Skocz do zawartości

Wywóz szamba bez wjazdu na posesję. Czy to możliwe?


Recommended Posts

Muszę zrobić szambo jednak nie chciałbym żeby opróżnianie go odbywało się koło mojego domu. Czy można ułożyć jakąś rurę lub wąż od szamba do linii ogrodzenia i dać na końcu złączkę, do której „podepnie się” wóz asenizacyjny? U mnie odległość wyniesie wówczas ok. 15 metrów. Czy nie jest ona zbyt duża? Gdzie szukać takich elementów i jakie rury zastosować?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/porady/14252-wywoz-szamba-bez-wjazdu-na-posesje-czy-to-mozliwe

Link do komentarza
Gość Piotrek Malopolska
Zastanawiam sie wlozyc rure fi 160, 110 na kominek a mam 2kregi z zaworem zwrotnym nad szambem czyli na kolanie, w momencie przyjazdu szambonura zalewam rure wodą do momentu zaworu na wyjsciu koniec rury jest to uszczelnione a wpina szybkozłaczke i pompuje Co myslicie? Nie mam zamiaru pompowac chodz mozliwosc mam.....
Link do komentarza
14 godzin temu, Gość Piotrek Malopolska napisał:

Zastanawiam sie wlozyc rure fi 160, 110 na kominek a mam 2kregi z zaworem zwrotnym nad szambem czyli na kolanie, w momencie przyjazdu szambonura zalewam rure wodą do momentu zaworu na wyjsciu koniec rury jest to uszczelnione a wpina szybkozłaczke i pompuje Co myslicie? Nie mam zamiaru pompowac chodz mozliwosc mam.....

Ja też nic z tego nie rozumiem, proszę opisz problem jeszcze raz.

Link do komentarza
5 godzin temu, mhtyl napisał:

No widzisz, a Elfir zrozumiała i odpowiedziała.

 

No, nie całkiem...

 

Gdzie ta rura fi 160,110 na kominku na dwóch kręgach z zaworem zwrotnym na kolanie???

Jak tu przy szambonurze zalać

Dnia 2.01.2020 o 18:31, Gość Piotrek Malopolska napisał:

rure wodą do momentu zaworu na wyjsciu

:scratching:

Tym bardziej, że

13 godzin temu, Redakcja napisał:

Nie mam zamiaru pompowac chodz mozliwosc mam....

Natomiast szambonur

Dnia 2.01.2020 o 18:31, Gość Piotrek Malopolska napisał:

a wpina szybkozłaczke i pompuje

a coooo...

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Witam. Mam pytanie odnośnie umieszczenia zbiornika szambo. Muszę umieścić je z tylu budynku a odległość do ulicy z której mógłby opróżniać zbiornik wynosi około 35 m . czy jest szansa aby szambowóz nie musiał wjeżdżać na posesję?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość Misiek
Niektórzy twierdzą, że 110 pomarańczowa sztywna wystarczy. Inni piszą, że musi być zbrojona, bo jak coś się przytka to podciśnienie zmiażdży rurę. Nie uśmiecha mi się układać 30m za 76zł\mb takiej rury plus złączki, żeby wybrać 2,5m3 raz na rok z oczyszczalni.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość chris71
Witam. Ponieważ wkrótce będę musiał opróżnić szambo pierwszy raz w związku z czym mam pytanie. Czy firma która przyjedzie opróżnić to szambo włoży przez klapę zwyczajnie wąż czy też muszę teraz coś "przerabiać" w szambie np. montować jakąś przejściówkę na ich wąż ? zbiornik 2m3 ,działkę mam od niedawna.
Link do komentarza
Gość Robert
Pozostając w temacie chociaż lekko zmieniając pytanie.... Jaki jest koszt montażu szybkozłączki wraz z materiałem i robocizna do szamba już wkopanego aczkolwiek jeszcze nie używanego?? Od szamba do płotu gdzie mogłaby być umieszczona szybkozłączka będzie do 5 może 6 m max,..
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Jeśli ktoś zastanawia się na jaką długość pociągnie szambiarka w poziomie od szamba, to odpowiadam: My mieliśmy do szamba blisko 40 m i obawy. Położyliśmy rurę PCV, na końcu metr rury elastycznej i ciągnie szambiarka bez problemu. Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Krótko: w dzisiejszych czasach dla wozu asenizacyjnego 15 to pikuś. A jak już ktoś chce położyć rurę to nie musi bawić się w spadek - PO CO? Jak "szambiarka" ciągnie te kilkanaście metrów to też panowie układają kliny pod rurę?;) Głupota...
Link do komentarza

