Skocz do zawartości

domy drewniane


Recommended Posts

Zastanawiam sie jaki ma byc mój dom.

Dom Z bali, a może szkieletowy,
jest jeszcze konstrukcja metalowa.

chyba że ktoś mnie przekona do bardziej tradycyjnych metod.


co jest cieplejsze, co tańsze,

nie zależy mi na czasie, bardzej na pieniądzach podczas budowy i pózniej eksploatacji,

pozdrawiam z Rzeszowa
Link do komentarza
witam, ja też myślałem o domu drewnianym , do wyboru bal czy szkielet do momentu gdy mnie przekonał pewien architekt ,że te jak je nazwał "domeczki" to są nie na polskie warumki ,tu gdzie sie buduje raczej poważne , mocne domy nawiele wiele lat .Cegły nie trzeba ciagle konserwować ,dbac o nią itd.a jest równie zdrowa no i sto razy trwalsza .pozdr.
Link do komentarza
Może sie z tobą zgodzę z trwałością, ale ja nie chcę budować domu na 200 lat przecież zostało mi do śmierci tylko góra 50.
Jeśli chodzi o impregnacje to owszem - ale domy murowane też trzeba odświeżać, dom mojej babci bez impregnacji stoi 130 lat i nie jest jeszcze przeźroczysty od korników.

Ale dziękuje za opinie,
może jeszcze ktoś inny się podzieli spostrzeżeniami,
Link do komentarza
Wydaje mi się, ze sposób budowania zależy od trendów, mody na budowanie. U nas Polaków w mentalności zakorzeniona jest potrzeba wybudowania czegoś na 200 lat.

Ja uległem tej mentalności, choć czasami mam przebłyski swiadomości icon_smile.gif i postanowiłem nie kryć swojego dachu dachówka ceramiczną tylko blachodachówką, mimo, ze ta pierwsza ma szansę mnie "przeżyć", ale cena też jest ważna.

A powiedz, z jakim wydatkiem się liczysz przy budowie domu z drwewna w stanie surowym zamknietym?
Link do komentarza
myslałem o 300 ale na wszystko, podłogi. ogrzewanie, instalacje, całą białą i to co potrzebne żeby żyć.

nie wiem czy to możliwe -

w jednym miejscu słysze o 100 aby zamknać
w inym potrzebuje na stan zamkniety 200.

dla mnie to duza różnica. nie jestem jeszcze prezesem NBP.

a mieliśmy mieć tanie Panstwo, szkoda że za wzrostem gospodarczy nie idzie w parze zysk w naszych portfelach.
Link do komentarza
Powiem tak:
Zakupiłam projekt małego domku o konstrukcji szkieletowej z mozliwoscią zmiany materiału konstrukcyjnego ścian. I po przeliczeniach na taki domek niestety potrzebyję ok.10tyś więcej na wybudowanie ścian, niż wyciągnąć ściany betonem komurkowym 36cm. Nawet przy takich wysokich cenach. W tym roku jednak postanowilem sie wstrzymać z decyzją. Zakończe budowę wychodząc tylko z ziemi. icon_wink.gif

Także porównanie(na małym domku) szkielet czy mur juz masz. Nie wiem jak z balami. icon_wink.gif
Link do komentarza
bale są jeszcze droższe od szkieletu drewnianego.

jeśłi możesz mi napisać czy liczyłeś róznież wykończenie ścian,

bo ciągnąć ściany z pustaka, trzeba brać pod uwagę tynki, farby, zaprawę i inne wykończenia. przy drewnie te materiały inaczej wygladają.

faktem jest że pustaka jestem w stanie wybudować metodą gospodarcza, więc nie płacę za robociznę (jeśłi można coś nazwać że sie nie płaci.)

z tynkami podobnie jest na wszystkich ścianach działowych, drewno zostaje drewnem, ociepliłbym tylko ściany zewnętrzne.

im wiecej nad tym myśle tym bardziej gupieję,

jeśłi chodzi o budowanie w tym roku to rzeczywiście trzeba mieć stalowe nerwy albo dużo pieniędzy, wszystko zmienia ceny
więc życzę powodzenia z dalszą budową. ja w tym roku nie wiem czy wyjdę z ziem.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Proponuję jednak konstrukcję stalową.
1. Fundamenty inne niż pod tradycję - oszczędności duże
2. Konstrukcja ścian i dżwigarów dachowych jest montowana ok. 1 tygodnia
3. Wykończenie "pod klucz"-ok. 3-4 miesięcy
4. Dużo rzeczy można zrobić samemu - następne oszczędności
5. Współczynnik przenikania - 0,28



