Skocz do zawartości

Wybory na prezydenta 2010


Ciril

Recommended Posts

O już! Jest sonda.

W pierwszej turze zagłosuję na Napieralskiego - normalny młody człowiek bez brudnej i trudnej przeszłości. Przedstawiciel poglądów, z którymi w większości się zgadzam. Wydaje mi się, że jest w stanie reprezentować nasz kraj bez rozgraniczania go na ostatnio modne pyskówki na Polskę liberalną i Polskę solidarną.

Choć zdaję sobie sprawę,że nie przejdzie do drugiej tury. W drugiej zagłosuję na Komorowskiego - nie potrafię przekonać się do chwiejnego Pawlaka, a tym bardziej do polityki zawiści i nienawiści prowadzonej przez J. Kaczyńskiego.

Komorowski - rasowy, doświadczony polityk z przeszłością antykomunistyczną. Bardziej nastawiony na przyszłość niż na przeszłość. Prezentuje sobą nie moje poglądy polityczne, ale zdecydowanie lepszy kandydat na Prezydenta RP niż Kaczyński.
Link do komentarza
Ja uczestnictwo w ywborach traktuję jak swój obywatelski obowiązek. Takie są prawa demokracji - nie mój kandydat staje się moim Prezydentem.

Jeżeli brałam udział w wyborach mam prawo krytykować politykę Prezydenta, posła, senatora. Gdybym nie poszła na wybory nie czułabym się upoważniona do krytyki...
Link do komentarza
Jakoś obawiam się, że i to głosowanie, w zasadzie, skończy się na stwierdzeniu, „nie za kim, ale przeciw komu”.

Moim zdaniem, spora część wyborców właśnie tak postąpi – zwłaszcza jak będzie II tura.

„Mojego” kandydata tu nie ma (mam na myśli Cimoszewicza lub Olejniczaka – bo obaj już pokazali, ze potrafią być niezależni). Jest co prawda Olechowski, ale coś ostatnio się „zbiesił” – to już chyba nie jego czas.

Tak więc „obstawiam” Komorowskiego, bo raczej będzie „godził” niż „judził”.
Link do komentarza
Normalnie poszedłbym na wybory i oddał nieważny głos jak zazwyczaj to czynię.
Ale kaczynski po tym co z Wawelem wyprawił i pawlak zdecydowanie odpadają - napieralski jak dla mnie nadety buffon - komorwski stary wyga. Zamiast napieralskiego wolałbym olejniczaka
Nie mam kandydata icon_sad.gif

PS. Moj kolega zbiera podpisy dla kaczynskiego


Mam kandydata - ultra liberałą icon_biggrin.gif
ZPOW-640-8/10
2010.04.25
Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Janusza Korwin - Mikke
Link do komentarza
Cytat

to są wybory na Prezydenta - nie na damy i koty
Mam w swoim gronie kilku zażyłych znajomych.
Są żonaci ale i są samotni.
Wszyscy od lat szanujemy się tak samo. pomimo braku dam u niektórych............


... jak sadze nie startuja w wyborach o fotel prezydenta RP?
Bo to nie jest juz kolezenstwo tylko reprezentowanie calego narodu.
Nie wyobrazam sobie zeby ktos, kto nie ma rodziny decydowal jak ta rodzina powinna wygladac itp...
To nie jest ksiadz, ktory uczy wychowywac w wierze mimo ze nie ma zony czy dzieci.
To czy kandydat jest samotny w zyciu prywatnym czy nie nie ma dla mnie znaczenia.

Pzdr.
Link do komentarza
Cytat

Jak pójdą same berety prezydentem zostanie JK . Oni maja nakaz z góry i pójdą zaraz po kościele icon_neutral.gif




Przez kilka lat można zaobserwować że są obietnice a później każdy dla siebie stołek itp itd ustawka na 4 lata i żyje się za nasze pieniądze. Więc g... mnie tak na prawdę obchodzi mój obowiązek chodzenia na wybory. Nie głosuje nie zabieram głosu, nie mam pretensji do tego co się dzieje bo nie głosowałem...
Link do komentarza
Cytat

Przez kilka lat można zaobserwować że są obietnice a później każdy dla siebie stołek itp itd ustawka na 4 lata i żyje się za nasze pieniądze. Więc g... mnie tak na prawdę obchodzi mój obowiązek chodzenia na wybory. Nie głosuje nie zabieram głosu, nie mam pretensji do tego co się dzieje bo nie głosowałem...




