Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

finlandia

Uczestnik
 • Posty

  298
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  7

Wszystko napisane przez finlandia

 1. Ciepły parapet w znaczny sposób zapobiega możliwym błędom przy ocieplaniu ścian a szczególnie montażu parapetu zewnętrznego. Lepsza listwa zostaje nadal tylko listwą (prawdopodobnie) cieplejszą od standardowej.
 2. Zaluzja wewnątrz szyby mocno obniżała parametr U. No i nie można było jej podnieść, a wersja bogatsza - była awaryjna..
 3. Ja bym użył "kropelki". W produkcji okiennej powszechne są kleje "cyjanoakrylowe" czyli to samo.. Tematu i tak się nie da do końca uratować. Po prostu jakość wykonania obecnej stolarki była słaba.
 4. W masowej produkcji używa się lakierów wodorozcieńczalnych. Bejce rozpuszczalnikowe są częściej spotykane w stolarce wewnętrznej.
 5. Są zabezpieczone. Ale nie przed nadmierną wilgocią. Ale zakładamy, że to normalny dom i zwykła łazienka, a nie sauna (wtedy trzeba użyć innego drewna:)
 6. Naprawa woskami może być trwała, skuteczna i estetyczna. Tylko trzeba się na tym znać. Przyczyna leży najprawdopodobniej w nieodpowiedniej regulacji (być może okno pracowało zbyt mocno z powodu nieprawidłowych warunków na budowie, np. podwyższonej wilgotności spowodowanej robieniem tynków.. )
 7. Na ile się orientuję w stawkach rynkowych to powiem tak, że taka kompletna wymiana takiego okna powinna się zmieścić w okolicy 200-250zł Za ten wyższy przedział można wymagać już lepszej roboty niż to co widać na zdjęciach (bo to chyba blok z wielkiej płyty?).
 8. Może coś więcej na temat tego bezpiecznego sprzęgła? chętnie poszerzę swoją wiedzę..
 9. Futryny metalowe sie dybluje (sruba przez ramę). Ale nie ważne - czy to kotwa oscieznicowa, czy klasyczna - one nie mają "trzymania" w kierunku ściany (tak by zapobiegać beczce). Tu na prawdę jest sporo opcji - ogolnie widzę jedno- brak wyparcia (czy to na zawiasach, czy tez przy zamku). Ale jeśli wstawiający tego nie zauwazył, to raczej w kilku słowach to trudno wytłumaczyć:(
 10. Małe sprostowanie: zdarzyło mi się w tym roku wymieniać wózki w HS. Jeden był wytarty (tak jakby ktoś na siłę przeciągnął przy zblokowanym kole) a drugi - zatarty.. tak czy inaczej - po 8 latach użytkowania padły. Ale traktuję to jako wyjątek potwierdzający regułę.
 11. Problem może być wszędzie - źle wstawiona futryna, wadliwe skrzydło, zamek. Można gdybać no chyba że pojawi się więcej informacji.
 12. Moim zdaniem opis sugeruje, że montażyści wiedzieli co robią. Ja od pewnego czasu w ramach montażu akryluję takie nierówności - własnie dlatego, by nie stac się "bohaterem" takiego wpisu;( Za akrylowanie powinno sie płacić - w końcu montażyści naprawiają błędy poprzednich ekip.
 13. Hmm.. zewnętrzne i wewnętrzne zarazem? Jedne i drugie na noc przymykać? Na bogato. No dobra, czekam na chwilę, kiedy opadnie kurtyna i poznamy obsadę.. Ps. A jak proponujecie rozwiązać temat montażu rolet?
 14. Kolega prosił o sprzedawców. Nawet w ramach sieci sprzedaży firmy uważanej powszechnie za dobrą jej niektórzy dilerzy mogą się okazać czarnymi owcami.
 15. Drugi raz czytam ten wątek i nie bardzo rozumiem: te drzwi prowadzą do ogrzewanej sieni, ale skąd? To wejściowe drzwi do domu z zewnątrz?
 16. Widać tam pęknięcie? Uszkodzenie? Jak dla mnie taka technologia tego wytwórcy i nie szukałbym dziury w całym - chyba że na wystawie /lub w umowie/ były inaczej wykonane parapety.
 17. Odbiegnę trochę od tematu i napędzę komuś rynek: czy widzieliście już aluminiowe zakończenia do parapetów? Cena mało zachęcająca, bo coś ok 30zł /kpl by tak sobie spróbować. Dla mnie kiedyś idealne zatyczki robił Helopal. To co się teraz proponuje to zwykła lipa..
 18. finlandia