Pozdrawiam z Głogowa Młp.icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  Cytat

A ja mieszkam w domu drewnianym i w ogóle nie obawiam się pożaru, a budownictwo drewniane zawsze wolałem od murowanego.

pozdrawiam
resed
________________
konstrukcje stalowe

Rozwiń  


witam, chciałam poznać twoją opinie na temat domow z bali lub konstrukcji szkieletowej, z męzem rozwazamy budowe w przyszlym roku wlasnie ta metoda, mamy tylko obiekcje jak z trwaloscia tych domow, oraz z "trzymaniem "temp wew zarowno zima jak i latem i jak sie wogole w nim mieszka:)

pozdrawiam Aga
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  Cytat

witam, chciałam poznać twoją opinie na temat domow z bali lub konstrukcji szkieletowej, z męzem rozwazamy budowe w przyszlym roku wlasnie ta metoda, mamy tylko obiekcje jak z trwaloscia tych domow, oraz z "trzymaniem "temp wew zarowno zima jak i latem i jak sie wogole w nim mieszka:)

pozdrawiam Aga

Rozwiń  

Bardzo polecam szkielet drewiany--z wieloletnich doswiadczen. Mieszkam w takich domach od 30 lat. Sa bardzo trwale,(uzycie dobrych materialow do budowy--to podstawa), cieple,(dobra izolacja--to podstawa) ciche,(dobra izolacja!!-to podstawa) mozna latwo przebudowac, dobudowac, itp. nie ma problemu z "trzymaniem" temperatury. Takze--nie ma problemu z wieszaniem i montowaniem przedmiotow--luster, szafek, obrazow. W konstrukcji szkieletowej odleglosc pomiedzy slupkami szkieletu sciany jest unormowana i musi byc 16 inczy(USA) czyli 40 cm. W przypadku ciezkich przedmiotow dodaje sie wzmocnienia w konstrukcji szkieletu--glownie w lazienkach i w kuchni. Nie wiem dokladnie czy tak jest w POlsce choc wlasnie nosze sie z zamiarem zbudowania w tej technologii mieszkalnego poddasza na istniejacym domu murowanym. Czyli chce "ozenic" dwie technologie ze soba!!!. Przeczytalam juz kilka stron internetowych na ten temat i wiem o kilku firmach w Polsce ktore to wykonuja, m.innymi firma Kronopol. Dom ktory posiadam (USA) byl zbudowany w tej technologii 47 lat temu. Stoi na calkowitym podpiwniczeniu. Chociaz jest zbudowany w tej starszej technologii szkieletu--nie mamy z nim prawie zadnych problemow. Elewacja jest wykonana z cedrowego siding. Ale ostatnio nosimy sie z zamiarem "dolozenia" jeszcze jednej warstwy ocieplenia-izolacji--siding ktory jest wykonany w najnowszej technologii--siding razem z izolacja cieplna--jako jednosc. Moze kiedys bedzie w Polsce dostepny!!. Na strychu--nie mieszkalnym-- kilka lat temu zostala dodana izolacja nawiewna z celulozy. MOzna to wykonac samemu--wynajmuje sie specjalna maszyne-nawiewarke w tym celu. Izolacje z celulozy mozna rowniez dodac miedzy sciany--szczegolnie te zewnetrzne. Kilka lat temu zostaly wmontowane nowe okna (fiberglass) i drzwi wejsciowe(fiberglass). Pokrycie dachu ktore bylo z dachowki bitumicznej, kilka lat temu zostalo przykryte pokryciem z blachy trapezowej. A wlasnie a propos "glosnosci" dachow z blachy---- przy pokrywaniu dachu nowa nawierzchnia z blachy-----------prosze nie zrywac starego pokrycia dachu--tylko przykryc go nowym pokryciem--w przypadku blachy trapezowej potrzebne pod nia beda tylko sztywne laty. Razem uzyskamy efekt podwojneg dachu--izolacja akustyczna i cieplna!!!!!! Prosze takze zwazyc na okna i drzwi zewnetrzne jakie bedziecie montowac w nowym domu. POniewaz nie tylko od scian domu zalezy jego twalosc!!!!. Radze zamontowac okna i drzwi z fiberglass. To najlepszy material do wykonania okien i drzwi na dzien dzisiejszy!!!!!. Trzy wejscia jakie sa w naszym domu posiadaja sionki--wiatrolapy--roznej wielkosci--zaleznie od potrzeby. Dwa juz istnialy--trzeci wykonalismy sami kilka lat temu. To bardzo wazne!!!!!Sumujac wszystko--prosze sie nie obawiac---tylko stawiac w szkielecie!!!! do odwaznych swiat nalezy!!!. Zycze powodzenia!!!!.
Link do komentarza
  Cytat