To ustawka na 5 lat i 5 lotów samolotem w znane nam miejsce koło Katynia icon_neutral.gif
Link do komentarza
Poszło na ostro...

Bajbaga w pewnym momencie zawsze wybory stają się głosowaniem przeciwko jakiemuś kandydatowi z prostego powodu. Albo żaden z Twoich kandydatów nie staruje, albo nie przechodzi do drugiej tury...

Jeżeli chodzi o J. Kaczyńskiego - nie wnikam w jego np. orientację seksualną bądź ewentualne zboczenia płciowo-gatunkowe, lecz...

śmiem twierdzić, że osoba, która nigdy nie miała partnera (przynajmniej historia prasowa J.K. posiadania partnera/ki życiowego nie dowiodła), ma problem z nawiązywaniem bliskich więzi emocjonalnych, odczuwania empatii...
jak do tej pory J.K. dał wyraz tylko swoim zachowaniom aspołecznym, antagonistycznym... nie potrafię uwierzyć "w misję" po zmarłym bracie, nie umiem zaakceptować braku gotowości oraz chęci do dyskusji...
Boję się, że jeżeli J.K. zostanie Prezydentem skłóci Polskę z sąsiadami, a i pewnie z UE... icon_sad.gif


Boje się jednego - że przez tragedię w Smoleńsku Polacy stracą umiejętność trzeźwej oceny sytuacji i zagłosują na J.K., a nie wydaje mi się, że 2 miesiące żałoby mogą zmienić człowieka na innego niż pokazał przez naście lat istnienia w polityce...
Link do komentarza
Cytat

pierwszą damą ma kot zostać icon_wink.gif



Jakież wyrafinowane poczucie humoru... ręce opadają.
Nie jestem zwolennikiem ani PIS, ani PO, ale nie bardzo wiem, jakie znaczenie ma fakt posiadania kota (lub inny zwierząt czy roślin) na możliwość sprawowania funkcji publicznych. Wg mnie, jeśli jedyną wadą kandydata jest jego starokawalerstwo, to chyba nie tak źle? icon_wink.gif
A co do tegorocznych wyborów... to ja obiecałem sobie po ostatnich wyborach parlamentarnych (oddałem głos na szarlatanów z PO, niestety...), że więcej nie będę głosować.
Link do komentarza
niech ci animus opadną ręce. To nie o to chodzi czy JKM wygra, nawet nie o to czy się nadaje na prezydenta, i nawet nie o to czy na niego zaglosuję.
Chodzi mi o to że haruje jak dziki osiol a z moich gigantycznych podatków utrzymuje sie armia pseudo- rencistów, kombinatorów, bezrobotnych laleczek z dlugimi tipsami i nierobów na zasilkach. Mnie to wkurza a JKM o tym glosno mówi. Ja chce moje pieniądze i sobie poradzę a ci którym się nie chce pracowac niech nie jedzą. I tyle:)
Link do komentarza
Cytat

Chodzi mi o to że haruje jak dziki osiol a z moich gigantycznych podatków utrzymuje sie armia pseudo- rencistów, kombinatorów, bezrobotnych laleczek z dlugimi tipsami i nierobów na zasilkach. Mnie to wkurza




kochana - mnie wkurza i drażni od 20 lat.
Kumpel powiesił się mój.
Jutro pogrzeb.
Nie znasz chyba co to "trauma" dnia codxziennego
Link do komentarza
znowu na reducie

