Skocz do zawartości

Zlot letni 2024 .... lista uczestników

Recommended Posts

Wszyscy się całują z wszystkimi, przytulają, prawią sobie komplementy.

Grubasom wmawiają że wyglądają jak anorektycy, a chudzielców okrzykują najlepiej zbudowanymi.

2 minuty temu, daggulka napisał:

Znaczy odrósł Ci :icon_biggrin:

To dobrze :icon_biggrin:

Zróbmy tak, że nie będziesz mocno podglądać, a ja będę się szeroko uśmiechał podczas ogniska w ciemnościach 

:)

3 minuty temu, bobiczek napisał:

Wszyscy się całują z wszystkimi, przytulają, prawią sobie komplementy.

Grubasom wmawiają że wyglądają jak anorektycy, a chudzielców okrzykują najlepiej zbudowanymi.

:hahaha2:

3 minuty temu, bobiczek napisał:

Zróbmy tak, że nie będziesz mocno podglądać, a ja będę się szeroko uśmiechał podczas ogniska w ciemnościach 

:)

Ok, niech będzie :icon_biggrin:

1 godzinę temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

daj się namówić

No mówię, że mam L-4. Co ja poradzę? Nie mam nic do gadania.

1 godzinę temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

daj znać to się zabierzesz na "gapę "  

To musiałby być pojazd z przyczepką, żeby zabrać mój zestaw medyczny. A jestem dość mocno "zmechanizowany". 

Dnia 5.04.2024 o 20:10, bobiczek napisał:

Chyba dla Ciebie.

Cwaniara zarabiająca w internetach.

:D

Niczego nie odsunęli..

Wciąż są zawsze, tyle że czasem są nie powiadomieni.

Albo na archipelagu pracują i nie mogą.

Królik Marek.

Wie?

Królik wiedział jako pierwszy 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Widziałem to i na podstawie tego plus wcześniejszych porad wymyśliłem żeby zrobić to tak jak na zdjęciu. Wydaje mi się że to byłoby to samo co w tej betonowej studni tyle, że rozdzielone i nadal by był dostęp do tego pionu o wyczyszczenia. Tak naprawdę to tą kaskadę musiałbym możliwie blisko tej rewizyjnej studzienki zrobić, żeby pod oknem nie szumiał strumyk  
    • oczywiście możesz też rozpatrzyć wersję z kaskadą w tej jednej studzience blisko drogi. Jest tylko kwestia, by jednak rura kanalizacyjna nie znalazla się zbyt blisko poziomu terenu. kaskadę robi się właśnie po to, by pokonać duży spadek terenu mając odpowiedni spadek - 2-3% - odcinkow rury kanalizacyjnej uzupełnione o pionowe kaskady. W domku jednorodzinnym też masz kaskadę - pion kanalizacyjny - do ktorego podłoczone są z minimalnym spadkiem rury z łazienki i kuchni. no właśnie - dalej to musisz doczytać i dostosować do wasnej działki. karbowane są studzienki - bo pewnie oszczędzają na grubości materiału ale chyba tez są grubsze płaskie, lub betonowe kręgi - tyle że trudniejsze w zakladaniu. czy slychać - nie wiem - mam u siebie betonowe takie coś, ale daleko, na dole skarpy - może słychać cwilami trochę od drogi, ale nie przesiaduję tam     aha - z tego co wiem (wiem, bo tak mam - zaprojektowane zresztą przez fachowczynię ) - to można taką kaskadę zrobić z pionowej rury (oczywiście z rewizją) w studzience z kreęgów betonowych - tyle że studzienka jest taka, że jesteś w stanie tam wejść - jest większa średnica, ale jest to czyste - no bo ścieki płyną rurą Ale szczegoły musisz poszukać. tu na początek - wpisałem w google "kaskada kanalizacyjna rurą" np.     albo tak:
    • edit.   Dokopałem się do czegoś takiego. Wychodzi, że dla 160 nie trzeba dawać tej rury skośnej.  Ja tak chciałem zrobić od samego początku natomiast kierownik budowy kręcił nosem że nigdy czegoś takiego nie widział. Po drugie później sam zastanawiałem się czy taka studzienka nie będzie mi hałasowała na podwórku i syf nie będzie osadzał się na karbowanej rurze   
    • Szczerze to nie rozumiem działania tej kaskady. Przecież w domku jednorodzinnym ścieki nie poleca tą poziomą rurą tylko i tak będą leciały tą dolną i to ze spadkiem 45 stopni (ja to tak widzę)
    • mam - z miękka na podłogę. ładna - mam deski - ale za miękka.   ale widze ze to stary temat 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...