Bardzo polecam szkielet drewiany--z wieloletnich doswiadczen. Mieszkam w takich domach od 30 lat. Sa bardzo trwale,(uzycie dobrych materialow do budowy--to podstawa), cieple,(dobra izolacja--to podstawa) ciche,(dobra izolacja!!-to podstawa) mozna latwo przebudowac, dobudowac, itp. nie ma problemu z "trzymaniem" temperatury.

Rozwiń  

A jaka pogoda - jakie temperatury są w w tym rejonie USA w którym mieaszkasz?? Zimą i latem.
Link do komentarza
  Cytat

A jaka pogoda - jakie temperatury są w w tym rejonie USA w którym mieaszkasz?? Zimą i latem.

Rozwiń  

W tym rejonie w ktorym teraz mieszkam, gorna czesc stanu Nowy Jork--dosc blisko Kanady--dokladnie miasto--Syracuse-- klimat jest taki sam jak w Polsce. Moze oprocz wilgotnosci--bo w Polsce jest klimat kontynentalny--bez wilgoci. Teren jest gorzysty--mieszkamy zupelnie "na wsi"--do Syracuse jest okolo 30-45min. jazdy samochodem. Zima dochodzi nieraz do -20C a latem jest nieraz +40C. W pokojach i kuchni mamy zamontowane wiatraki sufitowe ktore bardzo pomagaja w rozprowadzeniu powietrza po domu--zima i latem. W lecie--uzywamy tylko jednego klimatyzatora okiennego jesli jest taka potrzeba--na caly dom--powierzchnia okolo 120m2. Oczywiscie drzwi do wszystkich pomieszczen sa otwarte. Dom jest calkowicie podpiwniczony. Trzy wiatrolapy--roznych wielkosci. W zimie temp. od 19 do 22 stopni--nie nastrecza wielkich trudnosci i kosztow. Ogrzewanie olejowe--ktore jest bardzo wydajne. Jeszcze raz zaznacze--wszystko zalezy od izolacji i materialu jaki sie wybierze na budowe takiego domu. Ja bardzo czesto dyskutuje i pytam sie mojego meza--co on sadzi o takich to a takich technologiach, materialach, zastosowaniu rozwiazania, itp.
MIeszkalam juz w wielu rejonach i stanach USA--(30 lat) od wybrzeza wschodniego- do zachodniego---poczawszy od stanu Connecticut, poprzez Pensylwanie, Floryde, Kalifornie--domy szkieletowe sprawdzaja sie w kazdym klimacie. Technologia tych domow tutaj tak dograna i dopracowana ze naprawde w ogromnej wiekszosci nikt nie zastanawia sie nad zbudowaniem wlasnie takiego domu. Widzilam juz--z bliska niejedna budowe takich domow--caly proces. W poznych latach 70-tych pracowalam nawet przybudowie takich domow--w stanie Connecticut. Prosze nie myslec ze jestem calkowitym autorytetem w tej kwestii. Ale doswiadczenie w niej mam spore. Z wyksztalcenia jestem ekonomista budownictwa--choc tutaj nie pracuje w tej dziedzinie. Maz jest inzynierem przemyslowym--tez nie pracuje w swojej dziedzinie. POsiadamy farme organiczna--ziola, specjalistyczne warzywa, micro-zieleninka--wszystko uprawiane sposobem naturalnym. Budownictwo i materialy i technologie w nim stosowane interesuje nas obydwoje. Mam nadzieje ze odpowiedzialam na Twoje pytanie. Pozdrawiam.
Link do komentarza
  Cytat

Elewacja jest wykonana z cedrowego siding. Ale ostatnio nosimy sie z zamiarem "dolozenia" jeszcze jednej warstwy ocieplenia-izolacji--siding ktory jest wykonany w najnowszej technologii--siding razem z izolacja cieplna--jako jednosc. Moze kiedys bedzie w Polsce dostepny!!.

