Skocz do zawartości

Wentylacja w łazience bez komina


mar23

Recommended Posts

Napisano
Cytat

Raczej od średnicy "czopucha" pod paleniskiem - po co kombinować z redukcjami ?


W jego przypadku kiedy rura ma iść w wylewce a nie pod, to średnica duktu będzie odgrywała większą rolę niż dołożenie ewentualnej redukcji pod wkładem.
Napisano
jeśli tak, to lepiej dac mniejszą rurę niż kuć. Warunek jest taki, że mniejsza rura da radę, a to zależy jak pisałeś m.in. od odległości i mocy kominka
Napisano
Witam

Rura bedzie doprowadzona i podłączona do kominka , od dołu powietrze będzie wlatywać przez popielnik . Może się troszkę mylę . Co do długości rury to będzie gdzieś ok. 4 m w tm jedno kolano 90 stopni . A jaki szybr najlepiej kupić automatyczny ze sterownikem czy ręczny ?
Napisano
To kolano 90st rozbij na dwa łuki po 45st... tak jest znacznie lepiej dla swobodnego przepływu powietrza... tym bardziej że chcesz dać rurę o mniejszym przekroju.
Jeśli zasilaniem kominka w powietrze ma sterować elektronika to przepustnica powinna być z napędem elektrycznym (Tatarek ma gotowe zestawy) i bardzo dobrze się sprawdza, ale jeśli nie będziesz inwestował w automatykę do regulacji spalania to ręczna z cięgnem w zupełności wystarczy.
Plus oczywiście czerpnia zabezpieczona siatką przeciw jakiemuś chałatajstwu, żeby nie nalazło.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Witam

Rozumiem z tego że najlepiej podprowadzić powietrze do kominka rurą fi 160. Tylko ona by musiała być prowadzona pod pod betonem , z tego względu , że styropian i warstwa posadzki razem wyniosą 14 cm . W marcu zabieram się za instalacje w domu , i właśnie z tym miałem mały dylemat . Jeszcze przed położeniem tej rury na pewno wezwę ekipę która będzie montować ten wkład .

Z góry dziękuję za rady icon_smile.gif
Napisano
ja wprowadziłem PCV-ką setką, od fundamentu pod posadzką pod górkę - końcówkę podpiąłem do "portek" srebrną aluminiową spiro - i funkcjonuje bez problemu. Z tym że PCV-kę zasypywałem juz na etapie zagęszczania gruntu w środku, podczas układania rur kanalizacyjnych. Czerpnia powietrza znajduje się jakieś 4 metry od wkładu - z nachyleniem około metra pomiędzy obydwoma końcami
Napisano
Cytat

ja wprowadziłem PCV-ką setką, od fundamentu pod posadzką pod górkę - końcówkę podpiąłem do "portek" srebrną aluminiową spiro - i funkcjonuje bez problemu. Z tym że PCV-kę zasypywałem juz na etapie zagęszczania gruntu w środku, podczas układania rur kanalizacyjnych. Czerpnia powietrza znajduje się jakieś 4 metry od wkładu - z nachyleniem około metra pomiędzy obydwoma końcami


Mam podobnie tylko pcv-ka 200 i od razu mówię, że można z powodzeniem zrobić węższą.
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
A Ja szukałem tego tematu jak ......nie napiszę kto.
W swojej łaźience zrobiłem wentylacje z dwoma wentylatorami wewnątrz kanałowymi podłączyłem do komina i byłem zadowolony przez pół roku, póki skropliny nie wlały się przez sufit.Muszę ocieplic kanały chociaż nie jestem do końca przekonany że to pomoże.
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Napisano
Cytat

Pomoże . Najlepiej ocieplić komin ( z wierzchu też) i dać ocieploną wywiewkę. Jan.



No to dodam grzybek do tego bigosu icon_redface.gif

Mam ogromne trzy kominy: dwa z przewodami wentylacyjnymi, a jeden grzewczo- wentylacyjny.
Wychodzą one z dwu kondygnacji i idą jeszcze przez nieogrzewany strych, potem przez deskowanie, nad dom.
Na strychu, tuż przed deskowaniem z cegły czerwonej pełnej zamieniają się w cegłę klinkierową dziurawkę.
Gdzie, jak, czym to ocieplać?

Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...