Znam takie posesje, na których szambo jest za domem, a dom od parkanu stoi 10 m. Ludzi stać na takie domy. :) Nie każda okolica ma kanalizację i mimo wszystko - trzeba zamawiać "szambiarkę". Oczywiście można przy takiej posesji pomyśleć nad przydomową oczyszczalnią, ale i takie rozwiązanie po kilku-kilkunastu latach może wymagać "serwisu". Skoro jednak nie chcemy "szambiarki" na podjeździe, możemy w ogrodzeniu zamocować szybkozłączkę i po temacie.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
ja kupiłem działkę z wybudowanym szambem, ale teraz sprzedano działke graniczącą ze mną od szamba i muszę wjeżdżać opróżniać je od mojego wjazdu czyli przeciwnego. Chciałem tam sobie postawić wiatę na 2 osobówki. Mam problem bo wtedy nie wjedzie szambiarka i nie wiem jak to rozwiązać? Czy pociągnięcie rur (jakich) od szamba do wjazdu na moją działkę, ok 25-30 metrów da radę?
Link do komentarza

W takim razie musisz jakiś "kolektor zakopać czyli rury szczelne i wyprowadzić złączkę do ogrodzenia. Tyle, że po opróżnieniu czyli zasysaniu przez szambiarkę (ne wiem czy z 30 m da radę pociągnać) w tych rurach pozostaną resztki a potem to może się zatykać. Ja bym miał takie obawy. Nie da się szamba wykopać w innymi miejscu i doprowadzić do niego odpływ? Trochę to przeora działkę, ale cóż zrobić.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Kinia
Ja mam tak genialnego sąsiada, który też nie chce żeby mu szambowóz wjeżdżał i gdzie staje ten wielki wóz. Na drodze gminnej dojazdowej do posesji dość wąskiej, bo jak taki wóz stanie to nawet nie ma jak koło niego przejść a co dopiero przejechac. A opróżnianie szamba to bite 30 minut stania. Dla mnie taka osoba jest egoista i du... kiem bo dla niego ważne jest żeby mu wjazdu nie zepsuli ale nic go nie obchodzi że blokuje drogę. I wszystkie takie osoby kombinujace w ten sposób mnie wkurzają. Kupujecie działki 3arowe a potem korzystacie z działek innych ludzi. Psa wypuścić to do sąsiada bo on ma 15 arów co mu zależy; dzieci w piłkę pograć czy na spacer pójść to do sąsiada przecież nie ma ogrodzenia to dlatego że pewnie chce żeby go 'odwiedzali' . I nie zwalajcie winy na deweloperów. Nie ma popytu nie ma podaży i odwrotnie. A i nie potrzebuje dobrych rad że porozmawiać z sąsiadem od kilku lat rozmawiam nic to nie daje. A dziś zgłaszam sprawę na policję bo granicą została przekroczona.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Tydzień temu zrobiłem przyłącze do szamba - wyprowadziłem wąż ssawny PCV DN 100mm / 13m, oczywiście w płocie zamontowałem złącze strażackie STORZ pod wąż DN 100 - i 3 dni temu miałem okazję po raz pierwszy opróżnić szambo z drogi, a nie z podwórka, co było dosyć uciążliwe. Wydawałoby się, że jest super - ale nie do końca. Wyciągnęło mi również wodę z muszli toaletowej na parterze oraz piętrze. Smród w domu jak to z szamba. To chyba nie jest normalne ? Co poszło nie tak ? Bardzo proszę o pomoc.
Link do komentarza

Czy piony kanalizacyjne są wyprowadzone ponad dach (napowietrzenie)? Na jakiej wysokości rura odpływowa z domu jest przyłączona do szamba, a na jakiej wysokości w zbiorniku jest przyłącze do wypompowywania szamba? Czy zbiornik ma jakiś kominek wentylacyjny, albo chociaż nieszczelną klapę?

Link do komentarza
3 godziny temu, podczytywacz napisał:

Nie ma napowietrzenia szamba -  jak pompa wysysała zawartość szamba, wytworzyła w nim podciśnienie i skądś powietrze MUSIAŁO zaciągnąć... zaciągnęło z łazienek już na początku "operacji"... stąd smród...

Przy wypróżnianiu - następnym razem - otwieraj pokrywę szamba...

 Praw fizyki pan nie zmienisz... itd.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...