Rozwiń  

Wiesz, że u nas siding był na czasie pare lat temu ale się jakoś nie przyjął .
Link do komentarza
  Cytat

Wiesz, że u nas siding był na czasie pare lat temu ale się jakoś nie przyjął .

Rozwiń  

Tak, siding nie nalezy do tradycyjnych polskich materialow budowlanych i nie jest przychylnie "traktowany". A szkoda. Ja jednak nie moda sie kieruje ale jego zaletami i funkcjonalnoscia. Jest sprawdzonym od wielu, wielu lat, materialem budowlanym i technologia jego zalet stale jest doskonalona. Oostatnio jest dostepny sidig razem z izolacja/ociepleniem na bazie styropianu--jako calosc. POza tym jest tak wiele stylow, kolorow do wybrania. Gdy bylam w Polsce trzy lata temu--widzialam jednak sporo elewacji domow wykonczonych przy uzyciu siding.
Link do komentarza
Podstawową zaletą domu ''drewnianego''* miała być niska cena inwestycji,co wcale nie jest do końca prawdą.I tylko dlatego te domy pojawiły się w Polsce.Poza tym kryterium,pozostałe zalety dorabiane są wg. mnie nieco na siłę.
Byłem w kilku domach ''drewnianych''*,robiłem też w takim domu instalacje.
Wcale nie są ciche.Są koszmarnie akustyczne!Nawet jak na piętrze upadnie komuś grzebień,zaraz słychać to na dole.A już odgłosy kanalizacyjne są głośniejsze niż w bloku.Cały taki dom,to po prostu poukładane w różne konfiguracje pudła rezonansowe.I nich nikt nie próbuje udowadniać,że włożenie w ściany kilkudziesięciu nawet cm wełny wytłumi cokolwiek,bo to nie prawda.
W ogóle mówienie w przypadku takich domów o domu drewnianym,(dlatego ''...'' i *)to nieporozumienie i fałsz.Dom drewniany,to dom z budowany z drewna a nie z jego prefabrykatów typu płyta wiórowa.Co najwyżej można mówić tu o domu,który ma konstrukcję szkieletową z drewna.
Dom drewniany,to dom mający ściany w całości wykonane z drewna,np. z bali.
A co do rzekomej taniości budowy takiego domu niby drewnianego,to szkoda,że państwo nie możecie posłuchać opinii gościa,który postanowił sam wybudować taki dom,bo miało być 25% taniej niż dom murowany.Ja tam robiłem instalacje.
Nie dość,że się natyrał po godzinach,to wyszło mu nawet nieco drożej,niż gdyby taki sam dom stawiał z muru.
Taki dom to na działkę się nadaje a nie do mieszkania.
Chyba,że naprawdę drewniany.Takie domy popieram i bardzo lubię.
Link do komentarza
  Cytat

Tak, siding nie nalezy do tradycyjnych polskich materialow budowlanych i nie jest przychylnie "traktowany". A szkoda. Ja jednak nie moda sie kieruje ale jego zaletami i funkcjonalnoscia. Jest sprawdzonym od wielu, wielu lat, materialem budowlanym i technologia jego zalet stale jest doskonalona. Oostatnio jest dostepny sidig razem z izolacja/ociepleniem na bazie styropianu--jako calosc. POza tym jest tak wiele stylow, kolorow do wybrania. Gdy bylam w Polsce trzy lata temu--widzialam jednak sporo elewacji domow wykonczonych przy uzyciu siding.