Myśleć nam nie kazano, w radiu tak podano.
Spojrzałem na ulice, Żydów Masonów nie mało!
Naprzeciw moherów ciągną się szeregi
Wypełniają plac cały, niczym morza brzegi
I widziałem Szatana, podbiegł „Wyborczą” skinął
Pierdzielony na maszcie flagę Unii rozwinął
Wylała się spod flagi antypolska hołota
wykształciuchów, liberałów, lewackiego błota
do wolności, do kasy się pchają jak sępy
Na co Polsce, drogi, stadiony, czy nawet ustępy
Czy nie wystarczy, skromna, ledwie złocona,
Stercząca na wałach postać naszego Patrona?
Właściciela mediów, które jak gwiazdy świecą.
Żadnych kłamstw, pomówień, banałów nie klecą.
Po cóż nam zgnilizna zachodnich krętaczy!
Na co samoloty, czołgi amerykańskich siepaczy!
Nam żaden argument do mózgu nie doleci!!
Bo na głowie jak aureola moherek się świeci!
Nasz Ojciec Dyrektor bzdur nikomu nie wmawia.
Na ogrodzonym parkingu maybacha zostawia.
Zmarszczy brwi i tysiąc bab renty swe podaruje
Skinie i milion przelewów do banku powędruje!
Powiedz na Niego coś Polaku prawdziwy do bólu
Oblepi cię obelg kożuch niczym pszczoły przy ulu
Wyprani z szarych komórek, zasłuchani w Rydzyku
Ocknął się, ale już pozostanie ręka w nocniku
Bo wolność, wiedza, rozwój... to jest liberalizm
Na drugim zaś końcu ... komuna... socjalizm
Link do komentarza
Cytat

Powiesił się i co należy żałować go? Nie bardzo rozumiem.



to było takie durne, postraszyć chciał, no nie wiem.
Ja go żałuję - bo naprawdę był normalnym młodym facetem.
Nikt nie wie do tej pory co sie stało.
Dzisiaj go pochowali.
Miał dopiero 24 lata, plany na przyszłośc, dziewczynę, psa, motocykl, pracę..............
Nie potrafi nikt tego zrozumieć.
Należy go żałować, ja żałuję
Link do komentarza
Cytat

niech ci animus opadną ręce. To nie o to chodzi czy JKM wygra, nawet nie o to czy się nadaje na prezydenta, i nawet nie o to czy na niego zaglosuję.
Chodzi mi o to że haruje jak dziki osiol a z moich gigantycznych podatków utrzymuje sie armia pseudo- rencistów, kombinatorów, bezrobotnych laleczek z dlugimi tipsami i nierobów na zasilkach. Mnie to wkurza a JKM o tym glosno mówi. Ja chce moje pieniądze i sobie poradzę a ci którym się nie chce pracowac niech nie jedzą. I tyle:)



Widzisz przed wyborami nagle okazuje się że oni wiedzą czego oczekuje społeczeństwo od nich i co trzeba zrobić żeby żyło się nam tu w Polsce lepiej .A po wyborach barany do domu teraz mamy was w d..........

Link do komentarza
a no to jest szczegol....
ja Ci tylko powiem tyle- mam kolegę, wlaciciel firmy takiej sobie sredniej nie maleńkiej ale i nie jakas gruba ryba:) Haruje od rana do nocy. Teraz kryzys to stres podwójny. I tak sobie kiedy siedlismy przy kominku i on mi mówi że placi sobie najniższy zus. A ja mu na to - a jakby jakas choroba odpukac czy cos? A on popatrzyl tylko na mnie i mówi "no co ty.... jak nie zarobisz nic nie bedziesz miala, liczyc mozna tylko na wlasna prace". I tak jest. Ja to wiem dokladnie. Dlatego mnie szlag jak z moich zarobionych ciężka praca pieniędzy utrzymuja się setki nierobów. Widze rodziny gdzie.. ona na zasilku, on na rencie a chata sie stawia... i to wcale nie malo takich ludzi jest... pytanie "za co buduje" wydaje sie retoryczne...
Link do komentarza
Cytat

Co do kandydata zgadzam się z Tobą, ale niestety w tym społeczeństwie człowiek zbyt logicznie myślący nie ma szans...


Nie ma szans przebicia , bo sporo ludzi całkiem nie rozumie o co Mu chodzi .
Nie ma szans przebicia , bo Prezydent w zasadzie za wiele nie może .Oczywiście ma prawo zgłaszać coś co tam wymyśli i zechce , żeby przeszło przez glosowania , ale któż by glosował za tym co ma w głowie JKM .
Szkoda gadać w sumie . Moja rodzina i ja doszliśmy do wniosku , ze jak ktoś glosuje na JK nie jest już u nas mile widziany i koniec . Szkoda czasu .

