Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Cytat

samo pęknięcie to można i płynnym betonem zalać to nie jest problem
tylko dylatację trzeba w tym miejscu i tak zrobić bo będzie pracować
i popracuje z płytkami
nawet jeśli żywica to utrzyma to Pi.... gdzieś obok - tak na chłopski rozum biorąc
czyli
naciąłbym liniowo - nieliniowe zespolił
i kafle zgodnie z zasadami od dylatacji


A rurki z wodą?
Link do komentarza
Zrobiłem fotkę białej ściany. Jedna część jest pod daszkiem i tam nie spływa żadna woda , druga standardowa, poddana deszczowi itd. Ewidentnie widać , że ściana pod daszkiem jest czysta.

Jak będzie cieplej wezmę się i przemyje karcherem części kopuły najbardziej wybrudzone. Ciekawi mnie jak się zachowa powłoka malarska. Perspektywa corocznego szorowania domu nie jest zbyt moją wymarzoną, szczególnie ze jeden raz to będzie za mało.

Link do komentarza
Gość mhtyl
Myjki ciśnieniowej to lepiej nie używaj, farbę na pewno zmyje, a kto wie (podejrzewam że na pewno) jeszcze piankę wyrwie.
To zjawisko, te brudzące się ściany to normalka,pooglądaj sobie domy w okolicy, zakładam się o flaszkę, że tak samo mają. To jest brud który spływa wraz z wodą, a że wokół parapetów, uskoków spływa tej wody dużo w strumieniu to brudu i więcej taka woda niesie.

Dodam jeszcze, że biały kolor to niewdzięczny kolor icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

A może trzeba by pomalować kopuły na szaro ... bo przecież dodatkowego dachu nie zrobisz...



Malowanie na szaro odpada. Widziałem i wygląd jest delikatnie biorąc kiepski. I to nawet od razu po położeniu.
Znam osoby które zrezygnowały z budowy kopuły właśnie przez ten kolor.


Cytat

Myjki ciśnieniowej to lepiej nie używaj, farbę na pewno zmyje, a kto wie (podejrzewam że na pewno) jeszcze piankę wyrwie.
To zjawisko, te brudzące się ściany to normalka,pooglądaj sobie domy w okolicy, zakładam się o flaszkę, że tak samo mają. To jest brud który spływa wraz z wodą, a że wokół parapetów, uskoków spływa tej wody dużo w strumieniu to brudu i więcej taka woda niesie.

Dodam jeszcze, że biały kolor to niewdzięczny kolor icon_biggrin.gif



Myjkę ciśnieniowo oczywiście z odpowiednią delikatnością. Poza tym i tak będzie konieczność mycia bo przecież ponowne malowanie na brudną kopułę nie przejdzie.


Cytat



Dzięki za wizualizację icon_smile.gif
Link do komentarza
Dziś na działce odwiedził mnie kolega TEKA od posadzek.
Robię przymiarki do posadzki w garażu ale jeszcze nie wiem co wybiorę. Bo w obwodzie mam kostkę brukowa. Ale gdybym jednak wybrał mixokreta to oczywiście TEKA by mi to zrobił.

Odnośnie pęknięć posadzki to nie należy się tym przejmować bo, posadzka została wylana na inną cementową posadzkę, skurcze są związane z grubością nowej posadzki. Także trzeba czekać obserwować i nie przejmować się.
Link do komentarza
Cytat

Rury do GWC zamówione. Myślałem , że każdy sklep hydrauliczny ma ich pełno na stanie a to jednak nie.
Średnica fi200 nie jest popularna. Będę się po woli brał za wkopywanie, w końcu pogoda taka ładna icon_smile.gif



Na jaką głębokość planujesz dać ?
Ja od pół roku nie mogę poniżej 1m zejść z wykopem..
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

W moim przypadku spokojnie można ciąć 10cm. Gruba wylewka.


