Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

dylot

Uczestnik
 • Posty

  153
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

O dylot

 • Ranga
  Członek Klanu WybieramyDom.pl
 1. To jest oferta ogólna firmy, można by się dogadać z firmą odnośnie fundamentów, co też zależy od warunków na waszej działce, można też zrezygnować np z malowania , płytkowania, schodów , systemu alarmowego, sposobu i systemu ogrzewania (taniej by było ogrzewanie gazowe) i wielu innych prac wykończeniowych - to wszystko możecie sobie wykonać we własnym zakresie w późniejszym terminie.
 2. ok bajbaga, inwestycyjny przerost formy nad treścią, inwestycja nieopłacalna, duża nakład w stosunku do uzyskanych efektów lub jak tam chcesz.... Pozdrawiam.
 3. Ja wybudowałem projekt "MINIATURKA 2 " z Archonu oczywiście wyszło do 200 tys. (bez działki) Dużo własnej pracy, pomoc rodziny, oraganizowanie materiałów i ekip na własną rękę.
 4. wyliczenia redakcji są drogie. Mój dom parterowy z poddaszem 130m2 pow.użyt. plus garaż 30m2, działka 11 a.. 4 osoby, za 2011r. -gaz (c.o. c.w.u. kuchenka) 2700 - prąd - 1200 - woda i ścieki - 960 - śmieci - 300 - podatek od nieruch. 500 - drzewo do kozy - 400 RAZEM: 6060 zł /rok
 5. Bu Ha Ha rzeczywiście " za darmo" koszt w w 2005 14 tys. plus UPS, plus generator. plus żaluzja na lato i aby wspomagać c.o. w zimie trzeba jeszcze mocno doinwestować, a pompa to chodzi na powietrze i w ogóle koszty eksploatacji, konserwacji i przeglądów to za darmo. I to wszystko dla 3 osób. Inwestycja nie zawróci się nawet za 30 lat.
 6. Witam, czy można poprowadzić system powietrzno - spalinowy koncentryczny do kotła gazowego z zamkniętą komorą spalania (nie kondensacyjny) na zewnątrz. Sytuacja wygląda tak że należałoby wyjść takim kominem przez małe okienko w piwnicy kawałek około 1,5m poziomo a potem pionowo do góry około 6m, bez izolacji przytwierdzony za pomocą obejm. Jakie tam mogły by zachodzić procesy np.kondensacji i co na to mówią przepisy ???
 7. Co za głupota w listopadzie zaczynać dach, prowadzenie robót budowlanych teraz to brnięcie w kłopoty które będą się namnażać. Dziś ludzie głupieją z tą robotą na siłę aby zrobić jak najszybciej a potem płacz, w zimie budowa powinna odpocząć w stanie jakim została zakończona w jesieni. Błędem było postawienie więźby teraz to trzeba po prostu jakoś pchać kiedy tylko warunki pozwolą. Ale nie chcę słyszeć potem na forum że coś pęka, odlatuje, cieknie, kręci itp.itd.
 8. Witam, też budowałem nie tak dawno dom i byłem u kilku architektów a większość nich działa na zasadzie jak najmniej pracy za jak największe pieniądze, polega to na tym że mają kilka swoich projektów które chcą wciskać klientom z ewentualnymi poprawkami a jak klient przychodzi z własnym pomysłem na dom to zaczyna się marudzenie. Skończyło się na gotowcu i jesteśmy bardzo zadowoleni.
 9. Ja kupując zwracam uwagę czy to jest "polskie" ale decyduje tutaj jakość, i jeśli Polacy będą uczciwie produkować dobre rzeczy. Samo hasło "..." nie wystarczy.
 10. Nie rozumiem gdzie to "tanie ciepło" przy koszcie energii elektrycznej 400zł/m-c oczywiście biorąc pod uwagę koszty tej pompy a widzę są i takie głosy że to kosztuje znacznie więcej. U mnie dom 130m2 pow.użytk. piec gazowy kondensacyjny z zasob.120L(7tys) koszt gazu 350 zł wszystko (ogrzewanie, ciepła woda, kuchenka). Tania to jest ta propaganda.
 11. Nie jest to takie proste, po pierwsze potrzebujecie minimum 200tys. i to budować w systemie gospodarczym (jest taki wątek na tym forum: domy za 200tys) A z kredytem to już trudniejsza sprawa, nie da się pójść do banku i powiedzieć chcę wybudować dom i dajcie mi np.200tys. Bank jest zainteresowany abyście spłacali kredyt (tu musicie mieć odpowiednią zdolność kredytową) po drugie jest zainteresowany abyście ten dom wybudowali wykończyli i zamieszkali jak najszybciej bo to ma dla nich wartość (nie niedokończona budowa) w związku z tym zażądają od was konkretnego projektu i planu budowy wraz z k
 12. Piszemy tutaj o oszczędzaniu wody więc napiszcie ile tej wody zużywacie w m3/m-c i ile osób, wtedy zobaczymy ile jakie zużycie wody jest ekonomiczne i ekologiczne. My zużywamy średnio 8 m3/m-c w domu, 2 osoby dorosłe, 2 malutkich dzieci (1 i 3 lata).
 13. Hazard, to co macie to bardzo dużo na początek. My mieliśmy 100 tys i działkę, nasz domek (parterowy z poddaszem 160m2, standardowy murowany) wybudowaliśmy i wykończyli w kwocie do 200 tys. oczywiście w dużej mierze własnymi siłami bo z firmą kompleksowo taki domek to koszt do 400tys. Pisałem o tym w wątku domy za 200tys. Zaczęliśmy 2 lat po ślubie, od wbicia łopaty pod fundament do wprowadzki 1,5 roku, w między czasie urodziło nam się 2 dzieci. Dziś minęło rok jak mieszkamy w nowym domu. Jak widać jak się chce i ma się motywację to można. Jak by wam trochę brakło to można posiłkować się mały
 14. dylot

  Zmywarka

  CZAPI słuchaj tych co mają doświadczenie, my też tak nie chcieliśmy mieć zmywarki ale zdecydowaliśmy się i jest to jedna z najlepszych naszych decyzji i wydatek którego nie żałujemy. Poza tym nie ma problemu z zaschniętymi naczyniami gdyż w zmywarce panuje taki wilgotny "mikroklimacik" który nie pozwala zaschnąć naczyniom i mogą w niej stać nawet 2 dni, nie trzeba płukać naczyń wcześniej wystarczy zgarnąć większe resztki, jakość mycia o wiele lepsza niż ręczne ponieważ zmywanie odbywa się w wysokiej temperaturze, jest kilkakrotne płukanie i wyparzanie/suszenie w gorącym powietrzu. po
 15. pan TB i tak zostanie nie przekonany, jedyny sposób to ignorowanie jego wpisów i nie wdawanie się w dyskusje gdyż jak widać on się tym karmi.
×
×
 • Utwórz nowe...