Rozwiń  

Faktycznie- był taki czas, że ludzie w Polsce "obkładali" stare domy sidingiem gdyż to był najszybszy sposób na odnowienie starej elewacji . Kiedyś mi się to podobało, ale teraz juz mi się nie podoba. Ten siding to plastik - nie wygląda zbyt ładnie na elewacji. Ale o gustach się nie dyskutuje...
Link do komentarza
Polecam budownictwo drewniane w systemie prefabrykacji

Zalety naszej technologii :
- możliwość realizacji dowolnego projektu
- ponad 15 letnie doświadczenie na rynku niemieckim oraz skandynawskim
- zgodność z normami DIN
- gwarancja jakości oraz trwałość konstrukcji - 30 lat gwarancji
- 1600-1800 zł netto +7%VAT m2 powierzchni użytkowej /nadzór budowlany, materiał, robocizna, adaptacja wybranego projektu pod kątem technologii, transport/


Budownictwo drewniane w systemie prefabrykacji / skandynawskie / to budownictwo które charakteryzujące się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi / niski poziom zapotrzebowania energetycznego budynku na cele grzewcze/, gdzie Uk = 0,20 [W/K*m2] /współczynnik przenikania, decyduje on o zapotrzebowaniu energetycznym budynku/, jesteśmy w stanie współczynnik ten ograniczyć do Uk = 0,16 - 013 [W/K*m2, poprzez zwiększenie grubości warstwy zewnętrznej styropianu z 6 cm do 12 lub 15 cm /inwestor ponosi tylko koszty związane z różnicy wynikającej zakupu ceny materiału w tym przypadku styropianu/ , dla przykładu tz budownictwo pasywne Passerhas /również realizowane na terenie UE przez naszą firmę / , charakteryzuje się współczynnikiem Uk = 0,08 [W/K*m2] gdzie zapotrzebowanie energetyczne budynku to zaledwie 15 KW /m2 w sezonie grzewczym , tak więc oferowane przez nas budynki to budownictwo bardzo energooszczędne /w standardzie/ przy Uk = 0,20 [W/K*m2].


meil inz.k.slaga @interia.pl
Link do komentarza
  Cytat

witam, ja też myślałem o domu drewnianym , do wyboru bal czy szkielet do momentu gdy mnie przekonał pewien architekt ,że te jak je nazwał "domeczki" to są nie na polskie warumki ,tu gdzie sie buduje raczej poważne , mocne domy nawiele wiele lat .Cegły nie trzeba ciagle konserwować ,dbac o nią itd.a jest równie zdrowa no i sto razy trwalsza .pozdr.

Rozwiń  



No tak,ale dom z drewna wybudujesz w krótszym czasie,poza tym ogrzanie go będzie tańsze w stosunku do technologii ?tradycyjnych?.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
W koncu dobry komentarz. Tak sobie dzis siedze i czytam o tych domach "drewnianych" i patrze i oczom nie wierze. Dom ze sklejki reklamowany jest tu jako dom z drewna. Juz wiem dlaczego te domku w stanach przy tornado jak "Katarina" fruwaja i obcinaja glowy icon_smile.gif. Bo to wszystko szajs jest i lekki podmuch to rozwali.
Jak ktos chce zobaczyc porzadny dam z bali to w gory trzeba jechac do zakopanego albo na zulawy stare domy holenderskie obejrzec! O i to jest domy ktory warto postawic.
Rozumiem ze niektorzy uzywaja tego forum do reklamy ale do pana FHU KS mam prosbe. Prosze nie uzywac terminu "dom drewniany" tylko dom ze sklejki i stryopianu bo to oddaje rzeczywistosc.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  Cytat

Nie wiem co pięknego w domu drewnianym. Dom murowany można dowolnie kształtować a drewniane konstrukcje są po prostu sztywne.

Rozwiń  

to właśnie chyba odwrotnie

  Cytat

W koncu dobry komentarz. Tak sobie dzis siedze i czytam o tych domach "drewnianych" i patrze i oczom nie wierze. Dom ze sklejki reklamowany jest tu jako dom z drewna. Juz wiem dlaczego te domku w stanach przy tornado jak "Katarina" fruwaja i obcinaja glowy icon_smile.gif. Bo to wszystko szajs jest i lekki podmuch to rozwali.
Jak ktos chce zobaczyc porzadny dam z bali to w gory trzeba jechac do zakopanego albo na zulawy stare domy holenderskie obejrzec! O i to jest domy ktory warto postawic.
Rozumiem ze niektorzy uzywaja tego forum do reklamy ale do pana FHU KS mam prosbe. Prosze nie uzywac terminu "dom drewniany" tylko dom ze sklejki i stryopianu bo to oddaje rzeczywistosc.

