Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Cytat

To prawda. Aluminium będzie wyglądało o niebo lepiej. Coś za coś.




nom ale za taka zapłacisz raz i masz na wieki wieków. natomiast jak zrobisz takie z wymienianym składem będziesz musiał je raz a czas wymienić "szczotki" nie wiem co korzystniejsze icon_biggrin.gif. powiem mi łatwiej mówić, mój ojciec to artyysta w nierdzewce icon_biggrin.gif wiec mu tylko pokażę zdjęcie i powiem, że takie chce icon_biggrin.gif jestem w korzystniejszej sytuacji icon_biggrin.gif dlatego łatwo mi się mówi icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

U tego producenta to największy model jak pamiętam. Inna sprawa ze na działce będą dwa takie.


Nawet jak byś dał trzy to podejrzewam, że i tak będzie mało/
Kolega benytraktor dobrze radzi i dobrze ma zrobony ten kompostownik. Coś mi się wydaje, że ten drewniany przeżyje ten plastykowy.
Link do komentarza
Cytat

Nawet jak byś dał trzy to podejrzewam, że i tak będzie mało/
Kolega benytraktor dobrze radzi i dobrze ma zrobony ten kompostownik. Coś mi się wydaje, że ten drewniany przeżyje ten plastykowy.




tzn. ja nie radze. po prostu mniej rzuca się w oczy. dla mnie to ważne. czy trwalsze z drewna no nie wiem. teorytycznie posypuje sie to wapnem itp. wiec niekoniecznie drzewo będzie trwalsze.
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

. Słyszałem ze to sie przydaje do sadzenia borówek.



Do borówek nadają się trociny z drzew iglastych - wiem to od producenta borówki, owoców i sadzonek.
Więc jeśli myślisz o uprawie, to zwróć na to uwagę .

A ten betonowy kompostownik jest naprawdę ładny i na pewno trwały.

Ps. Może istotne jest pochodzenie (iglaste czy liściaste) trocin na ślimaki icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Powoli zabieram się za LED, i zaczynają się kłopoty. Potrzebuję profili ledowych flex czyli elastycznych. Znalazłem coś takiego.





Montaż będzie w świetlikach. Ale... jak dam te profile po obwodzie to potrzebna będzie jeszcze półka aby ich bezpośrednio widać nie było.

Jest jeszcze koncepcja aby profile odwrócić do ściany i umieścić na dystansach. Powstałby wtedy dodatkowy okrąg z samego profila, zamocowany na dystansach do ściany.
Link do komentarza
Dziś jak i do końca miesiąca na budowie będzie walka z gładzią gipsową. No i pierwsze zaskoczenie. Myślałem ze cześć została już pomalowana a to się okazało ze tynk tak poszedł. Poza tym tynk jest jak szkło, ręka nie wyczuwa żadnych nierówności. Do tej pory z czymś takim nie miałem doczynienia.

Link do komentarza
Dziś została podpisana umowa na budowę s8 przy kopule icon_smile.gif Tzw spóźniony prezent na dzień dziecka icon_smile.gif



03-06-2015
GDDKiA podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę kolejnego fragmentu trasy S8 – od Paszkowa do Przeszkody. Trasa powstanie do IV kwartału 2018 roku.

Odcinek o długości 11,6 km powstanie w ciągu 31 miesięcy od podpisania umowy, prace zakończą się w IV kwartale 2018 roku. Kontrakt na zaprojektowanie i rozbudowę drogi jest wart 436,65 mln zł - przewiduje kontynuację projektowania i rozbudowę istniejącej drogi krajowej do parametrów trasy ekspresowej. Zakres prac podpisanej przez warszawski oddział GDDKiA obejmuje m.in. likwidację przejść dla pieszych w poziomie drogi, budowę skrzyżowań bezkolizyjnych czy ekranów akustycznych. Projekt przewiduje wymianę wszystkich warstw drogi od podbudowy przez wiążącą do ścieralnej. Droga będzie budowana w technologii betonowej.



Trasa będzie przedłużeniem powstającego fragmentu S8 z Opaczy do Paszkowa w kierunku Wrocławia i Katowic.



Budowa 11,6 km odcinka z Paszkowa do Przeszkody jest jednym z dwóch zadań w przetargu na przebudowę trasy od Radziejowic do Paszkowa.



Zadanie I obejmuje budowę drogi ekspresowej na odcinku o długości 9,9 km z Przeszkody do Radziejowic. Trwa wybór najkorzystniejszej oferty spośród sześciu złożonych. Wykonawcy zaoferowali realizację prac za kwotę od 306,9 do 457,7 mln zł.



W Warszawskim oddziale GDDKiA na podpisanie czekają jeszcze umowy na zaprojektowanie i budowę 18,5 km Południowej Obwodnicy Warszawy - najkorzystniejsze oferty opiewają na 2,5 mld zł i 24,6 km obwodnicy Radomia za 729,4 mln zł. Umowy z wybranymi wykonawcami zostaną podpisane po zakończeniu kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Na rozstrzygnięcie czeka również przetarg na budowę obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu drogi DK50/DK79. O realizację inwestycji ubiega się ośmiu wykonawców, którzy złożyli oferty o wartości od 267,8 do 426,6 mln zł.
Link do komentarza
To złudne takie myślenie, że Leroy dopłaca icon_biggrin.gif
Ja kupiłem płyty w takiej cenie, że żaden hiper market nie miał szans dorównać. Dodam, że brałem kompleksowo całe ocieplenie poddasza z jednej hurtowni i dlatego miałem tak atrakcyjna cenę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...