Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

patefon

Uczestnik
 • Posty

  114
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O patefon

 • Ranga
  Początkujący
 1. raczej trudno byłoby odkopać korzenie drzewa. Wystarczy, że -jadąc np. do sklepu ogrodniczego - weźmiesz ze sobą liść chorej rośli lub gałąź i wtedy możesz być pewien, że osoby tam pracujące będą wiedziały co się dzieje z rosliną - i możesz od razu kupić u nich odpowiedni specyfik na tę chorobę.
 2. Będąc dzieckiem zmuszano mnie do chodzenia do Kościoła - "bo co ludzie powiedzą" - a wszyscy ci ludzie (lub większość) z tego właśnie samego powodu chodziła do Kościoła - a reszta z przyzwyczajenia - bo tak ich wychowano. Dlatego mam bardzo złe skojarzenia jeśli chodzi o Kościół a co za tym idzie wiarę w Boga - przecież w szkole uczyli nas, że człowiek pochodzi od małpy, a na religii, że to Bóg stworzył Adama i Ewę - więc gdzie tu jest sens???? Bardziej wierzę w ewolucję ... i strasznie mnie wkurza, że religia jest w szkole na świadectwie... to jest nienormalne.
 3. no cóż - na miejskich trawnikach - lepsza będzie koniczyna niż brak zieleni wogóle - chociaż pod tą ogromną ilością psich kup na trawniku - trudno jest stwierdzić czy to trawa rośnie - czy koniczyna... więc nie ma to już w tym momencie znaczenia...
 4. Tak - u mnie np. iglaki zaatakował - objawiało się to brązowieniem igieł i całych gałązek - opryskanie pomogło... ale część gałęzi trzeba było usunąć.
 5. Właśnie - właśnie - masz rację - ale właśnie z taką to "wiarą w Boga" mamy do czynienia w naszym kraju i nie tylko w naszym - więc ja się do tej "wiary" nie przyznaję...
 6. Cieszę się, że znalazłeś wolność - cokolwiek to znaczy. Czytam twoje posty i wiem iż jesteś normalnym wartościowym człowiekiem - który pomógł niejednokrotnie (w sprawach instalacyjnych) na tym forum - i innym również. Mnie otaczają prawie sami "pobożni" - chodzący do kościoła katolicy, którzy uważają iż są lepsi od tych, którzy nie chodzą do Kościoła - bo tylko to CHODZENIE się liczy. Szlag mnie trafia gdy księża sprawdzają czy dzieci (w drugiej klasie szkoły podstawowej) chodzą razem z rodzicami do Kościoła - a robią to w taki sposób, żę dzieci dostają na mszy w niedzielę jakiś kar
 7. Moja kostka też porosła mchem w miejscu gdzie nigdy słońce nie dochodzi i jest tam wilgotno, ponieważ rosną tam rośliny, które trzeba podlewać - więc warunki dla mchu - w sam raz.
 8. a ile lat ten sąsiad tam mieszka, że jeszcze roslin nie zdążył posadzić - może się biedaczysko dopiero wprowadził i nie zdążył?
 9. Ja bym nie liczył, że problem sam się rozwiąże. Gość będzie ciągle coś zakopywał i zatruwał również twoją ziemię.
 10. takie drzewo to raczej 40 lat musi rosnąć do takich rozmiarów.
 11. ja mam quada - do którego zimą montuję pług do odgarniania śniegu a latem kosiarkę do trawy. A po skończeniu pracy można po lesie dla przyjemności sobie pojeździć. 3w1.
 12. Opieki? przecież biega sobie po podwórku i nikt mu krzywdy nie robi - a ten skubaniec wszystko niszczy - i on potrzebuje opieki? Na łańcuch go to nie będzie niszczył albo kojec wyłozony płytami betonowymi żeby się nie podkopał znowu...
 13. zazwyczaj wszelkie drezwa sadzi się właśnie blisko granicy działki sąsiada aby się od niego odgrodzić trochę.
 14. A czy nie trzeba pozbywać sie chwastów? Trawnik to nie łąka na której pasą się krowy i koniczyna jest tu zbędna .
×
×
 • Utwórz nowe...