Rozwiń  

a co u nas tornada się pojawiają regularnie co miesiąc <lol>
napewno jest cieplejszy taki dom pozatym domu chyba nie buduje się na 200 lat tylko na jedno pokolenie
ale co tam każdy ma swój gust i potrzeby mnie nie stać na dom którego będę spłacał przez reszte życia
i nie będę wstanie dogrzać bo koszty będą ogromne
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
  Cytat

W koncu dobry komentarz. Tak sobie dzis siedze i czytam o tych domach "drewnianych" i patrze i oczom nie wierze. Dom ze sklejki reklamowany jest tu jako dom z drewna. Juz wiem dlaczego te domku w stanach przy tornado jak "Katarina" fruwaja i obcinaja glowy icon_smile.gif. Bo to wszystko szajs jest i lekki podmuch to rozwali.
Jak ktos chce zobaczyc porzadny dam z bali to w gory trzeba jechac do zakopanego albo na zulawy stare domy holenderskie obejrzec! O i to jest domy ktory warto postawic.
Rozumiem ze niektorzy uzywaja tego forum do reklamy ale do pana FHU KS mam prosbe. Prosze nie uzywac terminu "dom drewniany" tylko dom ze sklejki i stryopianu bo to oddaje rzeczywistosc.

Rozwiń  

Tak czytam wszystkie wypowiedzi na forum i dochodze do wniosku że tak naprawdę mało osób wie jakimi kryteriami kierować sie przy zakupie takiego domu i nie robie tu rekalamy stawiam domy w konstr szkieletowej ,na wszystkie materiały posiadam atesty a przeglądając wiele stron z tzw firmami widac jaki materiał jest zastosowany :wczoraj rosło w lesie dziś stawiamy domosobiście sam mieszkam w takim dimu jeśli chodzi o koszty to przy dobrym doborze materiałów koszt ogrzewania w okresie zimowym wynosi ok 150zł miesięcznie .Ale aby otrzymać tak dobry wynik trzeba zainwestować .Tak jak wcześniej wspomniałem odpowiedni materiał każda płyta ,materiał ociepleniowy(nie wełna) łata muszą posiadać odpowiednie certyfikaty.Jeśli chodzi o p.poż to tutaj też zastosowanie znajduje specjalna płyta podobna do pł,kart gips ale o b.dużej odporności na ogień odpowiednio dobrane impregnaty.I to narazie tyle ,a jeśli chodzi o skleję to też drewno tylko w innej postaci i nigdy nie używa sie go do stawiania domu.Jeśli ktoś będzie b.zainteresowany to zapraszam do dyskusji.Pozdrawiam
Link do komentarza
Nikt nie napisał o ważnej wadzie domów szkieletowych a mianowicie brak akumulacji ciepła. Żeby było ciepło w zimie po prostu trzeba grzać na okrągło a te 150 zł to chyba na tydzień -tomarix. Wystarczy że przez kilka godzin braknie prądu to od razu zima.A murowany nawet w duże mrozy potrafi utrzymywać przyzwoitą temp.przez kilka dni.
Wniosek u nas tylko murowany ! ewentualnie gruby bal.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Niewątpliwie najcieplejszy i najtańszy jest dom w konstrukcji szkieletowej, gdzie występuje podwójna izolacja termiczna.
Współczynnik straty ciepła U=0.19 wymagany 0.30( w porównaniuto gazobeton ze styropianem 10cm)
dom drewniany jest tańszy,cieplejszy,szybszy w wykonaniu.W czasach kiedy energia cieplna jest droga trzeba szukać oszczędnośći. i niech taki dom nazywa się "ze sklejki" ale był ekonomiczny. Przy użyciu dobrych materiałów w dobrej jakości i przestrzegając technologi taki dom będzie nam długo służył.
Odnośnie huraganu: amerykańscy uczeni przeprowadzając ekspertyze budowlaną po huraganie stwierdzili, że przyczyną takich zniszczeń nie była konstrukcja drewniana!!! tylko brak połączenia konstrukcji z fundamentem!!!
Link do komentarza
  Cytat

