Skocz do zawartości

mar23

Uczestnik
 • Posty

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

mar23's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Witam . Mam taki problem , mianowicie mam pod kocioł Junkers podpięty sterownik bezprzewodowy Euroster 2000 tx . Odbiornik tzw wtyczka co chwilę się załącza i rozłącza . Wymieniłem już baterie na nowe a problem pozostaje . Co może być przyczyną tego problemu i jak go rozwiązać ??
 2. Witam Rozumiem z tego że najlepiej podprowadzić powietrze do kominka rurą fi 160. Tylko ona by musiała być prowadzona pod pod betonem , z tego względu , że styropian i warstwa posadzki razem wyniosą 14 cm . W marcu zabieram się za instalacje w domu , i właśnie z tym miałem mały dylemat . Jeszcze przed położeniem tej rury na pewno wezwę ekipę która będzie montować ten wkład . Z góry dziękuję za rady
 3. Witam Rura bedzie doprowadzona i podłączona do kominka , od dołu powietrze będzie wlatywać przez popielnik . Może się troszkę mylę . Co do długości rury to będzie gdzieś ok. 4 m w tm jedno kolano 90 stopni . A jaki szybr najlepiej kupić automatyczny ze sterownikem czy ręczny ?
 4. Witam W domu który buduję zamierzam zamontować koninek z zamkniętą komorą spalania . Chciałbym doprowadzić powietrze do paleniska . Czytałem na ten temat wiele artykułów na tym forum . Czy mógłbym doprowadzić powietrze z zewnątrz budynku rurą kanalizacyjną fi 110 ? Co niektórzy radzą rurę fi 160 ,ale według mnie jest to za duża średnica , po za tym ta rura prowadzona będzie w wylewce posadzki . Co myślicie na ten temat , proszę doradzcie . Witam W domu który buduję zamierzam zamontować koninek z zamkniętą komorą spalania . Chciałbym doprowadzić powietrze do paleniska . Czytałem na ten temat wiele artykułów na tym forum . Czy mógłbym doprowadzić powietrze z zewnątrz budynku rurą kanalizacyjną fi 110 ? Co niektórzy radzą rurę fi 160 ,ale według mnie jest to za duża średnica , po za tym ta rura prowadzona będzie w wylewce posadzki . Co myślicie na ten temat , proszę doradzcie .
 5. Witam Proszę wyrażać swoje opinie , będę śledził na bieżąco .
 6. Witam Przypominam że moje pytanie brzmiało " Jaką wentylacje zrobić w łazience bez komina ?" a nie kogo pociągnąć do odpowiedzialności za to . Kierownikowi powiem że zrobił błąd w projekcie . A jak na razie chciałem się dowiedzieć jak ten problem wentylacji rozwiązać . Fachowcy których zatrudniam doradzają mi aby w suficie zrobić wentylator , który będzie załączany przy włączaniu światła . Na wentylację mechaniczną jak na razie mnie nie stać , i był by problem z jej montażem . Właśnie kończę montowanie płyt g/k . Czy może najlepiej iść do kierownika budowy i niech on to rozwiąże ? POMOCY !!!
 7. Witam Dom sam wymyśliłem , projektant miał go zrobić według przepisów . Ale nie zaprojektował komina w łazience .
 8. Witam cię Jani . Kierownika budowy to jeszcze nie widziałem go żeby przyjechał i coś sprawdzał . On tylko wpisuje do dziennika , nawet nie sprawdzając czy jest to dobrze zrobione . Ja sam muszę się zmagać z problemami . A pytam się czy ciężko było zaprojektować komin w łazience ? W projekcie to w ogóle nie ma zaprojektowanej wentylacji łazienki . A później mi nie zrobi odbioru bo nie będzie wentylacji , zresztą on tam zapewne nie pojedzie zobaczyć ,odbierze i zgarnie pieniądze . A ja po kilku latach będę remontował dom z powodu pleśni i grzyba . Już wole ten wentylator zrobić w suficie niż później remontować . Dzięki chociaż że mam dobrą ekipę fachowców co mi doradzą .
 9. Witam . Elektryk za szykował mi już przewód w suficie na wentylator , myślę że otwory w drzwiach i wentylator zapalający się przy włączaniu światła wystarczy . Wentylator podłączę rurą spiro do kominka wentylacyjnego w dachu , myślę że rura fi 100 starczy . Jak wy myślicie czy to dobry pomysł ? Proszę doradźcie coś . Nie mam już możliwości zamontowania wentylacji mechanicznej ponieważ jest już zrobiony sufit , nie mam dostępu do poddasza .
 10. Witam . Czyli co radzicie ? Jak rozwiązać ten problem ? Właśnie kończymy montaż płyt g/k , nadal mam problem z tą wentylacją , proszę doradzacie coś . Nie wiem czy na tym etapie jest możliwy montaż wentylacji mechanicznej .
 11. Nie wiem czy teraz jest szansa zamontować wentylacje mechaniczną , właśnie kończymy ocieplać stropodach i nie będzie dojścia . Dom ten jest dosyć solidnie ocieplony . Tylko pozostaje ta łazienka , zimą będzie się tam skraplać woda , bo nie ma zaprojektowanej wentylacji . Myślałem nad otworami w drzwiach i wentylatorku mechanicznym w suficie , przy zapalaniu światła by się włączał . Wentylacja mechaniczna według mnie powinna być montowana przed ociepleniem , i montażem sufitów . Pomocy , nie wiem co zrobić !!!!
 12. Witam wszystkich na forum . Od jakiegoś czasu buduje dom , jest to dom parterowy bez użytkowego poddasza . Aktualnie jestem na etapie ocieplania stropu i wykonywania sufitów . Problem polega na tym, mam łazienkę z oknem , w której nie ma wentylacji grawitacyjnej , tzn. nie ma dostępu do komina . Jak wykonać tam skuteczną wentylacje łazienki , tak aby zimą się ona nie wychładzała ? Według mnie powinien być zaprojektowany komin . Myślałem nad wyciągiem mechanicznym z użyciem wentylatora . Czy taka wentylacja wystarczy ? Proszę o pomoc .
×
×
 • Utwórz nowe...