Skocz do zawartości

Jaki sekator?


takeo

Recommended Posts

Witam
Potrzebuję w tym sezonie jakiegoś dobrego sekatora. W zeszłym roku tak się męczyłem z tym moim, już nie pamiętam nazwy, bo go wywaliłem, kupiłem w Castoramie. W każdym razie po jednym użyciu był tak tępy, że musiałem pomagać sobie piłkami przy gałązkach. Chciałbym jeszcze zapytać jaki sekator wybrać, dwuręczny, pneumatyczny, nożycowy? Na co zwracać uwagę przy kupnie i jaką markę polecacie. Dzięki
Link do komentarza
Cytat

Witam
Potrzebuję w tym sezonie jakiegoś dobrego sekatora. W zeszłym roku tak się męczyłem z tym moim, już nie pamiętam nazwy, bo go wywaliłem, kupiłem w Castoramie. W każdym razie po jednym użyciu był tak tępy, że musiałem pomagać sobie piłkami przy gałązkach. Chciałbym jeszcze zapytać jaki sekator wybrać, dwuręczny, pneumatyczny, nożycowy? Na co zwracać uwagę przy kupnie i jaką markę polecacie. Dzięki



http://www.szarotka.com.pl/Narzedzia-reczn...gniowy-Fiskarts
http://www.coval.com.pl/index.php?route=pr...keyword=sekator Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Aby nie męczyć się zbytnio radzę kupić sekator z dźwignią, która ułatwia cięcie.Dobrze tez jak ostrza są pokryte specjalną teflonowa powłoką, która minimalizuje tarcie dzięki czemu cięcie jest łatwiejsze i bardziej precyzyjne.Zdecydowanie lepiej jest dołożyć parę groszy i kupić coś praktycznego co długo posłuży niż zaoszczędzić parę groszy a potem się męczyć.A drzewek owocowych radze nie przycinać zwykłymi ręcznymi piłkami bo to je niszczy.
Link do komentarza
Ja na twoim miejscu przede wszystkim polecałbym kierować się tym, żeby wygodnie się go trzymało, żeby dłoń się nie męczyła trzymając go. Warto wybrać sekator pneumatyczny gdyż używanie go nie wymaga dużego nakładu siły.
I co jest bardzo ważne! Nie kieruj się ceną i nie kupuj czegoś co 'wygląda porządnie' i jest stosunkowo tanie, przykładowo dużo razy tak udało mi się naciąć w sklepach typu OBI czy Castorama.
Polecam wybrać jakąś sprawdzoną markę, ja swoje narzędzia mam z wielu firm także trudno mi polecić jedną konkretną. Edytowano przez wuzet5 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Według ceneo Bahco kosztuje kilka stówek, ale wygląda na coś solidnego. Ja ten ogród będę miał latami wiec mogę sobie pozwolić na większe zakupy. Ale generalnie te pneumatyczne działają na zasadzie, że przy użyciu mniejszej siły można ścinać grube gałęzie tak?
Link do komentarza
Cytat

Według ceneo Bahco kosztuje kilka stówek, ale wygląda na coś solidnego. Ja ten ogród będę miał latami wiec mogę sobie pozwolić na większe zakupy. Ale generalnie te pneumatyczne działają na zasadzie, że przy użyciu mniejszej siły można ścinać grube gałęzie tak?

Dokładnie tak. A co do ceny to chyba lepiej wydać więcej kasy i mieć spokój na długie lata niż zaoszczędzić parę groszy a potem męczyć się z jakimś chińskim badziewiem .Czyż nie?
Link do komentarza
Cytat

Według ceneo Bahco kosztuje kilka stówek, ale wygląda na coś solidnego. Ja ten ogród będę miał latami wiec mogę sobie pozwolić na większe zakupy. Ale generalnie te pneumatyczne działają na zasadzie, że przy użyciu mniejszej siły można ścinać grube gałęzie tak?


Do grubych gałęzi używa się innego narzędzia. Jak chcesz wydać parę stówek za narzędzie które będziesz używał raz do roku to Twoja sprawa ale narzędzia kupuje się przede wszystkim ze względu na ilość wykonywanej nim pracy bo dziwne by było aby murarz mający firmę kupował narzędzia made in china, oczywiście ,że może nikt mu tego nie zabroni ale jaki będzie jego komfort pracy.
Link do komentarza
A ja myślę, że nawet jeśli nie ma dużo pracy to i tak bez sensu jest kupować jakieś tanie wynalazki, bo z doświadczenia wiem, że one czasem nie nadają się nawet na "jeden raz". Porządniejszy sprzęt, o ile będzie odpowiednio konserwowany (czyszczony, oliwiony o ile jest taka potrzeba) może nam służyć bardzo, bardzo długo.
Link do komentarza
Cytat