Niewątpliwie najcieplejszy i najtańszy jest dom w konstrukcji szkieletowej, gdzie występuje podwójna izolacja termiczna.
Współczynnik straty ciepła U=0.19 wymagany 0.30( w porównaniuto gazobeton ze styropianem 10cm)
dom drewniany jest tańszy,cieplejszy,szybszy w wykonaniu.W czasach kiedy energia cieplna jest droga trzeba szukać oszczędnośći. i niech taki dom nazywa się "ze sklejki" ale był ekonomiczny. Przy użyciu dobrych materiałów w dobrej jakości i przestrzegając technologi taki dom będzie nam długo służył.
Odnośnie huraganu: amerykańscy uczeni przeprowadzając ekspertyze budowlaną po huraganie stwierdzili, że przyczyną takich zniszczeń nie była konstrukcja drewniana!!! tylko brak połączenia konstrukcji z fundamentem!!!

Rozwiń  

Wymagane jest 0.1W/m2 xK 0.19 dziś to jakaś namiastka izolacji - naprawdę nie warto! Po co utrzymywać budżet i pegenige
Link do komentarza
  Cytat

Wymagane jest 0.1W/m2 xK 0.19 dziś to jakaś namiastka izolacji - naprawdę nie warto! Po co utrzymywać budżet i pegenige

Rozwiń  

Proszę o poczytanie najnowszych wytycznych do projektowania dudynków jednorodzinnych!! bo to kompletna bzdura!!!
0.30 dla ścian zewnętrznych było 0.35, 0.25 dla tarasów nad któryni są pomieszczenia. 0.1 W/m2xK jest ciężko uzyskać!
U=1/Rt opór cieplny

Rt=R1+R2+R3+ Rn -suma oporów wszystkich elementów z jakich składa się ściana
R1 = szerokość przegrody/przez lambda!!!

0.1 to praktycznie cała ściana z izolacji!!!
szybko przeliczyłem że aby ściana miała 0.1W/m2 xK składająca się z tynku wewnętrznego gazobetonu i styropianu
musimy użyć 40 cm styropianu.To troche za dużo prawda.
ps. Fizyka budowli J.Z. Mirski zapraszam do lektury
Link do komentarza
Czyje wytyczne Pan raczy przytaczać? Może tego kto czerpie zyski z akcyz i VAT- u za nośniki energii? Izolowanie poniżej standardów np. BBR2006 jest nieporozumieniem, brakiem wyobraźni i wiedzy, lub jak mówi Ludomir Duda ( audytor nr 1) "niedouczonym szkodnictwem"
150 kWh/m2 rocznie to pętla na szyję!
  Cytat

Fizyka budowli J.Z. Mirski zapraszam do lektury

Rozwiń  
czytałem dlatego wolę fizykę od "fizyki budowli"
stare i nowe dyrektywy
  Cytat
Rozwiń  
Link do komentarza
  Cytat

Czyje wytyczne Pan raczy przytaczać? Może tego kto czerpie zyski z akcyz i VAT- u za nośniki energii? Izolowanie poniżej standardów np. BBR2006 jest nieporozumieniem, brakiem wyobraźni i wiedzy, lub jak mówi Ludomir Duda ( audytor nr 1) "niedouczonym szkodnictwem"
150 kWh/m2 rocznie to pętla na szyję!
czytałem dlatego wolę fizykę od "fizyki budowli"

Rozwiń  

proszę przeczytać warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z 2009r tam wszystko jest!
i nie trzeba tu audytora to można policzyć samemu. nie ulega wątpliwości że w budynku kanadyjskim jest go łatwiej
uzyskać przy mniejszej grubości ściany.
Ps. proszę patrzeć na tebelki w których jest poprawna jednostka!
Jednostką temperatury w układzie Si jest K-kelwin a nie C- celcjusz
Link do komentarza
  Cytat

proszę przeczytać warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z 2009r tam wszystko jest!
i nie trzeba tu audytora to można policzyć samemu. nie ulega wątpliwości że w budynku kanadyjskim jest go łatwiej
uzyskać przy mniejszej grubości ściany.

Rozwiń  

Te warunki ( skoro Pan umie liczyć ) to zużycie energii 15.... 30... 70... 100 ... 150... 200... czy wiecej kWh/m2 rocznego zużycia.
Link do komentarza
  Cytat

Te warunki ( skoro Pan umie liczyć ) to zużycie energii 15.... 30... 70... 100 ... 150... 200... czy wiecej kWh/m2 rocznego zużycia.

