Skocz do zawartości

Obrazy.


Recommended Posts

Mi też się podobają takie 3/4/5 -cio częściowe obrazy

Niesamowicie wyglądają na ścianach i dosłownie każdy zwraca na nie uwagą.

Moja znajoma dostała od swojej teściowej z okazji jakiejś tam większej uroczystości taki kilku częściowy obraz, zrobiony na zamówienie a przedstawiający ją, jej męża i dwójkę ich dzieciaków.

Zdjęcie jest troszkę podretuszowane i całość wygląda przewspaniale
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

To zależy w jakim klimacie chcemy mieć wnętrze.
Ja osobiście lubię takie galerie obrazów, nieprzypadkowe, mówiące coś o domownikach lub po prostu przedstawiające ich icon_smile.gif


Wygląda to ciekawie, chociaż ja wolę nowocześniejsze obrazy. Ale właśnie - wszystko zależy od klimatu całego wnętrza. icon_smile.gif

A może ktoś mógłby coś doradzić? Tak, jak pisałam na początku, myślę nad pięcioczęściowym obrazem, który byłby duży i zajmował sporą część ściany, przykuwał uwagę.
Może ktoś coś doradzi? Ściany w pokoju są jasnofioletowe - lawendowe, a wystrój ogólnie dość nowoczesny. Co mogłoby pasować?

Z góry dziękuje icon_smile.gif Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wygląda to ciekawie, chociaż ja wolę nowocześniejsze obrazy. Ale właśnie - wszystko zależy od klimatu całego wnętrza. icon_smile.gif

A może ktoś mógłby coś doradzić? Tak, jak pisałam na początku, myślę nad pięcioczęściowym obrazem, który byłby duży i zajmował sporą część ściany, przykuwał uwagę.
Może ktoś coś doradzi? Ściany w pokoju są jasnofioletowe - lawendowe, a wystrój ogólnie dość nowoczesny. Co mogłoby pasować?

Z góry dziękuje icon_smile.gif



A jakie wymiary ma ściana i co znajduje się na ścianie? Czy ma to być np. obraz nad sofą?
W układzie wertykalnym, horyzontalnym czy zbliżony do kwadratu?

Link do komentarza
Właśnie nad sofą miałby wisieć, a teraz na tej ścianie jest poza sofą pusto ;) W to miejsce chciałabym właśnie powiesić spory obraz. A pokój cały ma jakieś 18 metrów.
Przede wszystkim chodzi mi o pomoc w wyborze konkretnego wzoru - które są ładne, bo nie mogę się zdecydować. I żeby pasowały do kolorystyki ścian.



Link do komentarza
Cytat

Właśnie nad sofą miałby wisieć, a teraz na tej ścianie jest poza sofą pusto ;) W to miejsce chciałabym właśnie powiesić spory obraz. A pokój cały ma jakieś 18 metrów.
Przede wszystkim chodzi mi o pomoc w wyborze konkretnego wzoru - które są ładne, bo nie mogę się zdecydować. I żeby pasowały do kolorystyki ścian.



jeśli wnętrze jest nowoczesne, to ja szukałabym wśród abstrakcji, architektury/ zabytków, miast itp.
kolorystyka obrazu raczej chłodna, z ewentualnymi akcentami w kolorze zbliżonym do koloru ściany lub innym ciepłym kolorze.
Chłodny kolor, na zasadzie kontrastu, podkreśli kolor ściany i odwrotnie.
Jeśli miąłaby to być np. architektura, to coś mniej więcej takiego:

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



Edytowano przez eko-m2 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Skoro mówimy też o gustach, a nie tylko radzimy to ja mam w domu, jeszcze po tacie, obraz Czyżykiewicza w tym klimacie:
http://www.czyzykiewicz.com/fotogaleria/gr...Drodze.jpg.html
Jest w odcieniach zieleni i prezentuje się pięknie. Ma odrobinę więcej magii i tajemniczości niż ten ze zdjęcia.
Możesz wyszukać kilka obrazów jednego artysty, które będą prezentowały inne rzeczy, ale w podobnym stylu. Dzięki temu będziesz miała swoją małą galeryjkę w salonie icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
ja uważam, że klasycznymi obrazami można doprowadzić do stanu, że mamy pokój przypominający salonik babci. Dlatego nigdy nie zdecydowałabym się na pejzaże. Widziałam niedawno ciekawe obrazy w galerii, a właściwie ryciny. Były one bardzo eleganckie i nadające się jednocześnie do tradycyjnego oraz bardziej nowoczesnego salonu.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Osobiście podobają mi się obrazy w częściach, nie można ich przeoczyć i odpowiednio dobrane fajnie budują nam przestrzeń. Jednak sama zdecydowałam się na galerię obrazów na ścianie. Pomysł wyszedł z tego, że dużo podróżuję i zawsze staram się przywieźć jakiś mały obrazek, ikonę, czy np. maskę jak z Wenecji. Wiem, że to będzie nieład, ale mam nadzieję, że wyjdzie fajnie i odda moją osobowość. Muszę tylko dobrać odpowiednio neutralne tło, żeby wyeksponować zawartość ściany.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

To zależy w jakim klimacie chcemy mieć wnętrze.
Ja osobiście lubię takie galerie obrazów, nieprzypadkowe, mówiące coś o domownikach lub po prostu przedstawiające ich icon_smile.gif

[attachment=16320:_ciana_inspiracji.jpg]


Bardzo ładne są takie galerie, sama mam taką w domu:)aby móc zrobić takie aranżacje tańszym kosztem to w drukarni można wydrukować różne grafiki. Warto jednak zwrócić uwagę na to aby kolorystyka była w miarę jednolita, w innym przypadku stworzymy bałagan. Edytowano przez mama_muminka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ja bym powiesił u siebie w salonie jakiś jeden, może dwa obrazy. Motyw martwej natury, nie jakieś wielkie dzieła czy kopie znanych artystów. Umiar najważniejszy, mało kto z nas posiada dom jak pałac by wielkie płótna rozwieszać po ścianach.




Mądrze powiedziane, popieram icon_smile.gif nie ma co się obwieszać nie wiadomo czym. Znam gostka, który sobie w salonie reprodukcje Bitwy pod Grunwaldem powiesił. chyba nie muszę wspominać jak to wygląda icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Mam kilka obrazów, klimaty surrealistyczne. Jestem też wielką fanką dobrej grafiki. Grafikę można kupić taniej, a potrafi fajnie ozdobić mieszkanie. Teraz zresztą plakaty i typografie są we wnętrzarstwie modne. Dla mnie super - są mniej nachalne niż obrazy, a z racji ceny częściej można zmieniać wystrój.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...