ns kropeczka
ZUS i te inne ściąganie haraczy jest gorsze od ruskiej mafii icon_sad.gif
Link do komentarza
a ja ciągle nie wiem icon_confused.gif Byłam wcześniej za PO ,ale teraz sama nie wiem .Czekam jak teraz będzie się ta kampania przedstawiała -jak znowu zacznie wyłazić chamstwo i wyciąganie brudów.poczekam na ich programy właściwie na tą kiełbaskę wyborczą(znowu się nabiorę ,że coś sie zmieni).jeszcze jest trochę czasu.zobaczymy
Link do komentarza
Cytat

a ja ciągle nie wiem icon_confused.gif Byłam wcześniej za PO ,ale teraz sama nie wiem .Czekam jak teraz będzie się ta kampania przedstawiała -jak znowu zacznie wyłazić chamstwo i wyciąganie brudów.poczekam na ich programy właściwie na tą kiełbaskę wyborczą(znowu się nabiorę ,że coś się zmieni).jeszcze jest trochę czasu.zobaczymy



Nie jestem za PiS-em ale ...............
jedna partia polityczna -Platforma Obywatelska (PO) nie powinna zdominować wszystkich najważniejszych stanowisk w Państwie .

To jest korupcjogenne . Już przerabialiśmy to icon_smile.gif
Link do komentarza
mam dylemat z wyborem

- sercem jestem z Korwin Mikke /polityka realna/ - lecz obawiam się, ze nie zdoła zebrac 100 000 podpisów
- chciałbym aby do władzy doszli wreszcie młodzi / Napieralski/ - lecz wolałbym mniej butnego Olejniczaka ...
- chciałbym aby Polskę reprezentowali rozważni politycy /Olechowski, Pawlak - ludzie twardo stąpający po ziemi - znaki ziemskie zodiaku/ - lecz nie mają prawdopodobnie wiekszych szans na 2 - gą ture
- na pewno nie zagłosuję na Kaczyńskiego /choc program PiS u w pewnych sprawach jest mi bliższy
np. nie pchanie sie "za wszelką cene do strefy euro i pozostanie przy złotówce ratuje nam tyłek w czasie gdy Grecja zaczyna bankrutować, w sprawie tzw. "Bolka" tez mam podobne zdanie choćby Milczanowski zniszczył wszystkie papiery i przysięgał sie na wszystkie świetosci, ze o niczym nie wie .../

pozostaje Komorowski ... człowiek, który przeważy szale polityki na jedna stronę
z jednej strony dobry marszałek sejmu
z drugiej
człowiek który / jak dotąd/ nie przeprosił Irakijczyków za nasz napad na ten kraj i i zniszczenia jakich tam dokonaliśmy ...
człowiek, który nie mówi słowa o tym kiedy opuścimy Afganistan ...
człowiek spod tego samego znaku zodiaku co Kaczyńscy, Lepper, trzeci z bliźniaków - Ludwik Dorn, Jan Maria Rokita itp. ...


i mam wybór ...
i nie mam wyboru icon_confused.gif
Link do komentarza
Jak osobiście jestem ze Kaczyńskim i nieważne jest dla mnie to czy będziemy mieli pierwszą damę czy nie.
Dla mnie PO jest fałszywe, wcale nie chce pomóc Polsce tylko ją jeszcze bardziej dobić.Trochę za szybko Komorowski zaczął się panoszyć w sejmie.Zresztą oglądałam dzisiaj wystąpienie Tuska i było widać że się stresuje pytaniami nie wiedział co zrobić z rękoma zresztą jego odpowiedzi były mało przekonujące
Link do komentarza
Cytat

Jak osobiście jestem ze Kaczyńskim i nieważne jest dla mnie to czy będziemy mieli pierwszą damę czy nie.
Dla mnie PO jest fałszywe, wcale nie chce pomóc Polsce tylko ją jeszcze bardziej dobić.Trochę za szybko Komorowski zaczął się panoszyć w sejmie.Zresztą oglądałam dzisiaj wystąpienie Tuska i było widać że się stresuje pytaniami nie wiedział co zrobić z rękoma zresztą jego odpowiedzi były mało przekonujące


