Skocz do zawartości

finlandia

Uczestnik
  • Posty

    315
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    8

Wszystko napisane przez finlandia

  1. Doklejając uszczelkę możesz pogorszyć. Poszukaj przyczyny. Czasem uszczelka jest zawinięta, skurczona .Czasem coś blokuje okucie. Zdarza się że okucie od nowości jest źle przykręcone i w ogóle nie łapie.
  2. Jak poszła dalsza renowacja? na moje oko to kolor "orzech" (ciemny?), lepsze foty może by rozwiały wątpliwości. Czasem na ramce międzyszybowej są napisy z nazwą producenta.
  3. Uszkodzenia w tym miejscu powstają zawsze w pierwszej kolejności (tu zalega najdłużej woda), dlatego stosuje się w tym miejscu tzw. okapnik na skrzydło. Da się to zamontować na tym etapie.
  4. Dużo piszesz, ale też jesteś mocno w błędzie co do jednej sprawy: 99% znanych mi kart gwarancyjnych zawiera wykluczenie obowiązywania gwarancji w temacie pęknięć szyb. Po prostu szyba ma prawo sama pęknąć, szczególnie termicznie. Producent pakietów nie ma nic do rzeczy. Dlatego warto się od tego ubezpieczyć.
  5. Nie wykluczone także, że rozetka jest zamontowana niesymetrycznie w stosunku do otworu i blokuje wyjęcie klucza. Co to za producent drzwi/ zamków?
  6. W zależności od konkretnego umiejscowienia zaczepu. Po obrocie tą śrubą bardziej wytarta część zaczepu powinna się przesunąć bardziej w stronę zewnętrzną. W mojej ocenie ta regulacja nie musi pomóc. U siebie odczułem nie tylko problemy z zamykaniem, ale i paradoksalnie - większy przewiew na styku skrzydło / rama.
  7. A czy możecie wrzucić foto tych nieszczęsnych uszczelek które macie w oknach?
  8. Jak ciągnie, tzn. że jest nieszczelnie. Może przedmuch między listwą a oknem, a może gdzieś z boku. Jak to wygląda od zewnątrz?
  9. To i ja coś dorzucę od siebie: koszt owej ościeżnicy do ok 300zł (+/- 50zł) +wspomniany wyżej montaż.
  10. Jani, Dziękuję za dobre słowo. Przyznaję że ostatnio tu nie zaglądałem, bo w porę bym troszkę ostudził emocje ( o ile pobieżny przegląd tematu na to pozwala). Masy w płynie są jak najbardziej ok. Mam nadzieję, że doszły do skutku. Zmartwiło mnie jeszcze jedno : okno przesuwne HST... ale na fotce jest tylko PSK....
  11. Zawsze montuję na krótkie wkręty (1-2cm). Jeszcze nie słyszałem by się wyrobił. Za to danie dużego wkręta który wejdzie stal jest istotnym uszkodzeniem okna (traci izolacyjność cieplną)
  12. Chciałem "zabłysnąć" ale kolega Staruszek (jakby nie patrzeć , już po 50tce? ) mnie ubiegł i wszystko ładnie opisał. Regulujemy obracając śrubę ze zdjęcia.
  13. A czy w tym przypadku nie wystarczy klamka bez sprężyny wspomagającej? ..
  14. Regularna konserwacja polega na umyciu okien i przetarciu ich szmatką z woskiem. Malowanie - czyli renowację robi się raz na 10 lat. Przy drugiej renowacji drewna Twój plastik będzie już zasilał śmietniki...
  15. Wg mnie Veka to ma lepszy profil niż Plastimet (kwestia zaufania do marki) ale Monolit to producent robiący najtaniej jak się da i obawiam się że ich okno z Veki bedzie niewiele warte. W tym przypadku wybrałbym Plastimet. Widzałem ich wadliwe okna, ale i serwis w akcji (wymieniali okna). Kazda inna firma by to odrzuciła.
  16. Sprawdzisz to poziomicą. Ale wg mnie to mało prawdopodobne. Trzeba sprawdzić kilka aspektów -od wykluczenia błedu montażu, wspomnienej regulacji po ew. korektę mocowania zamka i jego zaczepu. Jeśli jest potrzeba to osadź zaczep zamka głębiej podcinając frez w ościeżnicy.
  17. Ależ to nie jest technologia producenta, a systemodawcy, czyli w tym przypadku firmy Veka i każda fabryka robiąca okna na tym profilu ma tą "technologię". ;) Podobnie jak większość innych firm profilowych.
  18. Ciepły parapet w znaczny sposób zapobiega możliwym błędom przy ocieplaniu ścian a szczególnie montażu parapetu zewnętrznego. Lepsza listwa zostaje nadal tylko listwą (prawdopodobnie) cieplejszą od standardowej.
  19. Zaluzja wewnątrz szyby mocno obniżała parametr U. No i nie można było jej podnieść, a wersja bogatsza - była awaryjna..
  20. Ja bym użył "kropelki". W produkcji okiennej powszechne są kleje "cyjanoakrylowe" czyli to samo.. Tematu i tak się nie da do końca uratować. Po prostu jakość wykonania obecnej stolarki była słaba.
  21. W masowej produkcji używa się lakierów wodorozcieńczalnych. Bejce rozpuszczalnikowe są częściej spotykane w stolarce wewnętrznej.
  22. Są zabezpieczone. Ale nie przed nadmierną wilgocią. Ale zakładamy, że to normalny dom i zwykła łazienka, a nie sauna (wtedy trzeba użyć innego drewna:)
  23. Naprawa woskami może być trwała, skuteczna i estetyczna. Tylko trzeba się na tym znać. Przyczyna leży najprawdopodobniej w nieodpowiedniej regulacji (być może okno pracowało zbyt mocno z powodu nieprawidłowych warunków na budowie, np. podwyższonej wilgotności spowodowanej robieniem tynków.. )
  24. Na ile się orientuję w stawkach rynkowych to powiem tak, że taka kompletna wymiana takiego okna powinna się zmieścić w okolicy 200-250zł Za ten wyższy przedział można wymagać już lepszej roboty niż to co widać na zdjęciach (bo to chyba blok z wielkiej płyty?).
  25. Może coś więcej na temat tego bezpiecznego sprzęgła? chętnie poszerzę swoją wiedzę..
×
×
  • Utwórz nowe...