Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

texas

Uczestnik
 • Posty

  142
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez texas

 1. Słyszałem, że woda w mojej okolicy może zawierać niebezpieczny dla zdrowia mangan. Jaki filtr powinienem zastosować aby usunąć to z wody?
 2. w jacuzzi można się zarazić bakterią wywołującą chorobę legionistów.
 3. Ale Bob Budowniczy buduje raczej drogi, stodoły i garaże - a nie domy.
 4. A co powiecie o roślinie/ drzewku, które nazywa się catalpa? Mam taką od roku w swoim ogródku, ale słyszałem, że to drzewko jest jak chwast - rozrasta sie i trudno nad nim później zapanować.
 5. Dla pnących róż są specjalne ażurowe drewniane płotki/podpórki. wydaje mi się, że na metalowej siatce są bardziej narażone na zmarznięcie podczas mrozów.
 6. To może lepiej orzechy laskowe? zawierają kwasy omega!!
 7. Gdy świeci słońce to raczej nie mamy problemów ze wstaniem rano z łóżka - gorzej jest gdy szaro za oknem - wtedy wstać się nie chce. Ale mój sąsiad tez biega rano - przed pracą. Co drugi dzień. No i schudł 13 kg.!!!
 8. dobrze jest gdy wybieg dla psa jest wyłożony czymś twardym, bo gdy jest tam tylko trawa to podczas opadów zrobi się tam błoto i psiak będzie wiecznie brudny i mokry.
 9. Gdy kilka lat temu na ulicy Sennej w Warszawie budowano biurowiec, znaleziono tam właśnie niewypał długości około 1m . Saperzy przyjechali, a jakże, ale nie mieli jak wywieźć tej bomby i poprosili koparkowego, aby wziął tą bombę na łyżkę i wywiózł we wskazane miejsce. Kioparkowy zrobił to - ryzykując nie tylko swoje życie, a później dostał naganę od szefa. Dlaczego? Bo przecież gdyby ta bomba wybuchła, to zniszczyłaby caterpillera.
 10. Firmy, które mają swoich przedstawicieli handlowych (czyli dość duże firmy) zrobią schody za 12-15 tys. zł, a małe dwuosobowe firmy za takie same schody wezmą tylko 8-9 tys. zł . Tak było w moim przypadku.
 11. oczywiście, że tak. najważniejszą rzeczą jest to aby nie mieć tarasu obok tarasu naszych sąsiadów - latem może to być bardzo uciązliwe dla obydwojga sąsiadów... gdy ropalamy grila, przychodzą goście itd.
 12. Myślę, że nie powinny kosztować więcej niż kabina - więc jeśli nie chcesz mieć zasłony prysznicowej - to warto pomysleć o takim rozwiązaniu. Gdy Ja dorabiałem szklane drzwiczki do szafki - to nie kosztowało to majątek - chyba 40zł z wywierceniem otworów na zawiasy i uchwyt (ale to drzwiczki 50x50cm).
 13. hmm... zastanówmy się : wybierając kuchenkę elektryczną ceramiczną - masz wygodę, ale rachunki o 10zł miesięcznie wyższe niż przy kuchence gazowej - czy warto? Ja uważam, że tak.
 14. Nie wszystkie - zależy co masz pod panelami.
 15. Jeśli zamierzasz składować zakupiony towar na swojej działce - to rzeczywiście może zginąc.
 16. Masz rację - to pierwaszy "budynek" jaki musi stanąć na placu budowy.
 17. No i dom nie jest dopuszczony do użytkowania - bo nadzór budowlany się wtrącił...
 18. Nie płacisz za samą piankę tylko za rury w otulinie piankowej.za metr bieżący
 19. No i trzeba dokładać do pieca... trzeba mieć miejsce na składowanie go - dość duże pomieszczenie na piec... Mając dom spełniający wymagania PN najlepiej jest mieć ogrzewanie gazowe - nie wymaga to od nas jakichkolwiek dodatkowych pomieszczeń, dokładania opału do pieca itd.
 20. Budowanie ścian samodzielnie - to jeszcze zrozumię, ale dach to już trudniejsza sprawa - można popełnić czeski błąd i później będzie np. podciekała woda itp. przykre niespodzianki mogą sie pojawić.
 21. Też tak uważam - kamienie są ładne, ale niepraktyczne. A co myslisz o tym aby zebrać te kamienie - wylać na podjeździe beton i na wierzchu dopiero zozrzucić kamienie? Zabetonują się i bedą na swoim miejscy - choć niewiem czy to zdałoby egzamin. Może być tak, zę wjedzie samochodem i kamyki z tego betonu się wyłamią.
 22. Faktycznie- był taki czas, że ludzie w Polsce "obkładali" stare domy sidingiem gdyż to był najszybszy sposób na odnowienie starej elewacji . Kiedyś mi się to podobało, ale teraz juz mi się nie podoba. Ten siding to plastik - nie wygląda zbyt ładnie na elewacji. Ale o gustach się nie dyskutuje...
 23. Ależ oczywiście - to tez dobry sposób - bo jak opinię im zepsujesz - to już muszą szukać pracy daleko od domu..
 24. texas

  kredyt

  Wiekszości ludzi w naszym kraju nie stać na to aby wybudować dom bez kredytu - dlatego kredyty są dobrodziejstwem dlla nas, ale należy uważam z kwotą jaką zamierzamy pożyczyć, aby się nie przeliczyć... niedaleko mojego domu stoi dom w stanie surowym, który zostanie zlicytowany, gdyż kredytobiorca z jakiegoś powodu nie jest dalej w stanie spłacać kredytu. Przykre to, ale zdarza się .
 25. To czy się zmieścisz w tej kwocie zależy od tego, jaki ma być ten dom - czy parterowy czy z poddaszem, pietrowy - jaki dach - skomplikowana konstrukcja dachu znacznie podnosi jego cenę. Instalacje, piec itd - to również ma duże znaczenie. Myślę, jednak że jest to możliwe - zwłaszcza jeśli oszczędnie podejdziecie do tematu. Bo skoro dom w stanie surowym zamknietym można kupić za taką cenę (a budujący już na tym zarabia) - to wybudować również mozna.
×
×
 • Utwórz nowe...