Chyba o czymś zapomniałeś... - w miejscach przejścia rurek ogrzewania podłogowego wodnego przez dylatację rurka przebiega w peszlu, który daje jej minimum luzu pozwalającego na swobodną i niezależną pracę zdylatowanych płyt posadzki. Tu, nawet jeśli wykonasz nacięcie posadzki nie uszkadzając rurek, jest duże prawdopodobieństwo awarii spowodowanej ścięciem rurki w miejscu styku dwóch płyt posadzki. Projekt instalacji ogrzewania wodnego miałeś wykonany... powinien zawierać podział płyty i miejsca dylatacji...
Link do komentarza
Cytat

Na jaką głębokość planujesz dać ?
Ja od pół roku nie mogę poniżej 1m zejść z wykopem..



Wiec u mnie rury zaczynają się na wysokości ław fundamentowych. Potem idą 8mb w garażu i wychodzą z garażu już pod ławami. Ale spokojnie.... ta przyjemność jest cały czas przede mną.
Potem cały czas ze spadkiem lecą w kierunku studni gdzie mam za miar zrobić czerpnię. Ale gdyby coś nie wyszło to awaryjnie mogę jeszcze pociągnąć je do końca ogrodzenia i tam zrobić kominki wentylacyjne. Ławy jak pamiętam są na 1,4m


Dziś dotarły rury do GWC.

Link do komentarza
S8 - wybór najkorzystniejszej oferty na odcinek Przeszkoda - Paszków. Zakres inwestycji (razem z zadaniem I na odcinek Radziejowice-Przeszkoda) przewiduje m.in. budowę drogi ekspresowej posiadającej 2 jezdnie po 3 pasy ruchu, czterech węzłów: Żabia Wola, Siestrzeń, Młochów i Nadarzyn.

Wygrywa Intercor Zawiercie.

Teraz czekamy czy będzie odwołanie drugiego w kolejności inwestora.






http://www.gddkia.gov.pl/pl/d/45b8d8d87e4c...07a0714e61da4e5 Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Muszę się przyznać, że też dałem się nabrać blush.gif , ale nie wiedziałem co napisać, jak wyrazić swoje ubolewanie...
Po lekturze tvn24.pl i obserwacji drzew za oknem łatwo było uwierzyć icon_rolleyes.gif .

Na pociechę powiem, że to był dzisiaj jedyny fakt, na który dałem się - pomimo paru innych prób - nabrać icon_lol.gif
Link do komentarza
Dziś zastrzeliła mnie żona swoim pytaniem:

- a czy można wysoko w środku kopuły powiesić haki?

Chce tam mieć takie miejsce na montowanie jakichś ozdób itp.

Ale chce tez zawiesić tam huśtawkę. icon_smile.gif

Ach te kobiety. Oczywiście się zgodziłem, teraz będę myślał jak to zrobić.



I już coś znalazłem. icon_smile.gif





O matko. Ale kosmos

Huśtawki

Huśtawka w mieszkaniu Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dziś zastrzeliła mnie żona swoim pytaniem:

- a czy można wysoko w środku kopuły powiesić haki?

Chce tam mieć takie miejsce na montowanie jakichś ozdób itp.

Ale chce tez zawiesić tam huśtawkę. icon_smile.gif

Ach te kobiety. Oczywiście się zgodziłem, teraz będę myślał jak to zrobić.



Wybudować dla żony taką osłonę jednej huśtawki przed śniegiem... masz gest! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

W święta na lokalnym sklepie znalazłem petycję icon_smile.gif


Wiec jest szansa na chodnik w mojej miejscowości.
Przyszły wykonawca musi jednak być bardzo uważny bo czeka na niego sporo niespodzianek.

Jakich? O np przewód TPSA leży tak od 2011roku. Dosłownie każdy ze złą wola może go uszkodzić.




pisanie tu o woli jest nadużyciem
przewodzik sam aż prosi żeby mu kto przypadkiem krzywdę zrobił bez umyślnego zamiaru .
cięli koszty cięli
u mnie jeszcze wkopywali , a i tak robaczka trzasnąłem sztychówką bo się podwinął Edytowano przez MTW Orle (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

CUD to bardzo trafne stwierdzenie.


U mnie na kolei to kradną kable które są ułożone w kanałach i przysypane są ziemią, te kanały oczywiście, więc u Ciebie to można podciągnąć takie coś pod CUD icon_lol.gif
O kradzieży sieci trakcyjnej, ponad 3000 V prądu stałego nie wspomnę bo to fachowcy złodzieje są.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...