Fałszywe? Lewicowi narodowcy - udający prawicę TO JEST FAŁSZ - nie dla narodowego socjalizmu - takich niewysokich indoktrynerów już świat przerabiał.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • https://i.imgur.com/lARpMJR_lq.mp4
    • W hurtowni kupiono tańszy niesort!   Kto zarobił?   1. Sprzedawca zarobił na tej dachówce więcej, ukrywając gatunek. 2. Firma wykonująca usługę krycia z własnego materiału, mogła kupić tańszą dachówkę i oprócz robocizny zarobić jeszcze na materiale. 3. Inwestor szukał "dobrej ceny" dachówki.  
    • ChatGPT en Español represents a significant step forward in the realm of AI-driven communication, specifically catering to the needs of Spanish-speaking populations. The impact of this development is already being felt across various industries, from education and customer service to healthcare and creative content creation. However, like any transformative technology, it brings both opportunities and challenges, sparking discussions about its current and future role in society. 1. Enhancing Accessibility to AI Tools for Spanish Speakers One of the most important aspects of ChatGPT en Español is that it enhances accessibility to advanced AI tools for the world's Spanish-speaking population. Spanish is the second most spoken language in the world, with over 580 million speakers, and yet AI tools have historically prioritized English. By expanding into Spanish, OpenAI has broadened the accessibility of these technologies, allowing Spanish speakers to benefit from AI in ways that were previously limited. This move can greatly benefit underserved regions, particularly in Latin America and parts of Spain where access to cutting-edge technology has been slower. For businesses in these areas, adopting ChatGPT Español means improved customer interaction and streamlined operations. For individuals, it provides an opportunity to use advanced AI for personal tasks such as learning, communication, and content creation. The availability of a high-quality AI model in Spanish also supports bilingual and multilingual communities, offering seamless transitions between languages. This is particularly beneficial in regions where both English and Spanish are widely spoken, such as the US and parts of Latin America. 2. Applications in Education and Language Learning One of the most exciting applications of ChatGPT en Español is in the realm of education and language learning. For students learning Spanish, this AI can serve as a conversational partner that offers instant feedback and guidance, helping users practice their language skills in a natural, interactive manner. For native Spanish speakers, it can help improve literacy, critical thinking, and even assist with academic tasks across multiple subjects. Teachers and educators can also harness the power of ChatGPT en Español to create more dynamic lesson plans, quizzes, and educational content in Spanish. This is particularly useful in regions where resources for Spanish language education may be limited, giving students access to a virtual assistant capable of helping them learn, solve problems, and engage with complex subjects. However, there is also a discussion around the limitations of AI in education. For example, while ChatGPT en Español can provide useful information, it is not a substitute for real human interaction and guidance. AI models like ChatGPT can sometimes produce factually incorrect or contextually inappropriate responses. Therefore, the role of ChatGPT in education should be viewed as a supplementary tool, not a replacement for human teachers or tutors. 3. Business Efficiency and Customer Service Revolution For businesses, especially those operating in Spanish-speaking markets, ChatGPT en Español offers numerous benefits. It can improve customer service by providing instant, 24/7 responses to common inquiries, reducing the burden on human support teams and ensuring customers receive timely information. Its ability to handle multiple languages also allows businesses to serve a global clientele without needing to invest heavily in multilingual support teams. This use of AI in customer service has raised important discussions about the future of work in the service industry. As businesses adopt tools like ChatGPT en Español to handle routine customer interactions, there are concerns that it could lead to job displacement for human workers, particularly in roles that involve repetitive tasks. However, advocates argue that AI will allow workers to focus on more complexity, high-value tasks that require human judgment and empathy, rather than being replaced entirely. There's also the possibility of AI introducing biases in customer service responses, which highlights the need for continuous monitoring and improvement of these models. Ensuring that ChatGPT en Español remains unbiased and culturally sensitive will be crucial to its success in business applications.
    • Komentarz dodany przez amordo: Witam, czy ktoś podpowie jak ręcznie zmienić krzywę grzewczą ?pozdrawiam
    • Witam, kupiłem płytki podłogowej szkliwione, niestety fachowiec nie zauważył przebarwień które powstały od niebieskiego papieru którym były one oddzielone i ułożył je na podłodze. Kupiłem środek Trilux - taki mi polecono i początkowo myślałem że jest po problemie ponieważ plamy zeszły. Jednak na drugi dzień po wejściu do mieszkania plamy znowu wyszły, co świadczy o tym że barwnik z papieru wszedł już w strukturę płytki. Czy jest jakaś możliwość pozbycia się tego czy należy zdzierać podłogę?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...