Rozwiń  

zgadzam się z panem ale pan pisze o sezonowym zapotrzebowaniu na energie do ogrzania budynku oraz w stosunku rocznym.
, a ja p przenikalności cieplnej przez przegrode dudowlaną uwzględniając jej wszystkie warstwy bez względu na porę roku.
pozdrawiam
Link do komentarza
  Cytat

zgadzam się z panem ale pan pisze o sezonowym zapotrzebowaniu na energie do ogrzania budynku oraz w stosunku rocznym.
, a ja p przenikalności cieplnej przez przegrode dudowlaną uwzględniając jej wszystkie warstwy bez względu na porę roku.
pozdrawiam

Rozwiń  

Warstwy? tynk /paroizolacja / stelaż z wełna /mur.
http://www.forumbudowlane.pl/images/galler...ja%20%B6rod.png
http://www.forumbudowlane.pl/images/galler...ana%20funda.gif

  Cytat

sezonowym zapotrzebowaniu na energie do ogrzania budynku

Rozwiń  
nie! piszę o zużyciu.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ja już pisałam w kilku moich postach,że pragnę zrobić elewację mojego domku,wybudowanego z max-a w drzewie.
Chcę by dom sprawiał wrażenie domu drewnianego,tyle,że jest to dom murowany...


Dom ma dach pokryty dachówką ceramiczną czarną robenowską
Okna jednoskrzydłowe na profilu rehau ( wyglądają naprawdę jak drewno)
Jak dojdzie jeszcze elewacja z drewna to......
będzie to o czym całe życie marzyłam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  Cytat

Ja już pisałam w kilku moich postach,że pragnę zrobić elewację mojego domku,wybudowanego z max-a w drzewie.
Chcę by dom sprawiał wrażenie domu drewnianego,tyle,że jest to dom murowany...


Dom ma dach pokryty dachówką ceramiczną czarną robenowską
Okna jednoskrzydłowe na profilu rehau ( wyglądają naprawdę jak drewno)
Jak dojdzie jeszcze elewacja z drewna to......
będzie to o czym całe życie marzyłam icon_biggrin.gif

Rozwiń  

A jak będziesz te elewację robiła? Jako siding?
Link do komentarza
  Cytat

CZyli plany na razie bardzo "luźne" icon_smile.gif

Rozwiń  


Może jeszcze luźne te plany,ale ale w naszym zamierzeniu domek ma być w większości w drzewie
Wykończenie środka również.
A elewacja czy będzie wzorowana na drewnianą chatynke góralską ,czy to będzie ładne łaczenie drewna np. z kamieniem sie w przyszłości okaże.W moim domku ma być przytulnie i ciepło.
A nie ma bardziej "ciepłego" (nie mylić z palnego) materiału niż drewno.
Dom z drzewa...
dom wykończony drewnem ma "duszę"
Nie jest "zimny" ( synonim nieprzytulny).

Ale to tylko maje skromniutkie zdanie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam wszystkich użytkowników forum.
Korzystając z faktu, że forum poświęcone jest domom drewnianym, ich budowie itp. chciałam poprosić Was o pomoc. Piszę pracę magisterską nt. Współczesnych konstrukcji domów drewnianych i potrzebuję opinii osób budujących oraz już posiadających dom z drewna. Jeżeli będziecie tak mili, proszę o uzupełnienie mojej krótkiej ankiety. Żeby wejść do ankiety, będzie chyba konieczne wklejenie adresu do przeglądarki, bo widzę, że nie zadziała tu na kliknięcie http://webankieta.pl/ankieta/w1hpw40e16is. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
bomy z bali wiedzę gorący temat ... czytam i czytam ale do czytać się nie mogę. Czy domy z bali są czy nie są energooszczędne, to że wymagają mniejszych nakładów na utrzymanie w sensie malowania (nie sądzę żeby właściciel takiego domu położył na ścianę tapetę ) itp. jest bez sprzeczne. Patnie zasadnicze:
czy do ogrzania 100 m2 domu z bali zużyjemy mniej energii niż do domu wykonanego tradycją metodą (beton)?
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...