Do grubych gałęzi używa się innego narzędzia. Jak chcesz wydać parę stówek za narzędzie które będziesz używał raz do roku to Twoja sprawa ale narzędzia kupuje się przede wszystkim ze względu na ilość wykonywanej nim pracy bo dziwne by było aby murarz mający firmę kupował narzędzia made in china, oczywiście ,że może nikt mu tego nie zabroni ale jaki będzie jego komfort pracy.




czyli taki pneumatyczny w jakich sytuacjach się przyda najbardziej? najtańszy to on nie jest, zatem podejrzewam że i z grubymi da sobie spokojnie rade. mylę sie?
Link do komentarza
Cytat

czyli taki pneumatyczny w jakich sytuacjach się przyda najbardziej? najtańszy to on nie jest, zatem podejrzewam że i z grubymi da sobie spokojnie rade. mylę sie?


Jak ten pneumatyczny kosztuje kilka stówek to za tą cenę możesz kupić elektryczny na baterię tylko po co wydawać tyle kasy na coś co będziesz używał sporadycznie.Grube?zależy co masz na myśli grube icon_biggrin.gif bo dla jednego jest grube a dla drugiego to samo będzie cienkie. Sekatory Fiskartsa maja podane do jakiej grubości możesz ciąć.Używam tych narzędzi od kilku lat i nie mogę na nie narzekać, mam siekierę, tasak,piłę do gałęzi oraz sekator nożycowy. Jeżeli się upierasz na grube gałęzie to kup sekator i sekator nożycowy dwuręczny.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Potrzebuję w tym sezonie jakiegoś dobrego sekatora. W zeszłym roku tak się męczyłem z tym moim, już nie pamiętam nazwy, bo go wywaliłem, kupiłem w Castoramie. W każdym razie po jednym użyciu był tak tępy, że musiałem pomagać sobie piłkami przy gałązkach. Chciałbym jeszcze zapytać jaki sekator wybrać, dwuręczny, pneumatyczny, nożycowy? Na co zwracać uwagę przy kupnie i jaką markę polecacie. Dzięki



Polecam sprzęt firmy FISKARS http://pol-pl.fiskars.com/Produkty/Pielegnacja-roslin.
Używam osobiście ich szpadla, jest super, prawie sam kopie
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Ja używam sekator SHP 60 Stiga i muszę przyznać, że daje radę. Nie muszę się męczyć przynajmniej. Jest niezastąpiony do prac w ogrodzie, bardzo cichy i lekki.


Jeżeli coś waży prawie 6 kg to nie wiem czy to można nazwać,że jest lekkie a ciche to chyba jak w ochronnikach słuchu sie pracuje bo dla nie wtajemniczonych są to nożyce do żywopłotu spalinowe a nie sekator.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 7 lata temu...

cześć, planuje zakup, ale nie wiem jaki sekator spalinowy wybrać - ma ktoś jakieś pomysły? co u was się sprawdza? potrzebuję niezawodnego sprzętu, ale nie chcę tych inwestować dużych pieniędzy w coś, czego nie znam. Ma może ktoś https://www.stiga.pl/sklep/pielegnacja-drzew/sekatory/sekatory-spalinowe/sekator-spalinowy-sht-660 ? jak się sprawdza? trafiliście ostatnio na jakieś promocje?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • U mnie też taki w piwnicy na krzywej podłodze stoi, ale wypoziomowane od wagi i też już parę lat jest ok. Też miałem problem z tymi blaszko-języczkami, ale o dziwo się trzyma kupy, ale nie pomyślałem żeby je zagiąć. Choć 120kg to raczej bałbym się tam położyć. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Mam trzy takie regały i bardzo je sobie chwalę. Owszem, przy składaniu pierwszego popełniłem błąd, wierząc bezkrytycznie w instrukcje sprzedawcy i nie zaginałem "języczków" wsuwanych w wycięcia kątowników, no i regał mi się rozsypał już pod koniec montowania. Ale gdy wszystkie zagiąłem (łatwe to nie jest, ale da się). regał jest lekki i nie do zdarcia. Nośność jednej półki to 125 kg, więc w warunkach domowych spokojnie wystarcza do niemal wszystkiego. Nawet w garażu.   Regałów niczym nie mocuję do ścian. Nie ma potrzeby. Oczywiście, jeśli stoją na wyrównanym i pewnym podłożu.  Da się je kupić w cenie poniżej 80,00 PLN, więc uważam, że naprawdę warto.   PS. To się nie chwieje, zapewniam!
    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...