Skocz do zawartości

Aktualności LetKA 2011 – zlot forumowiczów budujemydom.pl


Recommended Posts

UWAGA!!!! Będę agitować!!!!!!

Wydawnictwo AVT oraz Redakcja BD zaprosili nas na doroczną Letnią Konferencję Aktywu Forum LetKA 2011.
Letnia Konferencja jest organizowana już po raz drugi celem ogólnopojętej i ogólnorozwojowej integracji :
-Redakcji z Forumowiczami ,
-Forumowiczów z Redakcją ,
-Forumowiczów z Forumowiczami ,
-Redakcji z Redakcją,
-Forumowiczów i Redakcji z inwentarzem (przypomnijmy sobie choćby Wyżlicę Grację).

Tutaj przypomnę definicję słowa "intergracja" gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości (zaczerpnięte z wikipedii):

Integracja społeczna polega na przeobrażeniu się luźnych grup społecznych w dużą zbiorowość społeczną. Pierwotnie kontakty między członkami małych zbiorowości, takich jak plemiona, przerodziły się w stosunki i zależności społeczne, które w konsekwencji doprowadziły do powstania narodu.
Integracja społeczna to zespolenie i zharmonizowanie elementów zbiorowości społecznej, rozumiane jako intensywność i częstotliwość kontaktów między członkami danej zbiorowości oraz jako akceptacja w jej obrębie wspólnych systemów wartości, norm, ocen. Kierunek tego rodzaju działań określa się mianem "integracja" "integracja w drugim nurcie" lub "życie w jak najmniej ograniczającym środowisku".


Kontynuując myśl przewodnią - jako użytkownicy i członkowie społeczności Forum BD - jesteśmy zobligowani do uczestnictwa w tak bardzo ważnej szerokopojętej integracji na Konferencjach organizowanych przez Zarząd czyli Redakcję, dlatego obecność jest oczywiście obowiązkowa.
Absencja w tak niezmiernie i niepodważalnie ważnym przedsięwzięciu jest niedopuszczalna i będzie surowo karana .

W programie Konferencji standardowo nie zabraknie takich pozycji jak :
- Panel Dyskusyjny vel Klękajcie Narody w którym omówione zostaną m.i.n. najważniejsze zagadnienia z zakresu sposobów parzenia porannej kawy oraz metod uporania się z nadmiarem pracy w ciągu dnia roboczego czyli jak najskuteczniej utylizować ważne dokumenty aby Szef się nie dowiedział ,
- Techniki Relaksacyjne czyli warsztaty w tematyce radzenia sobie ze stresem i iloma procentami,
- Sporty Ruchome w kontekście rozluźnienia mięśni szczególnie tych które narażone są na największe ryzyko urazu w czasie korzystania z Forum , czyli mięśni palca wskazującego i serdecznego dłoni prawej jak i lewej ,
- Wiedza z Zakresu Muzyki i Melodyczności - w zakresie rozszerzonym z wykorzystaniem skomplikowanych instrumentów , urozmaicona popisami wokalnymi także solo (chętnych proszę o zapisy na priv),
- Tematyka Ogólnobudowlana - dla wszystkich od lat 1 do 101 .

Gorące dyskusje odbędą się pod czujnym okiem Zarządu, który będzie kierował tok rozmów na właściwe tory - alby każdy Forumowicz mógł wynieść jak najwięcej wiedzy teoretycznej i mógł ją zastosować w praktyce.

Mam nadzieję na wysoką frekwencję - ponieważ przekazana na Konferencji wiedza będzie niedostępna żadnym innym sposobem - choć oczywiście Zarząd przygotował się na ewentualność wycieku informacji do prasy oraz mediów - aczkolwiek będą to informacje skąpe i niekompletne odgórnie dyskwalifikujące całkowity osąd całokształtu.

Z poważaniem
daggulka

icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam trzy takie regały i bardzo je sobie chwalę. Owszem, przy składaniu pierwszego popełniłem błąd, wierząc bezkrytycznie w instrukcje sprzedawcy i nie zaginałem "języczków" wsuwanych w wycięcia kątowników, no i regał mi się rozsypał już pod koniec montowania. Ale gdy wszystkie zagiąłem (łatwe to nie jest, ale da się). regał jest lekki i nie do zdarcia. Nośność jednej półki to 125 kg, więc w warunkach domowych spokojnie wystarcza do niemal wszystkiego. Nawet w garażu.   Regałów niczym nie mocuję do ścian. Nie ma potrzeby. Oczywiście, jeśli stoją na wyrównanym i pewnym podłożu.  Da się je kupić w cenie poniżej 80,00 PLN, więc uważam, że naprawdę warto.   PS. To się nie chwieje, zapewniam!
    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...