  okna

  Piszesz o oknach do jakiegoś projektu, ale nie ja nie widzę do czego się odnosisz. Generalnie jest tak jak napisali poprzednicy: okna PCW są wzmacniane najczęściej stalą. A jak bardzo? TO zależy od producenta. Twórca systemu okiennego (tzw profili) zwykle daje producentowi instrukcję obslugi/ działania z wyliczeniami kiedy i jaką stal trzeba użyć. Zaczyna się od najprostszej, potem są opcje grubsze, następnie inaczej gięte (wiec może i sztywnijesze) a jakby tego było mało, to do zestawów największych okien stosuje się wzmocnienia statyczne (kawalisko stali) lub nawet hmm.. (wyleciała mi z głowy nazawa, ale ostatni dostałem element, który trzeba dokręcić do słupka by wzmocnić największe okna. TYlko że... kto by czytał instrukcje? Niemal każdy robi tak jak uważa, a nawet jeśli jest świadom że powinien użyć czegoś lepszego - to czy Ci to zaproponuje kiedy wie, że 90% klientów wybiera na podstawie ceny...
 19. Tak tak.. jeśli wierzyć innym reklamom tej firmy zaśmiecającym forum to masz mieć spokój na 100 lat. Także powodzenia:)
 20. Wieki temu profile okienne częściej występowały w "wyższych" odmianach i mogło się tak zdarzyć, że pasowało. Bez dokładniejszych informacji (zdjęcia?) ze strony potrzebującego trudno coś jednoznacznie doradzić..
 21. Tak, to jest klamka dwustronna, ale problem jest w tym, ze nie ma jej jak zamontować bo zwykle skrzydła są za wąskie i klamka z drugiej strony trafiałaby w ościeżnicę: https://budujemydom.pl/i/images/5/5/7/dz04MDAmaD02MDA=_src_177557-158095-ms_porada2_800.jpg
 22. Koledzy wyżej opisali szczegółowo - praktycznie i teoretycznie idealne rozwiązanie sytuacji. Dodałbym tylko - należałoby zdemontować całe okno, bo skoro na dole jest tak miernie to i na reszcie nie musi być lepiej. Ot - zwyczajna deweloperka gdzie na każdym etapie króluje CCC. Nie jestem przekonany, że pod oknem MUSI być wszędzie poszerzenie, bo tworzy się mostek termiczny. Wychodząc z tego założenia, to tak samo należałoby zrobić przy każdym oknie - one też stoją na podmurówkach! Nie zauważacie tego? Demonizujemy znaczenie poszerzeń pod balkonami. Owszem - są dobre, warte zastosowania. Ale bez nich świat się nie zawali. Trzeba tylko dopilnować by dobrze była docieplona część zewnętrzna. Natomiast w sytuacji z filmu (trochę nudna fabuła;) - brakuje mocowania, piany a ten gruz pod oknem skutecznie utrudni uszczelnienie tego od nowa. Najprawdopodobniej tak było od początku - okniarze nie montowali, bo pewnie nie było podmurowane albo ich stawka nie przewidywała pianowania dołu, murarze nie mieli pianki, ociepleniowcy nie wyręczyli okniarzy itd.. W tej sytuacji by było szybko i tanio: zapianowałbym dokładnie dół dokładając kotwy (2-3) i poczekał na zimę - by sprawdzić efekt. Jak niewystarczający - to za rok poprawić montaż dając poszerzenia. Albo udać się do prawnika który napisze skuteczną reklamację do dewelopera...
 23. Pewnie już po sprawie? Ale ja kleję zaprawą a do łączeń stosuję klej z tuby - są albo te specjalne do tego przeznaczone, a można też użyć kleju, którego się używa pomiędzy oknem a podkładem...
 24. Powiedziałbym - tam gdzie kupowałeś najszybciej znajdziesz odpowiedź. Ale chyba nie w tym przypadku. W większości okien nie da się tak łatwo zamontować klamki obustronnej - najczęściej wymaga to wymiany skrzydła na tzw. pośrednie. Także - opcja pochwycik + zatrzask jest najbardziej realna.
 25. To pozornie najłatwiejsza droga. A dlatego, że przy wysokości 175cm najprawdopodobniej trzeba będzie obciąć skrzydło aż po dolny zawias. Kolejna sprawa - wyobraź sobie drzwi z klamką o 30cm nizej niż to zwykle masz.. Dlatego trzeba pytać w punktach z drzwiami - jest pare firm które to zrobią.
×
×
 • Utwórz nowe...