Skocz do zawartości

Zima w akcji!


Recommended Posts

Dziś spędziłem upojne dwie godziny z łopatą w ręku. Odśnieżałem mój 60 metrowy dojazd do drogi asfaltowej od domu. Proponuję konkurs pt. "Kogo bardziej zasypało?" Jeśli mają Państwo zdjęcia na których uwidocznione są zmagania z zimą proszę o zamieszczanie.

Dla autorów najciekawszych zdjęć zestaw 4 płyt z muzyką (repertuar ustalany indywidualnie, w zależności od gustu muzycznego).

Pozdrawiam i czekam na zdjęcia.

Marcin Szymanik

P.S. Jutro zaprezentuję moją, już odśnieżoną drogę icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Dziś spędziłem upojne dwie godziny z łopatą w ręku. Odśnieżałem mój 60 metrowy dojazd do drogi asfaltowej od domu.



uuu ... a było poczytać o niedogodnościach i dom postawić bliżej icon_mrgreen.gif

fajny pomysł z tym tematem ... znaczy końkurs mamy .... taki prawdziwy , z nagrodą.... icon_biggrin.gif
to może też jakiś mikołajkowo-świąteczny coby wszyscy - i Ci nieodśnieżąjący mieli możliwość wziąć udział? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
No dobra ..... to fotorelacja z akcji "zima" .... icon_biggrin.gif


Ubiegłej zimy mieliśmy Zenka pilnującego obejścia , i żeby nie było niedomówień - Zenek to ten biały icon_lol.gif
Brak obrazka

posiadaliśmy także odśnieżarkę "Kasia" która była bardzo ekonomiczna :
Brak obrazka


w tym roku posiadamy trzy odśnieżarki:
Brak obrazka

z czego jedna bardziej sprawna niż inne :
Brak obrazka

a oto efekt końcowy :
Brak obrazka

Brak obrazka

p.s. dobra , żartowałam ..... małż odśnieżał.... icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
Link do komentarza

no to dodaję teraz ja -

najpierw pod tytułem "zima u mnie"


Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

to część pierwsza moich zdjęć do konkursu - taka zima normalnie jak u wszystkich...............

i teraz troszkę inaczej - moje niezastąpione na dni dzisiejsze zimowe - gumofilce, rękawice i czapka, - kule młodego zagipsowanego, - szufla moja przyjaciółka najlepsza - i zderzak samochodowy autka które chyba przeszło niestety do historii - tej właśnie zimy..............



Brak obrazka

Brak obrazka


i jeden taki co wypił piwko, zostawił łopatę i poleciał do Irlandii za lepszym i smaczniejszym chlebem....


12107657.jpg

Link do komentarza
Tak ślisko było na ulicy
Telepał tobą ogromny chłód
Cmentarz miał posmak tajemnicy
Ty solą załatwiałeś cały lód
Pewnie poczułeś się znużony
Tą dość banalną grą
Choć soli wywaliłeś tony
To droga nie spływała krą
Krzyczałeś:
pasją mego życia - sól
Roztopię śnieg z miast i kniej
Popłynie wszystko, raczej w dół
Bo moja ksywa:
Panta Rhei?

noooo...
Wyrzucam tony soli
I świat pogrąża się w roztopach
Nie z własnej woli
Nie z własnej woli
To nie robota godna chłopa

Ja nieco inne mam ambicje
I w jednym palcu fach mam lepszy
Nie lubię solić
Nie lubię solić
Ja zasadniczo wolę pieprzyć


Mróz nas poubierał...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Tak było dwa lata temu. Część rekreacyjna. Wiele się nie zmieniło od tego czasu i, choć lekko nie na temat konkursowy, zdjęcia zamieszczam, bo... zima.



Na Mazurach jeszcze mało jest białego puchu ,nie mam się czym pochwalić .

Pamiętajcie o pełnych okruszków  karmnikach dla ptaków im teraz jest ciężko ! 


Link do komentarza
Próba wklejenia zdjęcia - dzisiejsze wieczorne zmagania z opatom icon_smile.gif Widok spod garażu na bramę - Wyględny szufluje icon_smile.gif

Nasz chodnik między garażem a chałpą...

Tak wygląda nasza droga - widok spod naszego garażu... Po prawej wzdłuż ogrodzenia biegnie droga...

To ostatnie to widok od strony drogi na wjazd.
Uwidocznione (kiepsko, bo kiepsko icon_wink.gif) moje bliźnię młodsze z opatom i Nadiuchem.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez Baru (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No i mam. Sztuk kilka. I już wiem, że zrobienie sensownego zdjęcia śniegu, to nie lada sztuka.
Ale przejdźmy do meritum ....
Śnieg o wschodzie słońca ma tak budyniowo-wiśniowy kolor, że gdyby nie rozum, by się go łyżką jadło:



Nie mając stu metrów drogi do odśnieżenia, musiałem zrekompensować ilość jakością i wyłopaciłem śnieg do czystej kostki.



Braki w areale ciągów komunikacyjnych, zrekompensowałem sobie odśnieżeniem parkingu, który od tego momentu wydaje mi się zdecydowanie zbyt duży, co dość dziwne, bo latem miałem o nim całkiem odwrotne zdanie.



Zajęty powyższymi, nie zauważyłem, że przemknął koło naszej bramy, jakiś bieszczadzki operator pługu śnieżnego i zapi... eeeee .... no zrobił z naszym wjazdem to co zrobił i to do wysokości połowy mojego uda. Trza było zakasać rękawy i odwalić.



Odwalenie 60 metrów dojścia do szopki z węglem, potraktowałem już rekreacyjnie i można śmiało powiedzieć, że to białe ze ścieżki, wciągnąłem nosem ...










Niom ... jak człowiek o zimowych utrudnieniach myśli zanim się wybuduje, to potem musi tęgo główkować, żeby w sensowny sposób konkurować z tymi, co wcześniej nie pomyśleli ... icon_biggrin.gif (bez urazy)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...