznie drodzy państwo, nasza firma szczyci się produkcja okien PVC nie tylko białych ale również w okleinach drewnopodobnych do złudzenia przypominających strukturę drewna a stosowana przez nas technologia sprawia iż zgrzew jest niewidoczny co jeszcze bardziej cieszy oko. Połączenie tego z innymi zaletami okien PVC pozwala twierdzić ze jest to świetny wybór również do domów drewnianych.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Zgadzam się tu w 100% z Ekspertem. Czy ktos się zastanawiał, czy te okna drewniane są "do końca" drewniane??

I czy zastosowanie okien PCV w domu drewnianym to az taka ujma dla estetyki i całego zamysłu?? Wdziera się tu czasami przesada. W takim razie wszystkie elementy z tworzyw sztucznych tez możemy wyeliminować - panele podłogowe itd itp.

Okna PVC z okleiną od strony zewnętrznej to jedna z alternatyw.


Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Coś w tym jest. Dużo marek profili PCV to marki niemieckie, które oczywiście przywędrowały do Polski. A teraz mówi się tyle o ekologii i drewnie. Ale co jest bardziej ekologiczne - wycinanie lasów czy odpowiednia optymalizacja procesu produkcji profili z PVC by zmeiścić się w limitach?

Jakoś nad wykładzinami PCV i innymi tworzywami sztucznymi w domu tak długo nikt się nie zastanawia.

Moim zdaniem - PCV czy pseudo drewnianie to żadna różnica. Oby tylko efekt końcowy nie szpecił. Edytowano przez nokia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Coś w tym jest. Dużo marek profili PCV to marki niemieckie, które oczywiście przywędrowały do Polski. A teraz mówi się tyle o ekologii i drewnie. Ale co jest bardziej ekologiczne - wycinanie lasów czy odpowiednia optymalizacja procesu produkcji profili z PVC by zmeiścić się w limitach?

Jakoś nad wykładzinami PCV i innymi tworzywami sztucznymi w domu tak długo nikt się nie zastanawia.

Moim zdaniem - PCV czy pseudo drewnianie to żadna różnica. Oby tylko efekt końcowy nie szpecił.



Nie szpecił to pojęcie względne. Czasem budynek z racji wieku i opieki konserwatora wymaga montażu takiej a nie innej "stolarki" okiennej.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Zakładając że kamienia pod rurami jest sporo i nie zamuli się na całej wysokości to chyba jest możliwe że woda z najdalszego kąta przepłynie do najniższego punktu drenażu przez kamień?    Czy ktoś z was robiąc drenaż samemu zwracał uwagę na idealne przestrzeganie spadków żeby gdzieś nie szło do góry?  Ja to robiłem z kolegą który to robił kilka razy i po zasypianiu całości wieczorem wziąłem laser i posprawdzałem w paru miejscach odgrzebując kupki kamyków do góry gołej rury i wyszło mi różnie. Są gdzieniegdzie 4-5 cm górki, nawet doliny też 4 cm i zastanawiam się czy to tak zostawić czy poprawić. Bo chyba to będą miejsca gdzie będzie zbierać się muł którego woda pod górkę nie przepchnie do studni? 
    • Drenaz dopiero w tym roku jest zrobiony. Gdyby budynek mial mocno siadać to bym chyba zaobserwował po ruchach chudziaka że gdzieś jest niżej czy wyżej. Pod chudziakiem jest na sypana bardzo dobra posypką i zagęszczania warstwami. Pod ławami taka bardziej piaszczysta po Spółka która wg kierownika została oceniona jako przesiewany piasek więc zostało zebrane 8cm i wylany chudziak. W każdym bądź razie gdyby ściany miały jakoś mocno osiąść to chudziak powinien być wyraźnie wyżej.  Nikt tu nie obwinia grubej papy SBS? Jak poprawiałem hydroizolacja i wycinałem nadmiar papy który leżał już tak z rok to baba zmieniła się w rwącą tekturę. Pod wpływem wilgoci zaczęła się rozpadać. Wydaje mi się że w miejscach największych nacisków pionowych 3 czy 5 mm papy się po prostu spłaszczyło i bloczki straciły podparcie.    A wracając do tematu co byście poradzili z tym oknem żeby wzmocnić warstwę pod okienną? Czy mój pomysł jest w miarę ok? 
    • Sprawdź wszystkie ściany wewnętrzne zwłaszcza nośne czy są też jakieś pęknięcia, jak znajdziesz pęknięcia, to tak jak ktoś  wcześniej tu napisał „brak zgęszczenia pod ławami” Jak nie ma tam pęknięć, a są tylko w ścianach zewnętrznych, to może do tego  przyczynić się np. drenaż opaskowy.   
    • To strasznie mało powinno być 2,8 m na gotowo, będzie się trudno mieszkać na poddaszu zwłaszcza spać tam, w lecie duchota.   I teraz jeszcze jedna kwestia u góry jętek chcesz przybić podłogę zrobić stryszek, jętka ma 16 cm wysokości, jak chcesz upakować gr. 50 cm wełny rozprężnej  między płytą G/K sufitu podwieszanego  a deskami na stryszku?  
    • Dziwnie długie te jętki. Od samej długości mogą się giąć, a gdzie napór krokwi? Zwykle takie długie są kleszcze.   pokaż jakieś fotki, przekrój dachu - to może coś będzie z tego wiadomo.   bez widoku niewiele z tego wiadomo projekt , fotki potrzebne
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...